Bolle Photo BP-100: מדפסת לאייפון ולאנדרואיד / סקירה [וידאו]

מדפסת תמונות שהיא גם תחנת עגינה לאייפון או האייפוד טאצ’ ומיועדת למכשירי ה-iDevices ולמכשירי האנדרואיד. בדקנו

צילום: יח”צ

אחת התכונות החסרות לסביבת המחשוב הניידת דוגמת סמארטפונים ומחשבי לוח, היא ללא ספק האפשרות הקלה להמיר את המדיה הדיגיטלית לפיזית.

אז נכון, הצורך כשלעצמו פחת, בזמן שאנחנו יכולים להעביר תמונות לצפייה במסכים ניידים וחדים למדי ובזמן שאנחנו כמעט כל הזמן נהנים מחיבור לרשת, הדפסת תמונות עשויה להיתפס כשאריות מתקופה שחלפה לה.

אף על פי כן, המציאות מוכיחה שעל אף שהצורך במדיה פיזית פחתה, היא בהחלט ממשיכה להתקיים – יעידו על כך המדפסות הקיימות כמעט בכל בית אב בעולם המערבי וחנויות הצילום שממשיכות לפעול ולהעניק שירות לפיתוח תמונות גם לקהל שאינו מקצועי. אם נוסיף לכך את העובדה שמכשירי הסמארטפון הפופולארים הטמיעו בכיס של כל אחד מאיתנו מצלמה דיגיטלית שאיכות הצילום שלה רק הולכת ומשתפרת מדגם אחד לאחר, נגלה את הפוטנציאל העצום שבפיתוח תמונות גם באופן עצמאי.

מדפסת אישית לסמארטפון

דגם ה-BP-100 מסדרת Bolle Photo הושק בסוף שנה שעברה על ידי חברה קוריאנית שגילתה חוסר במענה לצורך קיים בשוק ופיתחה פתרון פשוט וייחודי. מדובר במדפסת שהיא גם תחנת עגינה למכשירי אייפון או אייפוד טאצ’ ומאפשרת להדפיס באמצעות הורדת אפליקציה ייעודית תמונות באופן ישיר ללא כל תיווך של מחשב.

במטרה לפנות גם לבעלי מכשירי האנדרואיד, כולל הדגם הנוכחי ,פרט לתחנת העגינה שבראשו, גם חיבור USB באמצעותו ניתן לסנכרן מכשירים נוספים המריצים את מערכות ההפעלה אנדרואיד או iOS שאינם מתאימים לחיבור 30 הפינים הצר הממוקם בראש המדפסת ומיועד לאייפון או לטאצ’.

התקנה והפעלה

צילום: יח”צ, גם תחנת עגינה לאייפון ולאייפוד טאצ’

בניגוד להתקנות המסובכות הנוגעות למדפסות גדולות ומסורבלות שנועדו למחשב האישי, כאן תהליך התקנת המדפסת מסתיים יחד עם הורדת אפליקציה ייעודית מחנות האפסטור או האנדרואיד מרקט וחיבור המכשיר אל המדפסת. על מנת להפוך גם את תהליך הורדת האפליקציות לפשוט יותר, השכילו בחברת Prinics והניחו קוד QR להורדת האפליקציה על גבי כריכת המדריך למשתמש. סריקת הקוד על ידי הסמארטפון תוביל ישירות להורדת האפליקציה ומרגע שזו תותקן, כל שתצטרכו לעשות יהיה להניח את האייפון בראש המדפסת או לחבר את כבל ה-USB למכשיר האנדרואיד שלכם.

יחד עם חיבור מכשיר האייפון למדפסת יזהה הסמארטפון את החיבור ויריץ את האפליקציה באופן אוטומטי, כאן הממשק שתאתרו יתגלה כפשוט למדי. לאחר שתבחרו תמונה מהמאגר הקיים על גבי מכשיר הסמארטפון שלכם, תוכלו לערוך אותה קלות, לבחור מספר עותקים להדפסה ואפילו להדפיס מספר תמונות על גבי דף אחד מפוצל.

את המדפסת סקרנו באמצעות מכשיר אייפון 4, גלקסי II S ואייפד דור ראשון, כולם התממשקו בלי שום בעיה והנפיקו תמונות באיכות טובה למדי. תהליך ההדפסה של תמונה בודדת אורך בממוצע כדקה, המדפסה מקבלת את הנתונים תחילה מהסמארטפון בתהליך שאורך פחות מעשר שניות וההדפסה עצמה מבוססת על 4 שכבות שונות על דף פוטו.

יחד עם רכישתה כוללת המדפסת דיו ו-12 דפים להדפסה הכלולים ברכיב פלסטי אחיד שניתן להכניס ולהסיר באמצעות דלת צדדית ובאופן פשוט למדי. כשיסתיימו הדפים, תוכלו לרכוש ערכה חדשה הכוללת ראש דיו ו-36 דפים תמורת 43 ש”ח, מחיר יחסית משתלם עבור הדפסה עצמאית בבית, אם כי יקר מעט יותר ממחירים שתצליחו לאתר בחנויות הצילום להדפסה דיגיטלית.

חיווי חסר

חלק מהפוטנציאל הרב שיכלה היתה המדפסת של Prinics לשאוב מיכולותיו המתקדמים של הסמארטפון המתחבר אליה בהחלט נראים מפוספסים. חיווי על מספר הדפים שנותרו במדפסת לא מוצג ובמידה והדיו או הדפים יגמרו לא תזכו להודעה ברורה על מסך הסמארטפון, אלא לנורית חיווי שתהפוך מכחול לאדום אשר מתריעה באופן חלקי בלבד על תקלות כלליות.

למרות זאת, בדיקה שערכנו גילתה כי אפליקציית האייפון של המדפסת כבר עברה מספר עדכונים שהוסיפו לה לא מעט יכולות בעבר ועל כן יתכן מאוד שמדובר במרחק קל של עדכון אפליקציה עד שחלק מיכולות אלה יתווספו למוצר הקיים, אף על פי כן, מוטב היה אם היו חושבים על שימוש שכזה בסמארטפון בשלב מוקדם יותר יחד עם השקתה.

הושקה ביחד עם AirPrint

במרחק ימים ספורים מהשקתה הראשונית של BP-100, השיקה אפל בנובמבר 2010 את שירות AirPrint למכשירי iOS שמאפשר להדפיס ממכשירי האייפון, האייפוד טאצ’ או האייפד באופן אלחוטי אל כל מדפסת התומכת בשירות. פיצ’ר ה-AirPrint נכלל בגרסת 4.2 של מערכת ההפעלה iOS והעניק למשתמשים מענה להדפסה ישירה של תכנים ישירות מהאייפון או האייפד ללא צורך במחשב מתווך.

ביקורת שהופנתה כנגד BP-100 היתה שהיא הגיעה מאוחר מידי אחרי שאפל כבר השלימה את החסר והעניקה למשתמשים מענה להדפסה ישירה של תוכן ישירות ממכשירי ה-iDevices, אולם כדאי לזכור שה-BP-100 הינה מדפסת תמונות ושכזו, כוללת דיו באיכות גבוהה יותר לצד דפי פוטו התואמים במיוחד עבור הדפסת תמונות ועל כן עדיין שונה ממדפסות רגילות.

מה באשר למחיר? בארץ נמכרת ה-BP-100 תמורת 690 ש”ח, כל ערכה הכוללת ראש דיו ו-36 דפי פוטו עולה נכון לכתיבת שורות אלה 43 ש”ח, מחיר שירד משמעותית במהלך השבועות האחרונים והפך לאטרקטיבי מעט יותר. האפליקציה המיועדת למדפסת בחנויות האפסטור והאנדרואיד זמינה להורדה בחינם וזוכה להתעדכן לעיתים. בין העדכונים האחרונים ניתן לאתר גם תוספת חביבה של תמונות רקע מובנות שניתן להטמיע לתוכן תמונה אחרת שלנו או אפשרות להדפסת מספר תמונות בדף מפוצל. (לשם תמונת פספורט למשל).

האפשרות להדפיס באופן עצמאי תמונות ישירות מהסמארטפון נתגלתה כמהנה למדי, בחלקן החלטנו להשתמש כגלויות למשלוח אגרת לחברים שמתגוררים בחו”ל וחלק גדול מהתמונות שימשו אותנו למלא חלקים בלוח השעם במשרד, בבית וגם להעביר לחברים ומכרים. ספק רב אם היינו טורחים לגשת לחנות צילום עבור פיתוחן של תמונות למטרות אלו ממש, אך כשהזמינות להדפיס תמונות היתה מונחת על השולחן ממש לידנו, זה נתגלה דווקא כפונקציה חביבה למדי. באשר למחיר, כאן כבר תצטרכו להחליט אם מדובר במותרות או במוצר ששווה את ההשקעה.

מפרט טכני

רזולוציית הדפסה: 300X300 dpi

פורמט להדפסה: Jpeg (עד 3MB לתמונה)

גודל הדפסה: 10X15 ס”מ (4X6 אינץ’)

זמן להדפסת תמונה בודדת: 55 שניות

משקל: 1.4 קילו

להורדת אפליקציה לאייפון  /  להורדת אפליקציה לאנדרואיד

סקירת וידאו: Bolle Photo BP-100

סקירת מדפסת ה-BP-100 מסדרת Bolle Photo התאפשרה באדיבות אייבורי מחשבים

 

רועי לטקה

גיק טכנולוגי עם נגיעות של תפוח, עדיף שיגיע נגוס. חי נושם וצורך טכנולוגיה באופן אובססיבי אך מדוד. קרימינולוג בהשכלתו, לוחם בפשע ובממסד באופן סימולטני. חובב כתיבה וקריאה, ונהנה לבחון באופן מדוקדק כל דבר שניתן לפרק לגורמים, ממוצרי טכנולוגיה ועד נפש האדם.

הגב

3 תגובות על "Bolle Photo BP-100: מדפסת לאייפון ולאנדרואיד / סקירה [וידאו]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
דני
Guest

נראה חביב מאוד, למרות שלדעתי היו עליה הרבה יותר קופצים אם התמונות המופקות היו קצת יותר גדולות.

איכשהו לא ממש מצאתי לו ביקורות איכותיות באנגלית. מישהו ראה (או יכול במקרה להפיק?) סריקה של תמונה לדוגמא, כדי שנוכל לנסות להתרשם מהאיכות? ברור שזה לא יהיה כמו לראות בעיניים, אבל זה יהיה הרבה יותר טוב מסרטון יוטיוב…

מורן
Guest
Anonymous
Guest

קניתי את המדפסת באיי דיגיטל לפני חודשיים איכות הדפסה סבירה. לעיתים תמונות יוצאות עם מעין שריטות במקומות שונים אין לאייבורי תשובות כמו תמיד יש לציין. המוצר עומד היום ללא שימוש. מי מדפיס תמונות? לא ניתן לטעון שני מכשירים במקביל חבל….. חסר רמקול שהיה הופך את המכשיר לשימושי יותר ואף יום יומי.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: