האם דיסני+ באמת מקפחים את המשתמשים הישראליים?

עושים סדר: ההשקה של Disney Plus בישראל מלווה בלא מעט רעש, ולא רק מהסוג הטוב. אז בדקנו האם המשתמש הישראלי באמת מקופח אל מול המשתמש האמריקאי או האירופאי

מקור: דיסני

הבוקר (ה׳) שוק הסטרימינג הישראלי קיבל שחקנית חיזוק בדמות השקת דיסני פלוס בישראל, שירות הסטרימינג של מפלצת הבידור האמריקאית. משתמשים רבים מיהרו להירשם לשירות המצופה, אך מי שהיה מנוי בשנים האחרונות לדיסני פלוס בגירסה האירופאית או האמריקאית (ובהם גם אנחנו), גילה שהוא לא מקבל בדיוק את אותו השירות שהוא התרגל לקבל – ולא מעט משתמשים החלו לזעום ברשת עם תלונות שחלקן מוצדקות וחלקן פשוט לא נכונות. אז האם דיסני באמת דפקה את המשתמשים הישראלים? בדקנו.

קודם כל: זה לא אותו דיסני פלוס בדיוק

באופן אישי, אני משתמש כבר יותר משנתיים בשירותי דיסני פלוס, ונרשמתי אליהם באמצעות משתמש אמריקאי – כך שאני מכיר את הגירסה הרשמית היטב (והיי, אפילו הכנתי לכם ביקורת על דיסני פלוס לפני ההשקה). אין הרבה דרכים ללכת סביב זה: דיסני פלוס האמריקאי, ודיסני פלוס הישראלי – הם לא אותו דבר.

אני אפילו לא מדבר על התכנים (למרות שנגיע אליהם). הרי גם בנטפליקס אנחנו רגילים לכך שהתכנים שזמינים בארצות הברית לאו דווקא זמינים בישראל, לרוב בעקבות זכויות הפצה. האפליקציה של דיסני פלוס בארצות הברית והאפליקציה של דיסני פלוס בישראל – היא לא אותה אפליקציה. מאחורי האפליקציה של דיסני פלוס בארצות הברית עומדת חברה אחת, ומאחורי האפליקציה הישראלית עומדת חברת בשם Hotstar. שתיהן חברות בת של דיסני, אם כי האחרונה נולדה מהשוק ההודי והייתה אחראית בעבר בעיקר על שידור שירותי ספורט. אם תיכנסו למשל לאפסטור של אפל, אתם תראו ששם המפתח הוא Endless Entertainment או Disney-Hotstar Electronic Content. אחרי שהורדתי את האפליקציה הישראלית לאייפד שלי, יש לי עכשיו שתי אפליקציות של דיסני פלוס, והן אפילו לא בדיוק עם אותו האייקון.

מצא את ההבדלים. מכשיר אחד 2 אפליקציות שונות של דיסני+

זה אומר שדיסני קבעה בישראל תקדים משונה מאוד. כשאתם מורידים אפליקציה של שירות כמו נטפליקס, ספוטיפיי ודומיהם, אתם מורידים בדיוק את אותו הקובץ שהמשתמש בארצות הברית, באירופה או בהודו מוריד. פשוט כי אלו אפליקציות אוניברסליות. ברגע שהאפליקציה מזהה שאתם מישראל, היא אולי תגביל לכם את התכנים בהתאם להסכמי התוכן ולפעמים אפילו את הפיצ׳רים, אבל הקוד הוא אותו קוד. לא במקרה של דיסני פלוס. כאן אתם מקבלים אפליקציה אחרת לגמרי.

הישראלי מקבל פחות, אבל לא רק הוא

הממשק של דיסני פלוס, בין אם הוא בגירסת ה-Web או בגירסת האפליקציה הוא לא אותו ממשק. הסרגלים לא נמצאים באותם מקומות, האנימציות נראות די שונה, המבנה אחר והממשק הוא די איטי ומגושם. מרגיש קצת כמו גירסת עלי-אקספרס של דיסני פלוס. חשוב לציין שאנחנו ממש לא הולכים להתייחס היום לתקלות השונות שאולי נתקלתם בהן, כיוון שבכל זאת מדובר ביום השקה עם לא מעט משתמשים שמנסים בו זמנית להתחבר אל השירות – ואנחנו נותנים לדיסני ליהנות מחמת הספק ולסמוך עליהם שיטפלו בתקלות. אבל בכל זאת, ברשת לא חסרים משתמשים שכבר משתמשים מזה זמן מה באפליקציה של הוטסטאר ומדווחים על שלל בעיות בממשק, הפעלה מחדש של תכנים, דילוגים, קריסות ועוד.

אפילו אופן ההרשמה בישראל הוא שונה. במקום שם משתמש וסיסמה, בדיסני פלוס הישראלי אתם תצטרכו להירשם עם מספר הטלפון שלכם, ללא כל סיסמה. מצד אחד, זה קצת יותר בטוח, כיוון שאם מישהו ינסה לפרוץ לכם לחשבון הוא יצטרך גישה להודעות שלכם, אבל מצד שני, על כל מכשיר שתרצו להתקין את האפליקציה תצטרכו לעבור את התהליך שוב ושוב. הישראלי המצוי שמאוד רוצה לחלוק את החשבון שלו עם חברים, אקסים, בני משפחה מרוחקים ושכנים, יצטרך להתעסק עם קודים שישלחו לו מכל מכשיר שינסה להיכנס לחשבון. חשוב לציין כי השירות מאפשר – גם פה וגם בגרסה האמריקאית – צפייה בעד ארבעה מכשירים במקביל, כשההבדל בין השירותים מגיע במספר הפרופילים שניתן לפתוח: בישראל תוכלו לפתוח עד 7 פרופילים לכם, לבני המשפחה והשכנים בזמן שבארה"ב ניתן לפתוח עד 6 פרופילים שונים.

עוד סיפורים כאלו מחכים לכם עכשיו עוד סיפורים כאלו מחכים לכם עכשיו בערוץ העדכונים הרשמי של גיקטיים

בישראל גם נעדרים לא מעט פיצ׳רים שזמינים באפליקציה הזמינה לשוק האמריקאי והאירופי כמו צפייה משותפת, פלייליסטים, גירסאות Sing Along לסרטים פופולריים עם שירים, תוספות כמו סרטוני מאחורי קלעים ועוד בונוסים חביבים. למען האמת, אפילו אין כאן אפשרות לצפות בטריילרים לתכנים. בדיסני מעולם לא התחייבו שכל התכנים של פלוס האמריקאי יגיעו לישראל, אבל יש פה ממש תכנים בסיסיים שהם בבעלות של דיסני, ופשוט לא זמינים כאן ולא מסיבות של זכויות יוצרים או הסכמי הפצה אלא פשוט כי האפליקציה לא תומכת בהם כרגע.

חשוב לציין, בניגוד למידע שרץ ברשת, שלא רק ישראל קיבלה את הווריאנט ההוטסטארי. גם אלג׳יריה, בחריין, מצרים, עיראק, לבנון, לוב, הודו, חלקים נרחבים מאסיה ועוד מדינות קיבלו את הגירסה הזאת של דיסני פלוס. אז אנחנו לא לבד, ואתם יודעים מה אומרים על צרת רבים.

יש עוד לא מעט מידע לא מדויק ברשת, כמו למשל טענות שדיסני פלוס הישראלי לא תומך ב-HDR או Dolby Vision. אז אני הורדתי את האפליקציה ישירות לטלוויזית LG, ולמרות שהממשק של האפליקציה של דיסני למערכת ההפעלה של LG מאוד איטי ומעצבן, אני יכול לאשר שהיא תומכת ב-Dolby Vision. מה שהיא לא תומכת בו זה Dolby Atmos, פורמט הסאונד ההיקפי החביב מאוד שדווקא נתמך ברשימה של כותרים בדיסני פלוס האמריקאי. אז הנה עוד משהו שאנחנו לא מקבלים, אבל שכנינו בצד השני של הים (או ה-VPN) כן.

גם ההבדל במחיר עשוי להרגיז – אבל יש פלוס בדיסני פלוס

על כל התענוג הזה הלקוח הישראלי ישלם מחיר של 39.90 שקלים לחודש לפני מבצעים. לשם השוואה, על המשתמש האמריקאי שלי אני משלם 7.99 דולר לחודש (לפני מיסים), שהם כ-28 שקלים בחסות נפילת ערך הדולר. אין פה יותר מדי ספק – המשתמש הישראלי של דיסני+ משלם (קצת) יותר, ומקבל פחות מבחינה טכנית.

נקודת האור העיקרית של המשתמש הישראלי היא Star, הקטגוריה החדשה שפתוחה בישראל שמאפשרת לכם לצפות בהרבה יותר תכניים חיצוניים משאר חברות הבת של דיסני. אלו הם תכנים שלא זמינים בהכרח בדיסני פלוס בארצות הברית, אלא דרך שירותים אחרים כמו הולו, ABC ועוד סדרות וסרטים שאם הייתם בארצות הברית עכשיו, הייתם צריכים לשלם עליהם תשלום נוסף ולא קטן. יכול להיות שחלק מהפיצ׳רים החסרים בישראל יגיעו בהמשך בדמות עידכוני תוכנה כלשהם, אבל אותנו לימדו שלא לקנות מוצר על בסיס מה שהוא יהיה, אלא על בסיס מה שהוא עכשיו. לפחות לבינתיים, אני נשאר בדיסני פלוס האמריקאי.

פנינו לדיסני ישראל לקבלת תגובה, אך זו לא התקבלה עד למועד פרסומה.

בואו לדבר איתנו על ההשקה של דיסני פלוס ועוד נושאים גיקיים בערוץ הרשמי שלנו

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

52 תגובות על "האם דיסני+ באמת מקפחים את המשתמשים הישראליים?"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אריגטו9
Guest

תודה על הכתבה המפורטת .
בדיסני האמריקאי יש כתוביות בעברית ?

FallenAngel
Guest

שלילי.

אובי וואן
Guest

לא

אנונימי
Guest

לצערנו לא..

FallenAngel
Guest

זה שאין אטמוס מרתיח ומקומם מאוד
בתור אחד שהשקיע במערכת קולנוע בשביל דברים כאלה
מה שדיסני+ גרמו לי ולאחרים לעשות זה פשוט להמשיך להוריד טורנטים וישתפוצצו
כי ממני שקל לא יראו, אם הם משתינים על המשתמשים פה ומביאים לנו אפליקציה דלה אז אחרי ההטבה בחינם של חצי שנה אם לא יהיה שינוי ונקבל את מה שמגיע לנו
אז סלאמת להם ולאפליקציה המחורבנת שלהם.

אח"כ מתפלאים למה צורכים פה תוכן "פיראטי".
תמשיכו לצפף עלינו ואנחנו נמשיך על הפרצוף שלכם.

Pirate
Guest

גם אין 4K להמון תכנים שיש באמריקאי

חם יפת
Guest

אשכרה אתה בסרטים… שתה כוס מים מלאך 🙊

Pirate
Guest

בקיצור ממשיך עם הטורנטים ושילכו להזד** מי שהחליטו להביא לנו את השירות הוטסטאר ולא דיסני+

Marsian
Guest

נרשמתי היום עובד מצויין ואחלה תכנים , במחיר של 27 ש"ח לחודש בהחלט משתלם

Pirate
Guest

פרייאר איך אתה משלם על הביזיון הזה
לך תראה מה יש בדיסני+ חשבון אירופאי

חם יפת
Guest

תקט עיינאק יא פיראט 🤌

MarvelFan
Guest

חסרים כל כך הרבה פיצרים:
❌Group watch
הרשמות עם מייל במקום מספר טלפון❌
האיכות צפייה נוראית❌
צפייה בimax❌
❌Dolby Atmos
אוספים לפי דמויות, נושאים אולפנים..❌
האודיו לא מחולק כמו שצריך בין ימין לשמאל❌
‏HDR מזויף❌
צפייה בסצנות מחוקות של סדרות וסרטים❌
גרסאות sing along של כותרים❌
פונקציות חיפוש מתקדמות❌
❌Extra content כמו קומונרטי לאוונגרס ומאחורי הקלעים
❌Premier access לראות סרטים בזמן שהם בקולנוע
צפייה בטריילרים❌
צפייה מ6 פרופילים (במקום 4)❌
נעילת פרופיל בקוד❌
תמיכה ביותר מכשירים (כמו קונסולות לדוגמא)❌
בחירה מקטלוג נרחב של תמונות פרופיל❌
כל זה בלי לדבר על הממשק השונה לגמרי וההרבה יותר איטי ותקוע שמקבלים בהוטסטאר, שלפי עיתונות במדינות אחרות קורס פעם בשבוע ומקבל אינספור תלונות.

ביזיון !!!

משה
Guest

אבל רשום שצופים ב7 פרופרילם ולמה שזה יהיה חיסרון
"צפייה מ6 פרופילים (במקום 4)❌"

MarvelFan
Guest

צודק, אני לא יכול לערוך את ההודעה

ASD
Guest

אז לא.
התלבטתי אם לנטוש את נטפליקס ובסוך החלטתי שאקח את המבצע השנתי המופחת ואנסה שנה לראות מה מחזיק יותר. אחרי שגם לא קיבלתי שום אימייל עם ההנחה וגם מה שאני קורא בתגובות ההחלטה הפכה פשוטה יותר, אני נשאר עם נטפליקס.

לא צריך טובות דיסני, כשתחליטו לתת שירות הוגן ולא רבע מוצר יהיה אפשר לדבר. עד אז נטפליקס + טלגרם :)

עידו
Guest

גם נטפליקס גרוע מאוד, מבחינת תכנים בעיקר. השירותים הכי טובים כרגע הם סטינג, אמאזון או Apple TV+

ASD
Guest

תכנים זה כבר עניין של טעם

לא פראייר
Guest

צריך לתבוע אותם, בושה שוקל לבטל את המינוי.

משה בר
Guest

ואם משתמשים בארץ מהיום באפליקציה האמריקאית של דיסני+ עם מנוי אמריקאי, אפשר לצפות בה ללא VPN ?

MarvelFan
Guest

לא, בייחוד שזו אפליקציה שונה

אלי
Guest

לא , זאת אפליקציה שונה לגמרי
האפליקציה האירופאיות או אמריקאית עדין תומכת במדינות אירופה רק או אמריקה

אובי וואן
Guest

בשורה התחתונה, אם לא חשוב לכם דיבוב לעברית בגלל ילדים קטנים – אין סיבה להצטרף. תישארו עם הקלטות ועם הויפיאנים

יהודה
Guest

יש דיבוב, מי אמר שאין? נכנסים לשפות ובוחרים עברית. האם זה לכל הסרטים? זה אני לא יודע.

פסיכולוג בשקל-90
Guest
פסיכולוג בשקל-90

יש לי נטפליקס,
האם עדיין יש שוני בית התכנים בין ישראל לארה"ב?

דיסני לערבים
Guest

אוף. מזל שלא התפתיתי לשלם שנה מראש בשביל הזבל הזה. החשש הזה שהתממש, הוא בדיוק זה שגרם לי לא להזמין מראש את המנוי לשנה, ואני ממש שמח שכך עשיתי.
אז דיסני הכינה גירסה למדינות עולם שלישי, וחשבו שזה מה שגם קורה כאן. עכשיו הם ילמדו שיעור.

בצל כחול
Guest

חחחח שיעור במה?
בכמה שהישראלים פראיירים וישלמו כל סכום בשביל השופוני ולהגיד שיש להם?
הבזיון הזה רק מחזק את מי שנשאר עם תכנים פיראטים.

sallo32
Guest

זה באסה כי משיש לו משתמש אמריקאי לא יכול להתחבר לאפליקציה הישראלית ואז למשל בטלויזיה lg אתה לא יכול להשתמש….

נתנאל
Guest

אני קבלתי את ההנחה ובינתיים מאוד מרוצה מהתכנים המוצעים.
רק חסר לי אינדיאנה גונס
יש לי רק שאלה אחת… האם יש הגבלה על מס המכשירים מהם ניתן לצפות בו זמנית?

תודה

משתמש אנונימי
Guest

4

אביב
Guest

מה שלא ברור לי מהכתבה זה אופן ההתחברות מכמה מכשירים שונים בבית בו זמנית, האם כל התחברות (הכוונה היא לא להתחברות הראשונית לכל מכשיר) מצריכה התחברות מחדש על יד קוד שישלח לאותו מספר טלפון אחד שנרשם למנוי ואז אותו אחד יצטרך להעביר או להזין את הקוד למשתמשי המכשירים האחרים כל פעם שירצו לצפות (אם זה ארבעה מכשירים קבועים והקוד בהם נשמר כל זמן שלא מנסים להעביר למכשיר חמישי שמצריך בעצמו קוד אז זאת לא אמורה להיות בעיה/מטרד )

גבי
Guest

מספיק להרשם במכשיר והוא זוכר . אין צורך לבצע לוגאין בכל פעם מאותו מכשיר

עמוס
Guest

איך שמים תרגום?

רון
Guest

חחחח לא הבנתי אתם מתלוננים על אבטחה כי ישראלים אוהבים לגנוב?

עידו
Guest

חברים פשוט תורידו stremio

יוסלה
Guest

ר' נחמן אומר: 'כל ההתחלות קשות' – אני חושב שכמו עם הטסלה, תמיד עדיף בהתחלה לשבת בצד ולראות לאן הדברים הולכים, נראה לי יותר חכם לנהוג ככה.

עדי
Guest

רק שאני קניתי טסלה ב 220K ששווה היום 280K ונסעתי כמעט שנה וחצי בחינם…נראה לי היה יותר חכם לקנות ולא לשבת בצד חחח

ספיידרמן
Guest

כל כך הרבה תכנים מקוריים חסרים
ספיידרמן החדש, סדרות מארוול שעברו מנטפליקס, סדרות של סטאר וורז

אין שום הגיון לשלם על זה, אחרי חצי שנה חינם מבטל את המנוי חד משמעית

משתמש אנונימי
Guest

ספיידרמן החדש לא מופיע גם באמריקאי כי זה סרט של סוני ומארוול ולא דיסני ומארוול

יוסי
Guest

זה ממש פייק ניוז, אף אחד ברשת לא אמר שזה רק בישראל אלא שבהודו ושאר המדינות המתפתחות משלמים פחות על הגרסה הנחותה ולא יותר מהגרסה האמריקאית

המופתע
Guest

לא חושב שאי פעם ראיתי (הכוונה לאו דווקא לפה אלא לרחבי הרשת) השקה עם כ"כ מגיבים בתשלום. למה אין כתבה רק על זה? מי החברה שנשכרה בשביל זה?

גיל
Guest

כשמדברים עם הבוט באתר, האפשרות הראשונה היא "לא קיבלתי קוד הנחה". למי שלא קיבל – זה הלינק שהם שולחים – זה שם את ההנחה אוטומטית: 319 ש"ח לשנה במקום 399 ש"ח.

https://srkl.in/promoIsrael

ענבל
Guest

חצי הזמן הסרטים פשוט קופצים להתחלה. מעצבן!!!

ענבל
Guest

בעיה נוספת.
אם נכנסים לחיפוש אז אי אפשר לצאת ממנו אלא רק לאחר ניתוק הסטרימר

ניר
Guest

היום ראיתי פרק של מנדלוריאן בהתקנה על אנדרואיד TV. הצבעים לא נראים כמו HDR, די דהויים. אני בספק אם זה היה 4k.
אין אטמוס. מאכזב מאד.
חוץ מזה היתה לי קריסה אחת באמצע הפרק (לאחר pause) והפרק התחיל מההתחלה. אחרי שהרצתי קדימה – שוב נתקע. בסוף סיימתי את הפרק אבל האפליקציה נראית ממש במצב ביטא.
בהתקנה אחרת על סמסונג TV, יש באג בעימוד בעמוד הראשי בגרסה העברית. כמו כן, מאכזב שאין דרך לשנות הגדרות באפליקציה.

עדי
Guest

יש לי סמסונג Q95 בת שנה… ואי אפשר בכלל לראות 4K באפליקצייה של דיסני מהחנות של סמסונג, אני נאלץ להשתמש בסטרימר ששם אני כן מקבל 4K… מביך. והסאונד עלוב

דידי
Guest

אין שום בעיה עם הרישום, ההנחה והאפליקציה. עובדת מצויין ב Apple TV וגם ב Go TV . תכנים – זה מה שיש כרגע, סבלנות. גם את נטפליקס לא בנו ביום אחד.

עדי
Guest

על מה אתה מדבר? בנו ביום אחד? דיסני פלוס קיימת כבר שנים…רק עכשיו החליטו להגיע לארץ ועל הדרך זרקו עלינו שירות ואפליקציה נחותים משמעותית במחיר זהה אם לא יקר יותר.

Alon
Guest

בעית נוספות באפליקציה של דיסני פלוס בישראל:
טלויזיות סוני לא נתמכות
האפליקציה כלל לא קיימת על קונסולות פליישטיישן (במשתמש ישראלי).

אחד
Guest

למה הדיבוב של הסיפסונים נשמע כמו הכלאה בין היו היה לבין דרדסים

סתם שם
Guest

אחרי שנמאס לי מנטפליקס ציפיתי לדיסני שיתנו משהו חדש, אבל אם החדש זה חיכוי זול ומזלזל שבנוסף גם עולה יותר אני פשוט אחזור לטורנטים, כן יותר מסורבל אבל מכיל את כל התכנים בשפה ובאיכות שאבחר.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: