מרפואה ולמידת שפות ועד רובוטיקה: אלו הסטארטאפים החרדים שרוצים לכבוש את העולם

חממת BizLabs מסיימת את המחזור השלישי של תוכנית הסטארטאפים החרדים שלה, ואלו יוצאים אל העולם אחרי גיוסי הון, מוצר מתקדם ולקוחות ראשונים

המחזור השלישי של תוכנית הסטארטאפים החרדים בחממת BizLabs

מאת מנחם רוזן

שנת 2020 הייתה שנה לא פשוטה לכלכלה הישראלית, כמו ברוב מדינות העולם. אך דווקא סצנת הסטארטאפים הישראלית רשמה שיאים חדשים: מאז חודשי הקיץ נרשמו גיוסים מפתיעים בעשרות עסקאות שביצעו סטארטאפים מקומיים בשלבים מתקדמים. אך לעומתם, סטארטאפים בשלבים מוקדמים (Seed) נתקלו בקשיים סביב גיוסי ההון הראשונים.

גיל שורקה, מנהל חממת הסטארטאפים BizLabs, מסביר כי האחרונים זקוקים לתמיכה הזו עכשיו יותר מתמיד. "המשבר אתגר את כל נושא ההשקעות ושיתופי הפעולה של מיזמים בתחילת הדרך, והשפיע גם על תחום הסטארטאפים בציבור החרדי, שבשנתיים האחרונות קיבל דחיפה משמעותית", הוא מספר.

החממה, הפועלת תחת מרכז היזמות ביזמקס בירושלים ובבני ברק, דוחפת להשתלבות של חרדים בתעסוקה מתקדמת בהייטק ועד היום נתנה תמיכה ל-28 חברות. פעילות החממה הורחבה עם פתיחת תוכנית BizLabs MedTech במרכז אחים ליזמות ועסקים בבני ברק בניהולו של ד"ר אלעד שטרן, שפועל בשיתוף פעולה עם המרכז הרפואי וולפסון ומוקדש לטכנולוגיות מתחומי הבריאות הדיגיטלית.

בימים אלה מסתיים המחזור השלישי של תוכנית הסטארטאפים החרדים בירושלים, ואלה החברות שהשתתפו בה ועשויות להיות הדבר החם הבא בתעשיית ההייטק.

Amalyzer

סוחרים בפלטפורמות מסחר אלקטרוני מאבדים מיליארדי דולרים מדי שנה עקב פערים שנעשו על ידי הפלטפורמות השונות (אמזון, UPS ,DHL ,FedEx וכו') – מהפסדי מלאי ועד לחיובי יתר בעמלות. הסוחרים עסוקים בדרך כלל בקידום החנות האלקטרונית שלהם, ולא יכולים לטפל גם בבעיות בירוקרטיות ותפעוליות מול האתר.

על מנת לסייע להם, פיתחה אמאלייזר, שייסד אפרים אלוש, פלטפורמה שעוזרת לסוחרים באמזון ובאתרי מסחר אלקטרוני אחרים לנתח את דוחות המכירות והפעילות ולקבל החזרים על תקלות ופערי חיוב. באמצעות ניתוח דוחות מכירות ודיווחים מפורטים בהתנהלות מול אמזון ודומותיה, אמאלייזר מאתרת מקרים של גבייה לא מוצדקת ופועלת מול הפלטפורמות השונות על מנת להשיב את מלוא הכסף לסוחרים.

פלטפורמת העזר לסוחרים של Amalyzer

Babytech

בחודשים הראשונים לחייהם תינוקות סובלים מגזים, שנגרמים בעיקר על ידי בליעת אוויר בזמן האכלה מבקבוקים. בנוסף, אצל פגים קיימת ירידה ברמת החמצן בדם עקב חוסר יכולת לבצע פעולות נשימה ואכילה בו זמנית.

חברת בייביטק, שייסד אלחנן וסרמן, פיתחה בקבוק מהפכני לתינוקות עם פטנט של אי חדירת אוויר אל תוך הבקבוק, מה שיכול לעזור לתינוקות וגם לפגים עם בעיות גזים.

הפיתוח הוא בקבוק חד פעמי מחומר סטרילי שמכיל מילוי תחליף חלב. המילוי מתבצע באמצעות ואקום חדשני שמונע כניסת אוויר לבקבוק ומפחית תופעות של כאבי בטן וירידה בסטורציה אצל פגים. החברה קיבלה מענק מרשות החדשנות והבקבוק המיוחד עבר מספר פיילוטים בבתי חולים במחלקות פגים וקיבל ציונים גבוהים.

הבקבוק האטום לאוויר של Babytech

Humigal

שוק מוצרי האיטום מגלגל יותר מ-33 מיליארד דולר בשנה, ובעיית הדליפות במבנים חדשים או ישנים היא בעיה כלל עולמית. במקרים רבים גם לאחר תיקונים מופיעות דליפות חוזרות.

חברת Humigal פיתחה חיישנים שמותקנים בשכבת הבידוד שלה, כך שמוקדי הדליפה מאותרים עוד בטרם הנזילה וכך נמנעת חדירת מים למבנה. הפטנט של החברה, אותה ייסד פנחס גולדשטיין, מספק מעקב רציף אחר שכבת הבידוד ומאפשר תיקונים מהירים ובעלות נמוכה. הפיתוח מתאים למגוון סביבות, בהן בניינים, חוות שרתים, מנהרות, גשרים ועוד.

Marx Biotechnology

החברה מפתחת טכנולוגיה שמאבחנת את הופעתה המוקדמת של מחלת השתל נגד המאכסן – סיבוך נפוץ לאחר השתלת רקמות, שמניעתו יכולה להציל חיים רבים.

בדיקת הדם שפיתחה מרקס ביוטכנולוגיה, אותה ייסד סטיבן מרקס, מאבחנת את הופעתה המוקדמת של GVHD על ידי ניטור פונקציות ברמה המולקולרית שצריכות להשתנות כדי שהמחלה תתרחש. תוצאות סופיות של הבדיקה זמינות תוך שעתיים בלבד ומאפשרות לרופאים לקבל החלטות על המשך הטיפול בצורה מהירה, מדויקת ויעילה. החברה תתחיל בקרוב את שלב הניסוי האחרון על בני אדם יחד עם בית חולים מוביל בארץ.

בדיקת הדם שפיתחה Marx Biotechnology

Delta Backup

תוכנות הגיבוי לעסקים הן מורכבות ודורשות ידע בתחום ה-IT, ולכן חברות קטנות ובינוניות נדרשות להעסיק חברות חיצוניות המספקות שירותי גיבוי. אך אלה אינן מספקות שירות הוליסטי, אלא משלבות מספר פתרונות על מנת לספק את הצורך הדרוש לחברה הספציפית.

דלתא בקאפ, אותה ייסד יעקב מוסטוביץ', מספקת פתרון גיבוי איכותי ומהיר לעסקים קטנים ובינוניים. תוכנת הגיבוי מותאמת לכל משתמש, פשוטה לשימוש ובעלות תחרותית גם ביחס לחברות ה-IT.

Read Twogether

רבים ממשתמשי אפליקציות התרגום שואפים ללמוד שפה נוספת, אך אלה מכבידות ומסרבלות את השימוש בהן ולא מאפשרות למידה תוך כדי תרגום. החברה שייסד דוד פסביינדר רוצה לתת פתרון מעשי לבעיה.

Read Twogether מפתחת אלגוריתם מוגן בפטנט המציג סוגים שונים של מחרוזות טקסט (שפות שונות, למשל: עברית והתרגום לספרדית) בשורת קריאה אחת. האלגוריתם יאפשר תרגום וגם למידת שפה. הטמעת טקסט התרגום בתוך הטקסט המקורי מסייעת למוח ולעין לקרוא את טקסט התרגום בצורה סימולטנית ולקבל שליטה על הקריאה וההבנה של השפה החדשה.

X-Tend Robotics

רובוטים הופכים ליותר ויותר שימושיים, אך עלות הייצור שלהם – שנאמדת בעשרות מיליוני דולרים – ומשך זמן הייצור שלהם – שיכול להימשך בין שנתיים לארבע שנים – עלול למנוע את כניסתן של חברות רבות לתחום הרובוטיקה.

אקסטנד רובוטיקס, שייסד הארי פוקס, מפתחת מערכת הפעלה בתחום הרובוטיקה שיכולה להוזיל את ייצור הרובוטים באופן משמעותי בעתיד. הפלטפורמה לבנייה והפעלה של רובוטים פועלת בצורה מודולרית המאפשרת בנייה וייצור בעלות נמוכה במיוחד ובזמן מהיר. החברה מגייסת בימים אלה את סבב ה-A ומתחילה בקרוב מספר פיילוטים עם גופים שונים בעולם.

רובוט של X-Tend Robotics

הכתבה בחסות BizLabs

BizLabs הוא מאיץ לחברות סטארט-אפ בבעלות יזמים מהחברה החרדית. התוכנית מיועדת ל -6-7 סטארט-אפים בכל מחזור. המשתתפים בתכנית מקבלים שירותים מלאים, גישה לתאגידים בינלאומיים, סדנאות מקצועיות ופורום משקיעים. מטרת התוכנית היא לשפר את שיעור ההצלחה של סטרט-אפים עם המייסדים החרדים. החזון של ביזלאבס הוא להיות הפלטפורמה המובילה בישראל לקידום חברות טכנולוגיה בחברה החרדית. האקסלרטור הציב לעצמו משימה להרחיב את הסטארט-אפים החרדיים המתקדמים, בכל הענפים. התוכנית מסובסדת במלואה.

כתב אורח

אנחנו מארחים מפעם לפעם כותבים טכנולוגים אורחים, המפרסמים כתבות בתחומי התמחות שלהם. במידה ואתם מעוניינים לפרסם פוסט בשמכם, פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר באתר.

הגב

3 תגובות על "מרפואה ולמידת שפות ועד רובוטיקה: אלו הסטארטאפים החרדים שרוצים לכבוש את העולם"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
ליאור טעמן
Guest

המון בהצלחה, החברות נראות מאוד מעניינות.
וחשוב ביותר לשלב את האוכלוסייה בתעשייה

I-EYE-WITNESS
Guest

בס"ד
האם אתם גם מחברים בין אנשים עם רעיון, ושיש כבר מימון לקניית החומרים, לבין אנשים שישתתפו בחיבור החומרים, גרפיקה/יח"צ, וכד' בתמורה לרווחים בעז"ה, בזמנם החופשי?
תודה.

Shay
Guest

Well done dear Gil!

wpDiscuz

תגיות לכתבה: