אפליקציה חדשה לוקחת את דמי הכיס למאה ה-21

אפליקציות התשלום הגיעו גם לדמי הכיס. Current היא אפליקציה שתאפשר להורים להעביר לילדים דמי כיס ולהגביל את השימוש שלהם; הילדים יוכלו גם לחסוך איתה כסף ואפילו לתרום

לא מעט הורים נוהגים להעניק לילדיהם דמי כיס. חלק נותנים בתדירות גבוהה, חלק נותנים סכום קטן מאוד וחלק דורשים מהילד לעבוד בשביל התגמול או לא – כל אלה משתנים מהורה להורה, אך יש דבר אחד שתמיד נשאר קבוע: אמצעי התשלום הוא תמיד כסף מזומן. עתה רוצה סטארטאפ צעיר, שמשתף פעולה עם ויזה, לשנות את המצב ולהצעיד את תחום התשלומים המשפחתיים למאה ה-21.

העברה של כסף רק אחרי שהילדים ימלאו את המטלות שלהם

Current מאפשר להורים להעניק לילדיהם דמי כיס בעזרת שילוב של אפליקציה וכרטיס חיוב מיידי (דביט). האפליקציה מאפשרת להורים להעביר לילדיהם את דמי הכיס ישירות מחשבון הבנק שלהם ולבחור בהעברה קבועה – נגיד, פעם בשבוע או פעם בחודש – או בהעברות חד פעמיות.

האפליקציה מאפשרת לילדים ליהנות מ-3 ארנקים וירטואליים: ארנק ההוצאות, שמאפשר לרכוש מוצרים או שירותים עם דמי הכיס ומחובר לכרטיס החיוב המיידי. כלומר, כל רכישה שהילדים יבצעו תוצג להם בצורה ברורה, ממש כמו בדפי הפירוט של כרטיסי האשראי של המבוגרים; ארנק החסכונות נועד כדי ללמד את הילדים על מושג החיסכון. הילדים יכולים להפקיד בכל פעם סכום שירצו לשמור לעתיד, או ליצור מעין הוראת קבע, עם הפקדות קבועות; הארנק האחרון הוא ארנק התרומה – והוא מאפשר לילדים לבחור עמותות וארגונים מקומיים ולאומיים ולתרום להם כסף. אם ירצו, יוכלו גם להפעיל אפשרות של חיסכון דמוי “עיגול לטובה”, במסגרתו האפליקציה תעגל את סכומי הקנייה ותעביר את העודף לתרומה.

ההורים מצידם יכולים לקבל פירוט מלא והתראות בזמן אמת על כל השימושים של הילדים בכרטיס – כולל שם בית העסק, התאריך שבו בוצעה העסקה וכמובן הסכום. אם ירצו, יוכלו ההורים לקבוע גבול עליון להוצאות, לקבוע סכום מדויק שאותו יוכלו הילדים לבזבז ביום מסוים ואפילו להגביל את קטגוריות הרכישה, כך שהילד לא יוכל להשתמש בכסף כדי לשלם על בילויים במועדונים או הימורים. עוד אפשרות שימושית היא המטלות, במסגרתה ההורים מזינים מטלה או רשימת מטלות לילדים ורק לאחר שהם ממלאים אותן, הכסף מועבר לחשבונם. אם הילדים זקוקים לכסף דחוף, ההורים יכולים בכל רגע להעביר כל סכום – ללא עמלות או עיכוב.

השירות מוצע כרגע בארצות הברית כשיתוף פעולה של חברת ויזה ו-Current, והוא עולה כ-3 דולרים לחודש במינוי שנתי, שכולל גם את הנפקת כרטיס החיוב המיידי.

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים, ובזמנו החופשי גיק, קופירייטר, אבא, חולה על גאדג'טים וקוד, לא בהכרח בסדר הזה

הגב

הגב ראשון!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* שימו לב: תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, לרבות דברי הסתה, הוצאת דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב ו/או בניגוד לדין ימחקו. Geektime מחויבת לחופש הביטוי, אך לא פחות מכך לכללי דיון הולם, אתיקה, כבוד האדם והדין הישראלי.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: