משחק האסטרטגיה Civilization מגיע לפייסבוק

אחרי שצפה בהצלחת המשחקים החברתיים של Zynga, הודיע סיד מאייר, היוצר האגדי של סדרת המשחקים Civilization כי הוא מתכנן בקרוב לשחרר גרסה של המשחק כאפליקציה לפייסבוק, תחת המותג Civilization Network.

civnetworkאחרי שצפה בהצלחת המשחקים החברתיים של Zynga, החליט סיד מאייר לייבא אל הרשת החברתית הגדולה בעולם גם את יצירת המופת שלו, משחק האסטרטגיה Civilization. בסוף השבוע האחרון, הודיע מאייר באמצעות ה-Fanpage של Civilization בפייסבוק כי הוא מתכנן בקרוב לשחרר גרסה של המשחק כאפליקציה לפייסבוק, תחת המותג Civilization Network. לדברי מאייר, הגרסה החדשה של המשחק לפייסבוק תשלב אפשרות לשחק כשחקן בודד ותאפשר גם לתקשר עם שחקנים אחרים, בין אם בתחרות וקרבות ובין אם בשיתופי פעולה תוך שימוש באלמנטים היחודיים שמוצעים כחלק מהשימוש ברשת החברתית. “המשחק יאפשר למשתמשים להתחרות בחבריהם ולשתף איתם פעולה על-מנת ליצור תרבות חזקה יותר, עשירה יותר, חכמה יותרופשוט מגניבה יותר” אומר מאייר.

ההכרות שלי עם סדרת משחקי Civilization הולכת 18 שנים אחורה למשחק הראשון שיצא בשנת 1991. כבר אז, הביא המשחק לראשונה את התפיסה המהפכנית של פיתוח תרבות עצמאית משלכם בתוך המשחק תוך גידול וטיפוח שלה במטרה להפוך לאימפריה השולטת בעולם. סדרת Civilization הייתה אבן היסוד להרבה מאוד ז’אנר של משחקי אסטרטגיה ותפקידים דוגמת סדרת Command & Conquer ו-Heroes of Might & Magic אשר מפתחיהם השתמשו באלמנטים שונים ובחלקים שונים מהקונספט של הסדרה תוך יישומם בעולם מציאות שונה. כמו כן, גם משחקים מוכרים יותר לקהל הרחב כגון סדרת SIMS וכלל המשחקים המגלמים בתוכם טיפוח או גידול של ייצור\אדם\משפחה\שבט וכדומה צמחו גם הם מהסדרה. חשוב לציין, שעד היום יצאו כ-13 משחקים בסדרה (אם סופרים את כל התוספות) ואם נסכום את המכירות של כל הסדרה עד היום נגיע למעל ל-20 מיליון עותקים, אם כי לפי ההשערה, קיימים עוד מיליוני גרסאות פרוצות של המשחקים ברחבי העולם.

הגרסה הפייסבוקית של המשחק, תעבוד בדומה למשחקים הרגילים בסדרת ותאפשר למשתמשים לקחת שליטה על תרבות מתפתחת במטרה לפתח אותה ולגדל אותה כפי ראות עיניכם. השקחנים במשחק יוכלו להלחם אחד בשני כדי לצבור נקודות, לשתף חידושים טכנולוגיים בהם הם השקיעו במחקר, ליצור ממשלות משותפות, למצח בבחירות, לנהל ערים ואף ליצור ממשל פדרלי. מאייר לא פרט כיצד המשתמשים יוכלו לשלוט באלמנטים השונים במשחק וכיצד תתמודד הרשת עם שחקנים שנמצאים Offline, אך ציין כי חוויית המשחק אותה מכירים השחקנים מהמשחקים הקודמים בסדרה לא תיפגע ואף תשופר באמצעות שימוש באלמנטים חדשים שמציעה הרשת החברתית.

המשחק נמצא כרגע בגרסת פיתוח ראשונית ומאייר עדכן כי בקרוב תתחיל החברה לחפש שחקנים המעוניינים להשתתף בבטא הסגורה של המשחק אשר אמורה לצאת בתחילת 2010. הגרסה הסופית, אמורה להיות זמינה במהלך השנה הבאה.

לפוסטים נוספים

מהפיכת המשחקים התחילה בספטמבר?
U2 בדרך לרוק בנד?
הוכרזה חבילת ההרחבה ל-Dawn of War II

יניב פלדמן

צ'יף-גיק ועורך ראשי. יזם, סטטיסטיקאי חובב, טכנולוג בדם, בעל תואר ראשון במנהל עסקים ו-Microsoft MVP בתחום אבטחת מידע. התחביב האהוב עליו הוא מציאת פתרונות מסובכים לבעיות פשוטות במיוחד.

הגב

1 תגובה on "משחק האסטרטגיה Civilization מגיע לפייסבוק"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
gambit
Guest

זה פורסם כבר לפני 3-4 חודשים…

wpDiscuz

תגיות לכתבה: