בלוגיק – נבחרי השבוע מהבלוגספירה הישראלית [25-02-11]

פינת הבלוגיק השבועית שלנו מביאה אליכם את הפוסטים המעניינים שמצאנו השבוע בבלוגספירה הטכנולוגית בישראל: כיצד משפיעות המהומות בעולם הערבי על יציבות האינטרנט בעולם,איך להוריד קבצים מ-Rapidshare בלי לעמוד בתור, סטרימר חדש מבית Xtreamer ועדכון גרסה חדשה ל-Python. כל זאת ועוד בסיכום השבוע של הבלוגספירה הטכנולוגית בישראל.

כולנו מכירים איזה בלוג או שניים הדנים בטכנולוגיה (בדרך כלל בדגש על תחום טכנולוגי ספציפי) שמעניינים אותנו. בשנתיים האחרונות, כחלק ממהפכת ה-Web 2.0, קמו הרבה בלוגים טכנולוגיים של כותבים מוכשרים, המסקרים נושאים מעניינים אך הקהילה לא בהכרח מכירה אותם.

עבור אלו מכם שעדיין לא הכירו, פינת הבלוגיק השבועית שלנו מביאה אליכם את הפוסטים המעניינים שאנחנו מצאנו השבוע בבלוגספירה הטכנולוגית בישראל.

אינטרנט ומדיה חברתית

ארז רונן מסביר לנו כיצד להוריד קבצים מ-Rapidshare בלי לעמוד בתור. אתרי ההורדות הישירות (Rapidshare, Megaupload וחבריהם) אוהבים את הכסף שלכם. האמת? די בצדק. האתרים האלה, שמצליחים לעלות בשנים האחרונות על העצבים של חברות התקליטים והקולנוע, מאפשרים להוריד כמעט כל קובץ שאתם יכולים להעלות על דעתכם ובמהירות די מטורפת. בתנאי שאתם מנויים משלמים, כמובן. אם אתם סתם אוכלי חינם, תוכלו להוריד את הקבצים המבוקשים, אבל מהירות ההורדה תהיה איטית בטירוף, ואפילו יותר גרוע: תצטרכו לחכות בתור.

זהר אוריין סיקרה השבוע את עמודי החברה החדשים ברשת החברתית-עסקית לינקדאין. אחד החידושים המשמעותיים שהופיעו במתחמי החברות בחודשים האחרונים הוא העובדה כי ניתן להכניס במסגרת העמוד עולמות תוכן שונים המספרים על החברה, על הארגון. חשוב לציין למען הדיוק שכפי שב-Facebook ניתן לעקוב אחר עמודי חברה נפתחה אופציה דומה גם בLinkedIn בצורה שמאפשרת למעשה להציג ישות חיה ונושמת במתחם זה. בכל פעם שמתעדכנים תכנים חדשים בעמוד אנחנו כעוקבים אחר העמוד חשופים למידע הרלוונטי.

גל מור ניסה השבוע להבין כיצד משפיעות המהומות בעולם הערבי על יציבות האינטרנט בעולם. במהלך החודשים ינואר-פברואר, 2011, הסוערים ביותר שנרשמו מזה עשרות שנים בעולם הערבי, שני משטרים, מצרים ובלוב, מנעו מהאזרחים שלהם גישה לרשת למשך מספר ימים בהם המהומות ברחובות היו בשיאם. בשני המקרים שיטת החסימה הייתה דומה: השלטונות הורו לספקיות האינטרנט במדינה לכבות את הרשתות שלהן וכך בבת אחת נותרו רוב המשתמשים בעלטה, לא רק גולשים ביתיים אלא גם עסקים, בתי ספר ומשרדי ממשלה. המשטר המצרי לא הסתפק בכך והסיר מהרשת שירותי DNS המאפשרים לדפדפנים לאתר אתרים בכתובות בעלות סיומת מצרים.EG וכך נמנעה הגישה לאתרים אלה במשך כמה ימים. כך נהגה גם לוב עם הדומיין ברמה העליונה Ly.

מורד שטרן הסביר השבוע כיצד לגייס בלוגרים למאמצי השיווק שלכם. ‫פלטפורמת הבלוגים יכולה להיות כלי עצמתי למדי עבור מאמצי השיווק, הפרסום ויחסי הציבור. שימוש נכון בבלוגים, שנתפסים כאמינים ביותר, יכולה ללבות ולהעצים עניין ציבורי בכל תחום שהוא. הבלוגרים, כמו אנשי השיווק, הם אנושיים. ולכן הם נעלבים ועושים עניין משטויות.

חץ בן-חמו ניסה להסביר השבוע לבעלי האתרים האם הם באמת צריכים CDN. נאמר שראובן מקים אתר ובו ישודר וידאו. האתר די חדש וראובן ששואף למאות אלפי משתמשים יצטרך בהתחלה לקבל את העובדה שעם כל הפרסום שלו, יהיו לו עשרות (או מאות – מקסימום, וגם זה נדיר) של צופים סימולטנית. במקרה כזה, אין צורך ב-CDN.

גאדג’טים וסלולר

זיו רונן מדווח השבוע על סטרימר חדש מבית Xtreamer, אשר יקרא Xtreamer Prodigy. ה-Prodigy מבוסס מעבד מדגם 1185 של Realtek, מעבד מדור מתקדם יותר מהדור הנוכחי של הסטרימרים שר מבוססים מעבד של Realtek והשיפורים מגיעים לידי ביטוי על ידי שיפור במהירות מעבד (500MHz במקום 400MHz), כמות כפולה של זכרון (512MB) וגם דפדפן בעל תמיכה בפלאש.

איתמר בן-חיים דיווח השבוע על העדכונים הרשמיים של מכשירי ה-Nexus S וה-Nexus One לגרסה 2.3.3 של מערכת ההפעלה אנדרואיד. העדכון צפוי לטפטף למכשירים OTA (רת Over The Air) לאט לאט, וזה ימשך מספר שבועות עד שכל המכשירים יעודכנו. בכל אופן, תוכלו לנסות “לעזור” לטלפון שלכם לחפש את העדכון ע”י הקשת הרצף הבא בחייגן שלכם: *#*#2432546#*#* .

איתי מקמל ממליץ על iBike לחובבי הספורט על גלגלים, ובעלי אייפון או אייפוד טאץ’. מעתה, תוכלו מעתה לחבר את מכשירכם לאופניים ולהשתמש בו כמחשב דרך מלא, בזמן שאתם מאזינים לשירים האהובים עליכם.

דוד קודיש היה השבוע קצת סקפטי בנוגע לכל ההייפ שמסביב לטכנולוגיית ה-NFC. “נושא ה NFC תופס הרבה כותרות לאחרונה וזה מחזיר אותי  כמה שנים לאחור לימים בהם ה- RFID היה הדבר הגדול הבא. עבדתי עם RFID לתקופה מסויימת אבל בכל מצב שבו RFID היה יכול לתת לי פתרון מתאים, הוא פשוט היה יקר מידי. אני לא טוען פה שהפתרון לא טוב ולא שימושי במגוון מקומות, רק שעבורי (ולצערי הרב) לא מצאתי בו שימוש”.

תוכנה

ליאור תמם סקר השבוע את החידושים בגרסת CS5 של Adobe Premiere.

מדריכים

שחר שושן מהתמיכה הטכנית של מיקרוסופט הסביר השבוע כיצד להוריד ולהתקין את חבילת השירות הראשונה (Service Pack 1) של חלונות 7 בצורה ידנית. לעומתו, קובי אדלר מסביר כיצד ניתן להסיר את חבילת השירות הראשונה במידה ונתקלתם באיזשהי בעייה שצורכת הסרה של העדכון.

קובי אדלר מצוות התמיכה של מיקרוסופט פרסם השבוע מדריך המסביר בצעד-אחר-צעד כיצד ליצור טפסים באמצעות Microsoft Word 2010.

פיתוח

בלוג הקוד הפתוח דיווח השבוע על שחרור גרסת Python 3.2 הכוללת מספר חידושים כגון תיוג גרסאות ל-caching של bytecode, שימושי כאשר מספר יישומים של השפה בגרסאות שונות ושפות שונות מריצות את אותו הקוד, שיפור ב-GIL להקטנת התנגשויות, שיפורים במודול ה-ssl ועוד. עוד בנושא Python, הרצאה מעניינת של אלכס גיינור אודות הטכניקות המשמשות להאצת פייתון בעזרת מימושי השפה PyPyו-unladen-swallow, האתגרים וההבדלים בגישה בין השניים.

גיא בורשטיין דיווח השבוע על יציאתם של 4 מודולוים חדשים של ג’ומלה שפותחו על-ידי מיקרוסופט. מזה זמן רב שמיקרוסופט פועלת בשיתוף עם קהילת הג’ומלה, שזמינה להתקנה בגלריית האפליקציות בקוד פתוח באתר מיקרוסופט. בנוסף, לקראת שחרור ג’ומלה 1.6, תרמה מיקרוסופט קוד לפרוייקט ג’ומלה כדי לוודא שהוא רץ בצורה אופטימלית על שרתי חלונות. כיום, ניתן להתקין את ג’ומלה בקלות על המחשב המקומי באמצעות תוכנת WebMatrix. ההתקנה על המחשב המקומי מאפשרת לכל מפתח או בונה אתרים ליצור, לשנות ולעצב אתר ג’ומלה מאפס – כולל התקנה של תוספים, מודולים וקומפוננטות.

.

אלו הנבחרים שלנו לשבוע החולף. זהו המקום להוסיף שאם אתם כותבים בלוג טכנולוגי בעברית או אפילו פוסטים הקשורים לנושאים אותם אנחנו מסקרים כאן באתר ואתם מעוניינים שנעקוב גם אחרי הבלוג שלכם במסגרת סדרת הבלוגיק שלנו, צרו איתנו קשר ב- Info At Newsgeek.co.il וידעו אותנו בכתובת הבלוג שלכם ובטוויטר שלכם (כדי שנוכל להודיע לכם שאתם מפורסמים).

יניב פלדמן

לשעבר העורך הראשי של גיקטיים ומייסד שותף של האתר. יזם, טכנולוג, כלכלן בהשכלה והיסטוריון חובב. התחביב האהוב עליו הוא מציאת פתרונות מסובכים לבעיות פשוטות במיוחד.

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: