בלוגיק: נבחרי השבוע מהבלוגספירה הישראלית [11-12-09]

פינת הבלוגיק השבועית שלנו מביאה אליכם את הפוסטים המעניינים שמצאנו השבוע בבלוגספירה הטכנולוגית בישראל. הנושא החם של השבוע הוא כמובן השקת האייפון בישראל.

blogeek-logo-newכולנו מכירים איזה בלוג או שניים המדברים על טכנולוגיה (בדרך כלל בדגש על תחום טכנולוגי ספציפי) שמעניינים אותו. בשנתיים האחרונות, כחלק ממהפכת ה-Web 2.0, קמו הרבה בלוגים טכנולוגיים של כותבים מוכשרים, המסקרים נושאים מעניינים אך הקהילה לא בהכרח מכירה אותם. אז עבור אלו מכם שעדיין לא הכירו, פינת הבלוגיק השבועית שלנו נועדה כדי להביא אליכם את הפוסטים המעניינים שאנחנו מצאנו השבוע בבלוגספירה הטכנולוגית בישראל.

הנושא החם של השבוע – השקת האייפון בישראל

חנות האייפון סטור בסלקום בעת פתיחת הדלתות בערב ההשקה

חנות האייפון סטור בסלקום בעת פתיחת הדלתות בערב ההשקה

אנחנו כמובן סיקרנו את כל הגלגולים של השבוע ואת כל ההכרזות כולל וידאו מפתיחת הדלתות אתמול בלילה בחנות איי-דיגיטל בדיזינגוף סנטר. זה התחיל בהכרזה בתחילת השבוע כי פלאפון וסלקום יתחילו את המכירה כבר בלילה שבין רביעי לחמישי בשעה 00:00. זה המשיך בהכרזה על הסכם שיתוף הפעולה בין פלאפון ו-iDigital, אשר במסגרתו כל המכשירים שימכרו בחנויות iDigital יחוברו לרשת פלאפון בלבד. לאחר מכן הגיעו התמונות הראשונות של המכשירים אצל המפעילות הסלולריות יחד עם תמונות מהאפליקציות של המפעילות הסלולריות. ביום רביעי כבר החלו לצוץ המחירונים של פלאפון, סלקום ואורנג', יחד עם מגוון הטבות שיחולקו לרוכשים הראשונים שימהרו לחנויות ב-12 בלילה. ולבסוף, הגיע ההשקה עצמה. זה התחיל עם החגיגות של פלאפון בקניון איילון והמשיך בפתיחת הדלתות בשעה 00:00 בחנות iDigital וחנות האייפון סנטר של סלקום בקניון הדיזנגוף סנטר. בסופו של דבר, לפי השוואות המחירים שנעשו על-ידי המומחים השונים, רובם עדיין הגיעו למסקנה שאת האייפון הכי עדיף לקנות דווקא בחו"ל.

במקביל לכל הבלאגן בנושא ההשקה, רבים וטובים הביאו מגוון רחב של אפליקציות ומדריכים לאייפון לטובת כל המשתמשים. Natish מאתר iphones.co.il פרסם מדריך המרת סטים לאייפון\אייפוד וסידור כתביות ו-מדריך לחסכון ברכישת אפליקציות למכשיר. גם ספורט5 וגם ספורטONE השיקו את האפליקציות שלהם לאייפון.

וכמובן שאנחנו כמו ישראלים טובים, עוד לפני ההשקה של הדגמים הנוכחיים בארץ, כבר חושבים על הדבר הבא. אוהד צדוק מגאדג'טי דאג לעדכן אותנו כי חברת Foxconn המייצרת עבור אפל את מכשירי האייפון, קיבלה השבוע הזמנה לייצור מכשירי הדור הרביעי של האייפון.

אינטרנט ומדיה חברתית

לגדל אותם כמו חיות. Petville

לגדל אותם כמו חיות. Petville

מעיין כהן דיווחה השבוע על השקת המשחק החברתי החדש של Zynga, מפתחת המשחק הפופולארי Farmville,אשר יקרא PetVille. במשחק החדש יצרו השחקנים דמות מאויירת, יאכילו אותה ויטפלו, כאשר בדומה לכל משחקיה הקודמים של זינגה, גם כאן ניתן יהיה להשיג לדמות פריטים נוספים דוגמת בגדים וחפצים, אותם ניתן גם לרכוש תמורת כסף אמיתי.

גם צבי קצבורג נדבק בקדחת המשחקים, אך הוא בחר השבוע להביא לנו משחק תפקידים חדש בפייסבוק בשם Kali's Portal. בביקורת שלו על המשחק, שפותח על-ידי זוג ישראלים כמסתבר, מסביר קצבורג על האלמנטים השונים ועל האפשרויות השונות ומציין כי המשחק כולל היום כבר כמה אלפי שחקנים והוא מהווה אלטרנטיבה מכובדת ביותר לכל משחקי ה-Casual האחרים, בעיקר אם אתם שייכים לקהל שתמיד אהב את ז'אנר משחקי תפקידים.

יהונתן קלינגר הביע השבוע את דעתו על השקת שירות ה-Public DNS של גוגל. קלינגר גורס כי אף על פי שהמטרה המוצהרת של שהשירות היא להאיץ את תהליך הפיכת שם המתחם לכתובת הIP, כדי להקטין את פרק הזמן שאנו מחכים שעמודים יטענו, הכוח שעלולה לקבל גוגל לידיה עלול להיות גדול מדי. קלינגר מתייחס לנושאי השליטה על רשימת האתרים השחורים ועל השימוש שתעשה גוגל במידע שיתקבל כתוצאה מהשימוש של הגולשים בשירות.

שלומית הברון מ-Netwise, כתבה השבוע פוסט אורח בחורים ברשת על שבע מגמות חדשניות בתוכן אינטרנטי. לא טוב להיות האורקל מדלפי בכל מה שקשור לאינטרנט, כותבת הברן. לא טוב להתנבא מה עומד לקרות ומה כבר עבר זמנו, מי כוכבו עומד לדרוך ומי לדעוך. אבל בתחום התוכן באינטרנט כבר התחילו להתרחש שינויים מעניינים שלא מצריכים נבואה אמיתית אלא סתם הדלקת פנס והתבוננות בעיניים. אלה המגמות המעניינות שאנחנו זיהינו.

זוהר אוריין כתבה השבוע מדריך מקיף המסביר כיצד להשתמש בכלים שמספק Google Analytics על-מנת לנתח את המהלכים שלנו במדיה החברתית ודרכם ללמוד ולהתעשר מהמידע הסטטיסטי אליו אנחנו זמינים דרך מערכות שונות של ניטור מידע ומבט אל מאחורי הקלעים של העשייה שלנו.

גאדג'טים וסלולר

כבר לא קראנץ'-פד. JooJoo

כבר לא קראנץ'-פד. JooJoo

מעיין כהן עדכנה על ההתפתחויות האחרונות בסיפור הקראנצ'-פד של מייקל ארינגטון. במהלך השבוע האחרון, פרסם מנכ"ל פיוז'ן גראז, את הזווית שלו בפרשה, והודיע כי המחשב יושק מחדש תחת השם JooJoo, וכי מחירו יעמוד על 499 דולר. בווידאו קונפרנס שערך רתהקרישנאן, הוא טען כי מעולם נחתם הסכם משום סוג בין שתי החברות. לדבריו, "מייקל (ארינגטון) לא עשה דבר בעוד אנחנו לקחנו את הסיכון. הטענה כי למייקל או לטק-קראנצ' יש חלק כלשהו היא אבסורד".

שימי פולק כתב השבוע על מכשיר חדש מבוסס אנדרואיד המתוכנן לצאת בשנה הקרובה מבית מוטורולה.  לאחרונה שחררה מוטורולה את קוד המקור של ה-CLIQ, מכשיר האנדרואיד הראשון של החברה. בחיפוש קצר בקוד המקור נמצאו מספר איזכורים למכשירים נוספים כשאחד מהם שעדיין אינו נחשף. המכשיר המדובר הוא ה-"La Jolla" שמשמעותו היא "יהלום" בספרדית, וככל הנראה צפוי להיות מיועד לשוק הנמוך כשיגיע בתצורת צדפה עם מסך WQVGA, מעבד 528MHz וייתכן גם מקלדת QWERTY מלאה.

חץ בן-חמו חושב שנוקיה עושית שטות עם האסטרטגיה השיווקית שלהם. לפני מס' ימים הציגה נוקיה את תוכניותיה ל-2010. עיתונאים רבים שסיקרו את החדשות לא הבינו מה קורה עם החברה. גיזמודו לדוגמא הכריזו שהחברה בעצם מפעילה "שעון התאבדות". אז מה בעצם קורה? ומדוע העיתונאים המומים? כי נוקיה החליטו ללכת הפוך: העולם יותר ויותר רוצה טלפונים חכמים? (ויעידו על כך מכירות האייפון), אין בעיה. אנחנו (נוקיה) נחתוך את יצור הטלפונים החכמים בחצי ונתרכז יותר בטלפונים הפשוטים.

אוהד צדוק מגאדג'טי כתב השבוע על קטלוג המכשירים החדש של HTC לשנת 2010 שהודלף לרשת. הקטלוג חושף מידע על מספר מכשירים מעיינים מאוד, מחציתם מריצים את מערכת ההפעלה של Microsoft, הרי היא windows mobile 6.5 והמחצית השניה מריצים את מערכת ההפעלה של מתחרתה העקובה מדם, Android של Google. סה”כ פורסמו 8 מכשירים, כאשר החברה החליטה לחלקם למספר קטגוריות: Design, Social, Performance ו- Productivity.

אליו דיאמנט, בעל האתר Mobilityfreak נפגש השבוע עם סמנכ"ל התפעול של Else (לשעבר חטיבת המובייל של Emblaze) וזכה להדגמה ראשונה של מכריזה ה-First Else. לדברי אליו, המכשיר אותו הוא ראה הינו דגם הנדסה, שעדיין בנוי באופן ידני, אבל מהווה את הדוגמה של מה שיהיה המכשיר הסופי. "הוא כולו שחור וכמעט כולו מסך. מסביב למסך יש לו, מלמעלה, שעון דיגיטלי, ומהצד הימני של המסך קבוצת כפתורי תפעול"

מדריכים

חיים ליזרוביץ' נותן לנו נקודות ודגשים בשדרוג סביבת דומיין 2003 לסביבת דומיין 2008.

קובי אדלר מסביר כיצד ניתן לנהל תיבות מייל משותפות על כמה מחשבים שונים באמצעות אאוטלוק.

מאיה שובל מפרטת 7 צעדים פשוטים לשיפור ביצועים המחשב.

.

אלו הנבחרים שלנו לשבוע החולף. זהו המקום להוסיף שאם אתם כותבים בלוג טכנולוגי בעברית או אפילו פוסטים הקשורים לנושאים אותם אנחנו מסקרים כאן באתר ואתם מעוניינים שנעקוב גם אחרי הבלוג שלכם במסגרת סדרת הבלוגיק שלנו, צרו איתנו קשר ב- Info At Newsgeek.co.il וידעו אותנו בכתובת הבלוג שלכם ובטוויטר שלכם (כדי שנוכל להודיע לכם שאתם מפורסמים).

יניב פלדמן

לשעבר העורך הראשי של גיקטיים ומייסד שותף של האתר. יזם, טכנולוג, כלכלן בהשכלה והיסטוריון חובב. התחביב האהוב עליו הוא מציאת פתרונות מסובכים לבעיות פשוטות במיוחד.

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: