הוכרזו הזוכים בתחרות קראנצ’יס

טוויטר, גרופון ופייסבוק זכו בגדול. החברות הישראליות Soluto ו-Boxee התמודדו בכבוד מול המתחרות. ברכות לאורי זלצמן, אחד המייסדים של Gogobot, שזכו בקטגוריית העיצוב

תחרות ה-Crunchies Awards 2010 הגיעה לסיומה. הזוכים הוכרזו, וכעת הגיע הזמן לסכם. בשנה הרביעית שמתקיימת תחרות הסטארטאפים הזאת התחרו ביניהן חברות סטארטאפ מכל רחבי העולם במגוון קטגוריות.

בין המתחרות השנה היו 2 חברות ישראליות, Soluto ו-Boxee. סולוטו הצליחה להתברג במקום השני והמכובד בקטגוריות הסטארטאפ הבינלאומי הטוב ביותר מיד אחרי Viki.

התוצאות

בקטגוריית אפליקציית רשת הטובה ביותר זכתה Pandora, אשר מספקת שרותי מוסיקה מקוונת לתושבי ארצות הברית. לסגנית נבחרה Rdio, אשר מספקת שרותי מוסיקה בתשלום מכל מקום בעולם.

בקטגוריית האפליקציה החברתית הטובה ביותר זכתה Dailybooth, אשר מפעילה אתר אינטרנט שמציג תמונות ששולחים המשתמשים. את השיחה בין המשתמשים, עושים המשתמשים באמצעות תמונות שהם מעלים לאתר. הישג מרשים לאתר, במיוחד כאשר מביאים בחשבון שכסגניתה נבחרה Twitter.

בקטגוריית אפליקציית המסחר החברתי הטובה ביותר נבחרה Groupon, אתר הקופונים החברתי שזכה לכותרות רבות במהלך החודש האחרון. כסגנית נבחרה ShopKick, שמפעילה שרות שמספק למשתמשי סמארטפונים קופונים לרכישה בחנויות שאליהם הם נכנסים באותו רגע.

בקטגוריית האפליקציה הסלולרית הטובה ביותר זכתה Google Mobile Maps for Android. כסגנית נבחרה Instagr.am, שמפעילה שרות המאפשר למשתמשיו לשתף תמונות ולהוסיף אפקטים.

בקטגוריית  שרות המבוסס מיקום הטוב ביותר זכתה Foursquare, המפעילה אפליקצייה המאפשרת למשתמשים לעשות “צ’ק-אין” מהמקומות בהם הם מבקרים ועוברים, לצבור נקודות ותגים, ולהתמנות כראש עיר בתוך השרות. כסגנית נבחרה האפליקציה של Facebook Places.

האייפד – המוצר החדש הטוב ביותר

בקטגוריית המוצר החדש הטוב ביותר זכה ה-iPad של חברת אפל. המכשיר הושק בחודש אפריל 2010, ומייד הפך להצלחה מסחררת כשהוא מתגבר על הקפאון בשוק הטאבלטים שקדם להגעתו לזירה ומאתגר את משתמשי הנטבוקים ואת יצרני האלקטרוניקה האחרים להמציא את עצמם מחדש, או להצטרף למהפכת הדור הבא של הטאבלטים.

כסגן נבחר מכשיר ה-Xbox Kinect של חברת מיקרוסופט. המכשיר זכה להצלחה רבה מאז השקתו, ואף זכה להדגמות של שלל שימושים חדשים אפשריים, שאפילו במיקרוסופט לא חשבו עליהם.

חברת Boxee הישראלית התמודדה בקטגוריה זו מול האייפד עם המוצר שפיתחו, ה-Boxee Box, שזוכה לתהודה רבה ברשת.

בקטגוריית ההישג הטכנולוגי הטוב ביותר לשנת 2010, זכה שרות הנהיגה העצמאית של גוגל (Google Self-Driving Cars). השנה נחשף כי בפרויקט סודי של גוגל, היא הפעילה ברחבי קליפורניה צי של מכוניות מסוג טויוטה פריוס, אשר עברו התאמה מיוחדת ותוספות חיישנים ואיפשרו לגוגל לבצע ניסויים של נהיגה אוטונומית של הרכב, כאשר הנהג יושב בכסא, אבל לא מתערב בנהיגה. נחשף כי הצי של גוגל צבר ניסיון של כ-140,000 ק”מ של נהיגה אוטונומית של רכביו. כסגנית נבחרה Qwiki, שמפעילה שרות שהיא מכנה Information Experience, המאפשר לשנות את הצורה בה אנחנו צורכים את המידע.

בקטגוריית העיצוב הטוב ביותר, זכה צוות Gogobot, המפעילה שרות המאפשר לתכנן חופשות ונסיעות מראש באמצעות מידע המגיע מיתר הגולשים. ברכות לצוות הזוכה, וביניהם אורי זלצמן. כסגן בקטגוריה נבחר העיצוב של About.me.

בקטגוריית ממשק המגע הטוב ביותר לשנת 2010, זכה Flipboard. כסגן נבחר Fotopedia Heritage iPad app. בקטגוריית הסטרטאפ ה-Bootstrapped הטוב ביותר, זכתה (Addmired (iMob וכסגניתה נבחרה Instapaper.

בקטגוריית החברה הטובה ביותר (Best Enterprise) נבחר Buddy Media. כסגנית נבחרה Millennial Media.

סולוטו מגיעה למקום השני מיד אחרי Viki בקטגוריה הבינלאומית

בקטגוריה הבינלאומית (Best International), זכתה במקום הראשון Viki. כסגניתה נבחרה חברת הסטרטאפ הישראלית Soluto. החברה הישראלית זכתה באמצע שנת 2010 בתחרות נחשבת אחרת, תחרות TechCrunch Disrupt, והגעתה עכשיו למקום השני מהווה עוד ציון דרך לאנשי Soluto.

מקור: יח"צ

בקטגוריית הקלינטק (CleanTech) הטוב ביותר לשנת 2010 זכה SolarCity וכסגנית נבחרה Kopernik. בעוד SolarCity מתעסקת בהתקנת מערכות סולאריות על גגות בתים ומבנים, אנשי Kopernik מתעסקים ביישומים מעשיים לפיתוחים טכנולוגיים ומציאת דרכים להעברתם לאנשים במדינות הזקוקים להם, כגון מדינות עולם שלישי.

בקטגוריית אפליקציית העברת הזמן (Time Sink) הטובה ביותר נבחרה CityVille של חברת Zynga. החברה שהביאה לנו את FarmVille שחררה השנה עוד הצלחה משחררת, ואפליקציית CityVille שלה עקפה את FarmVille במספר השחקנים המשחקים בה. שתי האפליקציות האלה הן מהאפליקציות המצליחות ביותר בפייסבוק לשנת 2010.

כסגנית ל-CityVille נבחרה האפליקציה Angry Birds. האפליקציה, המאפשרת לשחקן לעזור לציפורים לנקום בחזירים על גניבת ביציהן. האפקליציה מופיעה בראש רשימת האפליקציות המורדות מחנות האפליקציות של אפל, וגרסאות נוספות של הציפורים הכועסות זוכות להצלחה אף הן. אפילו בארץ נהדרת עשו על פארודיה המבוססת על האפליקציה.

איש הון הסיכון הזוכה – יולי מילנר

בקטגוריית אנג’ל השנה לשנת 2010 נבחר Paul Graham מ-Y Combinator. כסגן נבחר Ron Conway. בקטגוריית איש ה-VC של השנה (הזכייה היא אישית) זכה  Yuri Milner וכסגן נבחר Fred Wilson מחברת Union Square Ventures.

בקטגוריית מייסד השנה לשנת 2010, זכה מרק פינקוס (Mark Pincus) מחברת Zynga. כסגן נבחר Jack Dorsey מחברת Square, המפעילה את אתר SquareUp.com.

כמנכ”ל השנה לשנת 2010 נבחר Andrew Mason מחברת Groupon. אדרו גבר על מתמודדים מכובדים אחרים, וכסגנו נבחר מנכ”ל פייסבוק, מארק צוקרברג.

בקטגוריית מוצר או סטארטאפ הטוב לשנת 2010 נבחרה Quora. חברת השאלות והתשובות החדשה זכתה לאחרונה לבאזז ברחבי הרשת, כשהיא מציבה רף חדש גבוה עבור אתרי שאלות ותשובות. כסגנית נבחרה Square, שמפעילה את אתר SquareUp.com ומייסדה זכה אף הוא במקום שני בקטגוריית מייסד השנה.

בקטגוריית מוצר או סטארטאפ מצטיין בכל הקטגרויות (Overall) לשנת 2010 זכה טוויטר. כסגנית נבחרה Groupon, אשר כיכבה אף היא ברשימה כאשר מנכ”ל עוקף את מנכ”ל פייסבוק, וזוכה בקטגוריית מנכ”ל השנה לשנת 2010.

GeekU

ביום רביעי יערך כנס יזמות טכנולוגית – ישי גרין, רועי אדלר, אדן שוחט, ליעד אגמון, יובל חמודות, צחי וייספלד, אייל מילר, אביחי ניסנבאום – בואו לשמוע מיזמים שכבר עשו את זה באירוע GeekU שיערך ב-26 בינואר.

מספר המקומות מוגבל – שריינו את מקומכם עכשיו!

Avatar

נדב דופמן-גור

עו"ד העוסק בתחומי דיני הטכנולוגיה, דיני פרטיות וקניין רוחני. מרצה ומנטור לסטארטאפים, ובעל ניסיון רב-שנים בפיתוח ווב (http://about.me/nadavdg).

הגב

הגב ראשון!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: