מתכננים לקנות לפטופ מאתר סיני? המדריך הזה יכול לחסוך לכם מאות שקלים והרבה כאב ראש

קניתם לפטופ בדיל שווה מאתר סיני וגיליתם שווינדוס 10 דובר רק סינית? במקום להסתבך ולהוציא לא מעט כסף, המדריך הזה יעזור לכם לקבל את ווינדוס בשפה שרציתם

צילום: שיאומי

מאז שאתרי המכירות הסיניים ודומיהם הפכו ללהיט ענק אצל הצרכן הישראלי, המוני ישראלים נהנים ממוצרים שונים ומשונים במחירי מציאה. אולם לצד הסמארטפונים המוזלים והשטויות בדולר, מציעים חלק מהאתרים לרכוש לפטופים של חברות כמו שיאומי או וואווי, שלא משווקים בהכרח בישראל במחירים נמוכים מאוד ביחס למפרט המוצע. עם זאת, ולמרות הדיל המפתה, אם תקנו לפטופ מאתרים סיניים, אתם לרוב תגלו מערכת הפעלה שדוברת אך ורק סינית. אז נכון, אתם תמיד יכולים לרכוש עותק חדש של ווינדוס 10 במאות שקלים או לפנות לטכנאי, אבל יש דרך אחרת, והיא תגזול רבע שעה מזמנכם, תחסוך לכם לא מעט כסף ותאפשר לכם לקנות לפטופים מסין – בראש שקט.

מיד כשתדליקו את הלפטופ הסיני החדש שלכם אתם עשויים להתבאס: חלק גדול מהיצרניות מוכרות בשוק הסיני לפטופים שמצוידים במערכת הפעלה Windows 10 בשפה בודדת, והנה ספוילר קטן, היא לא אנגלית. כך בעצם לא תוכלו להיכנס להגדרות המחשב ולשנות את השפה לאנגלית ברגע כמו שאתם אולי רגילים. אבל אל דאגה, אתם ממש לא צריכים לקנות עכשיו רישיון חדש ל-Windows 10, אלא רק להצטייד בחשבון מיקרוסופט פעיל שאתם יודעים את פרטיו ורוצים לשייך אליו את רישיון הווינדוס, מחשב נוסף בשפה שאתם מכירים – נגיד המחשב הישן – והתקן זיכרון נייד, הידוע או בעברית "דיסק און קי" בנפח 8 גיגה לפחות.

1. בואו ניצור דיסק (און קי) התקנה של ווינדוס 10

לפני שאפילו נתחיל להתעסק עם הלפטופ החדש והנוצץ שלכם, הכנסו למחשב הישן או המשני שלכם באנגלית או בעברית, והורידו את "כלי יצירת המדיה" של מיקרוסופט, שהוא בשפה קצת יפה, פשוט כלי להתקנה מחדש של ווינדוס 10 מאמצעי חיצוני, כמו ה-USB שהכנו מבעוד מועד. שימו לב כי הכלי עומד למחוק את כל התוכן שעל הדיסק און קי, אז כדאי לוודא מראש שאין עליו שום תוכן חשוב.

מעכשיו גיקטיים גם בטלגרם מעכשיו גיקטיים גם בטלגרם להצטרפות לערוץ הטלגרם שלנו לחץ כאן

לאחר ההפעלה של כלי יצירת המדיה, ביחרו ב"Create New Installation Of Media", וביחרו בשפת מערכת ההפעלה ובסוג הרישיון שלה שאתם רוצים להתקין. זה הזמן לגגל את דגם המחשב הסיני שרכשתם ולוודא איזה סוג רישיון הוא מכיל. אם מדובר בגירסת Home, לא תוכלו לשדרג אותה ל-Pro ללא תוספת תשלום, ותהליך האקטיבציה יכשל. על כן, ביחרו בדיוק בסוג הרישיון שהגיע עם המחשב שלכם, ולחצו על המשך. ביחרו ב-USB Flash Drive, וביחרו בכונן שחיברתם למחשב. לאחר כמה דקות של הורדה והתקנה, ה-USB שלכם אמור להיות מוכן לעבודה. הניחו אותו בצד בינתיים וגשו למחשב החדש שלכם.

2. דלגו על כל מה שאפשר, אבל התחברו לחשבון המיקרוסופט שלכם

היי סיני.
צילום: גיקטיים

עם ההדלקה, קורטנה הסינית תתחיל לדבר איתכם לאורך שניות שירגישו כמו נצח. בשלב הזה אין הרבה ברירות, ואם אינכם בקיאים בשפה הסינית, אתם תצטרכו לדלג על מסכי ההתקנה מבלי לדעת בדיוק מה אתם עושים ועם לא מעט ניחושי כפתורים (טיפ טיים: לחיצה על האפשרות בצד שמאל תאפשר לכם לדלג על חלק מההגדרות). אל דאגה, כל ההגדרות האלו יאופסו ממילא עם התקנת העותק החדש והאנגלי/עברי של ווינדוס. הגיעו לשלב החיבור לאינטרנט והתחברו לרשת שלכם. המקלדת נמצאת בברירת מחדל באנגלית, כך שאין בעיה להזין סיסמאות.

חלון ההתחברות לחשבון המיקרוסופט שלכם. אל תדלגו.
צילום: גיקטיים

בלית ברירה, ולמרות שאנחנו אף פעם לא ממליצים על זה, תאלצו להסכים לתנאי השימוש בלי להבין אותם (ואפשר לחשוב שאתם קוראים אותם בדרך כלל). המשיכו להתקדם במסכי ההתקנה באמצעות ניחושי כפתורים עד אשר תגיעו למסך ההתחברות לחשבון מיקרוסופט. הזינו את הפרטים שלכם והמשיכו הלאה. הפעולה הזאת תשייך את הרישיון של ווינדוס לחשבון המיקרוסופט שלכם, כך שאפילו לא תצטרכו לדעת את קוד ההפעלה שלו (ובכל זאת תיכף נרשום אותו בצד לכל מקרה). כאשר תופיע על המסך אפשרות הזנת ה-Pincode הזינו קוד לפתיחת המחשב (שכאמור, יאופס שוב בעוד כמה דקות).

לאחר דילוגים נוספים בין מסכים ואפשרויות, אתם תגיעו לבסוף לדסקטופ הסיני המיוחל שאת שפתו, לרוב, לא תוכלו לשנות אפילו אם אתם דוברי סינית. בשלב הזה פתחו את תפריט ההתחל וכיתבו CMD, ולאחר מכן הדביקו את הפקודה הבאה:

wmic path SoftwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey

בשלב הזה אתם אמורים לקבל את קוד הרישיון של ווינדוס 10 שמותקן עם המחשב. למרות ששייכנו את הרישיון לחשבון המיקרוסופט שלכם בשלבים קודמים והכל אמור לעבוד כשורה באופן אוטומטי, אני ממליץ בכל זאת לצלם או לכתוב את המספר בצד, לכל מקרה שלא יהיה בהווה או בעתיד.

3. נפרמט ונתקין מחדש את ווינדוס. הפעם בשפה הנכונה

התפריט עלול לעלות בסינית, אבל רוב הסיכויים שאפשר לשנות את השפה שלו לאנגלית.
צילום: גיקטיים

כעת, חברו את הדיסק און קי שיצרנו קודם למחשב הסיני החדש שלכם, כבו אותו. הדליקו אותו ולחצו על כפתור ה-F2 עד אשר תפריט ה-Boot יעלה. ברוב המקרים, גם התפריט הזה יופיע בסינית. במקרה שלנו עם הלפטופ של שיאומי, דפדפנו לתחתית התפריט הראשון, והחלפנו את שפת התפריט לאנגלית ברגע. שימו לב שבמחשבים, דגמים ויצרניות שונות, יופיעו תפריטים דומים אך בסדר, עיצוב וניסוחים שונים במקצת.

היי-טק, סטארטאפים וטכנולוגיה - רוצים להקדים את כולם? היי-טק, סטארטאפים וטכנולוגיה - רוצים להקדים את כולם? להורדת אפליקציית גיקטיים לאייפון ולאנדרואיד לחצו כאן

עכשיו שאנחנו גם יודעים מה לעזאזל מופיע על המסך, גשו לאפשרות Boot, רדו ל-Boot Devices Order, והחליפו בין הסדר של המכשירים. האפשרות הזאת הזאת בעצם תגרום למחשב בריסטרט הבא לא להפעיל את ווינדוס הסיני, אלא לעלות דווקא מה-USB שיצרנו וחיברנו למחשב ויאפשר לנו להתקין מחדש את ווינדוס. לאחר ההחלפה של הסדר, אל תשכחו לשמור שינויים. כעת המחשב יכבה וידלק מחדש, הפעם דרך ה-USB.

מחליפים את סדר העלייה של מערכת ההפעלה.
צילום: גיקטיים

ביחרו בשפת ההתקנה הרצויה, סמנו את השעון והמטבע הרלוונטים, וביחרו במקלדת באנגלית (אם כי את כולם אתם יכולים לשנות בהמשך). במסך הבא בו תופיע אפשרות להפעלת ווינדוס, מומלץ לבחור ב-"I Don't Have a product key", כיוון שבהמשך התהליך יופעל בצורה אוטומטית. במסך הבא ביחרו בגירסת הווינדוס שתואמת את המחשב שקיבלתם. כאשר תגיעו למסך שמציג בפניכם את הכוננים השונים במחשב, ביחרו במחיצה שבה כתוב "Windows", וליחצו על Format. שימו לב כי פעולה זו מוחקת כמובן את כל המידע שנמצא על המחשב עליו אתם עובדים כעת, אז אם בכל זאת יש עוד מידע על המחשב שאתם רוצים להוציא, זה הזמן.

תפריט ההתקנה של ווינדוס.
צילום: גיקטיים

אחרי הפירמוט, ליחצו על Next ותהליך ההתקנה יחל, ולאחר כמה ריסטרטים ועדכונים, המחשב הסיני שלכם סופסוף יעלה עם עותק נוצץ של ווינדוס 10 בשפה שבה בחרתם. אחרי תהליך ההתקנה שהפעם אתם מבינים (וכמובן קוראים את תנאי השימוש עד למילה האחרונה ורק אז מאשרים!), המחשב שלכם כבר מוכן לעבודה. כדי לוודא שעותק הווינדוס תואם את הרישיון שקיבלתם עם המחשב ומופעל, חפשו בתפריט ההתחל את "Activation Settings". מופיעה לכם ההודעה שהעותק הופעל וקושר בהצלחה לחשבון המיקרוסופט שלכם? ברכותינו. אם לא, הפעילו את תהליך האימות והזינו את מפתח הרישיון שצילמנו מבעוד מועד.

הגעתם למסך הזה? מזל טוב, המחשב שלכם מוכן לעבודה

או שאתם יכולים לחסוך את כל המדריך הזה ופשוט להרשם לקורס סינית מזורז. בחירה שלכם.

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

18 תגובות על "מתכננים לקנות לפטופ מאתר סיני? המדריך הזה יכול לחסוך לכם מאות שקלים והרבה כאב ראש"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
שחר
Guest

כותבים "אך ורק" ולא "אח ורק". זה צרם לי אז הגבתי.

בושה וחרפה
Guest
כל הכבוד לך שקראת כתבה שלמה, שכנראה כל מי שקורא פה והזמין מחשב מחו"ל כנראה יודע לעשות התקנה כזאת בשנתו, כמובן שהיה חסר להם תוכן לכתבה, אז הם פשוט עשו מדריך להתקנת וינדוס וכתבו למעלה שטויות על מחשב מסין כדי למשוך אנשים פנימה. אני דורש לפטר את הכתב חסר המעוף או לחילופין לקחת אותו לגג להקניית יכולות מעוף, את העורך חסר הבושה ששיתף פעולה עם הפשע הנלוז להגלות לחדר בלי WIFI, ואת כל שאר משתפי הפעולה שידעו ולא התריעו לאסור עליהם להשתמש במילים למידה עמוקה, כריית נתונים ועוד שאר מילים מפוצצות שהם אוהבים לדחוף לכל כתבה, זו אזהרה האחרונה עם… Read more »
בושה וחרפה
Guest

עני יודאה שיש תאויוט קטיב ותכביר בתגובא שלי זה נאסע הקב סיבוט הישיוט המחם הסליכה

נתי
Guest

או שפשוט אפשר לשנות שפה בווינדוס…

יצחק כהן
Guest
ב"ה לדעתי קניית מחשב סיני מסין, הוא גרוע יותר מסיני הנמכר במדינה אחרת הסיבה היא שסין מחייבת כמה דלתות מיוחדות ומוצרים אלו לא עוברים פיקוח כלל, אפשר לראות את זה בהסכמים שלהם, וקשה לי להאמין שהם לא מנצלים אפשרות זאת, כך הם לא כפופים כלל לרוגלצית מדינת היעד בעבר עלתה כתבה בנושא ההסכם הסיני באחד מאתרי חדשות הטכנולוגיה בקיצור הייתי ממליץ לאלו שרוכשים מחשב סיני, א. תשתדלו לעבוד עם router אמריקאי ב. עדיף עוד לפני התקנת המחשב להתקין win חדש לפני שמורץ הסיני (ה win הסיני כפוף לחוקי סין) ג. להקפיד על התקנת כל העדכונים של win ד. התקנת הדרייברים… Read more »
מישהו
Guest

ראוטר אמריקאי כמעט לא קיים, אפילו סיסקו מייצרים בסין. גם מותג אמריקאי לא באמת יעזור לך אם המוצר פותח ssh tunnel וכדומה, רק לגבי פורטים פתוחים בנתב הסיני לגישה מרחוק. בכל מקרה זה דבר שניתן לבדוק יחסית בקלות על ידי הסנפת התעבורה אם אתה משועמם

רותי
Guest

כתבה מיותרת זה מאוד פשוט לשנות שפה, אין פה שום עזרה למי שבאמת רוצה לקנות מסין

איציק
Guest

אז החיסכון הוא לא על הרכישה אלא על ביקור טכנאי להתקנה.

יוסי
Guest

למה ווינדוס ? לינוקס !!!!

חם כמו יפת
Guest

כתבה נחמדה (ולא סופר טרוויאלית כפי שכמה מגיבים כותבים). עם זאת הייתי שמח לקבל בהזדמנות זו עוד כמה פרטים/ המלצות:
1. האם ואיפה כדאי לקנות מדבקות למקלדת עברית?
2. האם ישנה בעיה של תאימות חשמל?
3. במידה וקונים מחשב עם מודם סלולרי, האם ישנה בעיית תאימות עם הארץ? איך אפשר לדעת?

תודה.

דרור
Guest

תודה רבה

Use linux
Guest

Just install Linux

מיטיה
Guest

הוצאה סינית של WIN היא מיוחדת ובעלת גרסא ומפתחות המיוחדים לה יענו WIN WIN PRO CHINA,PRO ,WIN HOME, WIN HOME CHINA משלה ()לכן אין שם אפשרות לשפות צריך להחליף PRODUCT KEY ואז לשנות בהגדרות שפה.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: