זינוק של אלף דולר תוך יום – ביטקוין חצה את ה-11,000 דולר

אתמול הוא חצה לראשונה את רף ה-10,000 דולרים והיום, תוך 24 שעות בלבד זינק הביטקויין ביותר מאלף דולר

bitcoin

קרדיט צלם\תמונה: Siegfried Layda, getty images israel

אתמול חצה לראשונה הביטקוין את רף ה-10,000 דולר, מספר סמלי שמעיד על הפופולאריות הרבה שצבר במהלך השנה האחרונה ואולם, על אף שרבים העריכו כי ערכו צפוי לרדת בשל הוראות המכירה הרבות שהוצמדו לתג המחיר – זינק המטבע תוך 24 שעות וחצה לפני דקות אחדות את רף ה-11,000 דולרים – הקפיצה המהירה ביותר שידע המטבע מאז הושק לראשונה לפני כתשע שנים.

עליה של 930 אחוזים מתחילת השנה

ערכו של ביטקוין אחד בינואר השנה עמד על 880 דולרים, אתמול כאמור חצה לראשונה את רף ה-10,000 דולרים. מעניין יותר לראות את פער הזמן שלקח למטבע בעבר לשבור שיאים חדשים לעומת המצב כיום. כך למשל לקח לביטקוין 1,789 ימים להגיע מאפס לאלף הראשון שלו, 1,271 ימים עד שחגג 2,000 דולרים, ל-3,000 דולר כבר הגיע תוך 23 ימים בלבד, בין 5,000 דולרים ל-6,000 דולרים הגיע המטבע תוך 8 ימים וכעת כאמור הגיע מ-10,000 דולר ל-11,000 דולרים תוך יום אחד בלבד.

מי שהעריכו כי הוראות המכירה של המטבע יובילו לנפילתו ברף ה-10,000 דולרים התעלמו מתופעה אחרת – סיקורו הרב של המטבע בתקשורת המיינסטרים והדיווחים הרבים על הגעתו הסמלית לרף ה-10,000 דולר גרמו לרבים להתעניין בו וברכישתו והקפיצו את הביקוש תוך שעות ספורות.

מי שרצו לרכוש את המטבע בישראל גילו אתמול תורי ענק בשגרירות הביטקוין במרכז תל אביב, תורים שנמשכים עד שעות אלה. במקביל שני האתרים המובילים בישראל למסחר במטבע אינם פעילים בדקות אלה, אחד מהם לאור הביקוש הרב.

גיקטיים מציג: כל מה שצריך לדעת על קריפטו ובלוקצ’יין במקום אחד, ובעברית

bitcoin

שער מטבע הביטקוין לאורך השבוע החולף על פי coindesk

רועי לטקה

גיק טכנולוגי עם נגיעות של תפוח, עדיף שיגיע נגוס. חי נושם וצורך טכנולוגיה באופן אובססיבי אך מדוד. קרימינולוג בהשכלתו, לוחם בפשע ובממסד באופן סימולטני. חובב כתיבה וקריאה, ונהנה לבחון באופן מדוקדק כל דבר שניתן לפרק לגורמים, ממוצרי טכנולוגיה ועד נפש האדם. עורך אתר גיקטיים.

להגיב

13 תגובות

 1. אריה הגיב:

  אם יש לי 10 חלוקי נחל, והצלחתי למכור לך אחד ב1000 שקל כי אתה פראייר, זה לא אומר שה 9 חלוקי נחל שיש לי שווים 9000 שקל.. זה רק אומר שיש 9 חלוקי נחל ופראייר אחד…. זה אותו הדבר בביטקויין, כשאתה קונה 0.1 ביטקויין ב1000$ זה הופך אותך לפראייר שמעלה את המחיר ל10,000$ לפראיירים הבאים… כולם קונים במטרה למכור וזה מעלה את המחיר באופן מלאכותי באלפי מונים… ומה שעלה באלפי מונים גם יירד מתישהוא באלפי מונים…. ביטקויין כבר קרס ב90 אחוז בעבר, רק שעכשיו זה יהיה יותר כואב להרבה פראיירים… שיא הבועה היא כשמעודדים אותך בתקשורת לקנות ביטקויין וזה עכשיו…

 2. זהבה אביב הגיב:

  מרתק אבל מעניין

 3. ASD הגיב:

  זה הזמן למכור. עלייה כל כך מהירה מעידה על הייפ בלתי פרופורציונאלי של הרבה אנשים שלא מבינים מה הם קונים ובכמה ולמה. הם עלולים לגלות מהר מאוד שהשימוש בביטקוין בעולם האמיתי עדיין לא בשל ולמכור מאותה ההתלהבות בעוד שבוע.

  בקיצור, קבוצה מסויימת הולכת למכור את הביטקויין שלה – הוותיקים שמבינים שזה עומד לרדת (לא ליפול, פשוט לרדת) או החדשים שימכרו ברגע שהם יעשו רווח.

 4. משה הגיב:

  יכול להיות שיהיה ספליט?
  זה אפשרי בכלל??
  ———————
  לי אישית לא רב הנחת מהתנהלות המטבע. אני חושב שהרעיון חשוב, התחושה שלי (עד כמה שאני מבין את הדבר הזה) היא תחושה של החמצה.
  המטבע היה צריך להיות דומה בערכו לדולר, יורו או כל מטבע אחר.
  עם המטבע הזה הייתי רוצה לשלם במסעדה
  והייתי מוכן לקבלו כשכר לעמלי.
  זו לא המציאות היום – וככל הנראה, גם לא בעתיד.
  המטבע הזה אינו מטבע לעם.
  הוא אפיק השקעה נוסף – וכאן גם הבעיה.

 5. Vitem הגיב:

  בבבבבבבבוווווווווווםםםםםםםםםםם!!!!!!!! שמעתם?! הבועה שלכם התפוצצה

 6. מוגלי הגיב:

  למה לא כתבתם שזה ״חצי את קו ה8500 מלמטה? אתר פח רק מפמפם את המטבע

 7. ליאור ברוך הגיב:

  מדהים כמה שהוא עלה!
  וואלה עשה לי קצת סדר בראש האתר הזה:
  https://www.mrbitcoin.co.il/bitcoin-information

  לא הבנתי על מה מדברים, כל אחד מדבר בסינית.. אבל סוף סוף הצלחתי XD

 8. wallet הגיב:

  ארנק חומרה מומלץ מאוד למטבעות וביטקויין
  https://www.ledgerwallet.com/r/fc9a

תגיות לכתבה: