רוק&קוד: עכשיו סטארטאפים מעודדים עובדים להקים להקות

חברי הלהקה מרוצים, העובדים מרוצים ומנהלי ה-HR בשמיים. ואיזו להקה הוקמה על ידי הבסיסט של שב"ק ס'?

זה לא סוד שחברות ההייטק מציעות תנאים טובים, תוכניות קידום אישיות, נוף פנורמי אורבני וכל זה. אבל בלא מעט חברות מצטרף סמל סטטוס חדש לפופים, הקונסולות והשף הפרטי. להקות.

עובדים שמוסיקה היא חלק בלתי נפרד מחייהם מעריכים מאוד את האפשרות לתרגל את האהבה ולפתח את התחביב במסגרת שעות העבודה – עם חברים מהעבודה. מנהלי ומנהלות ה-HR מתלהבים מהגיבוש, זה טוב למסיבות ואירועי חברה וזה טוב לאווירה. מספיק להעיף מבט בתמונות של חברי הלהקות קורנים מאושר, כדי להבין את ההשפעה הטובה של להקה – חיוך שווה אלף מילים. אז הנה קיצור תולדות הרוק… והקוד.

פגישה מסתורית עם מנהלת ה-HR

הלהקה של Webpals קיימת כשלוש שנים. היא התחילה מגרעין של עובדים שהיו מנגנים יחד להנאתם, עד שהוזמנו לפגישה מסתורית עם אחת ממנהלות ה-HR בחברה שהציעה להם הצעה שאי אפשר לסרב לה: להקים להקת חברה שתנגן באירוע פתיחת השנה שהתקרב. הלהקה הוקמה והתחילה להתאמן ברצינות, באולפן מקצועי, כיכבה בקליפ ואפילו הדפיסו להם חולצה.

״בהופעה הראשונה שלנו חממנו את עברי לידר, ואפילו ניגנו על הכלים של הלהקה שלו. בהמשך חיממנו גם את סטטיק ובן אל, אברהם טל וטונה, וההופעה האחרונה שלנו הייתה באירוע Octoberfest בחברה״. הלהקה מנגנת בעיקר רוק ופאנק (funk), בדגש על שירים מקפיצים שרוב האנשים מכירים, ״משהו שייתן לאנשים אנרגיה וישרה אווירה טובה״.

Webpals Band

המנכ"ל הרוקיסט רצה להקה ייצוגית

להקת LPilim הוקמה לפני כשנה על ידי מנכ״ל LivePerson, יובל מטלון. יובל הוא רוקיסט בנשמה ונגן גיטרה בעצמו. הוא החליט ליישם בחברה את התפיסה שלו הרואה קשר חיובי בין מוזיקה, נגינה ויצירתיות. לשם כך הוקם חדר מוזיקה מקצועי במשרדי החברה ברעננה וגובשה הלהקה. בנוסף, החברה מקדמת לימודי נגינה בגיטרה לעובדים.

הלהקה מורכבת ממתכנתים, אנשי מוצר, מנהלים ועוד, שהאהבה למוזיקה מחברת ביניהם והפכה אותם לחברים טובים. הם מנגנים בעיקר מיינסטרים ורוק ישראלי (אבל מספרים שלפעמים מתגנבים לפלייליסט עיבודים רוקיסטים לשירים מזרחיים).

״לפני ההופעה הראשונה, רצינו לבחור לבוש שמתאים ללהקת רוק כבד שמכבדת את עצמה, ומצאנו את עצמנו מנגנים עם כובעי פרווה בצורת פיל. מאז הכובעים האלו מזוהים עם הלהקה ומלווים אותנו בכל הופעה. אגב, לפני אותה הופעה הרגשנו קצת כמו רוק-סטארס, כשנתנו לנו להתרווח בחדר האומנים באולם המופעים. אך מהר מאוד הבאנו שמדובר בחוויה זמנית, וכאשר האומן האמיתי נכנס לחדר, אותנו החזירו לקרקע המציאות ושלחו אותנו להתכונן להופעה במחסן הציוד. לא לקחנו את זה קשה, הרי הלהקות הכי שוות בהיסטוריה החלו מהגארג'״.

LivePerson LPilim

מחממים את ברי סחרוף ועברי לידר

הלהקה של eBay הוקמה כבר בשנת 2011 על ידי קבוצת עובדים שאהבו מוזיקה ורצו לנגן יחד. מה שהתחיל כמפגש חודשי התפתח במהרה למפגשים שבועיים של חזרות בחדר המוזיקה שהוקם במיוחד וכמובן הופעות. הלהקה התחילה להופיע בנגינה וקריוקי בפני אורחים מחו"ל. כשראו כי טוב והפידבקים החיוביים זרמו מכל עבר, החלה הלהקה לנגן ולשיר באירועי החברה.

הלהקה מנגנת ושרה קאברים למוזיקת רוק ולמוזיקת אמצע הדרך, בעברית ובאנגלית, כמו גם שירים מותאמים לסוג האירוע, כמו שירי חג. היא משמשת כלהקת חימום לאומנים שמופיעים באירועי החברה, כמו ברי סחרוף ועברי לידר. הלהקה מופיעה גם בטקסים דוגמת יום הזכרון ויום השואה.

eBand

הבסיסט של "שב"ק ס" הקים את הלהקה

הלהקה של Natural Intelligence נקראת Above the Fold (כפל משמעות: ״במעלה תוצאות החיפוש״ וגם ״להרים״ את ההופעה). היא הוקמה לפני כשנתיים וחצי, בדיוק בזמן להופיע באירוע החברה באילת. מאז ההופעה ההיא, שהייתה מרגשת ומרהיבה, הלהקה משתתפת כמעט בכל אירועי החברה ולעיתים אף מובילה אותם. הלהקה מתאמנת בחדר המוסיקה של החברה ויוצרת מעין גאוות יחידה בקרב העובדים.

את הלהקה מוביל דוד מוסקטל,בסיסט להקת שב״ק ס׳. הליווי המקצועי שלו, בשילוב החזרות והעבודה המשותפת, נותנים לחברי הלהקה את הביטחון לעלות על הבמה ומספקים להם את המסגרת הנעימה ליצור ולנגן. יחד הם בוחרים את השירים ויוצרים עיבודים חדשים בהם כל אחד מחברי ההרכב בא לידי ביטוי.

חברי הלהקה לומדים להקשיב למוסיקה בצורה חדשה, הם מכירים מושגים במוסיקה, וכמובן לומדים לשתף פעולה ביניהם בטריטוריה שאינה המקום ה"טבעי" והיומיומי שלהם. החוויה המשותפת מייצרת סיטואציות של לימוד, חקירה ואתגר לכל אחד מחברי ההרכב.

לכתוב שיר – כמו לפתח מוצר

הלהקה של General Motors הוקמה רק לפני מספר חודשים וכבר חבריה מעידים שהם מרגישים כמו משפחה. כל אחד מחברי הלהקה מגיע מצוות אחר בחברה וההיכרות ביניהם הניבה שיתופי פעולה מקוריים (למשל חנייה אוטונומית מונחית קול).

כשהוחלט על ההופעה הראשונה של הלהקה, במסגרת אירוע המשפחות, התברר שאין להם מספיק זמן להתכונן. את החזרות הם עשו בפגישות קצרות בממ"ד, בהן לקחו חלק כל פעם שניים או שלושה חברי להקה. האינטגרציה נעשתה רק בחזרה האחרונה, המשותפת. ״במילים אחרות, השתמשנו בטכניקה של פיתוח מוצר בדיוק כמו בעבודה ב-GM״.

GM band

10 אחוז מעובדי החברה היו חברים בלהקה

הלהקה של Fyber, ה-Fairbeats, הוקמה לפני כשנה. ההיענות הייתה בשיאה, והלהקה מנתה 10 נגנים וזמרים מכל המחלקות, מספר שהיווה בזמנו 10% מכלל עובדי החברה. חברי הלהקה לקחו על עצמם משימות לא פשוטות: הם המציאו בתים לשירים, התאמנו בסגנונות מוסיקה לא צפויים ועוד, אך לבסוף ההשקעה השתלמה. ההופעה הראשונה של הלהקה, שהתרחשה במסיבת פורים ענקית, הייתה הצלחה מסחררת.

הלהקה מופיעה באירועי חברה עם ליינאפ מגוון שפונה לכולם: החל מסאבלימינל, סטטיק ובן אל, משינה ועד למדונה, מארון 5 ועוד רבים וטובים. חברי הלהקה מתכננים לכתוב שירים מקוריים ולהוסיף הופעות גם במהלך השנה.

ל-Fairbeats יש אפילו מופיע חימום: אחד מחברי הלהקה, נדב שליו, הוא גם חקיין מוכשר. הוא מבצע חיקוי של שאולי, הדמות המוכרת מ״ארץ נהדרת״, ובסופו מזמין את הלהקה לעלות לבמה.

Fairbeats

כמו בגראנג' של שנות ה-90

הלהקות הן הנושא החם של Sisense: יש בה כרגע 5 הרכבים שונים, כאשר חלק מהנגנים חברים ביותר מלהקה אחת. הלהקה הרשמית נקראת Primary Keys. היא הוקמה לפני כשנה וחצי ומנגנת מוסיקת רוק באירועי החברה.

״יש הרבה פוליטיקה סביב הרכבים ונגנים, ממש כמו בסיאטל בתקופת הגראנג' של תחילת שנות ה-90״, מספרים בחברה.

Primary Keys

Geektime Insider

קבלו הצצה מבפנים לחברות המובילות בהיי-טק הישראלי. רוצים גם אתם להופיע בגיקטיים אינסיידר? שלחו לנו מייל ונשתף איתכם פרטים נוספים

הגב

17 תגובות על "רוק&קוד: עכשיו סטארטאפים מעודדים עובדים להקים להקות"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
גון
Guest

מה הקשר הדג נחש, דוד מוסקטל בכלל משבק"ס !!!!!!!!!

להקות קאברים לשירי טראש ישראלים
Guest
להקות קאברים לשירי טראש ישראלים

"פינק פלויד" לא יצא משם…כבר עדיף שיחזרו לתכנת…

סחטיין
Guest

נכד – סבא מה עשית שהיית צעיר
סבא 1 – עשינו מרדפים אחרי באגים לכל אורך הקו
סבא 2 – הייתי בלהקה ואפילו פעם חיממתי זמר שהקהל שלו כמעט מת משיעמום עד שהוא הגיע

עכשיו תגיד לי אתה אם להיות בלהקה זה חוויה שהיית מוותר עליה.

ok boomer
Guest

בתכלס…מגיע לי המינוסים לתגוןבה המטופשת- כנראה הייתי במצב רוח רע
וכמובן שזו יוזמה מבורכת ומוסיקה זה בריא לנשמה אז keep on rocking

סחטיין
Guest

אם הבוס משלם שיהנו, להבא תביאו קישורים להופעות ביוטיוב.

איציק
Guest

מולטי טאלנטים. בקרוב בקורות החיים שורת חובה על הרקע המוסיקלי של המועמד. אינך יודע לפרוט על מיתרים? אנחנו צריכים זמן לחשוב על זה. זה לא יעבוד בינינו. עדיף שתעבור את הכביש לחברה המתחרה שם הדרישה המקסימלית היא תופים, חסר טעם במוזיקה שכמוך.

סחטיין
Guest

לנגן על העצבים נחשב?

סטגדיש
Guest

אני מנגן אבל רק על C#…

שחר
Guest

יש גם כל מיני חברות שמתמחות בבניית להקות במקומות עבודה, כמו לדוגמה http://www.inhouseband.co.il
טרנד מבורך

IHB
Guest

מנסיון בשטח של מאות להקות שמתפרקות (כגון חלק ניכר מהלהקות המצוינות בכתבה) לניהול חיצוני מקצועי יש חשיבות מכרעת לשמירה על אחדות הלהקה והצלחתה לאורך זמן.
להקה בניהול עצמי ללא איש מקצוע חיצוני מתקשה לבחור באובייקטיביות כישרונות ראויים, וליצור דינמיקה מאוזנת בין חברי הלהקה שמאפשרת ביטוי שווה לכל אחד מחבריה.
מקצוענות משדרת מצוינות, חובבנות משדרת בינוניות
זה תקף גם ללהקה ומשתקף ממנה לכל דבר שנעשה בארגון.

בסופו של דבר רק להקות מקצועיות באמת מצליחות לגרום לקהל הנאה צרופה ולהפוך נכס של החברה ולהביא גאוות יחידה אמתית.

רוצים לדעת איך נראית מקצועיות אמתית ?!
לחצו על הלינק – http://www.inhouseband.co.il.

איציק
Guest

אתה ממסחר את הענין ומחריב אותו מהיסוד. כל המטרה כאן היא גיבוש ולא מקצועיות או להקות אמיתיות. אחרי הכל בהייטק עסקינן.

משתמש אובונטו
Guest

עזוב, המפתח להצלחת הלהקה זה אם החברה תצליח להשאיר את הנגנים (את המתכנתים ליתר דיוק…) בחברה. כל עוד אפשר לנגן בשעות העבודה, הלהקה תחיה ותשגשג.

עידו לדרמן
Guest

אין דבר מרגש כמו לראות את העובדים "עושים את האירוע"!
כשעובדים מרגישים השראה, שייכות וגאווה, הם מחוברים לארגון באמת.
כמי שאחראי (ביחד עם שותף שלי רן לבנון), בין היתר על הקמת וניהול להקת eband הנראית כאן בכתבה, אנחנו גאים להיות פרטנרים לתכנית יעדים שתומכת בדבר כה חשוב לארגון: להפיץ את הבשורה של המוזיקה ככלי עובר בין אנשים בתוך ארגונים על מנת לייצר מקומות עבודה מאושרים, לעזור להם לחזק את תפיסת מקום העבודה כבית שני עבור העובדים ולזכות בעובדים מסופקים, נלהבים ומחויבים יותר. :)

מוזמנים לבוא להתרשם ולהתרגש יחד איתנו מהעשייה ב- https://www.facebook.com/inhousebandcommunity/?ref=bookmarks

אנונימוס
Guest

#האחים צברי

מרים שושן
Guest

עם שנים של נסיון וכריזמה ועם טונות של דרייב להקים להקות פנים אירגוניות מקצועיות זה רק דרך inhouse band.
אין ספק שלהקת Max band הרויחה בגדול ובמיוחד אני.
שמי מרים שושן ואני זמרת בלהקת הבית של חברת Max.
אני גאה ונרגשת להיות חלק מפרויקט שכזה.
תודה אישית לinhouse band שמחברת עובדים בארגון ומעצימה אותם.
אישית חזרתי למוסיקה לאחר זמן רב שלא עסקתי בזה וגם הכרתי חברים שקשה לי להתנתק מהם.
אנחנו משפחה אחת.
ת ו ד ה ❤????

יעקב הבינוני
Guest

בן, בשבילי אתה קורט קוביין

רוקי
Guest

למה הלהקה של cloudinary לא מוזכרת כאן? הם עושים קאוורים מעולים שלא יוצאים לי מהראש ועכשיו גם עשו טייק אוף על teenage dirtbag עם מחווה לעובדים חדשים בתקופת הקורונה, זה מעולה!!!

wpDiscuz

תגיות לכתבה: