ה-QuietComfort Earbuds של Bose מגיעות עם ביטול רעשים וסאונד מצוינים – אבל מה יהיה עם המחיר?

האוזניות של Bose הגיעו באיחור ניכר למשחק, אבל הן נכנסות אליו בסערה. היינו מתלהבים אפילו יותר אם חיי הסוללה שלהן היו מוצלחים יותר, אבל יש להן הרבה (מאוד) להציע לכם

צילום: גיקטיים

מאז כניסתן של האיירפודס לחיינו, שוק האוזניות האלחוטיות לחלוטין (או Truly Wireless) רותח ולא מפסיק להביא לעולם אוזניות מאוד מעניינות – כשהפיצ'רים שהיו שמורים בעבר לאוזניות הגדולות כמו ביטול רעשים אקטיבי הגיע בשנה האחרונה גם לקטגוריית ה-TWS. מי שמגיעה אליו קצת באיחור היא Bose, אחת מהשחקניות האיכותיות בתחום האוזניות, ה-QuietComfort Earbuds – ותנו לנו לומר לכם שיש להן לא מעט להציע.

מבוא ל-QuietComfort Earbuds

אז ה-QuietComfort Earbuds (או QC Earbuds) הן החברות החדשות במשפחת האוזניות של Bose, אחת מהחברות שהפכו למיינסטרים את האוזניות עם ביטול הרעשים האקטיבי (עם דגמים פופולריים כמו ה-QC25 וה-QC35), ועכשיו סוף סוף מגיעות באריזה קומפקטית יותר. האוזניות מגיעות עם קייס, המטעין אותן ושומר עליהן היטב (ואנחנו לא צוחקים כשאנחנו אומרים את זה), שלושה Tips להתאמת האוזנייה לאוזן שלכם וכבל הטענה USB-C.

למרות שב-Bose השיקו לצד ה-QC Earbuds גרסת ספורט זולה יותר, הן מגיעות עם עמידות בפני מים וזיעה בתקן IPX4 – כך שתוכלו להשתמש בהן גם בזמן ספורט או בגשם קל – אם כי לא היינו בודקים מה קורה כשהן נופלות לאסלה או כיור מלא במים.

כל אחת מהאוזניות בעלת תפקיד שונה, והן מאפשרות לכם לבצע כמה פעולות פשוטות – כשהאוזנייה הימנית תפעיל ותפסיק את המוזיקה ב-Double Tap (כנ"ל למענה לשיחות טלפון) ולחיצה ארוכה תפעילה את הסייעת הקולית שלכם. האוזנייה השנייה תיתן לכם בלחיצה כפולה שליטה בעוצמת ביטול הרעשים (תוכלו לתכנת עד 3 אופציות) ולחיצה ארוכה יכולה לעשות אחת משתי פעולות – תאמר לכם את אחוז הסוללה או תעביר שיר אחד קדימה. כמות פעולות לא רעה בסך הכל. אם כי איפה השליטה בווליום?

באוזניות ישנו חיישן המזהה כשאתם מכניסים אותן לאוזניים שלכם וגם כשתוציאו אותן, כך שהוא יפסיק את מה שאתם שומעים – מוזיקה, פודקאסט או וידאו – כשתוציאו את שתיהן או אחת מהן. ברגע שתוציאו אוזנייה אחת השנייה תעבור ל"מצב שקיפות" כשתמשיכו להשתמש בה כך שקול יחדור פנימה. מדובר בפיצ'ר נחמד, אבל יש בעית אחת. אם החלטתם להוציא את האוזנייה הימנית, אתם צריכים להיות בקרבת הסמארטפון או המחשב שלכם כדי להפעיל את המוזיקה מחדש – כי היכולת קיימת רק באוזנייה זו.

צילום: גיקטיים

איכות הסאונד – Bose עושה Bose

אבל בואו נתחיל במה שחשוב, ה-QuietComfort Earbuds מגיעות ממשפחה עם עבר מכובד, וזה נשמע היטב בכל הקשור לאיכות המוזיקה באוזניות החדשות שלה. בחנתי בשבועות האחרונים את האוזניות החדשות של Bose על פני טווח רחב של סגנונות כדי לנסות ולקהל תמונה מדויקת ככל האפשר של מה שיש להן להציע – וגיליתי שההיצע עומד בביקוש.

האוזניות החדשות של Bose הצליחו לעמוד בכל אתגר שהצבתי להן, בין אם זה צלילים מובחנים ולא "חורקים" בגבוהים או בסיפוק מידים ברורים – הן לא אכזבו בהאזנה בז'אנרים שונים – מפופ עכשווי וישן, דרך רוק ומטאל מלאים בסולו גיטרות וכלה בהאזנה לפודקאסטים מדוברים שבהם כולם נשמעו בצורה חלקה.

בנוסף, ה-QuietComfort Earbuds עברו בהצלחה את המבחן הגדול ביותר, בעיניי, לאוזניות אלחוטיות לחלוטין, וסיפקו בס מורגש שלא הולך לאיבוד בשירי ראפ וטראפ – דבר שהוא לא תמיד מובן מאליו בקטגוריה הזו. אתם מהמכורים לבס? ה-QuietComfort הן בהחלט זוג אוזניות שאתם צריכים לשקול.

למרות החבילה הקטנה (אם כי גדולה לעומת המתחרות, עוד על כך בהמשך), ה-QC Earbuds עוצמתיות ביותר בכל הקשור לווליום – כשמצאתי את עצמי לרוב מגיע במקסימום לאזור ה-75%, אחרת זה כבר הפך לקצת לא נעים. השילוב של איכות המוזיקה עם ביטול הרעשים האקטיבי העילאי שלהן לא הצריך ממני בשום שלב לעלות גבוה מדי בסולם הווליום.

מקור: Bose

כמעט אף אחד לא ירגיש שאתם עם אוזנייה

אחת ההפתעות המוצלחות מבחינתי באוזניות הייתה המיקרופון שלו. בפועל מדובר במשהו שאני לא תמיד משהו שאני חושב עליו כשאני מגיע לאוזניות, כי אני לא חסיד גדול של שיחות עם אוזנייה. עם זאת, בכמה וכמה בדיקות שעשיתי לו בשיחות טלפון וזום לא הפסקתי לקבל ביקורות מאוד חיוביות מהצד השני – כשאמרו לי שאני נשמע מצוין.

חלק אמרו שכמעט ולא הרגישו הבדל באיך ששמעו אותי עם האוזניות לעומת השימוש בטלפון עצמו – מה שהפתיע אותי מאוד. חלק אמרו שהורגש שאני לא משתמש במיקרופון המובנה של המכשיר, אבל אמרו שאני נשמע טוב מאוד ושלא נקטעתי או נשמעתי מרוחק מהמיקרופון.

קצת מגושמות, אבל נוחות מאוד

מבחינת העיצוב ב-Bose הלכו על עיצוב שרחוק מלהיות מינימליסטי וה-QC Earbuds בהחלט בולטות מהאוזן כשמסתכלים עליכם מהצד, בניגוד לאוזניות יותר קטנות כמו משפחת ה-Elite של ג'אברה או המומנטים TW2 של סנהייזר.

כן, הן נראות לא רע באוזן, אבל העובדה שהן בולטות כל כך הורידו להן כמה נקודות מבחינתי ברמת העיצוב. מה גם שעיצוב אוזניות גדולות יחסית מתבטא בסופו של דבר גם בקייס גדול יותר, היבט רלוונטי לא פחות שאליו אתייחס בהרחבה בהמשך.

אבל בואו נרד קצת לפרטים בעיצוב, כל אחת מהאוזניות מגיעה עם שני גרילים עבור מיקרופונים להם תפקיד כפול, עבור ביטול הרעשים האקטיבי שהאוזניות וכמובן בשביל שתוכלו להשתמש בהם לביצוע שיחות (טלפון, זום, you name it).

צילום: גיקטיים

בנוסף, ב-Bose בחרו ללכת עם עיצוב שנראה קצת פחות בדורות האחרונים של אוזניות והלכו עם התוספת של "כנפיים" לשיפור האחיזה שלהן באוזן – גם בשימוש יום-יומי ובמיוחד למי שמעוניינים להשתמש באוזניות לפעילות ספורטיבית.

מבחינת נוחות ה-QC Earbuds היו מאוד נוחות באוזן ברגע שהתאמתי לי את האוזניות עם הקצוות ש-Bose מציעה – שלושה במספר – ולדעתי במחיר שכזה היה נחמד אם היו מציעים עוד כמה גדלים כדי לשפר את ההתאמה לכמה שיותר אנשים.

למרות הגודל המכובד שלהן, ה-QuiteComfort Earbuds כמעט בשום שלב לא הרגישו כבדות מדי באוזן – גם בהאזנה ממושכת של כמה שעות. יכול להיות שמדובר בעובדה שכותב שורות אלו לא מתיימר להיות אצן (בלשון המעטה) אבל הן הורגשו יותר בזמן הריצות הקצרות שבהן בדקתי אותן. מה שבטוח הוא, לפחות לגביי, שלאורך כל הריצות הללו לא מצאתי את עצמי מחפש אחרי אוזנייה שנפלה על הרצפה בחרדת קודש והן הצליחו להחזיק חזק – יתרון משמעותי למי ששוקל להתאמן איתן.

אם העיצוב של האוזניות שלכם חשוב לכם, ובמיוחד האסתטיקה בכל הקשור לאיך הן נראות באוזן שלכם ביום-יום – לצערי האוזניות של Bose לוקות בחסר. עם זאת, בנקודה חשובה יותר לדעתי כמו הנוחות הן הצלחה ברורה ולכן קל לי יותר לשים בצד את האסתטיקה.

צילום: גיקטיים

המקום שלכם לעדכן ולהתעדכן המקום שלכם לעדכן ולהתעדכן להצטרפות לקבוצת הפייסבוק הסגורה של גיקטיים, לחצו כאן

הקייס: כספת – לטוב ולרע

בהמשך לנקודה בכל הקשור לעיצוב של האוזניות, אי אפשר לזנוח את הפועל היוצא של העיצוב הזה – הצורך לאחסן אותן בקייס שמתאים להן. מה זה אומר קייס שמתאים ל-QuietComfort Earbus? ובכן, זה בעיקר אומר שהוא גדול ומגושם – מבאס.

עם זאת, למרות חסרון משמעותי בהתחשב בעובדה שקייסים של אוזניות TWS פופולריות אחרות כמו האיירפודס פרו של אפל או הגלקסי באדס של סמסונג. עם זאת, יש גם יתרונות (יחסיים) בקייס של האוזניות החדשות של Bose.

האוזניות מאובטחות עם מגנטים בתוך הקייס, כשהאחיזה של המגנטים מוצלחת והאוזניות נותרו בפנים גם כשהפכנו את הקייס כדי לבדוק. עם זאת, אל תגזימו ותנענעו את הקייס כשהוא הפוך, כי יש גבול למה שהמגנטים האלה יכולים לעשות – ואנחנו לא מאשימים אותם.

צפוף עם הקייס בכיס | צילום: גיקטיים

לקייס כפתור פתיחה בחלקו הקדמי, בניגוד ללא מעט מתחרים שמעדיפים נעילה מגנטית. זה אומר שהאוזניות שלכם לא יכולות ליפול בקלות ממנו בזכות הצורך בפתיחה בעזרת הכפתור. עם זאת, בלא מעט ניסיונות לפתוח אותו ביד אחת, כי להשקיע פתיחה עם שתי ידיים זה לא לגיטמי עבור מוצר כ"כ קטן מבחינתי, לא הצלחתי לפתוח אותו. בסוף זה קרה, אבל בשביל מסוים זה הפך לטרחה ואפילו תסכל אותי לרגעים.

אבל בואו נזוז רגע מנושא פתיחת הקייס ואבטחת האוזניות. הקייס עצמו נטען בשתי דרכים – או דרך שקע USB-C שנמצא בחלקו האחורי או בהטענה אלחוטית על כל מטען מבוסס Qi שיש לכם. ב-Bose אומרים כי הקייס ייטען מ-0 ל-100 תוך כ-3 שעות, וזה אכן טווח הזמנים שלקח לנו בממוצע להטעין אותו אחרי שהתרוקן.

כשהוא מלא, יכול לתת לאוזניות עוד שתי הטענות מלאות (12 שעות) אבל משום מה מגיע עם 5 נורות חיווי עליו במהלך די מבלבל בעיניי. אם אני מקבל שתי הטענות נוספות הייתי מעדיף לקבל מספר זוגי של נורות חיווי כדי לשער בצורה יותר טובה כמה עוד נותר לו מבחינת מספר הטענות או שעות כדי לתכנן מראש את השימוש שלי בהן.

סינון רעשים – שקט מוחלט

ה-Bose QuietComfort Earbuds אמנם הגיעו באיחור למשחק ביטול הרעשים האקטיבי (או ANC) באוזניות אלחוטיות לחלוטין, כששחקניות כמו האיירפודס פרו של אפל, ה-WF-1000XM3 של סוני, ה-Galaxy Buds Live של סמסונג וטובות אחרות עושות את זה כבר באזור השנה.

עם זאת, אולי ב-Bose לקחו את הזמן כדי להביא מוצר כמו ה-QuietComfort Earbuds – שכשזה מגיע לביטול הרעשים האקטיבי, הוא לא פחות מנהדר. ביטול הרעשים האקטיבי של Bose מגיע ב-10 רמות, ממצב שבו תשמעו הכל – מלבד מה שהאוזניות יעמעמו קצת עם המוזיקה והאטימה שלהן – ועד מצב שבו רוב הזמן לא שמעתי כמעט מה הולך סביבי.

כדי לבחון את ביטול הרעשים האקטיבי עשיתי לו את "מבחן הסופרמרקט", אחת הסביבות המושלמות בעיניי לבחינה של פיצ'רים כמו זה – שילוב של רעשים גבוהים ונמוכים כאחד כדי לבחון כמה מצליח להסתנן פנימה.

צילום: גיקטיים

משני טיולים לא קצרים בכלל לסופר הגדול האהוב עליי, בחנתי את יכולות ביטול הרעשים של ה-QuiteComfort Earbuds בהזאנה למוזיקה ופודקאסטים וגיליתי שהרוב המוחלט של הרעשים פשוט עבר לידי – כשהרעשים הגבוהים יותר כמו עגלות חורקות, בקבוקי זכוכית הנוקשים האחד בשני והקריאות במערכת הכריזה הצליחו להסתנן.

גם בבית האוזניות עברו כמה מבחנים כמו האזנה למוזיקה כמעט ללא הפרעות בזמן שזוגתי שתחה עושה בייביסיטר לאחיין בסלון, נעשו עבודות במטבח וכשהחתולים שלי ממש התעקשו להתרוצץ סביבי ולבדוק כמה דברים הם יכולים להפיל.

אחד הסממנים למנגנון ANC מוצלח בעיניי, הישג השמור גם ל-WH-1000XM3 של סוני, הוא העובדה שזוגתי מוותרת על הניסיון לקרוא לי מחדר אחר ושאשמע אותה – אז היא פשוט מתקשרת כדי להעביר לי את המסר.

אם אתם צריכים לשחק עם רמות ה-ANC, ולא לחיות תמיד בשקט עם המוזיקה או הפודקאסטים שלכם, תוכלו לאחר החיבור שלהן לסמארטפון ולאפליקציית Bose Music. באפליקציה תוכלו לתכנת שלוש אופציות של רמות ביטול רעשים, ותוכלו לעבור ביניהן על ידי לחיצה כפולה על האוזנייה השמאלית. עם זאת, לאור משבר הקורונה, קשה לי לקבוע האם ביטול הרעשים יספיק כדי להתגבר על רעשים של אוטובוס או מטוס.


אוזניות TWS או Over-Ear? סוני, Bose או אולי בכלל ג'אברה?
בואו לדבר על הכל בקבוצת הדיבורים שלנו בטלגרם


 

חיי סוללה – לא רעים, אבל לא מדהימים

דיברנו על איכות שמע וביטול הרעשים האקטיבי, אבל אספקט שאי אפשר לוותר עליו – במיוחד באוזניות TWS הוא חיי הסוללה. ב-Bose מצהירים על חיי סוללה של 6 שעות כשהן טעונות במלואן – כשהקייס הענקי שהן מגיעות אותו יספק לכם עוד שני מחזורי טעינה – משמע בסך הכל 18 שעות האזנה.

במבחנים שערכתי לה, עם האזנה כשביטול הרעשים פועל על מקסימום (מס' 10 בסקאלה של Bose) הגעתי לבערך 5 שעות וחצי של האזנה, כשעם עוצמות ביטול רעשים משתנות – 4,6 ו-10 על הסקאלה – הצלחתי להתקרב לטווח שהציעה Bose עם כ-5 שעות ו-45 דקות בממוצע. כל המבחנים שעשיתי היו עם ווליום בטווח שבין 60-70 אחוזים.

צילום: גיקטיים

פיצ'ר מוצלח של ה-QuietComfort Earbuds הוא הטעינה המהירה שמאפשר הקייס כנגמרה הסוללה בהאוזניות שלכם. על ידי הכנסת האוזניות לקייס תקבלו עוד שעתיים (קצת פחות ממה שאנחנו חווינו) של האזנה למוזיקה תוך רבע שעה בלבד. כדי לטעון את הקייס במלואו תצטרכו בערך 3 שעות בעזרת כבל ה-USB-C שמצורף באריזה. טעינת האוזניות מ-0 ל-100 ארכה, כמו שטוענים ב-Bose, בערך שעתיים.

בפועל מדובר בחיי סוללה לא רעים בכלל, אבל בפועל יש כמה מתחרות חזקות שלה – כמו ה-Momentum TW2 של סנהייזר – שמציעות לא פחות מ-28 שעות יחד עם הקייס (לפי סנהייזר) והאיירפודס פרו שיכולות להגיע עד 24 שעות (לפי אפל).

איך אתם רוצים לקרוא לאוזניות שלכם? האפליקציה של Bose| מקור: גיקטיים

אפליקציה

כדי ליהנות מהאוזניות במלואן תצטרכו להשתמש באפליקיציית Bose Music הזמינה בגוגל פליי ובאפסטור. האפליקציה תאפשר לכם לקסטם את הפעולות שכל אוזנייה יכולה לעשות – כמו הבחירה בשמיעת אחוז הסוללה שנותרה לכם או העברת שיר קדימה בלחיצה ארוכה על האוזנייה השמאלית. או היכולת לשחק עם סקאלת ביטול הרעשים האקטיבי, לצד קביעת שלושת המועדפים שלכם.

האפליקציה גם מציגה דרך עמוד טיפים נחמד איך תוכלו לבצע את כל הפעולות שהיא מציעה ומראה את כל המקורות שאליהם התחברו האוזניות. עם זאת, האפליקציה לא כוללת יכולות שינוי כלשהן ל-EQ של האוזניות ולכם לא מצאנו בה יותר מדי שימושיות ברגע שנסגרנו על המועדפים שלנו בכל הקשור לביטול הרעשים האקטיבי. אם אתם אוהבים להתאים את הסאונד של האוזניות שלכם, יכול להיות שהן לא יתאימו לכם.

קונים או לא?

עם תג מחיר של 1390 שקלים דרך היבואן הרשמי ניופאן, ה-QuietComfort Earbuds של Bose הן לא משהו שקל למכור לצרכן הממוצע. המתחרות בשוק רבות ומגיעות בגדלים ובמחירים שונים – כשלא מעט מהפיצ'רים של ה-QC Earbuds נמצאים אצל המתחרות הגדולות שלה.

ועדיין, אני חושב שבזכות איכות שמע נהדרת על פני טווח רחב מאוד של ז'אנרים, כולל היכולת לכם בס בועט בחבילה קטנה (יחסית), לצד פיצ'ר ביטול רעשים אקטיבי שמתקרב לאלו שמספקות אוזניות Over-Ear, קשה שלא להמליץ עליהן בחום – גם עם תג המחיר הגבוה.

לצד חיי סוללה לא רעים בכלל, העובדה שהן מאוד נוחות ואפילו שרדו בהצלחה כמה ריצות למי מכם ששוקלים למצוא זוג איכותי לזמן האימונים שלכם והעובדה שיש להן מיקרופון פשוט נהדר לשיחות – מדובר במוצר ממש מוצלח.

אושרי אלקסלסי

Your Friendly Neighborhood Geek. יש לכם סיפור טכנולוגי? דברו איתי: [email protected]

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: