מהו הדפדפן הטוב ביותר לאנדרואיד / סקירה

אבישי בסה מאס בדפדפן המובנה בגלאקסי S ויצא לבדוק את הדפדפנים המובילים בשוק האנדרואיד. הבדיקה תתמקד בנושאים עיקריים: ידידותיות למשתמש, נוחות, ביצועים(ב-CPU) והצגת האתרים. התנאי: הם בחינם

הדפדפן המובנה בגלקסי S יכול לעשות לנו חיים קשים. אמנם מבחינת מהירות הוא נותן ביצועים די טובים, אבל מבחינת ממשק המשתמש, תמיכה בטאבים, התאמה אישית.

בקיצור, כל האפשרויות שאנחנו מחפשים בדפדפן סמארטפוני כדי שיתן לנו חווית גלישה מוצלחת במכשיר, לא נמצאות שם. חיפשתי בנבכי ה-Android Market אחר דפדפן שישביע את רצוני והחלטתי לבדוק את הדפדפנים המובילים בשוק האנדרואיד.

לבדיקה ארבעה פרמטרים עיקריים : ידידותיות למשתמש, נוחות, ביצועים(ב-CPU) והצגת האתרים.

התנאי היחיד: הם בחינם

Mozilla Firefox 4

הפעלה ראשונה: בהפעלתו הראשונה הפיירפוקס נראה נחמד מאוד וידידותי למשתמש, מציע חיפוש בעת הקלדת ביטוי בשורת הכתובות, נותן אפשרות להתקנת תוספים ומציע סנכרון עם הפיירפוקס במחשב האישי, בתנאי שיש לנו חשבון Sync בפיירפוקס. באפשרותנו לשמור כל דף מהפיירפוקס ישירות לקובץ PDF במכשיר, ולהגדיר הגדרות רגילות בדפדפן, כמו קוקי'ס, שמירת סיסמאות, תמונות, ג'אווהסקריפט ועוד. כמובן שהדפדפן לא תומך בפלאש.

נוחות הגלישה: בעת הגלישה יש לנו תפריטים בעת מחוות אצבע לשמאל או לימין. מחווה לשמאל תראה לנו את סרגל הכלים הוסף למועדפים, הקודם, והבא, מחווה לימין תראה לנו את הטאבים הפתוחים עם אפשרות לסגירת כל אחד מהם ע"י לחיצה על כפתור ה-X האדום, וכמובן יצירת טאבים חדשים.

הבעיה היחידה מבחינת נוחות הגלישה היא שהאפשרות לשנות את סוכן המשתמש לDesktop איננה. בעת יציאה(שהיא למעשה מזעור) מהדפדפן, הוא לוקח מהזיכרון כ-35 מגהבייטים ובהיעדר אפשרות לצאת מהתוכנה(רק דרך תוסף) עלינו לסגור אותה בכוח דרך מנהל המשימות.

סיכום: השם מפוצץ, הדפדפן לא משהו, יש תמיכה בחלק מהאלמנטים של HTML5 (לפי דעתי, כרגע לא שימושי לסלולר), אין תמיכה בפלאש, נתקע המון, ניהול זיכרון שגוי ובזבוז זיכרון מיותר (וע"י כך גם סוללה) במצב שינה, הצגה לא אופטימלית של אתרים פופולריים בשפה העברית, נקווה שבגירסאות הבאות של פיירפוקס למובייל נראה שיפור משמעותי. (תוכלו לקרוא עוד בסיקור הנרחב שפורסם ע"י צבי קצבורג)

Miren Browser 1.2 (הכרום של אנדרואיד):

הפעלה ראשונה: התרשמתי מאוד מה-Speed Dial שמציע הדפדפן עם פתיחתו הראשונה. נוח, ידידותי, וברגע שמוסיפים אליו אתרים הוא קולט אותם אליו, מציג את הכותרת ואת התמונה הראשונה שהאתר נותן.

מבחינת גישה למועדפים, יש גישה מהירה לאתרים האחרונים שביקרנו בהם, לאתרים שהוספנו ל-Speed Dial, לאתרים שהוספנו למועדפים כמובן ולאתרים שביקרנו בהם לעתים תכופות. האתר מזכיר מאוד במראהו את הכרום, ויכול להיות שהסינים שייצרו את הדפדפן הזה השתמשו במודל של כרום עקב העובדה שלא יצאה גירסא של הכרום לאנדרואיד.

נוחות הגלישה: בעת הגלישה יש לנו את הלחצן החכם למטה שגם מחווה לנו מתי הדפדפן חושב ולחיצה עליו עושה לנו Toggle בין מצבי המסך המלא. לדפדפן יש מסך מלא "חכם" המסתיר את שורת הכתובת ואת שורת הסטטוס העליונה של הטלפון. בהחלט תוספת מצויינת המשפרת מאוד את חווית הגלישה. כמו כן, לאתרים בעלי תוכן RSS יש כפתור RSS ייעודי המאפשר הוספה מהירה של ה-RSS לרשימת ה-RSSים שלנו.

התאמה אישית: אפשרויות רבות להתאמה אישית של הדפדפן, בין ה-User Agent, עד להגדרות פרטיות מתקדמות, פונטים, מועדפים, בהירות לחיסכון בסוללה, התאמה אישית של כפתורים נגישים(כגון ה-Volume) ואפשרויות רבות נוספות. פשוט מעולה. גם מבחינת התמיכה בעברית לא נתקלתי בקשיים כלשהם. כמו כן, הדפדפן תומך ב-Cache to browser כך שאם ברצוננו לעשות Back באמצע הגלישה אין לנו בעיה. בעת טעינת אתרים כבדים, יש לשקול יוזר אייג'נט של סלולרי או המתנה עד לטעינה מלאה של האתר לפני שמנווטים בו. הדפדפן מציג תכני פלאש בצורה יפה מאוד, ומתמודד בצורה מצויינת עם ממשקי יוטיוב ייעודיים.

סיכום: דפדפן מעולה שיכול בקלות לקבל את התואר "הכרום של אנדרואיד". חווית גלישה מצויינת עם אפשרויות רבות להתאמה אישית, כולל הגדרות פרטיות רבות, הגדרות להתאמה אישית של כפתורים נגישים ומחוות אצבע שונות. תמיכה טובה בעברית ואפשרויות רבות לשיתוף התוכן שבו אתה צופה כרגע דרך הדפדפן.

Opera Mobile 11:

הפעלה ראשונה: כאשר פותחים את הדפדפן מקבלים את מסך ה-SpeedDial המוכר, מסך גדול עם 9 אתרים לבחירתנו. הדפדפן עולה מהר מאוד, הכי מהר מכל הדפדפנים, הניווט בדפדפן מהיר מאוד וחלק, למטה יש את כפתורי ה-Forward, Back, Refresh ואת תצוגת הטאבים. ניכר שהדפדפן הוא מאוד רזה ונבנה מאפס כדי להתרכז במהירות הגלישה.

נוחות הגלישה: בגלישה אין לנו כל מיני פיצ'רים מיוחדים ותוספים, כל מה שנרצה נקבל דרך תפריט ה-O האדום המופיע בצד ימין למטה. אם זה מועדפים, היסטוריה, דפים שמורים, הורדות, הגדרות וכו'.

התאמה אישית: יש לנו אפשרויות בסיסיות כגון טעינת תמונות, פלאש, קוקי'ס, מעבר לתצוגת סלולרי (גם כאן משום מה אין אפשרות להגדיר User Agent ספציפי) ובסך הכל לא ראיתי משהו מיוחד בהגדרות. ניתן לבחור ב-Opera Turbo שמכווץ את הדפים עד ל-70% ושומר לנו Bandwidth גלישה, ואת Opera Link שדומה לשירותי ה-Sync השונים כדי להתאים לנו את הגלישה עם המחשב האישי. הדפדפן מעלה אתרים בצורה מהירה מאוד, ניכר שהמנוע של הדפדפן בנוי בצורה מעולה וחווית הגלישה איתו היא הכי מהירה וחלקה מכל הדפדפנים. לפעמים מציג עברית הפוכה בכותרות ובמקום תמונות שיש להן Alt (במידה והגדרתם בלי תמונות) הכיתוב מוצג הפוך, סה"כ לא משהו שנורא קשה להסתדר איתו.

סיכום: דפדפן מהיר, שרואים שנבנה מאפס לטלפונים סלולריים. הדבר היחידי שחסר לי כאן הוא התאמה האישית של הדפדפן.

Skyfire 4:

הפעלה ראשונה: מסך ראשוני הכולל חיפוש של גוגל ועוד פרסומות… לא משהו מיוחד ועדיף להחליף אותו. בצד העליון של הדפדפן אפשר לראות את כפתורי הניווט, הוספה למועדפים, טאבים, שינוי היוזר אייג'נט והגדרות נוספות. לחיצה על כפתור האפשרויות בגלקסי S נותן לנו תפריט קופץ עם אפשרויות לפייסבוק, טוויטר, דפים פופולריים באתר, לחצן הוידאו ואפשרויות נוספות בגלילה שניתנות לשינוי ע"י לחצן ה-options. לחצן הוידאו מזהה את הסרטונים המוצגים באתר ונותן לנו לנגן אותם בנפרד, תוך Optimizing של עד 75% מה-Bandwidth המנוצל ע"י הסרטון. בהחלט תוספת רצינית ושימושית.

נוחות הגלישה: ניתן לבחור אם תכני הפלאש יעלו אוטומטית או On-Demand, כלומר להראות חץ ירוק שלחיצה עליו תעלה את הסרטון המבוקש. כך הדפדפן שומר על טעינת אייטמים מיותרים באתר והגלישה באתר הופכת ליותר נוחה ומהירה.

התאמה אישית: דרך הגדרות הדפדפן ניתן לבחור אם להשאיר את המסך דולק תמיד, אם להראות את הסטטוס בר של הטלפון, ג'אווהסקריפט, תמונות, יוזר אייג'נט, פופאפים, הגדרות פרטיות (סיסמאות, קאש, היסטוריה, קוקי'ס). סה"כ, התאמה אישית טובה של הדפדפן.

סיכום: דפדפן מעולה ומהיר, לא נתקלתי בתקלות כלשהן, גם לא בהצגת עברית.

Dolphin Browser HD 4.6:

הפעלה ראשונה: בהפעלה הראשונה של הדפדפן יש את אשף ההפעלה הראשונה, שם מגדירים את התמיכה בפלאש, את הגדרות המחוות אצבע, Cache-To-Phone – לטעינה מהירה של אתרים, הגדרות מקשי הווליום – האם לעבור טאבים, לעשות Scroll, ואת היוזר אייג'נט, עם תמיכה של אייפון ואייפד.

כאשר מסיימים את האשף, עולה דף הבית של הדפדפן, לא משהו מיוחד, אלא דף מהיר. רואים מלמעלה את ה-+ הירוק ליד הטאבים שמאפשר הוספת טאב ואת הנוחות שבמעבר הטאבים.

נוחות הגלישה: מאוד מהיר, ניתן לגלוש בנוחות ובאופן חלק, לא זיהיתי בעיות בעברית, עבודה קלה עם טאבים, סגירת טאב ע"י לחיצה על ה-X כמו במחשב. שורת הכתובת מציעה Suggestions מצויינים, לדוגמא, שהתחלתי לכתוב Walla אז ישר זה נתן לי את אתר וואלה.

מחוות אצבע ימינה נותנת לנו את סרגל המועדפים שלנו בצד השמאלי, לחיצה קטנה על הכוכב הכבוי מוסיפה לנו את הדף לטופ של המועדפים(לבחירתנו). כמו כן לחיצה על הלחצן הימני נותנת לנו תצוגת טאבים נפרדת ונוחה. מחוות אצבע שמאלה מראה לנו את סרגל הכלים הימני, שם ניתן לעבור לתצוגת מסך מלא ולתפריט ה-Addons. לחיצה למטה משגרת אותנו אל הגדרות הדפדפן. כמו כן, לחיצה בצד השמאלי התחתון בעת הגלישה נותנת לנו את מסך הפעלת ה-Gestures, שם ניתן להגדיר Gestures מותאמים אישית לכל פעולה, למשל קו ימינה – Back, קו שמאלה, Forward, הכל בהתאמה אישית.

התאמה אישית: הכל, פשוט הכל. ניתן להוריד Themes דרך תפריט ה-Addons, יש כחול, ירוק, כתום, אדום ועוד. כמו כן, יש מלא תוספים לדפדפן, ביניהם תרגום, Screen Cut, Tab History, Speed Dial, YouTube Search, חוסם פרסומות, אפשר להתאים אישית דרך ההגדרות את כל הדפדפן, הגדרות פרטיות, פלאש, ג'אווהסקריפט, היסטוריה, קאש, הורדה ברקע, גודל פונט, קידוד, גיבוי הגדרות, תענוג.


סיכום: הדפדפן הכי טוב שתמצאו במרקט. מי שלא משתמש בו היום – קדימה לעבור, וכל מילה נוספת מיותרת. גירסאת ה-HD מגיעה עם פרסומות, לא משהו נורא. כדי לרכוש רישיון תצטרכו להיפרד מ-16.98 שקלים.

אבישי בר

מנהל מוצר. מפתח Web ו-React Native, חולה גאדג'טים, הולך נגד הזרם ואוהב את כל מה שקשור לגוגל, לאנדרואיד ולקוד פתוח. עיסוקו העיקרי הוא לפרק לחלקים כל צעצוע חדש שמגיע למשרד ואז לכתוב עליו מדריך.

הגב

16 תגובות על "מהו הדפדפן הטוב ביותר לאנדרואיד / סקירה"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אמיר
Guest

תודה, ממש עזר!!

zohar
Guest

אחלה סקירה. תודה!

איל שחר
Guest

הבעיה עם הדולפין הוא שהוא פשוט מ-כ-ו-ע-ר על כל הסקינים שלו. עיצב אותו עיוור צבעים. בחיי שרק בגלל זה אני לא משתמש בו. אבל אסרוק אחרים שהצעת. תודה על הסקירה!

טלוס
Guest

האמת, הדפדפן הכי טוב זה הדולפין מיני. כל היתרונות של הדולפין HD עם מהירות ופשטות. ממליץ בחום!

דורון
Guest

אל תורידו את ה DOLPHIN!
הוא עושה בעיות עם התקנת אפליקציות אחרות במרקט(למשל אנגרי בירדס!)
היה לי אותו והוא באמת היה דפדפן נחמד, עד שניסיתי להתקין אנגרי בירדס ולא הצלחתי, מקצת חיפוש בגוגל מצאתי שהבעיה הוא דולפין, הורדתי אותו וזה הסתדר…

אורון
Guest

אני עם אייל בקטע הזה. קשה לי להסתכל עליו למרות שידוע שמדובר במוצר "best of class" .

ערן
Guest

הדבר היחיד שהפריע לי בדולפין הוא התפריטים משמאל וימין…
לפעמים כשאני קורא כתבה או משהו כזה וגולל הצידה פתאום קופץ לי התפריט מהצד, ממש מרגיז. חבל שלא עשו מין כפתור *נעילה* לתפריטים.

שרון
Guest

לדולפין HD יש באמת הרבה תוספים. אבל משום מה אצלי הוא היה כבד מאוד טעינת דף לוקחת הרבה זמן.

נו באמת.....
Guest

התקנתי , הסרתי, הדפדפן המקורי של גוגל משאיר לדולפין עשן.
בנוסף, zoom in עם צביטה, מאבד את המקום שהיינו בו וצריך להתחיל לחפש.
לא מציאה.

יותם
Guest

שמתי לב שכשה-user agent מכוון ל-desktop (יעני לא סלולרי)
כל הדפדפנים שבדקתי (אופרה, הדפדפן הדיפולטיבי, דולפין וסקייפייר) לא יודעים לגלול למטה ולמעלה חלק מהאתרים כמו ג'ימייל למשל
בעיה!

אבי-ז'אן
Guest

אחרי התקנות והסרות אני נשאר עם מירן, מה שחסר לי בו זאת הגלילה האוטומטית מעלה, כמו שיש באייפוד ואייפון (לחיצה על הפס העליון).

wpDiscuz

תגיות לכתבה: