סטארטאפ ישראלי מגייס מיליוני דולרים כדי לפתור את הבעיות הקשות של הבלוקצ'יין

מיזם הסייבר Team8 משקיע בחברת Curv, שמציגה לראשונה ארנק קריפטוגרפי שפותר לא מעט בעיות מעולם הבלוקצ'יין, ומקווה להפוך לסטנדרט החדש של הבורסות והארגונים הפיננסיים

תמונה: Curv

אם באמצע שנת 2017 שלטה אופוריה בתחום הבלוקצ'יין, בתקופה שלאחר מכן צפו לא מעט בעיות בתחום למרות הבשורה שהוא טומן בחובו. אחת הבעיות החמורות ביותר בתחום הבלוקצ'יין הוא החשיפה שלו לפירצות אבטחה שונות שמאפשרות במקרים רבים השתלטות מלאה על הנכסים הקריפטוגרפיים. אחת החברות שמנסות להפוך את תחום הבלוקצ'יין להרבה יותר בטוח היא חברת Curv, החברה החדשה של מיזם הסייבר Team8. עתה מודיעה החברה על גיוס בגובה 6.5 מיליון דולר והשקה של ארנק קריפטוגרפי מאובטח עם טוויסט שיגן לכם על המטבעות ואולי יגרום לארגונים פיננסים לאמץ את התחום.

פותרים לא מעט בעיות בעולם הבלוקצ'יין

תמונה: Curv

בעת פתיחת ארנקים קריפטוגרפיים, משתמשים מקבלים מפתח Seed (מפתח פרטי), אשר המחזיק בו בעצם מחזיק הלכה למעשה בנכסים הדיגיטליים המאוחסנים על גביו. דמיינו זאת כמו מפתח יחיד לכספת. כלומר, אם גורם זר הניח את ידיו על מפתח ה-Seed, הוא בעצם קיבל שליטה מלאה על כל המטבעות שאתם מאחסנים בארנק שלכם ויכול להעביר אותם לכל מקום שרק יחפוץ. כמובן שאם איבדתם את המפתח, איבדתם את הנכסים, ולא אחת שמענו על בעלי ארנקים שאיבדו את רכושם בגלל שלא שמרו על מפתח ה-Seed (או בעלי בורסות קריפטו שנפטרו ולקחו עימם לקבר את המפתח, ועל הדרך את נכסי כל המשתמשים). אלו הן אולי החרדות הגדולות ביותר של כל מחזיק ארנק קריפטוגרפי, ומשתמשים נאלצים לרשום פיזית את המפתח ולאחסן אותו במקומות נסתרים, או עוברים לארנקים קרים שלא מחוברים כל העת לרשת, ומאחסנים גם אותם בכספות ואמצעים אחרים.

Curv משיקה היום (ג') את הארנק הקריפטוגרפי שלה אשר מסוגל לחתום על טרנזקציות על גבי רשתות הבלוקצ'יין, ובמסגרת השימוש בו, מפתח ה-Seed לא נמצא בנקודה אחת, אלא מפוזר בין שרתי Curv ועובדי ושרתי הארגון בפרוטוקול אשר נקרא Multi Party Computation. כך החברה לא צריכה להשקיע בפתרונות אבטחה לנכסים דיגיטליים כמו כספות, ארנקים מתוחכמים ויוקרתיים וחדרי אבטחה. במילים אחרות? Curv מבזרים מערכת מבוזרת כדי להקשות על גורמים עוינים לגנוב את הנכסים שלכם.

לנהל את הנכסים הקריפטוגרפיים שלכם בדיוק כמו שמנהלים לכם את חשבון הבנק

מפתח ה-Seed הוא רק בעיה אחת שעוצרת את הגורמים הפיננסים מלהתחיל להשקיע יותר בתחום. מה קורה ביום שבו עובד זדוני מחליט להעביר את כל הנכסים לעצמו? איך מוודאים שכל עסקה מוסכמת על ידי שני הצדדים? בדיוק לכאן נכנסת יכולת החתימה של הארנק. Curv מאפשרת ללקוח להכתיב כללים ארגוניים לארנק הקריפטו שלו. כך למשל ניתן לבחור כמה עובדים נדרשים לצורך אישור סוגים מסוימים של עסקאות, מהו נפח העסקאות המקסימלי, מה התדירות המקסימלית ועוד שלל חוקים שמאפשרים לנהל את הארנק וההעברות ממנו/אליו בצורה חכמה ובטוחה יותר. רק כאשר העסקה עומדת בכל התנאים המוכתבים, המערכת חותמת על הטרנזקציה, וזו משודרת אל הרשת הרלוונטית עד האישור המיוחל.

תמונה: Curv

"כל מנגנוני ה-Policy שארגונים כמו בנקים רגילים אליהם, לא קיימים בארנקים קרים. ברגע שלעובד יש גישה ל'כספת', יש לו גישה לכל הכסף של הארגון". מסביר לגיקטיים איתי מלינגר, מנכ"ל ושותף מייסד ב-Curv. מלינגר מוסיף כי בתחילה, החברה חשבה על קהל יעד אחד, אך במהלך השנה ראתה כיצד הוא השתנה: "כשהתחלנו את הפיתוח הקהל המרכזי היה בורסות קריפטו, שהן הגופים הפיננסיים שמחזיקים היום את רב הנזילות בשוק. בשנה החולפת אנחנו רואים כניסה של עוד ועוד גורמים מוסדיים מסוגים שונים כמו קרנות גידור, בנקים וחברות טכנולוגיה שמחזיקים וסוחרים בנכסים דיגיטליים מסוגים שונים."

ל-Curv יש פיצ'ר מעניין נוסף שפותר לא מעט כאב ראש לארגונים. כל מטבע וכל ארנק שארגון רוצה לאמץ, הוא עבודה הנדסית לא קטנה במסגרתה צריך להחזיק ב-Nodes של כל רשת בלוקצ'יין ספציפית כדי לנהל בעצמך את הארנק. במקום זאת, Curv מחזיקה ב-Nodes של כל הרשתות הפופולאריות בעולם, ורוכשת Nodes חדשים אם יש ביקוש לכך מטעם הלקוחות, כך שהלקוחות הבאים יוכלו להנות מתהליך מהיר יותר.

המקום שלכם לעדכן ולהתעדכן המקום שלכם לעדכן ולהתעדכן להצטרפות לקבוצת הפייסבוק הסגורה של גיקטיים, לחצו כאן

חלקכם וודאי חושד מיד, ומבין שאם Curv מחזיקים במפתח ה-Seed באופן חלקי, וב-Nodes הנדרשים, הוא בעצם מחזיק בכל נכסי הלקוחות שהופכים לתלויים בהם. בחברה מסבירים כי הם מחזיקים במנגנון גיבוי שמאפשר ללקוח באופן חד צדדי לעזוב אותם מתי שהוא רק רוצה ולהזיז את הכסף גם אם הם לא זמינים, כלומר, גם אם החברה נעלמת, הנכסים אמורים להיות בטוחים. "יש לנו את כל היתרונות, אבל אין את הסיכון שנמנע ממך גישה לנכס. אנחנו רואים הרבה בלוקצ'יינים מעניינים, ובנינו את התשתית כך שתתמך בכל בלוקצ'יין אפשרי, ולא רק בבסיסיים", מסביר מלינגר.

מגייסת מיליוני דולרים מכמה קבוצות משמעותיות

בנוסף לחשיפת המוצר, Curv מודיעה היום על השלמת סבב גיוס Seed של 6.5 מיליון דולר בהובלת Team8 ו-Digital Currency Group. כמו כן השתתפו בסבב Jump Capital, Flybridge Capital, Monex Group ו-Liberty City Ventures. החברה נוסדה בשנת 2018 על ידי איתי מלינגר, חתן פרס ביטחון ישראל ומנהל קבוצת מוצר ב-Akamai בעבר שמכהן כמנכ"ל החברה כיום; ודן ידלין, המכהן כסמנכ"ל הטכנולוגיות. השניים הינם בוגרי תלפיות ושירותי יחדיו למעלה מעשור בתפקידים ניהוליים שונים בתחומי הסייבר במשרד ראש הממשלה.

החברה מעסיקה 15 עובדים, כאשר 13 מהם יושבים במשרדי החברה ב-Hub של Team8 בתל אביב. זוהי השקעה די לא שגרתית עבור Team8, שלרוב לא משקיעה במיזמי בלוקצ'יין או פינטק. "רבים מלקוחותינו כגון בנקים, קרנות גידור, חברות פינטק ומוסדיים רבים נוספים, מאמצים נכסים דיגיטליים ופתרונות בלוקצ׳יין במגמה שרק הולכת ומתעצמת, בזמן שאתגר ניהול הנכסים ואבטחת הסייבר שלהם נותר החסם והאתגר העיקרי עבורם", כך טוען לירן גרינברג, מייסד שותף ו-CMO ב-Team8 ומוסיף: "Curv משתמשת בטכנולוגיות קריפטוגרפיה ואבטחה המקנות ללקוחותיה לא רק הגנת סייבר אלא פיתרון שלם המאפשר לאמץ נכסים דיגיטליים מסוגים שונים בקלות, לנהלם ביעלות ולבצע טרנזקציות באופן מאובטח ובמהירות, ללא הצורך בפיתרונות חומרה".

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

11 תגובות על "סטארטאפ ישראלי מגייס מיליוני דולרים כדי לפתור את הבעיות הקשות של הבלוקצ'יין"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
מהנדס תוכנה
Guest

זה קצת מטריד שיש בחור שעומד ממש בצד :)

אלי
Guest

זה כי הוא חדש בזה.

ארכיוקט
Guest

אחלה צוות עם מוצר מעולה. אין לי ספק שעוד נשמע עליהם.

ארכיטקט
Guest

מכיר אותם.

LOL
Guest

מה מעולה במוצר הזה? שאין לו שום לקוח הגיוני ושאף אחד לא משתמש במטבעות ווירטואלים ליישומים חוקיים? 99 אחוז מהבעלים של מטבעות ווירטואלים מחזיקים אותם כמוצר להשקעה ולא כאמצעי תשלום. פירמידה לאנשים שחושבים שהם חכמים.

לא רופא ולא אופה אבל בהחלט שותה קפה
Guest
לא רופא ולא אופה אבל בהחלט שותה קפה

את הרווח שלי ממטבעות וירטואליים כבר עשיתי.. לא הרבה.. כמה אלפי שקלים.. ואז בא מס הכנסה ובקש את החלק שלו.. (טען שמגיע לו כי עזר לי באופן רוחני) אז שילמתי.. ואז הבנק ביקש שאני הוכיח מהיכן הכסף.. לקח קצת זמן אבל השתכנעו בסופו של דבר אבל לא לפני שבקשו גם הם לגזור קופון. ואז התחלתי לקבל טלפונים משלל אנשים שטענו חלקם שאני חייב להם כספים וחלקם טענו שהם חייבים לפגוש אותי לצורך "מינוף השקעות".. בסוף נשארתי עם קצת יותר ממה שהשקעתי.. לא הרבה.. אבל רווח יפה בשביל כלום עבודה.. קניתי לאישה אוטו נחמד. וזהו. נגמר הכסף.

Well
Guest

המוצר הזה אינו פותר את בעיות הקריפטו, אלא עוטף אותן בממשק משתמש. יותר גרוע, מוסיף פרצת אבטחה משום שהמפתח הפרטי מאוכסן אצלם.

עובד מהסביח - לקרפט לך?
Guest
עובד מהסביח - לקרפט לך?
אולי אם השנה היתה 2017 והחודש היה דצמבר, אז זה היה מעניין. כל שנקל שמישהו שם כרגע על מוצרי הקריפטו "פותרי הבעיות" הללו, ואין פרוייקט אחד כרגע שעושה משהו שמישהו צריך, או אפילו רוצה, ואני מדבר על מעבר לכמה אלפי גיקים הארד-קור שיושבים השקעות זניחות שעשו לפני שנה במטבעות השוקולד שלהם, ומחכים שאלה יעלו, ובינתיים ממלמלים מילות באזז מלפני שנתיים. בקיצור, קחו את הבלוקצ'יין ואת הנודז ואת הנאדים, ולכו תעשו משהו ששווה יותר מעוגיית עבאדי. כמה שעוגיות עבאדי זה ישר לירכיים, ואפס ערכים תזונתיים. השקעה כרגע בעוגיות עבאדי, שסתם תקנו בסופר ותצפו בהן הולכות ומאבדות את תוקפן, זה כמו השקעה… Read more »
ציפי
Guest

מי זה שם באמצע, כריסטיאנו רונאלדו?

XBT
Guest
כל הכבוד על הגיוס, זה משמח לראות עוד חברת קריפטו אמיתי ולא שקר ICO כלשהו. עצה חשובה ממישהו שבתעשיית הקריפטו לא מעט שנים – הריי דיי ברור שיש לכם מתחרים ענקיים, שמפתחים בדיוק את מה שאתם עושים כבר מספר שנים, אם זאת השוק בחיתוליו, אבל שעון החול שלכם החל לזוז , יש להשקיע רק במכירות לארגוני ענק אמריקאיים או אסיאתים, ולא לגייס עשרות מהנדסים. ארנק מוצלח לא יהיה זה בעל הטכנולוגיה הטובה ביותר, אלה רק ה brand , כנ"ל גם ארנקים לשוק ה custodians. מהיכרות אמיתית עם השוק – כל נושא המפתחות לא באמת מעניין אף אחד, זה אולי נחמד… Read more »
חיים
Guest

הם פותרים את הבעיה שאין שום שימוש לבלוקצ'יין בשום דבר? מעניין

wpDiscuz

תגיות לכתבה: