Buzzzter: וואטאסאפ ישראלי לעסקים? [Windows Azure]

במקום לשלוח תמונה אחר תמונה לחבריכם, מדוע שלא תשתפו איתם אלבום תמונות שלם, ותאפשרו להם להוסיף תמונות בעצמם? הכירו את אפליקציית Buzzzter, המגדירה את עצמה כדור הבא של המסרים המידיים.

שם החברה: Buzzzter

פיץ’ במשפט: אפליקציית המסרים Buzzzter מאפשרת למשתמשים לבנות אלבומי תמונות, פלייליסטים ורשימות בצורה קבוצתית וחברתית.

כיצד משתמשים בפלטפורמת Azure: החברה משתמשת בחוות השרתים של Azure במטרה לאפשר את שיתוף המדיה בין המשתמשים. באמצעות הטכנולוגיה מסוגלת החברה להציע גישה מהירה ונוחה למספר רב של קבצים, ללא תלות במכשיר, מפעילה או במשתמש.

מקור: יח"צ

מקור: יח”צ

אחד מהנושאים החמים כיום בשוק האפליקציות הוא הרצון לשתף מידע, תכנים ומדיה בין משתמשים בצורה הפשוטה והמהירה ביותר שניתן, הכוללת כמה שפחות אלמנטים בדרך. אל שוק זה מתווספת אפליקציה נוספת בשם Buzzzter, שהושקה לפני ימים אחדים בלבד ומעוניינת להציע למשתמשים לשתף מידע בצורה הקלה, המהירה והרחבה ביותר שניתן.

שיתוף חברתי והמוני

הרעיון העיקרי שהוביל את הפיתוח מאחורי אפליקציית Buzzzter הוא הרצון לפתור את אחד מהמכשולים הקיימים כיום בתקשורת חברתית: שיתוף של קבצים ומידע רב בין קבוצת משתמשים רחבה, באמצעות קליק אחד. בניגוד לאפליקציות קיימות כגון וואטסאפ ודומיהן, כאן יכולים המשתמשים לבסס את השיחה על נושא מסויים, להעביר באמצעותו מדיה רלוונטית ולצפות בתגובותיהן של כלל המשתתפים הרלוונטים לשיחה.

החברה בחרה להתמקד בשלוש אפשרויות עיקריות בשיתוף קבוצתי, או המוני אם תרצו. הראשונה הוא יצירה ושיתוף של אלבומי תמונות. כלומר, המשתמשים יכולים לא רק להעלות ולשלוח את התמונות שצילמו, אלא להזמין את חבריהם להוסיף את התמונות שצילמו בעצמם וליצור אלבום תמונות מלא ומעניין הרבה יותר, כאשר אותו ניתן להעלות ישירות לפייסבוק – ולשתף עם כל מי שרק תרצו.

האפשרות השניה היא שיתוף רשימות, כך שחברי הקבוצה יכולים להחליט מי מביא מה לאירוע, מי עושה איזו משימה במהלך היום וכדומה. באמצעות השיחה המשותפת, יכולים המשתתפים להציע ולהוסיף רעיונות או לבחור אלמנטים מסויימים מהרשימה, כאשר כולם מתעדכנים בזמן אמת. כך לדוגמה, במידה והגיע תורכם לערוך את הקניות בסופר – תוכלו להכין רשימת מצרכים משותפת בין כל השותפים, כאשר כל אחד יוכל להוסיף את המצרך בו הוא מעוניין.

האפשרות השלישית, וזאת שהצליחה למשוך את תשומת ליבנו, היא שיתוף פלייליסטים. כלומר, באפשרותנו לשלוח ולקבל שירים או סרטונים בהודעה אחת קבוצתית, כגון סרטוני יוטיוב, סרטונים שצילמנו בעצמנו ואפילו שירים אהובים עלינו שיתאימו לשלל חברי הקבוצה.

Buzzzter מסבירה כי מדובר בפיצ’ר שיכול למשוך את קהל הלקוחות העסקי, שיוכלו לשתף סרטונים המציגים את המוצרים והשירותים השונים שמציעים, ובכך למעשה להגדיל את החשיפה, לאפשר ללקוחות לשתף את המידע גם לחבריהם וכמובן, להמליץ על בית העסק. כמובן שעסקים מתחום המוזיקה, בידור ומדיה יוכלו גם הם לשתף את המידע המתאים עם לקוחותיהם, ובכך למעשה להגדיל את המעורבות שלהם עם המותג, ובתקווה להעמיק את הקשר ביניהם.

רשימות, פלייליסט ואלבומי תמונות. לחצו להגדלה. מקור: יח"צ

רשימות, פלייליסט ואלבומי תמונות. לחצו להגדלה. מקור: יח”צ

מתקינים ומתחילים לשתף

לאחר התקנת האפליקציה והכנסת מספר הטלפון שלכם, תוכלו להתחיל לשתף את המידע עם חבריכם. כמובן שכיאה לאפליקציות מסוג זה, התנאי היחיד שעל המשתמשים לקיים על מנת להתחיל לצפות בתכנים ולהוסיף אליהם, הוא הורדת האפליקציה למכשיר הסמארטפון שלהם. האפליקציה, הזמינה למשתמשי אנדרואיד ו-iOS מוצעת בחינם ודורשת גישה לאנשי הקשר שלכם, במטרה למצוא את אלה המשתמשים במוצר ואיתם תוכלו לשתף את המידע.

לצערנו, השיתוף בין משתמשים שלא הורידו את האפליקציה הוא בלתי אפשרי, לפחות כרגע, ובמידה ואף אחד מחבריכם עדיין לא התקין את המוצר על גבי מכשיר הסמארטפון שלו לא תוכלו ליצור אלבומים או להעביר מדיה. כך שההתנסות עם המוצר הפכה למעט יותר מאתגרת והכריחה אותנו להתקין את המוצר במכשיריהם של חברינו, ובעוד שמדובר על מודל הפצה מעניין הוא בעיקר אינו אידיאלי לאף אחד מהצדדים בשלב זה לפחות.

לאחר שאנחנו וחברינו התקנו את האפליקציה, יכלנו להתחיל ליצור אלבומים, פלייליסטים ורשימות כאוות נפשנו. השיתוף נעשה בצורה נוחה ומעניק את תשומת הלב המלאה לקבצי המדיה השונים, שתמיד יופיעו בראש ההודעה לגישה וצפייה מהירה. השיחה בין המשתתפים מתבצעת מתחת למדיה, כך שגם במידה ורק הצטרפתם לקבוצה תוכלו להתעדכן במה שחשוב באמת – במדיה, ולאחר מכן להתעניין בשיחה המתבצעת ברקע על ידי המשתתפים.

על מנת ליצור אלבום, פלייליסט או רשימה חדשה, כל מה שיהיה עליכם לעשות הוא לבחור את משתתפי השיחה, להעניק לשיחה כותרת מתאימה ולהוסיף את קבצי המדיה המדוברים. כל התהליך מתבצע באמצעות מספר לחיצות בודדות ובממשק קל להבנה, גם עבור המשתמשים שאינם טכנולוגיים.

הפיצ’ר שעניין אותנו משמעותית בהתחלה – שיתוף שירים ופלייליסטים – התאפשר רק באמצעות הוספת קישורים מיוטיוב, כאשר היה עלינו למצוא אותם באמצעות מנגנון החיפוש הפנימי של אפליקציית Buzzzter. בעוד שלא מדובר על התהליך האידיאלי עבורנו, אנו חייבים להודות כי הוא עושה את העבודה ושומר על זכויות היוצרים של האמנים, ואינו מעודד שיתוף של קבצים לא חוקיים שאולי נמצאים על המכשיר האישי שלנו.

בעוד שבמחשבה ראשונית המוצר של החברה אינו נשמע מהפכני, אנו חייבים להודות כי לאחר שימוש קצר ניתן להבין כיצד הוא יכול להעשיר את חווית השיחה והשיתוף שלנו עם החברים. בעוד שוואסטאפ ודומיהן שולטות בשוק האפליקציות, הן אינן מאפשרות שיתוף מהיר או נוח של כמה קבצים בבת אחת בעוד ש-Buzzzter עושה את העבודה, ומאפשרת לנו לא רק לשתף אלא גם לעדכן בצורה דינמית את ההודעות השונות.

אך עם כל הכבוד לקונספט המעניין שמציעה האפליקציה, היא כוללת גם כמה חסרונות משמעותיים. הראשון ואולי הזניח ביותר מביניהם הוא העיצוב הבסיסי והראשוני של האפליקציה שעלול להרתיע משתמשים מסויימים. חסרון נוסף ומשמעותי מבחינתנו הוא העובדה שהשיתוף מתבצע רק עם משתמשים שהורידו והתקינו את האפליקציה – ורק לאחר שביצעו פעולות אלה. לדעתנו מדובר בסוג של פספוס, שכן במקום שחבריי יתחברו לאפליקציה ויראו את כל מה שהפסידו עד היום ובכך למעשה ישאירו את האפליקציה על המכשיר שלהם ויעודדו את חבריהם להוריד אותה בעצמם, יהיה עליהם להמתין עד שחבריהם יתחברו גם הם – ורק אז יוכלו להתחיל לשתף את התכנים ביניהם.

להורדת האפליקציה סרקו את הקוד.

להורדת האפליקציה סרקו את הקוד.

מחדשים את הקונספט

Buzzzter הינה אפליקציית מבית חברת Point of View, שנוסדה על ידי גיל אברהמי המשמש כמנכ”ל החברה ובעל נסיון רב בתחום המסרים המיידים כיהן בעבר כמנהל בכיר בחברה שהייתה חלוצת המסרים המיידים iCQ, ועל ידי שחר זר המנהל את פיתוח המוצר.

גיל מסביר כי האפליקציה מהווה את הדור הבא של אפליקציות המסרים המיידים, שעד כה היו מוגבלים למשלוח סטנדרטי של טקסט קצר או קובץ מולטימדיה בודד. באמצעותה, מספקת החברה מענה לצורך הגובר של המשתמשים בשיתוף קבוצתי של כמות גדולה של קבצי מדיה שונים, בצורה מיידית ובהודעה אחת ויחידה. גיל מוסיף כי שיתוף שכזה למעשה עוזר למשתמשים למנוע “הצפה” של הודעות ותמונות בקרב חברי הקבוצה ומקבלי ההודעות, מה שכיום נעשה בצורה מבולגנת ולא אידיאלית בתוכנות השיחה הקיימות.

בכל הנוגע למתחרים בשוק, גיל מסביר כי נכון להיום אין אף אפליקציה המסוגלת להביא את היכולות של Buzzzter. בראיון לגיקטיים מרחיב גיל ומסביר כי הטכנולוגיה הקיימת מאז המצאת ה-SMS וה-MMS הינה מוגבלת, ובאמצעות Buzzzter יוכלו המשתמשים לשתף כמה מדיה שרק ירצו, לקבוצת חברים גדולה ככל שתהיה, בהודעה אחת ויחידה. גיל מסביר כי הקונספט והטכנולוגיה הינם חדשניים “ברמה עולמית” ומהווים את הדור הבא של המסרים המיידיים, שהינם מסרים עשירים במידע ואינטראקטיביים.

גם בכל הנוגע למודל העסקי החברה רואה רק יתרונות, כאשר אמצעי השיתוף יכולים לשמש עסקים שונים ומגוונים, החל מסוכני נדל”ן המשתפים את תמונות הנכסים השונים, דרך סוכניות רכבים ועד חנויות מזון המעדכנות על המוצרים הזמינים כרגע לרכישה או בהנחה.

אז נכון, מדובר בקונספט שלא יצא לנו להתקל בו ביותר מידי אפליקציות מסרים מידיים למכשירי הסמארטפון, אבל על מנת שהאפליקציה תצליח עליה לצבור קהל משתמשים גדול ורחב. כרגע אתם עלולים למצוא את עצמכם שם לבד וללא אפשרות לשתף מדיה עם אחרים שככל הנראה טרם שמעו כלל על האפליקציה.

להורדת האפליקציה למכשירי iPhoneלהורדת האפליקציה למכשירי אנדרואיד

הכתבה בחסות Microsoft Azure

פלטפורמת הענן של מיקרוסופט, מאפשרת לכם לבנות ולנהל יישומים במהירות ברשת מרכזי הנתונים המנוהלים של החברה. הפלטפורמה מאפשרת לבנות יישומים באמצעות כל מערכת הפעלה, שפה או כלי וניתן לעשות בה שימוש בדרכים רבות ומגוונות – החל מהרצת מכונות וירטואליות לפיתוח ובדיקה, ועד לבניית אתרי אינטרנט וניהול והפצת מדיה.למידע נוסף אודות Windows Azure
Windows Azure ב-4 צעדים פשוטים
לבלוג של Windows Azure בעברית

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

6 תגובות על "Buzzzter: וואטאסאפ ישראלי לעסקים? [Windows Azure]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
שם (חובה)
Guest

שתפו תמונות שתפו תמונות שתפו תמונות שתפו תמונות שתפו תמונות שתפו תמונות שתפו תמונות.

חלאסססססס! כל האפליקציות עושות את אותו הדבר!

שחר
Guest

לא, באפליקציה זו בונים ביחד אלבומי – תמונות \ סרטוני וידאו ורשימות והכל במסר מידי אחד.

אסף
Guest

ממליץ לשנות את השם, ממש על הפנים לדעתי

יניב
Guest

האפליקציה כל הזמן מקפיצה הודעות שיש איזו שגיאה ולא מתפקדת ואז צריך להתחיל אותה מחדש ואז רואים מסכים עולים אחד על השני.

שחר
Guest

נשמח לשמוע עוד פרטים, אם תוכל לשלוח email לתמיכה support@buzzzter.com

תודה

שחר
Guest

נשמח לשמוע עוד פרטים, אם תוכל לשלוח ל support@buzzzter.com

wpDiscuz

תגיות לכתבה: