בלוגיק: נבחרי השבוע מהבלוגספירה הישראלית [29-05-10]

פינת הבלוגיק השבועית שלנו מביאה אליכם את הפוסטים המעניינים שמצאנו השבוע בבלוגספירה הטכנולוגית בישראל: כיצד להימנע מתיוג כפוי בפייסבוק, וואלה מגייסת חפרפרת במסה-נענע10, מדוע כדאי לכם לוותר על הפרטיות שלכם ולאן הולכים להעלם כרטיסי המפתח של בתי המלון?

כולנו מכירים איזה בלוג או שניים המדברים על טכנולוגיה (בדרך כלל בדגש על תחום טכנולוגי ספציפי) שמעניינים אותו. בשנתיים האחרונות, כחלק ממהפכת ה-Web 2.0, קמו הרבה בלוגים טכנולוגיים של כותבים מוכשרים, המסקרים נושאים מעניינים אך הקהילה לא בהכרח מכירה אותם. אז עבור אלו מכם שעדיין לא הכירו, פינת הבלוגיק השבועית שלנו נועדה כדי להביא אליכם את הפוסטים המעניינים שאנחנו מצאנו השבוע בבלוגספירה הטכנולוגית בישראל.

אינטרנט ומדיה חברתית

גל מור הסביר השבוע כיצד להימנע מתיוג כפוי בתמונות פייסבוק. עקבות הביקורת הקשה שהוטחה בחברה בחודשים האחרונים, פייסבוק השיקה אתמול מרכז שליטה חדש  עבור הגדרות הפרטיות בפרופיל האישי, שאמור לאפשר לחברי האתר לפשט במידה ניכרת את ניהול הפרטיות שלהם. הגדרות הפרטיות החדשות יופיעו בפרופילים האישיים של חברי האתר בימים ובשבועות הקרובים. המלצה אחת על שינויי הגדרות פרטיות יכולה לשפר את חוויית השימוש שלכם באתר כבר עכשיו.

מעיין כהן חשפה השבוע כי וואלה ניסתה להשיג מידע סודי של מסה באמצעות גיוס חפרפרת. נענע10 פנתה השבוע לבית המשפט המחוזי בת”א בבקשה למתן צו מניעה זמני נגד אתר וואלה, בטענה כי וואלה ניסתה להשיג מידע סודי מסחרי של מסה (MASA), גוף המדיה שהקימה נענע10 בשיתוף מיקרוסופט. לטענת נענע10, כפי שעולה מהבקשה, במהלך הקמת מסה עשתה וואלה “ניסיונות לגיוס ושידול חפרפרות באמצעים בלתי כשרים”.

גדי להב הסביר השבוע מדוע כדי לכם לוותר על הפרטיות שלכם. בשבועות האחרונים החל באינטרנט ניסוי מעניין: בפייסבוק נפתחו קבוצות על פי סוגי הדם. כל גולש הרשת החברתית הגדולה בישראל יכול להצטרף לקבוצה המתאימה לסוג הדם שלהם. היתרון בהיווצרות הקבוצות האלה הוא בעיקר חברתי: אם קורה משהו למי מבין חברי הקבוצות – הדרך להגיע לתורם דם מתאים קצרה ומהירה.  הרעיון מאחורי המהלך ברור: לחשיפה של פרט מידע אישי לא כל כך חשוב (כי כמה באמת אכפת לך שסוג הדם שלך יהיה נחלת הכלל) יכולה להיות משמעות גדולה – הצלת חיים. אבל העיקרון הזה תופס גם במקרים פחות קיומיים: ככל שתחשפו יותר פרטים עליכם – כך התועלת שתקבלו תגדל. והעולם הדיגיטלי שלתוכו אנו צועדים בקצב מטורף, וברצון יש לציין, מציע הרבה מאוד תועלת תמורת הפרטיות.

אילנה שקולניק-בקל כתבה השבוע על פרויקט הספרים החדש של גוגל – Google Editions. במסגרת הפרויקט Google Books, סרקה  Google בשנים האחרונות מאות אלפי ספרים, במטרה לאפשר לכל אחד לקרוא אותם בחינם, הסופרים ובעלי הזכויות הספרים לא הסכימו למהלך של גוגל בגלל זכויות יוצרים. משטורפדה כוונת גוגל שנמצאת במשפטים עם בעלי הזכויות , יצאה היא לאחרונה בהכרזה על פתיחה במהלך קיץ 2010 של  חנות ספרים באינטרנט בשם “גוגל אדישנס”. הספרים האלקטרוניים ימכרו בתשלום ברשת , הספרים ימכרו גם על-ידי גוגל וגם הסופרים יוכלו למכור את יצירותיהם בעצמם, ולשמור לעצמם את מרבית הרווחים.

גאדג’טים וסלולר

אוהד צדוק כתב השבוע על הגרסה הבאה של קונסולה ה-PSP של סוני. ה- PSP 2 נמצא בשלבי פיתוח מתקדמים וזו הולכת להיות הקונסולה הניידת החזקה ביותר שנראתה עד כה (דבר חשוב מאוד לאור התפתחות עולם הסלולר בתחום). מפתחי משחקים אשר עובדים על הקונסולה, מתארים אותה כבעלת חצי מעוצמתו של ה- PlayStation 3 (וואו!), עם מעבד Cell מבית שיתוף הפעולה של סוני-טושיבה-IBM בעל 4 ליבות. המאיץ הגרפי אינו ידוע, אולם באתר מעריכים כי יהיה זה ה- PowerVR SGX.

שימי פולק הביא השבוע פרטים חדשים על היורש של ה-Motorola Droid, המוכר גם בשם Droid Shadow. אם עד כה היה נחשב מכשיר ה- Shadow של מוטורולה לצל של ממש, ביומיים האחרונים אנו עדים לגל הדלפות על המכשיר המתחילות לספק קצת אור סביב המכשיר הכל כך מסתורי הזה של מוטורולה. Droid Shadow, השדרוג של ה-Milestone המוכר, נמצא בדומה ל-iPhone HD במקום ציבורי, כאשר מישהו שכח אותו שם אחרי שהזיע קצת. המכשיר צולם בחדר כושר בוושינגטון שם הוא נשכח על ידי אחד העובדים. מהתמונה שלא מספקת מידע רב, הצליחו לדלות פרטים חדשים על המכשיר כאשר הראשון והחשוב ביותר הוא כי מדובר ב- Motorola Shadow מבוסס האנדרואיד, לו אנו ממתינים זמן רב

הדס שיינפלד כתבה השבוע פוסט מעניין המדבר על כנס הראשון שארגן UXI בנושא פיתוח ועיצוב לאייפון. במהלך הכנס ניסתה להבין שיינפלד מדוע המשיכה לאייפון היא כל-כך גדולה. האיפון הוא לא מכשיר mass market, לא בישראל וגם לא בעולם. האם הוא יהיה? גם אם כל האנשים סביבכם מסתובבים עם איפון – אל תשלו את עצמכם, הם מיעוט.

הסוף לכרטיס המפתח הפותח את הדלת של החדר במלון? הראל עילם דיווח השבוע על ניסוי חדש שיתחיל בחודש יוני הקרוב ובמסגרתו תבחן רשת המלונות הבינלאומית, הולידיי אין, אפשרות שבה לקוחות לא יצטרכו יותר להירשם בקבלה, אלא יוכלו לקבל את קוד החדר שלהם מראש, תוך כדי ביצוע ההזמנה. לקוחות לא יצטרכו יותר להירשם בקבלה, אלא יוכלו לקבל את קוד החדר שלהם מראש, תוך כדי ביצוע ההזמנה.

יאיר מור כתב על אבטיפוס חדש של מסך גמיש מבית סוני, אשר נחשף מוקדם יותר השבוע. כבר שנים שמבטיחים לנו שבעתיד מסכים לא נצטרך מכשירים קטנים, מאחר והמסכים יהיו ניתנים לקיפול או גלגול. בפועל, נראה שהיום הזה רחוק מאוד. אבל היום שחררה סוני הצצה למחקר שלה שגורם להמתנה הארוכה להיראות כדאית. מסך ה-OLED מבוסס ה-OTFT (טרנזיסטור סרט-דק אורגני) הנראה בתמונות ובוידאו ששוחררו משלב בין רכיבי מסך אורגניים לרכיבים אלקטרוניים אורגניים, המאפשרות לייצר את המסכים ללא רכיבים קשיחים ולגלגלם סביב גופים בעובי של החל מ-4 מ”מ

מדריכים

סתיו אשורי כתב השבוע מדריך המסביר על תגים (Badges) של פייסבוק וכיצד לשלב אותם באתר שלכם, צעד אחר צעד.

רן אורן מסביר השבוע כיצד לאפשר את בונה השאילתות בחיפוש מתקדם באאוטלוק 2007 ואאוטלוק 2010.

אלון מצוות התמיכה הטכנית של מיקרוסופט פרסם השבוע מדריך המסביר על השינויים והחידושים בגרסת 2010 של מעבד התמלילים Word.

שי עמר כתב השבוע מדריך המסביר על יצירת קבצי VHD בחלונות 7 וביצוע Boot מתוך הדיסק הוירטאולי.

.

אלו הנבחרים שלנו לשבוע החולף. זהו המקום להוסיף שאם אתם כותבים בלוג טכנולוגי בעברית או אפילו פוסטים הקשורים לנושאים אותם אנחנו מסקרים כאן באתר ואתם מעוניינים שנעקוב גם אחרי הבלוג שלכם במסגרת סדרת הבלוגיק שלנו, צרו איתנו קשר ב- Info At Newsgeek.co.il וידעו אותנו בכתובת הבלוג שלכם ובטוויטר שלכם (כדי שנוכל להודיע לכם שאתם מפורסמים).

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

הגב

2 תגובות על "בלוגיק: נבחרי השבוע מהבלוגספירה הישראלית [29-05-10]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אילנה שקולניק-בקל
Guest

תודה רבה שהזכרתם את הבלוג שלי,
רק תיקון קטן, שמי שקולניק-בקל אילנה.
ושוב תודה רבה.

אילנה שקולניק-בקל
Guest

תודה רבה.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: