ביטורנט משיקה פלטפורמה שתוכל להתחרות בכבלים ובלוויין

חברת BitTorrnet משיקה פלטפורמה לשידורים בלייב; היצע הערוצים כרגע דל, אבל הפלטפורמה עשויה לסמן תחילתה של מהפכה בתחום

מקור: BitTorrent

מקור: BitTorrent

רבים עושים שימוש בטורנטים כדי לצפות בסדרות ובסרטים – אם זה בעזרת תוכנות טורנטים כמו uTorrent או Transmission ואם זה בעזרת שירותים שרוכבים על הפלטפורמה כמו פופקורן טיים. עתה משיקה חברת BitTorrent את שירות BitTorrent Live, שנועד לשמש פלטפורמה לשידור של תוכני וידאו לקהל רחב.

ההתחלה: 13 ערוצים חינמיים

אחת הבעיות הגדולות ביותר שעומדות בפני גופי שידור שרוצים לשדר תוכן וידאו היא רוחב הפס והשרתים. וידאו הוא זללן רוחב פס ידוע, בייחוד כיום, כשאנחנו לא מסתפקים בפחות מ-HD; וכשאתרים רוצים לשדר לקהלים גדולים, הבעיה רק מחמירה. אחד הפתרונות הוא שימוש ברשתות הפצת תוכן או CDN, אולם גם שם, ככל שהקהל גדול יותר, כך גם התשלום גדול יותר.

כאן נכנס לתמונה שירות BitTorrent Live. כידוע כל מי שמוריד טורנט או צופה בטורנט הופך גם לחלק פעיל ברשת התפוצה, לכן, כל מי שיצפה בשידורי וידאו על גבי הרשת של BitTorrent יעזור במקביל גם להפיץ את התוכן. על פי BitTorrent, זמן התגובה יהיה פחות מ-10 שניות, כך שחברות שישתמשו בפלטפורמה לא יזדקקו לשירות CDN יקר. למעשה, טוענת החברה בהודעה שלה, שירות הסטרימינג שמתבסס על הפלטפורמה שלה יהיה אמין וניתן לצמיחה בדיוק כמו שידורי טלוויזיה מסורתיים שעושים שימוש באנטנות.

כרגע רשומים בפלטפורמה 13 ערוצים חינמיים במגוון נושאים כמו ספורט בשידור ישיר, חדשות, טכנולוגיה וסרטים. בין השמות של הערוצים שזמינים עכשיו לצפייה חינמית ניתן למנות את AWE, ערוץ לייפסטייל שמשדר 24/7; FAST&FUN ערוץ אקסטרים וספורט מוטורי; One World Sports – ערוץ ספורט ו-TWiT, ערוץ טכנולוגיה. כמו שאתם רואים, היצע הערוצים אינו מרהיב, ואנחנו עדיין לא רואים שם שמות גדולים, אולם מדובר בצעדים הראשונים של השירות. בקרוב יתחילו להתווסף לשירות גם חבילות בתשלום, חבילות שממומנות על ידי פרסומות ותשלום פר-צפייה.

Hola הישראלית כבר שם

למרות שהתוכן די דל כרגע, הרי מה שחשוב כאן הוא הטכנולוגיה. כיום, כשאתרים גדולים רוצים לשדר למיליוני אנשים, עליהם להשתמש בשירותי CDN יקרים מאוד וטכנולוגיה כמו סטרימינג לייב על גבי P2P עם זמן תגובה נמוך במיוחד עשוי לסמן מהפכה של ממש. Hola הישראלית כבר פעילה בתחום ומציעה שירות CDN משלה שמתבס על P2P – אותה טכנולוגיה של BitTorrent.

 

להרשמה לשירות של BitTorrent

יניב אביטל

גיק, קופירייטר, אבא, חולה על גאדג’טים וקוד, לא בהכרח בסדר הזה

הגב

Be the First to Comment!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
wpDiscuz

תגיות לכתבה: