בזק משתדרגת: מהירות גלישה של 1 ג’יגה כבר בשנה הבאה

בזק הציגה היום (ד’) את הפרוייקט החדש שלה המכונה Fiber NGN שיאפשר ללקוחות החברה לגלוש במהירויות של עד 1 ג’יגה, כבר במהלך 2013.

מקור: יח”צ

בזק הודיעה היום (ד’) על פרוייקט חדש בשם Fiber NGN, אשר במסגרתו תחל בפריסת תשתית אופטית שתגיע עד לבתיהם של המשתמשים בכל רחבי הארץ, במטרה לספק מהירויות גלישה גבוהות במיוחד, לצד שירותי תקשורת מתקדמים על בסיס רוח פס (כמעט) בלתי מוגבל. בכך צפויה החברה להקדים את מיזם חברת החשמל שמתקשה להתרומם כבר חודשים ארוכים.

אינטרנט לכולם

היום (ד’) הודיעה בזק על התחלת יישום הפרוייקט החדש שלה, Fiber NGN. במסגרתו תחל לפרוס תשתית סיבים אופטית בכל רחבי הארץ, במטרה שאלה יגיעו כמה שיותר קרוב אל בתיהם של המשתמשים והמנויים ובתמורה יספקו להם מהירויות גלישה גבוהות משמעותית מאלה הזמינות היום. הפרוייקט הנוכחי הוא חלק מפרוייקט NGN, אשר כבר כיום מעניק למשתמשים מהירויות גלישה של עד 100 מגה, ומטרתו הסופית היא לספק ללקוחות רוחבי פס גדולים מהקיימים כיום, בנוסף לשירותי תקשורת מתקדמים ללקוחות – על בסיס טכנולוגיות אופטיות חדשניות.

בתחילת השנה החלה החברה בניסוי ה-Fiber NGN בפתח תקווה, והחלה לפרוס סיבים אופטיים עבור עסקים בהיקפים גדולים, במטרה לבחון את הדרך האופטימלית לפיתוח הרשת לדור הבא. בזק מתכננת כבר השנה להתחיל בתכנון ובפריסה של תשתיות הסיבים במספר ערים בישראל, והצפי הוא שכבר ב-2013 מאות אלפי מנויים יהיו בעלי גישה לתשתית החדשה.

למרות שבזק מעוניינת לשדרג את לקוחותיה, חשוב לציין כי החיבור בפועל של המשתמשים אל התשתית לא יתרחש בשלב הראשון, אלא יאלץ להמתין עד לבחירת המתווה הטכנולוגי האופטימלי לרשת. תחום התקשורת האופטית לבתים נמצא בשלב מוקדם של התפתחות, עם מספר טכנולוגיות הזמינות בשוק – כאשר עדיין לא ברור מי מהן תהפוך לסטנדרט בשוק העולמי. לכן, מתכננת בזק לפרוס את הסיבים עם גמישות עתידית כדי שתוכל לספק שירות בכל תצורת רשת וטכנולוגיה שתיבחר, תוך שילובה ברשת ה-NGN הקיימת של בזק.

הטכנולוגיה בה משתמשת בזק, הנקראת FTTH/B (כלומר Fiber to the home) תאפשר לסיב האופטי להגיע עד למקום המגורים של מקבל השירות – ובזכות כך תאפשר לבזק לספק ללקוחותיה מהירויות גלישה גבוהות במיוחד, המסוגלות להגיע עד למהירות של 1 ג’יגה לשניה. במקביל לפריסה החדשה, בזק נמצאת בשלבי הסיום של פריסת רשת ה-NGN שתושלם עד סוף השנה וכאמור, ה-Fiber NGN עתידה להשתלב ברשת הקיימת מאוחר יותר במהלך שנה הבאה.

חן אידן

אוהבת גאדג’טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

2 Comments on "בזק משתדרגת: מהירות גלישה של 1 ג’יגה כבר בשנה הבאה"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
Soundude
Guest

אולי שיחברו קודם את שאר הארץ לפני שמשדרגים ?

Lavi Shiffman
Guest

ההכרזה של בזק אתמול על ה-FiberNGN היא הכרח.

ruby-vs-php1

wpDiscuz

תגיות לכתבה: