בלוגיק נבחרי השבוע מהבלוגספירה הישראלית [15-10-10]

פינת הבלוגיק השבועית שלנו מביאה אליכם את הפוסטים המעניינים שמצאנו השבוע בבלוגספירה הטכנולוגית בישראל: מדוע עצומות אינטרנטיות הן דבר טיפשי, כיצד לפרוץ מכשיר אנדרואיד בלחיצת כפתור, ההבדלים בין פטנטים על תוכנה ופטנטים על שיטות עסקיות, סקר הסיסמאות הגדול ועוד…

כולנו מכירים איזה בלוג או שניים הדנים בטכנולוגיה (בדרך כלל בדגש על תחום טכנולוגי ספציפי) שמעניינים אותנו. בשנתיים האחרונות, כחלק ממהפכת ה-Web 2.0, קמו הרבה בלוגים טכנולוגיים של כותבים מוכשרים, המסקרים נושאים מעניינים אך הקהילה לא בהכרח מכירה אותם. אז עבור אלו מכם שעדיין לא הכירו, פינת הבלוגיק השבועית שלנו נועדה כדי להביא אליכם את הפוסטים המעניינים שאנחנו מצאנו השבוע בבלוגספירה הטכנולוגית בישראל.

אינטרנט ומדיה חברתית

איתי חורב ניסה להסביר השבוע מדוע עצומות באינטרנט הן דבר טיפשי. מטרה שלא מצליחה להקים את התומכים בה מהכיסא היא לא מטרה ששווה להילחם בשבילה, וחתימות שנאספו בלי שמישהו ישקיע מאמץ באיסופן לא מרשימות אף אחד. יש דבר אחד טוב בעצומות אינטרנטיות, והוא שלפעמים יש עצומות משעשעות.

דניאל גבירצמן פרסם השבוע וידאו-פוסט המסביר על שירות ענן בשם Gqueues.com, המאפשר למשתמשיו לנהל משימות ורשימות ולשתף אותם בין אנשים שונים.

גאדג’טים וסלולר

רוצים לסרוק מסמכים בפחות מ-2 שניות? יאיר מור כתב השבוע על מדפסת ה-lexmark Genesis, בעלת טכנולוגית סריקה מעניינת במיוחד. בניגוד למדפסות “הכל באחד” רגילות, המצויידות בסורק שטוח מן המניין, נפתחת ה”ג’נסיס” מהצד, ומאחורי הזכוכית ניתן לראות מצלמת 10 מגה-פיקסל בעלת חיישן CMOS, עדשת Fish-eye ושני מבזקי RGB (כלומר: כל אחד מהם מבזיק בשלושת צבעי היסוד אחד אחרי השני, כדי לשחזר את צבעי התמונה בצורה מדוייקת). לטכנולוגיית הסריקה בעזרת מצלמה קוראת החברה Flash Scan.

ועוד בנושא מדפסות, גל מור כתב השבוע על מדפסת ארגונית חדשה של Canon שמנסה לפתור בעייה רגישה מאוד בתחום אבטחת המידע. כל מי שבילה חלק מחייו במשרד מכיר את התרגיל: דפים מודפסים נערמים על המדפסת: הדפסות מאתרי פורנו, עבודות פרטיות ומסמכים סודיים ביותר. אין צורך להיות ענת קם כדי להבין שמדפסות הן לעתים קרובות החוליה החלשה בשרשרת אבטחת המידע. כל חומות האש בעולם לא יחסמו הדלפות באמצעות הדפוס: קשה לחסום מדיה ישנה עם כלים חדשים.

שי לוי הסביר השבוע כיצד לפרוץ מכשיר אנדרואיד בצורה קלה ופשוטה יחסית. נראה כי החברים המוכשרים בפורום XDA Developers עשו זאת שוב והם מציעים להורדה תוכנה לפריצת כמעט כל מכשיר אנדרואיד בלחיצת כפתור אחת. שם התוכנה הוא SuperOneClick וכפי ששמה מבטיח, באמצעות “קליק” אחד תוכלו לקבל הרשאות Root במכשיר האנדרואיד שלכם. עכשיו, תסבירו לנו בשביל מה בכלל צריך לפרוץ אנדרואיד?

סטארטאפים

דביר גסנר, עו”ד ועורך פטנטים הסביר השבוע על ההבדלים בין פטנטים על תוכנה ופטנטים על שיטות עסקיות. במסגרת ההסבר התייחס גסנר לפסק דין חשוב שפורסם השנה בארצות הברית, לפיו פטנטים על תוכנה הם כשרים ואפשריים בעוד פטנטים על שיטות עסקיות הן יותר מעורפלים וקשים ליישום. פסק הדין החדש “שבר את השוויון” שהיה קיים בין קטגוריות התוכנה והשיטות העסקיות; הוא דחף מעלה את מעמדן של המצאות התוכנה ומטה את השיטות העסקיות. באשר לתוכנה, קבע בית המשפט כי מבחן ה-machine or transformation, ששימש משנות ה-80 המוקדמות כמבחן לבדיקת כשירותן לפטנט של המצאות תוכנה, ימשיך להיות הסטנדרט המרכזי.

אבטחת מידע

גל מור כתב השבוע על סקר הסיסמאות הגדול שבדק למעלה מ-2,500 אנשים בכל הנוגע למדיניות הסיסימאות האישית שלהם. בלי להעליב אף אחד, תוצאות המחקר מראות שרוב האנשים הם אידיוטים גמורים בכל הקשור למדיניות אבטחת המידע שלהם – אם במחשב האישי או בשירותי רשת מבוססי “ענן”. בלי לדבר בסיסמאות, רוב האנשים פשוט לא יודעים לבחור סיסמאות טובות שיספקו להם הגנה מינימלית. סיסמאות קלות מדי ובחירת סיסמה אחידה לכל השירותים הם רק חלק מהחטאים שלנו בהקשר של אבטחת מידע. מתברר שרוב המשתמשים לא מקדישים מחשבה לנושא ואולי גם לא אכפת להם.

מדריכים

אורי הוסיט ממרכז התמיכה הטכנית של מיקרוסופט השקיע השבוע ופרסם מדריכים וסקירות על כל האפליקציות החדשות במשפחת ה-Windows Live. בין הסקירות ניתן למצוא הסברים על ה-Live Mesh 2011, Live Messenger 2011, Live Writer 2011, Live Movie Maker 2011 ועוד.

.

אלו הנבחרים שלנו לשבוע החולף. זהו המקום להוסיף שאם אתם כותבים בלוג טכנולוגי בעברית או אפילו פוסטים הקשורים לנושאים אותם אנחנו מסקרים כאן באתר ואתם מעוניינים שנעקוב גם אחרי הבלוג שלכם במסגרת סדרת הבלוגיק שלנו, צרו איתנו קשר ב- Info At Newsgeek.co.il וידעו אותנו בכתובת הבלוג שלכם ובטוויטר שלכם (כדי שנוכל להודיע לכם שאתם מפורסמים).

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

אין תגובות

התגובות לפוסט סגורות.

תגיות לכתבה: