מיקרוסופט משקיעה ב-BlueVine הישראלית

החברה הישראלית, שמנסה לעצור את תופעת ה”שוטף פלוס” לעסקים קטנים ולפרילאנסרים, מוסיפה עוד 12 מיליון דולר לסבב הגיוס הנוכחי, שעומד עכשיו על 72 מיליון דולר

תמונה: Bluevine

נמאס לכם מתופעת השוטף פלוס? בדיוק בשביל להעלים את התופעה הזו מהעולם, חברת BlueVine פיתחה פלטפורמה שעוזרת לבעלי עסקים קטנים לקבל תשלום מיידי בעבור החשבוניות שהם מנפיקים ללקוחותיהם. היום (ג’) היא מודיעה על תוספת של 12 מיליון דולר נוספים לסבב הגיוס החמישי שלה מ-M12, קרן ההון סיכון של מיקרוסופט, ו-Nationwide. היקף סבב הגיוס החמישי כעת מסתכם ב-72 מיליון דולר.

לקבל את הכסף מיד במקום לחכות 90 יום

פרילאנסרים ובעלי עסקים קטנים נתקלים בבעיה כמעט קבועה בנושא התשלומים, כאשר הם מנפיקים את החשבונית בגמר העבודה, ונאלצים להמתין זמן רב עד שהכסף מועבר לחשבונם. מה שמכונה “שוטף פלוס”. הפתרון של BlueVine הוא פלטפורמה מקוונת מבוססת ענן אשר מעניקה לעסקים מקדמות מהירות על חשבון חשבוניות שטרם נפרעו. כך עסקים קטנים יכולים בפועל לקבל תשלום מיידי בגין חשבוניות עם מועד פירעון של שבוע עד 90 יום, ועד סכום של 5 מיליון דולר.

ניר קלר, מייסד משותף של BlueVine והמנהל הטכנולוגי הראשי של החברה, הסביר כי הכספים אשר נאספו בסבב הגיוס המורחב “ייסיעו לחברה להגשים יעד מרכזי: הקמת פלטפורמה טכנולוגית מקוונת ומתוחכמת, המספקת ליזמים ובעלי עסקים גישה מהירה לכספים הדרושים להם כדי לתפעל ולהצמיח את עסקיהם. אנחנו נוטלים על עצמנו אתגרים טכנולוגיים קשים ומורכבים במיוחד בבנייה של פלטפורמה מקוונת מתוחכמת וידידותית למשתמש, המנגישה אשראי מהר יותר ובצורה פשוטה וחלקה יותר לכל בעל עסק”.

BlueVine הוקמה בשנת 2013 על ידי אייל ליפשיץ, מנכ”ל החברה, ניר קלר, המנהל הטכנולוגי הראשי בחברה ומוטי שטנר. בחודש יוני גייסה החברה 60 מיליון דולר בהובלת Menlo Ventures, ובהשתתפות SVB Capital ומשקיעים קיימים נוספים. בנוסף, גייסה החברה 200 מיליון דולר באשראי. מרכז הפיתוח של החברה יושב בתל אביב, כאשר מטה החברה בקליפורניה. החברה מעסיקה כ-200 עובדים במשרדיה השונים. עד כה העניקה העמידה החברה מימון בהיקף של יותר ממיליארד דולר.

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

להגיב

3 תגובות

  1. יוני הגיב:

    אז… מלווים בריבית… לא כזה cutting edge אלא אם אתה הסכין של המאפיונר…

  2. sem הגיב:

    חברה מדהימה . אנשים ממש טובים.

תגיות לכתבה: