צפו: ארוחת ערב שגרתית בתחנת החלל [סרטון יומי]

איך מכינים טורטיה עמוסה בכל טוב כשאתם נטולי גרביטציה? שאלה מצויינת

space food

כשאתם מדמיינים אסטרונאוטים וקוסמונאוטים יושבים (כנראה לא המונח הכי נכון להשתמש בו) לארוחת ערב בחלל, אתם בטח לא ממש מדמיינים אוכל מקסיקני איכותי וטעים? ובכן, מסתבר שגם כזה ניתן למצוא הרחק מכדור הארץ.

אבל איך מתגברים כל כוח המשיכה כשרוצים לעשות שימוש בנוזלים וממרחים? ובכלל, עד כמה זה פשוט להכין טורטיה מלאה במטבלים בחלל? סמנתה כריסטופרטי (Samantha Cristofetti) מדגימה איך נראת ארוחת ערב בתחנת החלל הבינלאומית.

חשוב לציין: מרבית הארוחות שאסטרונאוטים אוכלים בחלל אינן נראות כך. למעשה, תחנת החלל כוללת מעט מאוד מאכלים ״רגילים״ שנחשבים למעיין ״ארוחות בונוס״ לאסטרונאוטים ונועדו לשמש אותם רק לעיתים רחוקות. הדבר נועד לתרום לשמירה על מצבם הנפשי של מי שנמצאים הרחק מכדור הארץ ונאלצים להתמודד עם לא מעט אתגרים.

מערכת גיקטיים

גיקטיים, שהוקם בגלגולו הקודם כניוזגיק במרץ 2009, פונה לאנשי טכנולוגיה ואינטרנט בארץ הרוצים לקבל חדשות, עדכונים וכתבות בתחומים אלה בעברית. בנוסף לסיקור טכנולוגי לקח על עצמו גיקטיים לקדם את תעשיית ההיי טק בארץ.

הגב

הגב ראשון!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* שימו לב: תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, לרבות דברי הסתה, הוצאת דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב ו/או בניגוד לדין ימחקו. Geektime מחויבת לחופש הביטוי, אך לא פחות מכך לכללי דיון הולם, אתיקה, כבוד האדם והדין הישראלי.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: