אלפי קוראי גיקטיים בחרו: זו מצלמת הסמארטפון הטובה ביותר ל-2018-2019

6 סמארטפונים צילמו את אותן התמונות, ואלפי קוראי גיקטיים הצביעו להם מבלי לדעת למי הם מצביעים. שיקללנו את התוצאות, ועכשיו הגיע הזמן לחשוף מיהו המכשיר עם המצלמה הטובה ביותר

צילום: גיקטיים

בשבוע שעבר ביקשנו מכם לשכוח ממותגים, באזוורדס וכל הנתונים שיצרניות הסמארטפונים אוהבות להרעיף עלינו, ולתת לתמונות לדבר בעד עצמן במבחן מצלמות עיוור. הצגנו לכם את אותן התמונות שצילמנו ב-6 ממכשירי הדגל הבולטים ביותר של שנת 2018-2019, ונתנו לכם להכריע מי צילם את התמונה הטובה ביותר. אחרי אלפי הצבעות, לא מעט ניחושים וקרב צמוד – יש לנו מנצח.

אלו המכשירים שהשתתפו במבחן, והמספרים שלפיהם הצבעתם להם


רוצים לראות את התמונות שהשתתפו בתחרות? לחצו כאן


רגע לפני שאנחנו חושפים את התוצאות, נזכיר שבמבחן עצמו לא ידעתם לאיזה מכשיר אתם מצביעים, אלא רק לאיזה מספר אתם מצביעים. חלקכם וודאי רוצה לדעת  מה היו המספרים של הסמארטפונים השונים. אז זהו סדר ההופעה שלהם, שכאמור, הוגרל לחלוטין באקראי.

  1. iPhone XS Max
  2. Xiaomi Mi 9
  3. Google Pixel 3
  4. Samsung Galaxy S10 Plus
  5. Huawei P30 Pro
  6. Nokia 9

ועכשיו כשאנחנו יודעים איזה סמארטפון צילם אילו תמונות, הגיע הזמן לתוצאות המלאות, שהיו צמודות מאי פעם.

במקום השישי והאחרון עם 4% מהקולות: Nokia 9

תמונה: נוקיה

גם 5 מצלמות ויכולות HDR מתקדמות לא הצליחו לסייע לנוקיה להשיג את הקאמבק המיוחל. המכשיר, שקטף את המקום האחרון ברוב הקטגוריות, איכזב אתכם באיכות התמונות וזכה לדירוג תואם.

במקום החמישי עם 7% מהקולות: Mi 9

תמונה: שיאומי

אחד המכשירים בעלי תג המחיר הנמוך ביותר בתחרות לא הצליח לבלוט בצורה משמעותית – ולפחות על פי הבחירות שלכם – למחיר נמוך יש השפעה על איכות התמונות. במבחן תמונות החוץ הוא הגיע למקום לא רע בכלל, אבל במבחן הפורטרט הוא התרסק למקום האחרון, ולא זכה לאהדת הקהל.

מעכשיו גיקטיים גם בטלגרם מעכשיו גיקטיים גם בטלגרם להצטרפות לערוץ הטלגרם שלנו לחץ כאן

במקום הרביעי עם 17% מהקולות: iPhone XS Max

תמונה: אפל

אפל מציגה שיפור משמעותי מאוד במצלמת האייפון של השנה. בשנה שעברה היא הגיעה במבחן העיוור שלנו למקום האחרון – ובהפרש ניכר מכל שאר הסמארטפונים, אבל השנה היא מתמקמת במקום טוב עם המכשיר הוותיק ביותר בתחרות השנה. האייפון XS מקס בלט במקום השני בתמונות החוץ, כשל במבחן החושך, אבל הגיע למקום השני המכובד מאוד בקטגוריית הפורטרט, שחשובה לרבים. עם זאת, עדיין היינו מצפים שאחד מהמכשירים היקרים ביותר שנמכר בארץ יגיע למקום גבוה יותר.

במקום השלישי עם 21% מהקולות: Galaxy S10 Plus

צילום: גיקטיים

יצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם שזכתה בשנה שעברה במקום הראשון תיאלץ להסתפק במקום ה-3, אבל עם נתוני הצבעה מצוינים. במבחן צילומי החוץ היא קטפה את המקום הראשון בקלילות, במבחן הפנים הגיעה למקום השני והמכובד, אבל למרות מצב הלילה הייעודי והצמצם הדינמי, המצלמה של הגלקסי S10 לא הצליחה להרשים אתכם במבחני הצילום בחשיכה.

במקום השני עם 25% מהקולות: P30 Pro

צילום: גיקטיים

בצילום החוץ וואווי הגיעה צמוד למקום האחרון, וגם בשאר הקטגוריות היא נצמדה לתחתית הטבלה, אבל ההימור הבולט ביותר שלה השנה, המעבר לחיישן RYYB, השתלם ובגדול: יותר ממחצית מכם הצביעו ל-P30 Pro במבחן צילום הלילה, בהפרש אדיר מכל מתחרה אחרת. אין ספק, אם צילום בחושך הוא אלמנט קריטי במיוחד עבורכם, כדאי לכם לשים עין על מכשיר הדגל החדש של וואווי.

ובמקום הראשון עם 26% מהקולות: Pixel 3

תמונה ועיצוב: גיקטיים

יותר מרבע מכם הצביעו למכשיר הדגל של גוגל, הפיקסל 3, בתור המכשיר עם סט התמונות הטוב ביותר, מבלי בכלל לדעת שהתמונות שצולמו שייכות לו, ובכך הענקתם לו את התואר: זוכה פרס מצלמת השנה במבחן המצלמות העיוור של קוראי גיקטיים לשנת ל-2018-2019.

פרשנות: גם 3 מצלמות לא יצליחו להביס את התוכנה של גוגל

בשנה שעברה הצלחתם להפתיע אותנו ובענק עם כמעט מחצית מהקולות שהלכו ל-Galaxy S9 Plus, אבל בשנה האחרונה המצלמות של הסמארטפונים השתפרו, וזה ניכר גם בתוצאות של המבחן, שהיו צמודות מאוד, אבל מנצחת יש רק אחת: גוגל הגיעה למבחן הזה בנחיתות משמעותית בכמה גזרות. הפיקסל 3 הושק בתחילת אוקטובר, והוא אחד מהוותיקים ביותר בתחרות השנה והתחרה אל מול מכשירים שיצאו לפני חודשים ספורים ונצמדו אליו בטבלאות ההצבעה. למרות זאת, וממש כמו שאמרנו בביקורת שלנו עליו, הוא עדיין אחד מהמכשירים המשעממים, אבל הטובים ביותר של השנה.

כמו כן, בניגוד למתחרות שכמעט כולן כבר עברו ל-3 עדשות אחוריות (ואפילו הרבה יותר מזה), בגוגל לא מתרגשים וכבר 3 שנים מוציאים סמארטפונים עם עדשה בודדת. גוגל מוכיחה שכלי הנשק הסודי האמיתי שלה הוא עדיין התוכנה, שאחראית על עיבוד התמונה ומצליחה לשמור על צבעים וחשיפה ריאליסטית ודרמטית מאוד. זמן מה לאחר השקת הפיקסל 3, גוגל אף הוסיפה את מצב ה-Night Sight שהוא בעצם מצב הלילה של המצלמה שלה, שגם הוא נשען בעיקר על יכולות עיבוד התמונה של גוגל כדי להציג תמונות חושך עשירות בפרטים, מבלי להשתמש בפלאש. בלי חיישנים מיוחדים, בלי עדשות מתוחכמות, רק תוכנה משובחת.

כל המכשירים שהגיעו לפסגה הם מהיקרים בשוק, וככל הנראה מוכיחים (בצורה לא מדעית בעליל) את הטענה שאם אתם רוצים את הטוב ביותר, אתם כנראה צריכים לפתוח את הארנק. למרות זאת, יש מה לעשות בנידון: למשפחת הגלקסי S10 של סמסונג, שהגיעה למקום ה-3 בהפרש לא ניכר מהמקומות הגבוהים יותר, יש את האח הקטן, ה-Galaxy S10e, שמגיע עם אותו מערך צילום של אחיו הגדול, רק ללא העדשה הרחבה שהיא ממילא לא מוצלחת במיוחד לטעמי, ותג מחיר צנוע ב-500-1000 שקלים.

גוגל, לעומת זאת, חשפה השבוע קלף מעניין מהשרוול בדמות ה-Pixel 3a: זוהי גירסה מוזלת יותר של הפיקסל 3 שמחירה מתחיל ב-400 דולרים. המכשיר מגיע אמנם עם מערך צילום זהה לפיקסל 3, אך עם מעבד חלש יותר ובלי צ'יפ הצילום הייעודי של אחיו היקר. בכך, גוגל תנסה לגרום להרבה יותר משתמשים לנסות את המכשיר הנקי שלה עם המצלמה הבאמת משובחת שלו, מבלי לקרוע את הכיס כאילו הם רכשו מכשיר דגל של אחת החברות הוותיקות ביותר.

באופן מתסכל ומעצבן כאחד, הסמארטפון עם המצלמה הטובה ביותר – על פי הבחירה שלכם – כלל לא נמכר בישראל באופן סדיר, אלא רק בייבוא לא רשמי. גוגל באופן כללי מגבילה מאוד את השווקים בהם היא מוכרת את הפיקסל 3, ולא נראה שהיא מתקרבת לעבר ישראל בשנים האחרונות. לצערנו, נכון לעכשיו – לא נראה כי היא תפעל אחרת עם הפיקסל 3a, לפחות לא בשלב זה.

המכשירים השונים ניתנו לנו לצורך המבחן באדיבות iStore, המילטון, קבוצת ח.י, וואווי ישראל וסמסונג ישראל.

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

17 תגובות על "אלפי קוראי גיקטיים בחרו: זו מצלמת הסמארטפון הטובה ביותר ל-2018-2019"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
איציק
Guest

אפשר להתקין את האפליקציה של גוגל על הגלקסי ולקבל תמונות לא פחות טובות

כגכגכג
Guest

אכן, ידוע שקיימים פורטיםגרסאות ייעודיות באדיבות מפתחים למיניהם [למשל XDA] לכל מיני מכשירים.
יהיה נחמד אם גיקטיים יזמו בחינה כזו של מצלמות כל המכשירים לעיל *בשימוש האפליקציה של גוגל ש"הומרה" עבורם* , ואז יגישו את העניין למבחן חוזר.
אני בטוח שאלפי המצביעים ישמחו להצביע שוב כדי להחכים :)

בתחרות עם עצמם?
Guest
בתחרות עם עצמם?

נשמע קצת הזוי מצד גוגל לא להפוך את תוכנת מצב הלילה את לסטנדרט באנדרואיד רק כדי למכור קצת יותר פיקסלים

הלל
Guest

איזי אפליקציה את מדבק

הלל
Guest

אתה מדבר

רני
Guest

איך קוראים לה ואיפה מוצאים אותה?

איציק
Guest

לכל השואלים. אצרף כאן לינק אך במידה וימחק חפשו ב-XDA
https://www.xda-developers.com/take-better-pictures-on-the-samsung-galaxy-s10-with-a-google-camera-port/

פיקסי
Guest

צר לי אבל הסקר שלכם לא רציני – כמו שכבר העירו אחרים לפניי. הקטנתם משמעותית את הרזולוציה של התמונות, כך שלא ניתן היה באמת לבחון את הפרטים הקטנים. יכול מאוד להיות, למשל, שהמצלמה של הפיקסל למעשה נחותה מאוד משום שהיא מכניסה רעש לתמונות או מפספסת פרטים קטנים. לעולם לא נדע…

רועי
Guest

כל התמונות היו ברזולוצייה המקורית שלהן.

פיקסי
Guest

לא ממש.

Carbros
Guest

מצלמה נחותה?
ככל הנראה אתה צריך זוג משקפיים חדש.

איציק כפר סבא
Guest

ממליץ מאוד על פיקסל 3. אחלה מכשיר. מזמינים לארה"ב ומבקשים מחבר שיביא.

----
Guest

נהדר,
עכשיו רק צריך חבר.

הבאבא
Guest

אין צורך – נמכר בארת לכל דכפין למשל בגו מובייל, ועולה כמו בחו"ל + מע"מ.

Carbros
Guest

האמת שלא מפתיע. למי שיצא להשוות ולצלם עם פיקסל 2,3 מול טלפונים אחרים ,מיד ראה את ההבדל.
לא ניתן לנצח את הקומפיוטיזציה של הפיקסל.
הכל נערך בשרתים של google.

עם זאת:
1. ניתן להתקין את התוכנה של גוגל על מגוון מכשירים ,וההבדלים דרמטיים.
2. כל אחד מהמצלמות מעולה ללא שום קשר,ולא תתאכזבו מאף אחת מהן.

ברוך
Guest

הפיקסל 3 הוא בעל מצלמה שפשוט אדירהההה
אני קניתי מכפר עספיא מעסק בשם tele'fono ומחכה כבר לשמוע על החדשים , מכשיר מאוד מעניין והמצלמה ואוווו אח גדול

איתי
Guest

אפשר להוריד את המצלמה של גוגל מאתרים פיראטים (ללא וירוסים)

wpDiscuz

תגיות לכתבה: