בליזארד משיקה: ערפילי פנדאריה

לאחר מספר שנים של המתנה, יקבלו בקרוב שחקני וורלד אוף וורקראפט את אחת התוספות היצירתיות ביותר, כולל דובי פנדה כדמויות משחק חדשות. תחילתו של תור הזהב?

מקור: צילום מסך מאתר החברה

עם פתיחת הכנס השנתי שלה, הנערך בימים אלה בארצות הברית, חשפה ענקית המשחקים בליזארד את שמה של חבילת הרחבת התוכן הבאה למשחק הפופולארי שלה: World of Warcraft. שמה של החבילה, וכן הפרטים הנלווים אשר פורסמו, מאשרים את מה ששחקנים רבים קיוו לשמוע, ואת חלק מהשמועות שנפוצו בחודשים האחרונים – Mists of Pandoria.

התוסף החדש, אשר צפוי לצאת לשוק בתחילת 2012 (טרם פורסם תאריך רשמי), כולל מספר עדכונים חשובים למשחק המרובה-משתתפים הגדול והמצליח בעולם. כיום, כאשר כ-11 מיליון איש ברחבי העולם מנויים למשחק, וכל אחד יכול להוריד אותו בחינם ולשחק (עד רמה 20 עם מגבלות שונות) ולהתנסות בו, לפני שהוא קונה ומתחייב לתשלום החודשי, התוסף החדש יגיע בדיוק בזמן הנכון.

הפנדות הגיעו

הפרטים שנחשפו יעניינו את כל מי שמשחק במשחק, בין אם הוא שחקן ותיק, שחקן שהחל רק לאחרונה, שחקן לשעבר ואפילו את השחקנים הפוטנציאליים העתידיים. את הדברים הסטנדרטיים הרגילים שראינו בהרחבות הקודמות נראה גם כאן; העלאת הרמה המקסימלית אליה יכולים שחקנים להגיע ל-90 (עולה מ-85 היום), הוספת גזע חדש למשחק בו יכולים לשחק גם ה-Alliance וגם ה-Horde, תוספת של כלי-רכב, חיות מחמד, ואזורים חדשים.

מעבר להם, אולי החידוש הכי מגניב שעתיד להיכנס עם ההרחבה הבאה היא הוספתם של דובי הפנדה למשחק. למי שלא מכיר, הסיפור של בליזארד עם דובי פנדה התחיל לפני כמעט עשור, אז צייר המאייר הראשי של בליזארד, סאם דידיאר (Sam Didier) כרטיס ברכה אומנותי. יש כאלה שטוענים כי היה זה כרטיס לרגל הולדת ביתו, ובו נראה ציור של פנדה ספק שיכור ספק אמן אמניות לחימה, ויש כאלה הטוענים כי הוא נוצר במיוחד כבדיחה של אחד באפריל, 2005. אז, הציגה בליזארד את הגרפיקה, ולהפתעתה, השחקנים דרשו שהבדיחה תתממש. דרישה זו הגיעה משחקנים וותיקים וצעירים כאחד. העובדה שבליזארד הפכה את הבדיחה למציאות מהווה סימן חיובי, לכך שהחברה קשובה לשחקנים. בנוסף, בהתחשב באפשרויות שיש היום, היכולת לשחק דמות ססגונית שכזאת מהווה רענון משמעותי למשחק ולצורת המשחק.

לאתגר את השחקנים

מקור: צילום מסך מאתר החברה

במסגרת הרעון הכללי של המערכת, בליזארד תכניס גם מספר שינויים חשובים. ראשית, היא תציע אפשרות לעשות מבוכים ב-mode מאתגר, בו השרתים יתחשבו בממוצע של איכות הציוד של כל חבורה שהתגבשה, ותתאים את המבוך ליכולותיה. כך, תוכל המערכת להציע תכנים מאתגרים גם לאנשים בעלי ציוד ברמה נמוכה, וגם לכאלה שמגיעים עם ציוד מלא מ-Raids.

היכולת החדשה עשויה לענות על אחד האתגרים שמוצאים השחקנים הוותיקים ואלה המשקיעים במשחק שעות על גבי שעות, שבחלוף כמה זמן התוכן הופך כמעט לא רלוונטי, והם מסוגלים לחסל כמות גדולה של מפלצות בזמן קצר. למעשה, בכל פעם שיוצאת לאור חבילת הרחבה מתחילים להתחרות בכל העולם שחקנים, אחד נגד השני, וכולם נגד כולם, מי יהיה הראשון שיגיע לרמה הגבוהה ביותר, מי יהיה הראשון לשפר את המקצועות שלו לרמה המקסימלית החדשה, ועוד. בחבילת ההרחבה האחרונה, היו אנשים שהצליחו לעלות מרמה 80 ל-85 כבר בימים הראשונים לאחר שהיא יצאה לשוק. בשנתיים (בממוצע) שיעברו עד שתושק חבילת הבאה שלאחר מכן, אותם שחקנים יבלו את זמן או בלהמשיך לתוך תוכן-הקצה (end-game content) שיש למשחק להציע, או שבמקביל הם יקדמו דמות או דמויות אחרות שאיתן הם משחקים.

הרעיון של דובי פנדה שיודעים אמנויות לחימה אינו חדש, וראינו אותו זוכה למספר ווריאציות, אפילו שני סרטי אנימציה. בתוך וורלד אוף וורקאפט, ממתינים לשחקנים האמיצים שיעזו להמשיך אל תוך התוכן החדש נזירי הפנדה. עם השקת ההרחבה, גם גזעים אחרים יוכלו לבחור להיות נזירים, אך אחד הדברים המיוחדים לגבי דובי הפנדה היא שהם יכולים לבחור להיות נזירים, קוסמים או בתפקידים אחרים, ובמהלך העלייה שלהם לרמה 10 יצטרכו לבחור, האם הם רוצים להיות חלק מה-Alliance או חלק מה-Horde. זהו הגזע הנייטרלי הראשון בוורלד אוף וורקראפט.

וידאו: סרטון השקת ההרחבה החדשה, ערפילי פנדאריה

רוח מזרחית

מקור: צילום מסך מאתר החברה

למי שיביט בנופים היפים שבליזארד שחררה בינתיים, קשה שלא לראות את ההשפעה הישירה של התרבות הסינית על ההרחבה החדשה. למעשה, ניצנים של ההשפעה הזו, כמו גם השפעה של מיתולוגיות פופולאריות רבות אחרות, כגון סיפורי הפרעונים במצרים, מוצאים את דרכם לסיפורי המשחק של וורלד אוף וורקאפרט.

כך, זה כלל לא מפתיע שגזע המגיע עם ידע באמנויות לחימה מגיע לתוך המשחק עם רקע עמוס באלמנטים מתוך תרבויות המזרח. בין היתר תוכלו לראות שם דרקונים מעופפים ונופים מרהיבים, המזכירים את הנופים של אזור סצואן בסין, ואשר היוו השראה לסרטים רבים, כגון הנסיכה מונונוקי ואוואטר. בנוסף אליהם, הכתב בו משתמשים דובי הפנדה ביבשת שלהם, שיתווסף למשחק עם יציאת ההרחבה, דומה מאוד לכתב הסיני, והסגנון הארכיטקטוני של מבנים שונים במשחק הושפע אף הוא.

הקריצה אל תרבויות המזרח, ואל סין בפרט, עשויה להשתלם לבליזארד. זאת, משום שהמזרח קוסם לא רק לבני המערב, כמרכיז אקזוטי, אלא עשוי לעזור לה לגייס מיליוני שחקנים חדשים למשחק, דווקא ממדינות המזרח, ובראשן מסין. בוורלד אוף וורקראפט משחקים כבר היום שחקנים מכל העולם, המשחקים בגרסאות של המשחק ב-9 שפות שונות (השפה העשירית בדרך).

מעמד ביניים

מבין כל האזורים השונים בהם משחקים היום במשחק, דווקא בסין פוטנציאל הצמיחה של כמות השחקנים גדולה משמעותית, משום שבסין כמות המשתמשים באינטרנט נמצאת בעליה מתמדת מצד אחד, ומצד שני כמות האנשים בעלי הכנסה המקבילה למה שבמדינות המערב מגדירים "מעמד הביניים" הולך וגדל אף הוא. כך יוצא שיש בסין יותר ויותר שחקנים פוטנציאליים.

מקור: צילום מסך מאתר החברה

במשחק וורלד אוף וורקאפט משחקים שחקנים בכל הגילאים. רשמית, צריך כרטיס אשראי תקף כדי לחייב את התשלום החודשי ויש להגדיר בהגדרות החשבון אם אתם פותחים חשבון לקטין (מה שיאפשר לכם לבחור אם להפעיל אפשרויות פיקוח הוריות). בפועל, משחקים בו אנשים החל מגילאי העשרה המוקדמים ועד לאנשים בשנות הארבעים והחמישים לחייהם (יש גם מעבר).

כל אלה ישמחו לדעת שבבליזארד קשובים לרחשי הקהל, וממשיכים לספק לשחקנים יותר תכנים, יותר אתגרים, ועוד דברים לעשות בתוך המשחק.

נדב דופמן-גור

עו"ד העוסק בתחומי דיני הטכנולוגיה, דיני פרטיות וקניין רוחני. מרצה ומנטור לסטארטאפים, ובעל ניסיון רב-שנים בפיתוח ווב (http://about.me/nadavdg).

הגב

1 תגובה על "בליזארד משיקה: ערפילי פנדאריה"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
רון גבריאלי
Guest

בכלכליסט אומרים שהשינויים האלה הם בניגוד למה שהשחקנים מחפשים:

http://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3544361,00.html

אני מניח שנראה מי צדק אחרי שהעדכון יצא

wpDiscuz

תגיות לכתבה: