בלוגיק – נבחרי השבוע מהבלוגספירה הישראלית [17-12-10]

פינת הבלוגיק השבועית שלנו מביאה אליכם את הפוסטים המעניינים שמצאנו השבוע בבלוגספירה הטכנולוגית בישראל: בועת הקניות החברתיות, האם לאשר את ההורים בפייסבוק, חוק הטוקבקיסטים וכיצד להטמיע סקר לייקים באתר שלכם. כל זאת ועוד בסיכום השבוע של הבלוגספירה הטכנולוגית בישראל.

כולנו מכירים איזה בלוג או שניים הדנים בטכנולוגיה (בדרך כלל בדגש על תחום טכנולוגי ספציפי) שמעניינים אותנו. בשנתיים האחרונות, כחלק ממהפכת ה-Web 2.0, קמו הרבה בלוגים טכנולוגיים של כותבים מוכשרים, המסקרים נושאים מעניינים אך הקהילה לא בהכרח מכירה אותם. אז עבור אלו מכם שעדיין לא הכירו, פינת הבלוגיק השבועית שלנו מביאה אליכם את הפוסטים המעניינים שאנחנו מצאנו השבוע בבלוגספירה הטכנולוגית בישראל.

אינטרנט ומדיה חברתית

מדוע כונן עדיף מענן? ניב ליליאן מסביר בעזרתו של ריצ’ארד סטולמן מדוע ChromeOS דוחפת ל”מחשוב לא אחראי”. האם העיקרון המוביל את ChromeOS, שכל המידע הפרטי שלך מאוחסן בענן, במקום במחשב מקומי, שנמצא תחת שליטתך הופך אותה ללא רלוונטית?

הראל עילם דיווח השבוע כי בית המשפט הפדרלי לערעורים בארצות הברית הגיע אתמול להחלטה שיש לה השפעה מרחיקת לכת על תעשיית המשחקים והאינטרנט. חבר השופטים דחה את הערעור של חברת MDY Industries וגרס שהחברה אכן עברה על החוק כאשר פיתחה כלי חיצוני המאפשר למשתמשים לעקוף את תקנון השימוש של משחק הרשת הפופולרי בעולם, World of Warcraft.

לארז רונן נמאס מבועת הקניות החברתיות. מדהים כמה מהר טרנד יכול להמאיס את עצמו. קחו לדוגמה את אתרי הקניות החברתיים, אתרים שמציעים לרכוש שוברים המקנים הנחות גדולות למוצרים מסויימים, כאשר השוברים הנ”ל נכנסים לתוקף רק אחרי שכמות מסויימת של אנשים רכשו את ההטבה. ההרגשה המתקבלת שיזמי אינטרנט שונים ומשונים ראו את ההצלחה של אתרי הקניות החברתיות הראשונים שקמו בארץ, והחליטו כי טוב. למה להשקיע ברעיון מקורי או חדשני אם אפשר פשוט להעתיק?

למעצב שיש את הידע, היכולת והכישרון לעצוב עבודות מניפולטיביות יש יתרון משמעותי בעולם העיצוב. אם יש לך את המיומנות הזו, זאת אומרת שאתה יכול לחדש וליצור – שמות הפעלים החשובים ביותר בעולם המעצבים. דניאל שטרנליכט אסף 25 עבודות מניפולטיביות בפוטושופ שישאירו אתכם חסרי מילים.

האם אתם צריכים לאשר את ההורים שלכם כחברים בפייסבוק? גל מור מביא השבוע תרשים זרימה פשוט המסביר לכם מתי כדאי לכם לאשר את ההורים שלכם כחברים בפייסבוק ומתי לא. פעם הכל היה פשוט. בפייסבוק שכנו רק צעירים בני 25 ומטה. כאשר נפתחו השערים וכל העולם הצטרף לרשת החברתית, עמדו אותם צעירים בפני לבטים קשים: האם עלי לאשר חברות להורים, למורים ולמעסיקים? אם נאשר אותם, עלינו להתנהג יפה ומן הסתם, באופן פחות חופשי מכפי שאולי היינו רוצים. אם לא נאשר אותם, הם עלולים להיעלב או לכעוס ולחשוב שאנחנו לא רוצים בחברתם.

אחרי שחוק הטוקבקיסטים עבר בקריאה טרומית השבוע, חץ-בן חמו מנסה להסביר מדוע הוא לא רלוונטי בעליל. “זה שמישהו כותב לדוגמא בבלוג שלי טוקבק משמיץ נגד פלוני אלמוני, לא אומר שאותו פלוני אלמוני יקבל ממני מיידית את כתובת ה-IP שלו. יכול להיות שאמחוק את הטוקבק ואולי אערוך את הטוקבק ואמחק ממנו חלק (תוך ציון שמחקתי חלקים בסוף הטוקבק כמובן), אבל לקבל ממני כתובת IP? בלי צו של שופט, אותו פלוני אלמוני לא יקבל ממני מאומה ואני לא היחיד”

גאדג’טים וסלולר

האם הגרסה הבאה של אנדרואיד תוכרז כבר בפברואר הקרוב? סער יוז מדווח כי הגרסה הבאה של מערכת ההפעלה אנדרואיד, הנקראת בשם הקוד Honeycomb תחשף כפי הנראה כבר בתערוכת Mobile World Congress אשר תערך בחודש פברואר הקרוב בברצלונה.

זיו רוזנפלד בדק השבוע את ה-Popcorn Hour A210, הדגם האחרון של המזרימדיה הפופולארי. ה A-210 הגיע מאוחר מידי, היצרן היה צריך להבין לפני ששוחרר ה A-200 כי המארז שלו איננו מספק עבור הייעוד שלו וה- A-210 היה צריך לצאת הרבה יותר מוקדם.אך בסופו של דבר, ה A-210 מהווה פתרון נאה ויכול להיות מזרימדיה ראשי בסלון המגורים.

שלוש וחצי שנים אחרי השקת האייפון, ושמונה חודשים אחרי השקת האייפד – גם מי שלא מחזיק את המכשירים האלו ביד יודע כבר שהם אמורים לשנות את הדרך שבה אנו מתנהלים. גדי להב מסביר מדוע אנחנו משחקים עם האייפון ועובדים עם האייפאד.

הראל עילם דיווח השבוע על ניסוי חדש שנערך על-ידי צבא ארצות הברית ובמסגרתו בחן הצבא “רובה-מסילה” המסוגל לפגוע במטרה ממרחק 100 קילומטר. רובה-מסילה משתמש בסלילים אלקטרו-מגנטיים על מנת להאיץ פגז מתכת. הפגזים אינם כוללים חומר נפץ – במקום זאת, הנזק שנגרם למטרה הוא מהכוח הקינטי האצור בקליע.

היי-טק ו-IT

חץ בן-חמו בדק השבוע את שירותי הענן של Rackspace וחזר עם כמה מסקנות מעניינות. ההצעות של Rackspace למחשוב ענן מעניינות ומפתות מאוד, ובן-חמו מציין שכדאי לקחת מכונה קטנה למס’ שעות לנסות את התשתית שלהם ולראות אם זה בכלל מתאים לכם, אבל אם רוצים משהו רציני יותר, לדעתו יהיה כדאי גם להסתכל על הצעות של מתחרים.

שי עמר הסביר השבוע על השימוש ב-Network Policy Server ב-Windows Server 2008 יחד עם DHCP. שירות ה-NPS מאפשר יצירת מדיניות שמקשיחה את חלוקת ה כתובות בתוך הרשת הפנים ארגונית שלנו ולמעשה מונעת גישה בלתי מאובטחת על ידי התקנים לא מזוהים

פיתוח

גרי רשף כתב השבוע על היתרונות והחסרונות בשימוש ב-Suttogate Key. יצרנו טבלת עובדים. באיזו עמודה נבחר בתור ה-Primary Key שלה, הנתון שיצביע באופן חד משמעי על העובד בטבלאות המקושרות כ-Foreign Key (ביחס 1:N) או בחיפוש בטבלה?

אייל שחר הסביר השבוע כיצד להטמיע סקר לייקים באתר שלכם. כל האינטרנט מלא בלייקים, והם מתחלקים לשני סוגים: הראשון הוא לייק ל-Facebook Page (מה שנקרא פעם Become a Fan) והשני הוא לייק לעמודי אינטרנט (URLs). שחר מסביר כי ישנם אתרים המבצעים שימוש בלייקים לדירוגים וסקרים באתר חיצוני. למשל – לבצע סקר “איזה דפדפן עדיף בעיניך” או לדרג תוכן גולשים. הפתרון נעוץ בלייק מס’ 2, אך הבעיה היא שאין עמוד אינטרנט ייעודי לכל אייטם הדורש דירוג. כיצד פותרים את הבעייה?

.

אלו הנבחרים שלנו לשבוע החולף. זהו המקום להוסיף שאם אתם כותבים בלוג טכנולוגי בעברית או אפילו פוסטים הקשורים לנושאים אותם אנחנו מסקרים כאן באתר ואתם מעוניינים שנעקוב גם אחרי הבלוג שלכם במסגרת סדרת הבלוגיק שלנו, צרו איתנו קשר ב- Info At Newsgeek.co.il וידעו אותנו בכתובת הבלוג שלכם ובטוויטר שלכם (כדי שנוכל להודיע לכם שאתם מפורסמים).

רוצים לזכות ב-Xbox 360 ובבקר קינקט? השתתפו והכריעו – מי הובילו את העולם הטכנולוגי בשנת 2010?

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: