האם Call of Duty: Black Ops Cold War עומד ברף הגבוה של הסדרה?

סדרת Call of Duty חוזרת עם כותר Black Ops חדש: Call of Duty: Black Ops Cold War. האם הוא מצליח לעמוד ברף של הסדרה? זה מה שחשבנו עליו


אחרי אחת השנים המוצלחות ביותר, אולי אפילו המוצלחת ביותר שלה – חוזרת סדרת Call of Duty עם כותר חדש של Black Ops בניסיון לעמוד ברף הגבוה שהציבה עם Modern Warfare ו-Warzone. אבל, למרות שלא בטוח שההשוואה הזו רלוונטית (ותיכף נסביר למה), האם המשחק החדש הצליח להתעלות על האחרים?

קצר וקולע – מצב הקמפיין משלב ז'אנרים רבים

בפעם האחרונה שנפגשנו כאן לסקירה של כותר Black Ops של Call of Duty נאלצנו לספר לכם שתצטרכו לשלם מחיר מלא על משחק ללא קמפיין, ואפילו הבענו חשש מסויים שמא העניין הזה יהווה פתח להרגל מגונה של חברות. ובכן, זה לשמחתנו לא קרה ו-Treyarch, המפתחת של המשחק מגיעה אל הכותר החדש של Black Ops שנה אחרי אחד המשחקים המוצלחים ביותר של סדרת Call of Duty עם אחד ממצבי האונליין המוצלחים ביותר בהיסטוריה – Warzone. אז הקמפיין חזר, אבל יחד איתו גם רף גבוה מאוד של ציפייה.

אז למי מכם שדאג, אחרי ש-Black Ops הקודם מ-2018 הגיע ללא קמפיין אבל עם מחיר של משחק מלא – הקמפיין חוזר כאן גם, בדיוק כפי שהיה ב-Modern Warfare של שנה שעברה. גם בו, ניכרת מאוד קפיצת המדרגה ש-Treyarch עשתה בכל הנוגע לסיפור, עלילה, גרפיקה וגיימפליי, והמשחק נראה פשוט מעולה. אם התמזל מזלכם ואתם בעלי קונסולה מהדור החדש, מדובר באחד המשחקים הבודדים היחידים בשוק המסוגלים לרוץ ברזולוציית 4K ב-120 פריימים לשנייה, אבל גם בדורות הקודמים הגרפיקה של Treyarch משכנעת ומספקת. לכל אלו יש מחיר, והוא מגיע בצורת משקל המשחק: לא פחות מ-250 גיגה בגרסת ה-Cross-Gen, כלומר כמעט 40% מהנפח הפנוי בפלייסטיישן 5 שלכם למשל, וזה עוד אחרי שאיתגר לכם וליושבי ביתכם את האינטרנט הביתי.

הקמפיין עצמו מתרחש בתקופת המלחמה הקרה, והוא מלא באלמנטים המתכתבים איתה כולל מחשבים ישנים, מדפסות ענקיות, פריצת מנעולים באופן פיזי, סרטוני מעבר שמראים סיגרים, מכשירי הקלטה ישנים, קסטות ועוד – כאשר כל אלו ועוד מתקשרים לעולם הריגול הישן שאפיין את הזמנים האלו. העניין הוא שהויז'ואלס האלו מרגישים לפעמים כמו קיצור דרך של החברה המפתחת למשוך זמן בעודה מביאה לשולחן את אחד הקמפיינים הקצרים בתולדות הסדרה. הקמפיין יתפרס על 3-4 שעות בלבד במידה ולא חזרתם על משימות כאלה ואחרות יותר מפעם אחת כדי לאסוף חפצים. למה שתעשו את זה? ובכן, הקמפיין מתכתב גם עם ז'אנרים אחרים של משחקים ומשלב בתוכו גם אלמנטים של פתרון חידות ופאזלים, התגנבות ואיסוף חפצים, ולא רק זירות קרב מורכבות ועמוסות.

חלק מסויים מהמשימות המרכיבות את הקמפיין מתרחשות בשקט מוחלט ולא אופייני לסדרה, ולמרות שמשימות דומות הבליחו בעבר בכותרים אחרים – כאן הם מגיעים בכמויות נכבדות יותר ותופסים חלק משמעותי בהתקדמות הקמפיין עד שתיאלצו לעיתים לחזור על משימות כדי למצוא בהן חפצים, שהם בעצם ראיות סביב המקרה אותו אתם חוקרים במסגרת הקמפיין ושבלעדיהם לא תוכלו לפתוח משימות אחרות. העניין הוא שהמשימות לא מספיק מעניינות בשביל לחזור ולשחק אותן שוב, כך שכל נושא איסוף הראיות מרגיש יותר כמו תוכן פילרי ומורח זמן מאשר משהו שכיף באמת לעשות, ובקמפיין כל כך קצר היה מוטב שלא להתנות את הכניסה למשימות צד במציאת חפצים נסתרים בתוך משימות קמפיין.

יחד עם זאת, משימות הקמפיין ומשימות הצד כאן מצוינות ומלאות באקשן, כמו שרק Call Of Duty יודעת לספק. מבלי לעשות ספויילרים, גם כאן תמצאו את עצמכם בעשרות זירות קרב באדמה, באוויר ובמים ולמרות שמגוון כלי הנשק בקמפיין הוא מהדלים שראיתי, ואינו מחדש דבר מכותרים אחרים בסדרה, אתם תמצאו את עצמכם נהנים ומופתעים כל פעם מחדש מהטוויסטים הקטנים והמוכרים של הסדרה בקרבות שמעלים את הדופק ומגבירים את הלחץ.

הקמפיין מתאפיין גם במוטיבים שונים של בחירות השחקן, כאשר תוכלו לאפיין את הדמות הראשית בתחילתו וכן לבחור כיצד היא תגיב בדיאלוגים שונים במשחק, אשר ישפיעו גם על ההתקדמות שלכם והמרחש בעלילה.

מצבי המולטיפלייר והזומבים משלמים כאן מחירים

מצב המולטיפלייר של המשחק מייצג יותר מהכל את ההבדלים בין תתי הסדרות של Call of Duty, כך שהוא מציג שינויים רבים מקפיצת המדרגה המצויינת של Modern Warfare בשנה שעברה, ולא לטובה. בכותר הזה של Black Ops, מצב המולטיפלייר מתאפיין בעיקר בשינויים או שינמוכים של המפות ושל יכולות בסיסיות שלכם כשחקנים, והוא יאלץ אתכם לעיתים לשנות את סגנון המשחק אליו התרגלתם מהמשחק הקודם. גם עיצוב המפות דל יותר – הן בכמות (8 מפות בלבד) והן במה שנמצא או לא נמצא בהן, כמו למשל דלתות שכבר לא תוכלו לפתוח ולסגור. זו אמנם ירידת מדרגה בהשוואה למשחק של שנה שעברה, אך לא לעומת ה-Black Ops הקודם. החלק הכייפי ביותר נותר האפשרות לשחק מטנק וכלי רכב.

מצב הזומבים של המשחק הוא חוויה אינטנסיבית מאוד בעיקר אם אהבתם את מצבי הזומבים במשחקים הקודמים. יחד עם זאת, בדומה למצב המולטיפלייר של הכותר הספציפי גם כאן Call Of Duty מושכת את השמיכה מצד לצד. הפעם, מדובר במצב אונליין בלבד כך שבניגוד לכותרים קודמים בסדרה לא תוכלו לשחק בו במצב אופליין, ומסך מפוצל עם חברים על אותה הספה. גם כאן תיאלצו להסתפק במספר מועט של מפות, ליתר דיוק במפה אחת בלבד – אם כי גדולה ובעלת מספר אזורים. למצב הזומבים 3 מצבים שונים, כאשר אחד מהם הוא בלעדי לשחקני הפלייסטיישן לפחות בשלב זה.

לראשונה במשחק Call of Duty, שני המצבים הללו – מולטיפלייר וזומבים – אינם נפרדים בכל מה שקשור להתקדמות והיכולות שלכם ותוכלו להשתמש בנשקים וביכולות שצברתם בשניהם, כאילו היו מצב משחק אחד.

משחק טוב לחנוך את קונסולות הדור הבא החדשות שלכם

Cold War הוא אחד המשחקים הראשונים שתוכלו לשחק בהם בגרסה מותאמת לדור החדש, ומלבד השדרוג המשמעותי ברזולוציה והגרפיקה, בפלייסטיישן 5 מדובר בחוויה חסרת תקדים בכל הקשור ביריות. שלט ה-DuelSense משדרג את כל מצבי המשחק השונים – קמפיין, מולטיפלייר, זומבים – כך שההדקים האדפטיביים (Adaptive Triggers) של השלט (R2 ו-L2) ממש מצליחים להעביר תחושה שונה בכל כלי נשק שתשתמשו בו ומפעילים התנגדות חלשה או חזקה יותר בהתאם לנשק בו אתם מחזיקים.

למרות שהנשקייה במשחק הזה אינה מהרחבות שראיתם במשחקי COD, מדובר באחת החוויות המהנות ביותר שמנצלות בצורה מעולה את היכולות החדשות של השלט, ובתור מי ששיחק במשחק – גם בפלייסטיישן 4 וגם בפלייסטיישן 5 – אני ממליץ לכם מאוד לחזור למשחק הזה כשתצליחו להניח את ידיכם על הפלייסטיישן 5.

למרות שהוא לא מחדש הרבה בכל מה שקשור למצבי המשחק השונים שבו, Call Of Duty: Black Ops Cold War הוא בהחלט משחק שיספק את חובבי הז'אנר והסדרה, והוא כותר מעולה לחנוך איתו את הדור הבא של הקונסולות. למרות זאת, אתם תפיקו ממנו הנאה רבה גם עם קונסולות הפלייסטיישן והאקסבוקס הותיקות יותר.

הוא אולי לא מצליח לעמוד ברף הציפיות הגבוה מאוד של Modern Warfare משנה שעברה ולא ייחשב כאחת מאבני הדרך של הסדרה, אבל עדיין מדובר במשחק אקשן טוב, המשלב סינמטיות, משחקיות, גרפיקה ואקשן בצורה מספקת וראויה. במובן הזה הוא בהחלט יספק את הסחורה עד הכותר של השנה הבאה.

תודה לעדלי יונייטד שסיפקו לנו את העותק לסקירה

עידו אלרון

הגב

2 תגובות על "האם Call of Duty: Black Ops Cold War עומד ברף הגבוה של הסדרה?"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אורח
Guest

אין על Warzone :-)
מי שרוצה להוסיף אותי לעשות משחקים ביחד: KavarZilla#2535

ידיים ורגליים
Guest

הרף של משחקי COD הולך ויורד משנה לשנה.
כל שנה הרמה של משחק COD "טוב" יורדת.
קמפיין של 3 שעות? מפה אחת של זומבים?
כנראה עלה להם הרבה כסף לפתח לPS5 אז אנחנו משלמים את המחיר.
בטח יהיו עוד הרבה DLC בקרוב מאוד….

wpDiscuz

תגיות לכתבה: