דו׳׳ח חדש חושף: אלו הן 5 יצרניות הסמארטפונים המובילות בעולם

Oppo ו-Vivo הסיניות התברגו לרשימת חמשת הסמארטפונים הנמכרים בעולם, כשהפסגה עודנה שמורה לסמסונג; בכמה צמח נתח השוק של אפל? ובכמה היא מפגרת אחרי מתחרתה הגדולה?

mobile smartphone via CC0 via jeshoots

mobile smartphone via CC0 via jeshoots

הטלפונים החכמים מתוצרת סין, Oppo ו-Vivo, שניהם בבעלות היצרנית BBK Electronics, הצליחו להתברג לרשימת חמשת הסמארטפונים המובילים בעולם ברבעון השני של השנה, כשהם מדורגים במקומות הרביעי והחמישי בהתאמה. כך מסתמן לפי תוצאות דו”ח שפרסמה השבוע חברת המחקר Counterpoint Technology Market Research, הבוחן את נפחי השוק של הפירמות המובילות בתחום.

המכשיר של Vivo, הממוקם במקום החמישי בדירוג, מחזיק בנתח שוק של 4.4% מכלל שוק הסמארטפונים העולמי – עלייה יפה של 1.6% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. האח המעט מוצלח יותר לפי הדירוג – Oppo – הממוקם במקום הרביעי, מחזיק בנתח שוק של 6.4%, לאחר שבתקופה המקבילה לפני שנה החזיקו בו רק 3.6% ממחזיקי הטלפונים החכמים בעולם.

את המקום השלישי והמכובד מאיישת וואווי, עם נתח שוק של 8.9% שגדל רק ב-0.2% מהשנה הקודמת.

שתי החברות ששולטות בשוק הטלפונים החכמים בשנים האחרונות לא השתנו – את המקומות הראשונים מאיישות כמובן סמסונג ואפל, בסדר הזה, עם נתחי שוק של 21.4% ו-11.2% בהתאמה. “סגנית האלופה”, אפל, רשמה השנה גידול של 2.4% בנתח השוק שלה, לעומת גידול מזערי יחסית מצד סמסונג, העומד על 0.1% בלבד.

הכתבה פורסמה לראשונה בפורבס ישראל

 

פורבס ישראל

הגב

1 תגובה on "דו׳׳ח חדש חושף: אלו הן 5 יצרניות הסמארטפונים המובילות בעולם"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
חן צ\'ו
Guest

LG ו- HTC לא הגיעו לחמשת המקומות הראשונים?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: