יצאנו להטעין קורקינטים של Bird, כדי לראות עד כמה פשוט לעשות מזה כסף

תמורת בייביסיטר לקורקינט ממונע תוכלו להרוויח בממוצע בין 25 ל-50 שקלים ליחידה – אבל בדיוק כמו ילדים, גם הקורקינטים של Bird דורשים לא מעט תשומת לב

bird scooter

קרדיט צלם\תמונה: Getty Images Israel, Bloomberg

אם אתם גרים באזורים מרכזיים בתל אביב, שירות הקורקינטים החדש של Bird שהחל לפעול בישראל לפני כחודשיים עשוי לממן לכם כמה בירות או אולי קצת מעבר לזה אם תקדישו לו מעט זמן מידי לילה. הרעיון פשוט: קורקינטים מפוזרים ברחובות העיר אבל מישהו צריך להטעין אותם מידי לילה ובעבור כל טעינה שכזו תעניק החברה סכום כסף המבוסס על המיקום, מצב הסוללה ומשך הטעינה. הממשק פשוט וידידותי אבל רחוק מלהיות חף מבעיות. הנה החוויה שלנו.

רישום לשירות

ב-Bird מגדירים את המשתמשים שמטעינים את הקורקינטים בשם ״צפרים״ ואת המקומות בהם צריך לפזר את הקורקינטים בשם ״קנים״. על מנת להפוך ל׳צפרים׳ תצטרכו למלא פרטים אישיים ולאחר מכן להמתין עד שיאשרו אתכם. לאחר האישור יגיע שליח עד לפתח ביתכם עם מטענים (אנחנו קיבלנו 3, אבל זה נוטה להשתנות על בסיס קריטריונים שונים). כמו כן, באפליקציה תפתח לכם אופציה חדשה ששמורה לצפרים ובלחיצת כפתור יוצג בפניכם ממשק שונה שיתמקד בקורקינטים שנמצאים סביבכם וזקוקים לטעינה.

[18:00] יוצאים לצוד

העברנו את האפליקציה למצב של ‘צפר’ (Charger) והמסך שלנו התחלף בהתאם. אם קודם לכן יכולנו לראות קורקינטים שנמצאים סביבנו וכמה אחוז סוללה יש להם, במצב צפר הנתונים התחלפו בסכומי כסף. לכל קורקינט שזקוק לטעינה והופיע בקרבת מקום הוצמד סכום כסף שהוא יעניק לנו תמורת הטעינה. רוב הסכומים נעו סביב ה-30 שקלים אולם הסכומים השתנו לאורך היום. בשעות הצהריים המוקדמים נראה היה שהסכומים היו גבוהים יותר וככל שהתקדמנו לערב הם ירדו. ככלל נעו הסכומים בין 24 ל-75 שקלים, סכום שרשם קפיצה ביחס למה שהיה נוהג השירות להציע לפני כשבועיים, אז המקסימום עמד על 50 שקלים. אנחנו מעריכים שהכוונה של מתחרתה של Bird, חברת Lime להכנס לישראל היתה גורם משפיע על עדכון המחירים שנעשה לאחרונה.

ככל שהמיקום בעייתי יותר ומצב הסוללה נמוך יותר המחיר שיוצע לכם יעלה (צילומסך, גיקטיים)

[18:20] מרגישים שעבדו עלינו

המפה הציגה לנו 5 קורקינטים במרחק הליכה בקצה שכונת פלורנטין אלא שבפועל סיור קצר באזור כולל ניסיונות לטפס למקומות גבוהים או להכנס לחצרות פנימיים גילו אפס קורקינטים באזור. זו הבעיה הראשונה והעיקרית שנתקלנו בה – ישנם לא מעט קורקינטים שמופיעים באפליקציה אבל לא נמצאים בפועל ברחוב. במקרים כאלו מציעה Bird לצפרים לציין שהקורקינט לא נמצא באזור ואז מסירה אותו מהמפה.

[18:30] נמצא קורבן ראשון

אחרי מספר ניסיונות כושלים לאתר קורקינט באמצעות האפליקציה החלטנו לפעול באופן קצת שונה ופשוט לשוטט ברחובות עד שנמצא אחד. לאחר מספר דקות נמצא קורבן ראשון ונואש לאנרגיה. החלטנו לאסוף אותו הביתה ולהעניק לו קצת חשמל. סריקה מהירה של הברקוד והוא זמין לכם לשימוש, אפילו לנסיעה ללא חיוב עד שתביאו אותו לחוף מבטחים. נסענו עליו עד הבית, העלנו אותו, ובפעם הראשונה חיברנו אותו לחשמל.

[19:00] הבייביסיטר החל

חיברנו את דרור (שם זמני), הקורקינט שאספנו מהרחוב הביתה והענקנו לו חשמל. הוא מצידו הגיב עם אור אדום ומהבהב ושידר כל הזמן לאפליקציה מה מצב הטעינה שלו. לטעינה מלאה הגיע דרור לאחר שלוש שעות וחצי ואז החלטנו לשחרר אותו למרחב המחייה הטבעי שלו.

bird scooter

הבעיה היא לאתר את הקורקינטים בפועל, כי בין המפה למציאות יש הבדל של שמים וארץ

קרדיט צלם\תמונה: Getty Images Israel, Bloomberg

[22:30] דרור לא רוצה לחזור לרחוב

כשרוצים להחזיר קורקינט לרחוב צריך קודם לודא באפליקציה איזה ״קן״ פנוי. הקנים משתנים כל הזמן ולרוב נמצאים בפינת רחובות או בכיכרות – באזורים מרכזיים בהם עוברים לא מעט אנשים. כשמצאתם קן ניתן לשריין בו מקום למשך 30 דקות ובמהלכם צריך להגיע אליו עם הקורקינט ולשחרר אותו במקום הספציפי הזה.

רכבנו עם דרור עד לקן החדש שלו במתחם ‘רביעיית פלורנטין’ אלא שאז, כשרצינו להחזיר אותו לטבע, האפליקציה הבהירה לנו שניתן להשאיר אותו שם רק בין 4:00 לפנות בוקר ל-7:00 בבוקר. מוזר לא? המכשיר יכול תאורטית לשרת אנשים ולייצר כסף ל-Bird אבל היא בוחרת לוותר. ההסבר של החברה אגב הוא שהשירות לא זמין בין 22:00 ל-7:00 בבוקר על מנת ״לשמור על הסדר״. אם תשאלו אותנו נציע את המענה הפחות פוליטקלי קורקט ונאמר שיש לנו הרגשה ש-Bird מעדיפה שהקורקינטים שלה ישהו בבתים סגורים במהלך הלילה ולא יהיו זמינים לחבלה או לגניבה בשעות המפוקפקות האלה ברחוב.

[07:00] דרור רוצה לרחוב ועכשיו

אנחנו צריכים להחזיר את דרור לרחוב ב-7:00 אבל החלטנו לבדוק מה קורה אם אנחנו מחליטים למשוך שעה ולהחזיר אותו מאוחר יותר וכשנוח לנו. בשעה 7:00 הקורקינט השמיע צליל פעם ראשונה, וחמש דקות לאחר מכן בפעם השנייה. משלב זה ואילך הוא דמם אבל עבר למצב של פסיב אגרסיב. כל נגיעה בו גרמה למערכת האזעקה לפעול והוא לא הפסיק להשמיע צפצופים בזמן שהזזנו אותו. בחברה הסבירו לנו שעל מנת להעניק חווית משתמש טובה ללקוחות שלהם הם שואפים להציג שירות תקין ומלא בשעות הבוקר ולכן אין ברירה אלא להציב דד ליין לצפרים. הגיוני בסך הכל, אבל איך נשיב קורקינט מצפצף לרחוב?

[8:00] דרור חזר לרחוב והשאיר לנו טיפ

מודים שזה היה בעיקר מביך להוליך קורקינט מצפצף ברחובות פלורנטין עד שהגענו ל’קן’ שלו. כשהגענו למקום שבו האפליקציה הותירה לנו לשחרר אותו, לחצנו על כפתור “release״, סרקנו את הברקוד של הקורקינט, נשמע צפצוף קצר ו-30 שקלים עברו לפקודתנו באפליקציה.

דרור שב הביתה, אנחנו סיימנו עם הבייביסיטר והמסר עבר: בפעם הבאה נשחרר אותו מוקדם יותר.

שירות הקורקינטים של Bird נמצא בתחילת דרכו בישראל ובמהלך השבועות הראשונים לפעילותו שמנו לב שהאפליקציה עוברת לא מעט שינויים על בסיס פידבקים שמתקבלים כל הזמן. עם זאת, להיות צפר זו משימה שלא מתאימה לכל אחד ולכן שווה קודם להבין אם אורח החיים שלכם מתאים למערכת היחסים הזו לפני שאתם נכנסים למחויבות.

Bird: יש תקלות, אבל המודל עובד בהצלחה יתרה

מחברת Bird נמסרה לנו התגובה הבאה: חברת Bird מציעה לכל אדם באשר הוא להצטרף למערך הצפרים וליהנות מהכנסה בלתי מבוטלת. מדובר במודל שיתופי יוצא דופן במסגרתו אוספים הצפרים את הקורקינטים מהרחוב ומקבלים תשלום עבור הטענה של כל אחד מהכלים. החברה פועלת בישראל מזה חודשיים והמודל עובד בהצלחה יתרה, כמובן שאנחנו מודעים לעובדה כי יש תקלות ופועלים לתיקונם. אנו מזמינים את כלל קוראי האתר, להתנסות בשרותיה של Bird, בין אם כרוכבים ובין אם כצפרים.

רועי לטקה

גיק טכנולוגי עם נגיעות של תפוח, עדיף שיגיע נגוס. חי נושם וצורך טכנולוגיה באופן אובססיבי אך מדוד. קרימינולוג בהשכלתו, לוחם בפשע ובממסד באופן סימולטני. חובב כתיבה וקריאה, ונהנה לבחון באופן מדוקדק כל דבר שניתן לפרק לגורמים, ממוצרי טכנולוגיה ועד נפש האדם.

הגב

25 תגובות על "יצאנו להטעין קורקינטים של Bird, כדי לראות עד כמה פשוט לעשות מזה כסף"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
יונתן
Guest

יש לנו צייד כזה בדירת שותפים והחשבון חשמל קפץ – שימו לב לעניין

אור
Guest

בכמה? האם הרווח להטענה שווה את חשבון החשמל?

אלידע היבוסי
Guest
וואלק הלכתי ברוטשילד איפה שכל ההייטקיסטים המזדיינים מביאים שלושים אלף כולה כותבים כמה קלאסים באינטיליג’יי לבאקאנד ודופקים גוי יפה למשקיעים בריאקט עם מטריאל דזיין וואלק יש לך מוצר אחי לפנים. קיצר פתאום אני קולט קורקינט של הביוקר אמרתי מי זאת הבירדי הזאת באתי להרים אותו וואלק לא נוסע קטלק עושה לי איזה אשכנזי צריך לשלם על כל דקה אמרתי לו פחח סע סע לך תאכל עם הסיבוס בעד העצם יא מזדיין אבל וואלה שווה הקטע עם ההטענה אם אתה משקיע אחי אתה יכול לסגור אלפייה בשבוע יש לך כסף לבורגס סופש באוקטובר אתה מסודר מסיבות קזינואים ואנגוכים וואלק יצאתי לצוד… Read more »
איציק
Guest

הדבר הכי שרוט שקראתי כל החיים

גלון
Guest

חזק אתה

0x41414141
Guest

XD

weird
Guest

אלידע אתה בהחלט בנאדם מוזר!!

אדיר
Guest

בנאדם דפוק התכוונת

קשוח
Guest

אל תתייחסו זה טרול חובב פחממות. אין לך קמצוץ של ערסיות חוץ ממה ששמעת מהילדים מסביב. סתם חננת מקלדת.

יוסי
Guest

אלא אם כן אתה יכול לקנות במכולת עם ה״הפקדה לחשבון הבירד״ שקיבלת תמורת העבודה שלך, זה לא נקרא ״לעשות כסף״.

גנבו לי
Guest

חחח אתה יכול לראות רווחים באפליקציה של 10 אלף אבל יפקידו לך 3100 ולך תתבע אותם נראה אותך,הזהרו צפרים מצפר שנפגע מבירד! אני אין לי משאבים להלחם בטייקונים.

ימית
Guest

היי, איך באמת אתה מושך את היתרה שצברת
לזכותך באפליקצייה?

אריאל
Guest

עשו לי העברה בנקאית מהחשבון שלהם בבנק הפועלים וניכו מס במקור. טענו שזה 30%

אור
Guest

רגע אז מה קורה אם אני פשוט משתמש זבקורקינט לעבודה כל יום,הכסף לרכיבה מתקזז, אני בטח מרוויח קצת, והרכיבה למקומות הפופולריים פשוט אומר שאתה הולך לקנות קפה בבוקר או משהו.

פלוס בטח אתה יכול להחביא את הקורקינט בחנייה פרטית או מקום חבוי או משהו והנסיעה בחזרה הביתה היא חינם.

וואלק מצאתי נסיעה חינם בתל אביב עם חנייה חופשית(ואני בטח מרוויח קצת על הצד)

אור
Guest

יוצא גם אני לצוד עכשיו ברחוב.

סטטיסטיקאי חובב
Guest
סטטיסטיקאי חובב

בהערכה גסה לפי הזמן שבזבזתם זה יוצא בערך שעה עבודה בשביל 50 ש”ח ה”מקצוענים” בטח יכולים להוציא יותר

שמי
Guest

לא יודע איפה אתם חייםי? יש 75 50 ו 20 שח אבל כל פעם אני מחפש 50 ו 75 בחיים לא נימצאים במקום ש מופיע . בקושי אני מוצא קורקינט של 20 שח . אחרי זה יש בעיה להחזיר בעיה ראשונה צריך לקום בין 4 ל 7 בבוקר אי אפשר להחזיר בזמן אחר. בעיה נוסף לא בכל מקום יש כן בדרך כלל רחות מהבית עם אני לוקח את בירד ל קן שלו אין לי איך לחזור הביתה ו עם יש קן ליד הבית בערב בבוקר קן זה לא נמצא

אריאל
Guest

מה לגבי מיסוי? האם קיבלתם את מלוא הסכום שהופיע לפקודתכם באפליקציה?

חן
Guest

רציתי לדעת למה אתם לא מביאים את Bird לערים אחרות ולא רק בתל אביב כי אני יכול להבטיח לכם שהרווחים שלכם יכפילו את עצמם עם תוסיפו ערים בפרויקט הזה וחוץ מזה אתם אלופים ואין עליכם

מוי
Guest

יש ברמת גן ונדמה לי שהיה ניסיון (כושל) של חברה דומה באריאל לפני שנתיים.

ענת שני
Guest

איך יוצרים איתכם קשר?

דליה גרוסמן
Guest

היכן אני מוצאת את האפליקציה לצפרים ולא למשתמשים

עמראן סביח
Guest

אני מוענין לעבוד בזה

שי.
Guest

הגשתי בקשה להצטרף בתור צפר תוך כמה זמן בערך מאשרים?

שלום איפה אפשר לשאול שאלות בעברית?
Guest
שלום איפה אפשר לשאול שאלות בעברית?

שלום איפה אפשר לשאול שאלות בעברית?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: