Beats Studio: העיצוב מרשים, אבל מה עם האיכות? [סקירה]

את המותג ביטס כולם מכירים, לטובה או לרעה. הצלחנו לשים את ידינו על דגם ביטס סטודיו עם בידוד הרעשים האקטיבי על מנת לקבל תשובה לשאלה האולטימטיבית: האם מדובר בעיצוב ושיווק נכון, או גם בטכנולוגיה ואיכות סאונד מתקדמים?

מקור: יח"צ

מקור: יח"צ

נדמה כי אחד ממותגי האוזניות שקשה שלא להתקל בהם בשנים האחרונות בכל מקום הוא ביטס. מה שלשעבר היה שיתוף פעולה בין חברת מונסטר לדוקטור דריי הפך לאחד המותגים המצליחים ביותר בעולם, ולו רק בזכות שיווק אגרסיבי ונכון. קיבלנו לידנו את אחד מהדגמים היקרים יותר בסדרה, ביטס סטודיו (Beats Studio) והחלטנו לבדוק – האם המשתמשים מוכנים לשלם סכומים גבוהים רק על עיצוב ושם המותג, או שהאוזניות מכילות בתוכן גם יכולות טכניות וביצועים מרשימים?

שומרים על השקט

כבר תקופה ארוכה שאנחנו נמצאים במצוד אחר האוזניות בעל בידוד הרעשים הטוב ביותר. כל מי שעובד באופן ספייס כבר מכיר את בעיית הרעש – טלפונים, עובדים פטפטניים ואפילו מוזיקה מחברינו לעבודה שאינם מכבדים את העובדה שלא כולם רוצים להאזין לחדש של ג'סטין ביבר, יכולים לגרום לנו לאבד את העשתונות במידה ואנו לא מצליחים להרחיק את הרעש מאיתנו.

כתוצאה מכך, לצד מקומות הומים נוספים כגון מטוסים, רחובות עמוסים וכמובן אוטובוסים ורכבות, חברות רבות החלו להציע פתרון המופיע בדמות ביטול רעשים אקטיבי, המשמיע מעין רעש לבן ברקע האוזניות שאמור לעזור לנו להתנתק ולהתעלם לחלוטין מהסביבה החיצונית שלנו.

דגם הסטודיו מבית ביטס מצוייד גם הוא בבידוד רעשים אקטיבי, כאשר מטרתה של החברה היא לא רק לעזור לנו להתעלם מרעשי הרקע, אלא להתמקד באלמנט החשוב ביותר – במוזיקה עצמה, כאשר דוקטור דרה בכבודו ובעצמו מוסיף כי באמצעות בידוד הרעשים יוכלו המשתמשים להאזין למוזיקה בצורה טובה יותר מאי פעם.

קודם כל, בוחרים צבע

הדבר הראשון ואולי העיקרי ביותר בדגם ביטס סטודיו, כמו בשאר דגמי ביטס, הוא העיצוב של האוזניות. את הדגם הנוכחי תוכלו למצוא בצבעי ירוק, אדום, סגול, לבן, שחור ועוד – בהתאם לכמה תרצו לבלוט בשטח. מצד שני, גם אם תבחרו את הצבע הסולידי ביותר – שחור – גודלן המאסיבי של האוזניות ולוגו ביטס הצבוע באדום בצידם ידאגו לכך שכולם ידעו איזה מותג מתנוסס על אוזניכם.

מקור: יח"צ, עיבוד תמונה

מקור: יח"צ, עיבוד תמונה

לאחר שבחרתם את הצבע ופתחתם את האריזה המרשימה בגודלה, תוכלו למצוא לצד האוזניות כבל מיוחד "למניעת קשרים" הכולל בתוכו גם מיקרופון לביצוע שיחות, נרתיק נשיאה, מטלית ניקוי, מתאמים שונים וכמובן, 2 סוללות AAA, האחראיות על הפעלת בידוד הרעשים המדובר. לצד האביזרים השימושיים, האריזה כוללת חוברת מידע אודות המותג, כך שבמידה והסיפור מאחורי החברה מעניין אתכם – תוכלו להתעדכן בכולו.

לצערנו, כבר בשלב הראשוני מעט התאכזבנו לגלות שהאוזניות מרגישות כמו פלסטיק זול, במיוחד בצירי הקיפול שלהן שנראה כי עומדים להשבר בכל רגע. בנוסף, במידה ובחרתם בצבע בוהק במיוחד כמו השחור ואינכם אוהבים טביעות אצבעות על הגאדג'טים שלכם, מטלית הניקוי המדוברת תהפוך להיות החברה הטובה ביותר שלכם, שכן תגלו שלאחר כל שימוש יהיה עליכם לנקות בייסודיות את הקשת, במידה ותרצו לשמור על הברק שלה.

האוזניות עצמן הינן Over The Ear ומגיעות מצויידות בכריות נוחות, שגם לאחר שימוש ממושך לא מטרידות את אוזננו יותר מידי. בזכות מבנה האוזניות הן מציעות אטימה מלאה, אך זאת עלולה להתנקם בכם בעת שימוש מחוץ למשרד או לבית הודות ללחות ולחום הישראלי.

מגבירים את הווליום

חייבים להודות שאוזניות ביטס בכלל, ודגם הסטודיו בפרט גורמות למשתמש לרצות ולהתנסות בהן כמה שיותר מהר. לכן, כל כך מיהרנו לחבר את האוזניות אל מכשיר הסמארטפון שלנו רק כדי לגלות ששכחנו להכניס את צמד סוללות ה-AAA למארז. מדובר בתהליך חשוב, שכן מסתבר שהאוזניות אינן עובדת ללא הפעלת בידוד הרעשים – כך שלמעשה הסוללות הן רכיב כה חשוב, שבלעדיהן האוזניות אינן עובדות בכלל.

לאחר שהצלחנו להתגבר על כל המכשולים הראשוניים, הגיע הזמן להשתמש באוזניות למטרה לה הן נועדו: האזנה למוזיקה. אנו חייבים להודות, בשירים בעלי באסים נמוכים היינו יותר ממרוצים מתפקודן של האוזניות, למרות שנטו לזייף מעט בגבוהים. המוזיקה האידיאלית ביותר עבורנו באוזניות סטודיו הייתה ג'אזז, אך גם שירי פופ, רוק ואפילו שירי רדיו ממוצעים נשמעו לא רע בכלל, בעיקר בזכות בידוד הרעשים שהצליח להעביר לנו את המוזיקה בצורה הרבה יותר "בלעדית", ללא רעשי רקע.

לצערנו, בידוד הרעשים אינו אידיאלי לסביבה המשרדית, ורק באמצעות הגברת עוצמת השמע של המוזיקה הצלחנו להתעלם מכל שיחות הטלפון, המזגנים והרעש הסטנדרטי מסביבנו. למרות זאת, במידה ומישהו עמד קרוב לשולחן העבודה שלנו, או אפילו דיבר ישירות אלינו – קולו לא נעלם לחלוטין, ועדיין הצלחנו לשמוע קול מעומעם המכוון אלינו. בנוסף, במידה ותדליקו את בידוד הרעשים ללא מוזיקה, תשמעו סוג של רעש לבן שעבור חדי השמיעה יהפוך להיות מעצבן לאחר כמה דקות בודדות.

אך הבעיה האמיתית והמשמעותית בדגם הסטודיו הוא בדליפת המוזיקה. כך לדוגמה, בזמן שאנחנו מאזינים למוזיקה האהובה עלינו בעת נסיעה ברכבת, באוטובוס וכמובן בעת ישיבה במשרד, כל מי שמסביבנו יכול גם הוא להנות מהמוזיקה שלנו, בהתאם לעוצמת השמע בה בחרנו. לצערנו, גם במידה ועוצמת השמע נמוכה יחסית עדיין קיימת זליגה מינימלית, שאמנם לא תטריד אתכם יותר מידי, אבל את חבריכם למושב או לשולחן העובדה היא עלולה לשגע.

בעוד שלא מדובר על מרכיב עיקרי או מרכזי באוזניות, בכל הנוגע לשיחות הופתענו לטובה מאיכות השיחה הנכנסת, כאשר גם הצד השני העיד כי שומע אותנו ללא רעשים וללא בעיות, גם בסביבות ההומות בהן הסתובבנו.

מקור: יח"צ

מקור: יח"צ

שיווק אגרסיבי ומותג מנצח

ביטס סטודיו מגיעות עם עיצוב שיגרום לכולם לסובב את ראשיהם, במיוחד אם תבחרו באחד מהצבעים הבולטים בסדרה, ועבור המשתמש הממוצע שהעיצוב חשוב לו, יספקו את כל מה שהוא צריך: האזנה למוזיקה, מענה לשיחות ובידוד רעשים שתורם בעיקר לחוויה המוזיקלית הכוללת.

במידה ואתם מחפשים אוזניות מקצועיות המסוגלות לספק טווח צלילים רחב, המיועדות בעיקר לחובבי המוזיקה המושבעים בעלי השמיעה המושלמת, ייתכן שעדיף לכם להמשיך ולחפש בשוק מוצר שיתמקד בעיקר באיכות, ולא בעיצוב החיצוני. בנוסף, במידה ובידוד רעשים הוא מרכיב חשוב עבורכם באוזניות, ואתם זקוקים לו על מנת לנטרל רעשים חיצוניים, אנו ממליצים לכם להתנסות בדגמים אחרים בשוק המציעים חסימה יותר משמעותית, או כאלה שאינם תלויים בהפעלת בידוד הרעשים על מנת לתפעל את האוזניות ולהאזין למוזיקה.

מחיר האוזניות מהווה גם הוא אלמנט חשוב בתהליך הקנייה, שכן מחירן עומד על 1,399 שקלים. עם זאת קיים כרגע מבצע טרייד-אין ועבור זוג אוזניות ישן ניתן לקבל הנחה של כ-300 שקלים ברשת חנויות באג, אם כי גם 1,099 שקלים הם מחיר גבוה לאוזניות ואנו ממליצים לכם לוודא שאכן מדובר בדגם המתאים לצרכים האישיים שלכם.

בנוסף, חשוב לזכור כי סוללות ה-AAA מחזיקות כשבועיים בשימוש יום-יומי, כך שיהיה עליכם לרכוש חבילת סוללות בכל מספר שבועות וכמובן שבמידה ותשכחו את האוזניות פועלות, יהיה עליכם להחליף את הסוללות בתכיפות גבוהה יותר. כלומר, מדובר בהוצאה המתווספת למחיר האוזניות הקיים, מוזל או יקר, וצריך לקחת גם זאת בחשבון לפני הרכישה.

וידאו: Beats By Dr. Dre Studio Color Campaign

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

6 תגובות על "Beats Studio: העיצוב מרשים, אבל מה עם האיכות? [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
לירן
Guest

האוזניות אולי הכי גרועות ביחס למחיר שלהן.
נטו פריט אופנתי ותו לא.
אבל מה לעשות שזה מה שמלהיב ילדים היום.

בקיצור קחו את הכסף שלכם ותשקיעו באוזניות מחברה שבאמת מתעסקת בסאונד ולא דוחפת את האוזניות שלה לכל קליפ בMTV על מנת למכור.

דור
Guest

אני משתמש כבר שנים באוזניות של סנהייזר דגם 497 במבנה חצי פתוח ומאוד מאוד מרוצה מהן..איו בהן ביטול רעשים, והן נוחות לשימוש ביתי..אני משתמש גם בנגן מסדרת הx של סוני שמגיע עם אוזניות in ear עם ביטול רעשים אקטיבי, כאשר המנגנון לביטול הרעשים נמצא בתוך המכשיר ולא צריך לטעון אותן בנפרד..במחיר של האוזניות שעליהן כתבתם כאן קניתי את הנגן בעל הקיבולת של 32 ג'יגה, וכן את האוזניות המצויינות שבזמן שהייתי נוסע באוטובוס לצבא ידעו למסך את הרעש מסביב כל כך טוב, שלמעשה הקשבתי למוסיקה בעוצמה נמוכה-לא הייתי צריך להגביר כדי לעלות על הרעשים של הסביבה..

ניקול
Guest

יש לי ביטס סטודיו כבר שנתיים ואני משתמשת בהן יום יום, האוזניות מדהימות באיכות והצליל מצוין . סינון הרעשים אפקטיבי לי מאד שאני בחוץ
אני יודעת שהן לא זולות אבל בכל בעיה שיש לי (ובינתיים הייתה לי רק בעיה שנקרע לי חוט והחליפו לי מיד) יש לי למי לפנות, אז זה שווה את זה
ממליצה לכולם, וכן זה מסובב ראשים, בעיקר על בחורה , תנסו ותראו :))

צחי
Guest

ניקול – בטח שזה מסובב ראשים, בעיקר של אנשים ששמעו אוזניה או שתיים בחייהם ויודעים להבדיל בין אוזניות שעולות 1000+ שקל ונשמעות כמו אוזניות של 200-300 שקל, לבין אוזניות שעולות מחצית ונשמעות פי כמה יותר טובות (וכן, גם הן זוכות לשירות. אפילו חברות זבל אחרות כמו skullcandy נותנות שירות לאוזניות שלהן… לא שאני ממליץ לקהל הרחב לרכוש מוצר שלהן מלבד דברים חצי סבירים כמו הaviators, שנשמעות אגב עדיפות על הביטס שלך ועולות פחות).

כל פעם שאני רואה מישהו עם ביטס אני רואה בור-עשיר (הדיוט, לא חור באדמה), וזו אולי סיבה טובה מבחינת כמה גברים לסובב ראש לבחורה (שילוב של בורות וכסף).

חיים
Guest

לפי דעתי האוזניות האלה ברמה בינונית ורק מפני שזה מותג הם ממש יקרות (בדיוק כמו מוצרים של אפל, משלמים על עיצוב, וחומרה לא עדכנית הרבה כסף).
אני משתמש באוזניות של Razer ושל SONY שזולות יותר ומבחינת סאונד בהרבה יותר טובות גם כשאני מחבר אותם למחשב הנייד שיש לי "HP" והוא מכיל EQ של BEATS.

בקיצור לא שווה קניה.

X
Guest

אחרי ששמעת באוזניות כמו סנהייזר לדוגמה כל ביטס ישמע לך גרוע, ביטס hd או איך שהן לא נקראות נשמעו לי לפחות כאילו מרוחקות מאוד ועם הד מטורף כשהצליל הניטרלי של הבאס הוגבר כי לאנשים חסרי הבנה זה נשמע חם באוזן.
אם רוצים יותר באסים יש אוקלייזר.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: