זה קרה: הביטקוין חצה את רף ה-10,000 דולר

המטבע הוירטואלי לא עוצר לרגע ומגיע לנקודת ציון משמעותית בחייו: ערכו עלה היום אל מעל ל-10,000 דולר למטבע אחד

Bitcoin

נראה שהביטקוין פשוט לא עוצר. באוגוסט הוא הגיע ל-4,000, באוקטובר הוא חצה את ה-6,000, באמצע נובמבר הוא כבר היה מעבר ל-8,000, והיום (ג’), רק יומיים לאחר שהוא כבר שבר את תקרת ה-9,000, הביטקוין מציין עוד נקודת דרך משמעותית בחייו הלא ארוכים ומגיע לשיא של כל הזמנים, כאשר הוא חוצה את רף ה-10,000 דולר למטבע בודד.

מהן הסיבות המרכזיות לעלייה המטאורית?

ראשית, הביקוש לרכישת ביטקוין עולה משמעותית עקב עניין בשוק ופרסום נרחב של התחום בכל אמצעי התקשורת. מצד שני, בעלי ביטקוין ממשיכים להחזיק במטבע הוירטואלי, ואינם מציעים אותו למכירה (בין אם בעקבות אמונתם כי המטבע טרם הגיע לשיאו, ובין אם מתוך מטרה של העלאת מחיר הביטקוין). מאחר ומשתמשים רבים לא מעוניינים למכור את הביטקוין שברשותם, כלומר ההיצע נמוך, והביקוש גבוה, מחיר הביטקוין מזנק, בהתאם לכל כללי הכלכלה המוכרים לנו.

שנית, אנו עדים בתקופה האחרונה לשיח על ריבוי פיצולים (Forks) עתידיים ברשת הביטקוין דוגמאת Bitcoin Gold ו-Bitcoin Diamond. ישנם שקושרים מגמה זו לקושי בתקופה האחרונה בגיוס כספים באמצעות ICOs. מאחר ופיצול גורם לאפקט “הכפלת כסף” (על אף שבפועל, הדבר איננו מדויק בלשון המעטה), עובדה זו מפתה משתמשים רבים להמשיך ולהשקיע בביטקוין מחד, ומשתמשים חדשים מצטרפים לרכישה מאידך.

הספקולציות לא מפסיקות לרגע

כעת, קהילת הביטקוין רוחשת ושוצפת סביב שאלת מיליון הדולר (או עשרת אלפים במקרה שלנו): האם ומתי הביטקוין יבצע את ה”תיקון” לעלייה הרצופה שהוא נהנה ממנה בשנה האחרונה. יש שסבורים כי נקודת הציון של 10,000 הדולר תהיה הנקודה שלאחריה נצפה בירידה של בין 20%-30% בערך המטבע בשל מימושים רבים. לעומתם, יש את האופטימיים שטוענים כי טרם הגענו לנקודה הגבוהה ביותר שלאחריה יגיע התיקון הצפוי. כמו כל גורם מקביל בשוק ההון, כולם רק משערים, והדבר היחידי שבטוח הוא ששום דבר לא בטוח.

>> גיקטיים מציג: כל מה שצריך לדעת על קריפטו ובלוקצ’יין במקום אחד, ובעברית <<

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

להגיב

11 תגובות

 1. חגל הגיב:

  נראה שפרסת את הכתבה מוקדם מידי. הביטקוין עוד לא הגיע ל10K

  • עופר הגיב:

   נוהל “חבצלות” – כתבה שהוכנה ושוחררה בטעות מוקדם מדי.
   כמו מה שקרה ל-ynet עם הכתבה שסיפרה שמעבורת “קולומביה” ובה אילן רמון נחתה והאסטרונאוטים עוברים בדיקות רפואיות, ולאחר שהיא התרסקה היה להם סיפור להוריד את הכתבה מהרשת (כי היה להם CDN שכבר הפיץ את זה להמון שרתים ללא יכולת רברסביליות)

 2. חגל הגיב:

  נראה שפרסמתם את הכתבה מוקדם מידי. הביטקוין עוד לא הגיע ל10K

 3. דודו הגיב:

  למכור דחוף!, הזמנות כזאת לא תחזור יותר
  זה יהיה משעשע מאוד לראות את הערך מתרסק, מעניין עד לאיזה נקודה.
  בכמה חודשים אחרונים נכנסו למטבע מאוד אלפי אנשים, תוך זמן קצר הם יראו שהם מתחילים להפסיד כי מה שבטוח בוודאו זה שהנפילה תהיה חזקה. ואחרי הנפילה אנשים יתחילו למכור בטירוף.

 4. לפתוח את העיניים הגיב:

  כשיגיע שפל וכולם ירצו את הכסף שלהם, מאיפה זה יגיע?
  אז יתברר שהביטקויין זו התרמית הגדולה בהיסטוריה

  • ASD הגיב:

   למה שכולם ירצו את הכסף שלהם?

   ומה אתה חושב אם כולם ירצו למשוך את הכסף שלהם מהבנק? גם כסף בבנק זו תרמית?

   • לפתוח את העיניים הגיב:

    למה שירצו את הכסף שלהם? בנקודות שפל של הכלכלה אנשים יוצאים, רוצים את הכסף, כמו ב-2008 ונקודות שפל אחרות, מכיוון שאין למטבע הזה גיבוי והוא “חארטא” אז כסף של אנשים שהשקיעו במטבע הזה יעלם שהערך יתחיל לרדת ויכנס לנקודת שפל. בנקים זה נושא אחר, הם לא חסינים, אבל בהחלט מגובים הרבה יותר.

 5. מיכאל הגיב:

  הוא גם חצה את רף ה10001 ולא עשיתם על זה כתבה…
  בכל אופן, לדעתי, ואני מכיר את ביטקוין משנת 2012 בערך אולי גם לפני, הערך הגבוה של ביטקוין חשוב מאוד לצמיחת השוק של המטבעות הוירטואליים, וכן גם הצמיחה שלו.
  אני זוכר בימי 50$ העליזים שחזיתי שהוא יחצה את רף המיליון דולר וגם יותר. עדיין לא שם, אבל קרוב מתמיד.
  לא, אני לא מושקע במיליונים כי הייתי תפרן אז

 6. שרון הגיב:

  יש על עליו מס של 50 אחוז בערך ככה שהוא שווה הרבה פחות גם אם היה מגיע ל10K

 7. Aaa הגיב:

  $100,000 until 2019

תגיות לכתבה: