שיקום הסחוס באופן טבעי: CartiHeal הישראלית מגייסת 18.3 מיליון דולר

החברה מפתחת ומייצרת שתלים לטיפול בפגיעות בסחוס ועצם כתוצאה מטראומה או משינויים ניווניים

השתל שפיתחה החברה. מקור: Cartiheal

CartiHeal (קרטיהיל) הישראלית, המפתחת טכנולוגיה לחידוש רקמות סחוס ועצם פגועות, הודיעה על סגירת סבב גיוס בהיקף של 18.3 מיליון דולר. את ההשקעה הובילה חברת ההשקעות aMoon של מריוס נכט וד״ר יאיר שינדל בשיתוף עם המשקיעים הקיימים של החברה – זרוע ההשקעות של ג׳ונסון אנד ג׳ונסון (JJDC), פרגרין ונצ’רס (Peregrine Ventures) ואלרון (Elron). חברת המכשור הרפואי מתמחה בתחום הרפואה הרגנרטיבית ופועלת לפיתוח וייצור שתלים לטיפול בפגיעות בסחוס ועצם כתוצאה מטראומה או משינויים ניווניים.

גיוסים מצטברים של למעלה מ-50 מיליון דולר

מוצר הדגל של החברה, Agili-C, מיועד לשיקום של סחוס טבעי היאלני ובנייה מחדש של העצם התת סחוסית באמצעות הליך טבעי, ללא שימוש בתאים או בגורמי צמיחה. עד היום הפתרון הושתל בסדרה של ניסויים קליניים בקרב כ-250 חולים עם פגיעות בסחוס בברך, בקרסול ובבוהן. בניסויים אלה שימש השתל לטיפול בספקטרום רחב של פגיעות סחוס, זאת לפי אישור השיווק האירופאי שלו – C. תוצאות הניסויים הראו את הפוטנציאל של Agili-C להביא לגדילה מחודשת של סחוס ובנייה מחדש של העצם התת-סחוסית, לצד הקלה בכאב ובתסמינים. בתחילת השנה, אושר המוצר לניסוי קליני פיבוטלי בארה״ב לשם קבלת אישור שיווק במסלול PMA של מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA).

CartiHeal הוקמה בשנת 2009 על-ידי מנכ”ל החברה, ניר אלטשולר, מהנדס ביו רפואי ובעל תואר במינהל עסקים, ופרופ’ רזי וגו, מהמחלקה להנדסת ביוטכנולוגיה באוניברסיטת בן גוריון. לפני כשנה וחצי גייסה החברה 15 מיליון דולר נוספים בהובלת ג’ונסון אנד ג’ונסון וסך גיוסיה הכולל מאז הקמתה עומד על למעלה מ-50 מיליון דולר.

“סבב הגיוס האחרון הוא עדות נוספת לביטחון המשקיעים בטכנולוגיה שפיתחנו”, אמר אלטשולר, ״אנו מאמינים שהשתל ישפר משמעותית את מצבם של חולים הסובלים ממגוון פגיעות סחוס ועצם, המעוניינים להשיב לעצמם אורח חיים פעיל ונטול כאבים, ואין להם אלטרנטיבות טובות כרגע.״

הילה חיימוביץ׳

כתיבה הייתה עבורי מאז ומתמיד הרבה מעבר לתחביב, אך את חיבתי העזה לגאדג׳טים וטכנולוגיה גיליתי יחסית באיחור. כנראה שהגיקית שבי הייתה חבויה זמן רב, ורק חיכתה לרגע הנכון לפרוץ. בכל מקרה - היא כאן, ובכל הכוח.

הגב

1 תגובה on "שיקום הסחוס באופן טבעי: CartiHeal הישראלית מגייסת 18.3 מיליון דולר"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
אביבה זהב
Guest

איזה יופי. חברה שבאמ תורמת משהו,
ולא עוד זבלה של הימורים/פורקס/פורנו/”סייבר”/טולברים/פרסומות
.
כל הכבוד לעושים!
כן ירבו חברות כאלה

wpDiscuz

תגיות לכתבה: