יש לכם מיזם או פיתוח בתחום ביטחון הפנים? אתם יכולים לזכות במיליון דולר ולשתף פעולה עם חברה אמריקאית

תוכנית BIRD HLS פונה לחברות ישראליות ואמריקאיות המפתחות מוצרים או שירותים לתחום ביטחון הפנים, ומזמינה אותן להגיש לה הצעות לפרויקטים משותפים של מו"פ. ההרשמה תיסגר ב-25 באפריל

שיתוף פעולה מדעי-טכנולוגי בנושאי ביטחון הפנים בין ממשלות ישראל וארה"ב (צילום: קרן BIRD)

חברות טכנולוגיה ישראליות הפועלות בתחום ביטחון הפנים יכולות להרוויח המון משיתוף פעולה עם חברות בארה"ב – וכעת נוצרה עבורם הזדמנות משמעותית: קרן BIRD יוצאת לסבב השקעות נוסף בטכנולוגיות ביטחון פנים, ומזמינה חברות ישראליות להגיש לה הצעות לפרויקטים משותפים של מחקר ופיתוח עם חברה אמריקאית. כל פרויקט מאושר יזכה למענק של עד מיליון דולר, עד 50% מתקציב הפרויקט.

ההצעה הזאת מגיעה במסגרת תוכנית BIRD HLS, הפונה לחברות ישראליות ואמריקאיות המפתחות מוצרים או שירותים לתחום ביטחון הפנים, או לחברות מתחומים אחרים שמעוניינות לפתח יישומים לתחום זה. התוכנית פועלת כבר שש שנים במסגרת ההסכם לשיתוף פעולה מדעי-טכנולוגי בנושאי ביטחון הפנים בין ממשלות ישראל וארצות הברית, ומדובר ביוזמה של המשרד לביטחון פנים הישראלי ושל המינהל הטכנולוגי במשרד האמריקאי לביטחון המולדת (DHS S&T). היא פועלת תחת ניהולה של קרן BIRD על פי הצרכים ותחומי חדשנות שהוגדרו על ידי שתי המדינות.

חשיפה לגופי ביטחון פנים בישראל ובארה"ב

הנהלת התוכנית תבחר בחברות מישראל או מארה"ב שינהלו פרויקט משותף של מו"פ ומסחור עם חברה, אוניברסיטה או מוסד מחקר מוכר מהמדינה השנייה באחד התחומים הבאים: טכנולוגיות מתקדמות לשימוש כוחות החירום וההצלה, כגון מערכות שליטה ובקרה, ניתוח וידאו, תקשורת, חיישנים לבישים, איתור וזיהוי מפגעים מרחוק, ציוד מגן אישי וכו'; אמצעים טכנולוגיים לאכיפת חוק כנגד פשעי סייבר; אבטחת תשתיות קריטיות ומתקני ציבור; ערים בטוחות ומאובטחות; הגנת גבולות כולל ביטחון ימי, ביומטריה, מערכות סריקה ורובוטיקה; ומערכות אוויריות בלתי מאוישות (UAS).

חברות העוסקות בתחומים הללו ויש להן שותף אמריקאי מזומנות לפנות לקרן BIRD, שתסייע לחברות מתאימות באיתור שותפים פוטנציאליים בארה"ב. לתוכנית יכולות להירשם חברות שיש להן שותף אמריקאי ומתאימות לאחד התחומים שצוינו. תהליך הבקשה כולל הגשת תקציר מנהלים, ולאחר אישורו החברות מגישות הצעה מלאה שתועבר להערכת בודקים מקצועיים בשתי המדינות. המועד האחרון להגשת תקצירים הוא 25 באפריל 2022, ומועד ההגשה להצעות המלאות יהיה בסוף יוני 2022.

עד היום אושרו במסגרת התוכנית 14 פרויקטים בסכום כולל של כ-27 מיליון דולר. בוועד המנהל של התוכנית יושבים נציגי המנהל הטכנולוגי במשרד האמריקאי לביטחון המולדת (DHS S&T) והמדען הראשי של המשרד לביטחון פנים בישראל. החברות המתמודדות בתוכנית יציגו את הפרויקטים בפני נציגי המשרד לביטחון פנים ונציגי כוחות החירום וההצלה בישראל. הפרויקטים יחשפו גם בפני הנציגים האחראים על החדשנות במשרד לביטחון המולדת של ארה"ב.

ד"ר איתן יודילביץ', מנכ"ל קרן בירד: "אנו שמחים להכריז על הקול הקורא השביעי של תכנית BIRD HLS שנועדה לקדם פיתוח טכנולוגיות חדשניות להבטחת שלום הציבור ונתמכת על ידי המשרד לביטחון הפנים הישראלי והמשרד לביטחון המולדת האמריקאי. התוכנית מסייעת לחברות ישראליות ואמריקאיות בבניית שותפויות סינרגטיות ותומכת בהן לצמצום סיכונים בהבאת פתרונות חדשניים לשוק".

אודות קרן BIRD

קרן בירד היא הקרן הדו-לאומית למחקר ופיתוח תעשייתיים ישראל-ארה"ב. הקרן פועלת לעידוד ומימון שיתופי פעולה במחקר ופיתוח בין חברות ישראליות ואמריקאיות בתחומי הטכנולוגיה השונים. במהלך 44 שנות פעילותה אישרה הקרן תמיכה ביותר מאלף פרויקטים.

הקרן תומכת בפרויקטים מבלי לקבל זכויות כלשהן בחברות השותפות בפרויקט. כספי התמיכה מוחזרים כתמלוגים רק אם יש מכירות מתוצרי הפרויקט. המימון מהקרן מוגבל לעד 50% מתקציב הפרויקט, החל משלב המחקר והפיתוח ועד לשלבים הראשונים של המכירות והשיווק. הקרן גם משתתפת בסיכונים אך אינה דורשת תשלום במקרה שהפרויקט אינו מגיע לשלב המכירה.

לפרטים נוספים והגשת מועמדות

בנוסף, ניתן לפנות לטל קלם, מנהל תוכנית BIRD HLS במייל: [email protected] 

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

אין תגובות

התגובות לפוסט סגורות.

תגיות לכתבה: