בלוגיק – נבחרי השבוע מהבלוגספירה הישראלית [07-09-12]

מה קרה לאמינות של כלי התקשורת החדשים, מדוע חברת בבילון פוגעת במשתמשים של עצמה וכיצד היותך המשתמש מספר אחד של הסטארטאפ שלך הופכת את הסטארטאפ לטוב יותר. כל זאת ועוד בפינת הבלוגיק השבועית שלנו המביאה אליכם את הפוסטים המעניינים שמצאנו השבוע בבלוגספירה הטכנולוגית בישראל.

כולנו מכירים איזה בלוג או שניים הדנים בטכנולוגיה (בדרך כלל בדגש על תחום טכנולוגי ספציפי) שמעניינים אותנו. בשנתיים האחרונות, כחלק ממהפכת ה-Web 2.0, קמו הרבה בלוגים טכנולוגיים של כותבים מוכשרים, המסקרים נושאים מעניינים אך הקהילה לא בהכרח מכירה אותם. עבור אלו מכם שעדיין לא הכירו, פינת הבלוגיק השבועית שלנו מביאה אליכם את הפוסטים המעניינים שמצאנו השבוע בבלוגספירה הטכנולוגית בישראל.

אינטרנט ומדיה חברתית

אילנה שקולניק-בקל כתבה השבוע על השפעת ניהול בלוג על ילדים. ניהול בלוג מלמד את הילדים את נושא התקשורת, כיון שהבלוג מחייב אותם  לא רק לכתוב פוסטים, אלא גם להגיב וליצור אינטראקציה עם ילדים אחרים. על ידי אינטרקציה זו לומד הילד את נושא השיתוף, הבלוג הופך ליומן אישי של הילד בו הוא יכול לשתף חוויות ובעיות אישיות, שיתוף שעשוי לתת לילד לגיטימציה לרגשותיו, תחושותיו ובעיותיו, והבנה שהוא לא היחיד בעולם עם בעיה מסוימת ויש עוד ילדים שעוברים בעיות/חוויות כמוהו.

יובל דרור תוהה מה קורה לאמינות של כלי התקשורת החדשים. העיתונות גוססת, ואולי בעצם היא כבר לא איתנו. אפשר להפנות אצבע מאשימה למיליארדר ההוא מלאס-וגאס, אבל הבעיה היא כלל עולמית. ואני יודע שיש בעיה חמורה כי ברוס ויליס לא תובע את אפל. כאן מגיע רגע הפטירה של העיתונות: החרדה שאם אני לא אפרסם, המתחרים יפרסמו. הגופים הרציניים יותר ניסו כנראה לקבל תגובה או אימות, אבל אי אפשר לחכות יותר מדי זמן. רגע, ריפרש! כן, המתחרים כבר פירסמו. אז נפרסם, כי זה יביא תגובות, כניסות, לייקים ושיתופים. מקסימום ניפול, כמו כולם, ונגיד שאנחנו רק מספרים מה דיווח "הסאן". איך אמר לי פעם אחד העורכים שלי: "מה אכפת לך? נפרסם, מי יזכור את זה מחר"

תומר כהן מנסה להסביר השבוע כיצד חברת בבילון הישראלית פוגעת במשתמשים שלה עצמה. לא הכל ורוד בחברת בבילון. לצערנו היא כנראה מצאה את עצמה לא רווחית מספיק והמשתמשים אולי עברו לתוכנות חלופיות או לאתרי תרגום דוגמת Google Translate. חברת בבילון ראתה כי רע ופנתה לאפיקי פרסום מפוקפקים, ובכך מצליחה להרגיז משתמשים רבים מידי יום. לפני מספר חודשים יצאה גרסה של פיירפוקס שהציגה לראשונה תצוגה של אתרים בהם המשתמש נוהג לבקר בעת פתיחת לשונית חדשה. מישהו בחברת בבילון כנראה זיהה את הפוטנציאל ודאג להגדיר בהרחבה שהם דוחפים לדפדפן שהוא יחליף את דף הלשונית החדשה עם דף חיפוש מטעם חברת בבילון ובכך ישבש לחלוטין תכונה חשובה בדפדפן. הייתי קורא לזה השתלטות עוינת מצד חברות דוגמת בבילון, אבל אלו מילים גדולות.

גאדג'טים וסלולר

אסי מאיר שיתף השבוע במספר טיפים להשגת עוקבים נוספים ולייקים באינסטגרם. אינסטגרם היא כנראה הרשת החברתית הכי גרפית והכי "תשומי" שיש, אבל אל תרגישו רע עם עצמכם, גם אני כזה וזיהיתי שיש לחברים רבים ולמשתמשי אינסטגרם צורך בחשיפת צילומיהם והחלטתי לחוש לעזרתם. אספתי מהרשת ומהנסיון מספר טיפים שיעזרו לכם לייעל ולשפר את נוכחותכם באינסטגרם באמצעות מספר טריקים קטנים ועצות עשה ואל תעשה.

גיימינג

שחר גולדפינגר כתב השבוע פוסט מעניין בנושא ריאליזם במשחקי מחשב וקונסולות. כמה בחירות אתם עושים ביום? איך זה היה משתנה אם הייתם באפוקוליפסת זומבים? ריאליזם תמיד היה הגביע הקדוש של משחקי מחשב- עד לא מזמן, הדרך העיקרית להגיע לרמה טובה יותר של ריאליזם, הייתה הגרפיקה. אם תקחו למשל את המשחק הראשון בשתי סדרות ה-FPS (First Person Shooter) המובילות בשוק (שהן גם שניים ממותגי המדיה המצליחים בהיסטוריה) Medal of Honor וCall of Duty-  ותשוו אותו למשחקים האחרונים ביותר בסדרה, ההבדל יהיה שווה ערך להבדל בין האזנה לרדיו לצפייה בטלוויזיה. אך לאט לאט אנחנו מתקרבים לתקרת הזכוכית והשגת ריאליזם דרך גרפיקה. בשלב מסויים הכול נראה אמיתי, וצריך לחקור דרכים חדשות לייצר סימולציה אמיתית יותר של המציאות.

IT ומערכות הפעלה

אורי הראל מסביר השבוע על Advanced Group Policy Management. תארו לכם עולם יפה יותר שבו אנחנו נוכל לנהל את ה-GPO שלנו בצורה חכמה יותר כך שלא כל שינוי קטן שנעשה יהיה עשוי להשפיע מיידית על כל הארגון שלנו ושנוכל להשוות ולנהל את הגרסאות של ה-GPO בשימוש. אז לטעות זה אנושי, אבל לפעמים לטעויות עלולות להיות השלכות גדולות מאוד במיוחד כשזה נוגע להתעסקות עם מדיניות האבטחה בארגון.

פיתוח

ימי גליק כתב השבוע על GitHub וכיצד היותה המשתמש מספר אחד בפיתוחים של עצמה הופך אותה לחברה טובה יותר. האופן המבוזר שבו החברה בנויה ופועלת נראה ממבט ראשון תמוה וכל נסיון להבין למה דרושה ההשתוללות המבנית הזאת אינו יכול לבוא על סיפוקו בהסברים רציונאליים או אפילו בצורך להיות שונה ומקורי. חברה לא צריכה להיות פרוסה על עשרות מיקומים ברחבי העולם ואנשים לא אמורים לעבוד מתי שבא להם ולהחליט על הפיצ'רים שאותם יפתחו היום. It just ain't right. ואז התבהרה התמונה – החברה מנהלת את הפיתוח באמצעות המוצר של עצמה, דבר היוצר אכפתיות גדולה מצד העובדים המתנסים יום יום בכלי אותו פיתחו וכמשתמשים הם יודעים בעצמם מה אמורים להיות הפיצ'רים הבאים שחשובים להם.

מדריכים

רותם כהן מסביר השבוע כיצד להשתמש במנגנון החתירה למטרה באקסל על-מנת לשנות את התוצאה ולהשפיע על המשוואה. נתונים הם לרוב מספרים יבשים אך אנו יכולים לשנות את היחס בינהם על מנת להגיע לתוצאה המבוקשת . בין אם מדובר בשינוי התוצאה עצמה או שינוי באחד מהאיברים בנוסחא על מנת לשמור על התוצאה הקיימת יהיה עלינו לבצע חישובים רבים ונסיונות רבים על מנת להגיע לתוצאה הרצויה. בדיוק כאן נכנס לפעולה מנגנון חתירה למטרה המאפשר לנו לשנות את אחד מהפרמטרים במשוואה כולל התוצאה לכל נתון שנבחר וזאת על ידי שינוי בפועל של אחד מהאיברים בנוסחא. אין צורך לבצע כמויות גדולות של חישובים על מנת למצוא את התוצאה המבוקשת – ניתן פשוט להגדיר ואקסל תעשה עבורנו את השאר.

 

אלו הנבחרים שלנו לשבוע החולף. זהו המקום להוסיף שאם אתם כותבים בלוג טכנולוגי בעברית או אפילו פוסטים הקשורים לנושאים אותם אנחנו מסקרים כאן באתר ואתם מעוניינים שנעקוב גם אחרי הבלוג שלכם במסגרת סדרת הבלוגיק שלנו, צרו איתנו קשר ב- Info At Newsgeek.co.il וידעו אותנו בכתובת הבלוג שלכם ובטוויטר שלכם (כדי שנוכל להודיע לכם שאתם מפורסמים).

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: