צפו: הרובוט החדש והאנושי להפליא של Boston Dynamics [וידאו]

הרובוט החדש שחשפה לפני שעות אחדות Boston Dynamics בבעלות גוגל, הוא מרשים מצד אחד אבל מאוד מטריד מצד שני. כמה רחוק היום שהם יוכלו לנוע כמו חיילים ולבצע משימות צבאיות?

atlas

עד כה זכינו לראות בעיקר רובוטים שמדמים תנועה של בעלי חיים מצד בוסטון דיינמיקס, אלא שכעת נראה שהם יודעים לחקות ובאופן מדוייק גם בני אדם. הסרטון הבא מציג את הדגם המתקדם של ״Atlas Droid״ שפיתחה החברה, וזורק אותנו לסרטי מדע בדיוני לא חיובים במיוחד…

בוסטון דיינמיקס, נזכיר, היא חברת רובוטיקה אמריקאית שנוסדה ב-1992 ונרכשה על ידי גוגל ב-2013. החברה משוייכת בגוגל לחטיבת ה-Google X המנוהלת על ידי אנדי רובין ואחראית על פיתוח מוצרים מתקדמים שרחוקים עדיין משלב הייצור ההמוני ובעיקרה – מחקרית.

על מנת לבחון את יכולות הרובוטים שהיא מרכיבה, נוטים מהנדסי בוסטון דיינמיקס ״להתעלל בהם״. בסרטון הבא ומאחר ומדובר ברובוט שנע בצורה אנושית, יש רגעים שהסיטואציה עשויה ממש להטריד.

מערכת גיקטיים

גיקטיים, שהוקם בגלגולו הקודם כניוזגיק במרץ 2009, פונה לאנשי טכנולוגיה ואינטרנט בארץ הרוצים לקבל חדשות, עדכונים וכתבות בתחומים אלה בעברית. בנוסף לסיקור טכנולוגי לקח על עצמו גיקטיים לקדם את תעשיית ההיי טק בארץ.

להגיב

5 תגובות

 1. gilad הגיב:

  מרתק! ועוד יותר יהיה מרתק לראותצרובוט כזה סוחב עבור החירניק הממוצע במסייעת את המרגמה.

  • רפי הגיב:

   אין שום צורך בחירניק
   אבל האום כבר מגנה אותנו על שימוש ב”רובוטים קטלניים” כי אנחנו לא מקריבים מספיק חיילים.

 2. מעניין מאוד. שימו לב לברקודים שמודבקים על הקופסה, על הדלת ובעוד מקומות. זו פרקטיקה ידועה של סימון בשביל שהרובוט יוכל לזהות בקלות.

 3. אחד שיודע הגיב:

  אנדי רובין עזב את גוגל לפני שנה וחצי בערך. ואם אני לא טועה הוא מעולם לא ניהל את גוגל x, הוא ניהל את פרוייקט הרובוטיקה בתוך גוגל x.

 4. moav הגיב:

  תן לו כבר להרים את הקופסה יה זבל

תגיות לכתבה: