הסטארטאפ ContinUse מגייס 20 מיליון דולר, כדי לאפשר בדיקות רפואיות ללא מגע

החיישן שפיתח הסטארטאפ הישראלי מאפשר לקבל יותר מ-20 מדדים שונים בגוף ברמת דיוק רפואית – ללא מגע עם גוף המטופל

תמונה: ContinUse Biometrics

אין ספק שהעתיד הוא אלחוטי. אנחנו רואים יותר ויותר פיתוחים בתחום הקול והתקשורת, אבל מסתבר שגם עתיד הרפואה עשוי להיות אלחוטי למדי: חברת ContinUse Biometrics (קונטיניוס ביומטריקס) הישראלית, המפתחת חיישן שמסוגל לנטר יותר מ-20 מדדים שונים בגוף מרחוק, מכריזה היום על השלמת סבב גיוס B בגובה 20 מיליון דולר בהובלת Chartered Group. החברה תשתמש בכספים אשר גויסו בסבב הנוכחי לשיווק ובדיקות קליניות, כדי להוציא את המוצר לשוק עוד השנה.

וויברציות קלות בגוף יכולות להפוך למדדים מדויקים למדי

החיישן של החברה, המורכב ממצלמה ולייזר, מאפשר ניטור של וויברציות ותנועות עדינות מאוד שהגוף יוצר ברזולוצייה של ננו-מטר, ובאמצעות המידע הזה ומערכות בינה מלאכותית מסוכל להפיק יותר מעשרים מדדים שונים בגוף כמו רמת גלוקוז, רמת אלכוהול, לחץ דם, דופק ומדדים נוספים. כל זאת ללא כל מגע. באמצעות רמת הדיוק של הפתרון של ContinUse, ניתן לנטר את הרעידות הללו גם דרך לבוש המשתמש ובכך להפיק את המדדים הרצויים ללא צורך בחשיפה ישירה לעור המשתמש.

פתרונות אחרים בשוק משתמשים בסונאר, גלי רדיו, רדאר ועוד. הייחוד של ContinUse מגיע ברמת הדיוק, היכולת של החיישן לבצע את הבדיקות מרחוק (מטרים ספורים) ובלבוש מלא, ולבסוף, את כמות המדדים האפשרית לבדיקה על ידי החיישן. בשיחה עם גיקטיים, אשר פולני, מנכ”ל ContinUse Biometrics, מסביר כי במסגרת המבדקים הקליניים, החיישן של החברה יקבל את האישורים הנחוצים כדי להפוך למכשור רפואי לכל דבר ועניין.

לדעת אם הילד עלה על ההגה שיכור

החברה מתכננת להוציא את המוצר לשוק עוד השנה. פולני מסביר כי החברה מתכננת להתמקד בשני שווקים: הבית החכם, והרכב החכם, כך שאם תתנו את המפתחות לרכב לילדים שלכם, תוכלו לדעת אם הם עלו על הרכב שתויים. אם המערכת תזהה כי אתם עייפים מדי כדי לנהוג והמדדים שלכם לא מעידים על כשירות לנהיגה, היא תמליץ לכם לעצור בצד. המערכת תסופק לצרכנים על ידי נותן ביטוח הבריאות או נותן שירותי הבריאות, בעוד חברות הרכב יוכלו להציע ללקוחות את השימוש במוצר במודל של מנוי.

ContinUse הוקמה ב-2015 על ידי אשר פולני ופרופסור זאב זלבסקי, כאשר הפיתוח שלה בנוי על בסיס טכנולוגיה שפותחה במשותף על ידי אוניברסיטת בר אילן ואוניברסיטת ולנסיה. בין המשקיעים הקודמים בחברה ניתן למנות את זרוע ההשקעות של חברת Lenovo, קרן Olive Tree Ventures ו-Tyco Innovation. משרדי החברה יושבים בתל אביב, כאשר החברה מעסיקה 45 אנשים.

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

להגיב

5 תגובות

 1. קייזר סוזה הגיב:

  יפה, אבל לא קל בעולם ה b2c .
  צריך מודל תגמולים חזק כדי לשכנע אנשים לקנות את זה (בטיחות לא מוכרת טוב)

 2. עליית המכונות הגיב:

  עוד חומר ליוצרים של Black Mirror

 3. מת לעבוד אצלכם הגיב:

  איזה תותחים!

 4. פאי הגיב:

  נשמע אחלה דבר למנגנוני בטחון, למשל בשדות תעופה…

 5. תומר הגיב:

  כל הכבוד

תגיות לכתבה: