סטארטפיסט מסביב לעולם: נחיתה לחה, שטרות, תמונות ואינטרנט

ירדן מתחלפת בהודו ובחוויות ראשונות ממובאי. וגם: מישהו שמע על מיקרו-סים בהודו? ואיך המקומיים מקבלים את פרוגנקטור?

תמונה: אמיר ולד, פרוגנקטור, לפטופ ויזם על רקע השער להודו במומבאי

ערוץ הסטארטאפים בניוזגיק מפורסם בחסות תוכנית Microsoft Bizspark, המשתפת פעולה עם ניוזגיק במסגרת תוכנית Geekspark. רוצים לחשוף גם את הסטארטאפ שלכם בניוזגיק ולהיכנס לתוכנית Bizspark של מיקרוסופט? הכנסו לכאן לפרטים נוספים.

זהו יומן המסע של אמיר ולד, הסטארטפיסט והיזם שמאחורי הסטארטאפ הישראלי Colnect, אשר פיתח רשת חברתית לאספנים. לקיץ 2011 יצא אמיר למסע חובק עולם, אך הוא ממשיך לנהל את החברה והשירות וחוויתיו השונות במהלך המסע יתפרסמו כאן בניוזגיק תחת סדרת הפוסטים "סטארטפיסט מסביב לעולם". (והפעם נכתב הפוסט על ידי זוגתו של אמיר – דנה לויטס).


טס לו המטוס הירדני החביב והאדיב, רוחש ובוחש משל היה טיסת טיול שנתי ישראלית. עצות בעברית סחבקית קולחת נזרקו ממושב למושב לגבי גסט-האוסים שווים, אזורים, רכבות ושאר התרגשויות של צעירים טריים של פעם ראשונה עד לותיקים עם וסט טיולים ספארי כולל כל הג'אדג'טים הרצויים מפוצלים לכיסים מרוכסנים היטב נגד כייסים.

נחתנו מוקדם מהצפוי, מומבאי, 4:30 בבוקר. תוכנית של ממש אין, אבל ברגע שהחום, הלחות והרעש נגעו בעור, היה ברור דבר אחד – ברגע שנגיע לעיר, צריך למצוא רכבת לצאת מהעיר. בתור הארוך לדוכן בו מזמינים מונית מהוגנת, קיצרנו את דרכנו ופנינו לבחור בראש התור, איש עסקים ישראלי דתי ומסביר פנים, ואדיבותו השיגה לנו טרמפ חינמי על המונית שלו, אל איפה-שלא-יהיה המלון שלו. המונית דהרה במומבאי החשוכה עדיין דרך כל הרמזורים האדומים בדוך חסר פניות תמוה שמזכיר למי ששכח – הרמזורים כאן הם יותר קישוטי טיקות למצח הכבישים מאשר הוראות שימוש בדרך.

זרים מסקרנים

המונית החלה להאט, מכל המקומות, לפני הטאג' פאלאס הוטל העצום והמפואר. המונית נכנסה לשביל הגישה, שם מחכים לנו הודים מחופשים להודים, כולל כל הזהב, הצילצולים, הטורבן והשפם, ולא נותנים לשלישיה הלא תואמת שלנו להוציא כף רגל מהרכב עד שלא וידאו שאין לנו מרצפת מיותרת להתאמץ לחצות. יצאנו, לחצנו יד למיטיבנו, ויצאנו לרחוב, שם ממש מעבר לפינה, כבר נזהרנו לא לדרוך על כל המשפחות שישנות מכורבלות בתוך עצמן על המדרכה. דילגנו מעליהן בשקט כדי לגלות שאנחנו למעשה נמצאים מול השער להודו. מדובר בשער אבן ענק שאמנם נבנה לברך את בואו של המלך ג'ורג' החמישי, אבל מפורסם גם בשל כך ששימש בתור השער דרכו נשלחו להם לשלום גם אחרוני השתלטנים הבריטים. שלום בריטים, ביי ביי בריטים. ברוכים הבאים להודו. הזריחה החלה.

ישבנו בשער להודו, שם תוך זמן קצר התחילה להתקבץ סביבנו הפמליה המקומית האישית שלנו. אחד הפיצ'רים הקבועים של הודו, בין שאר מדינות מזרח אסיה, אנשים זרים מעניינים מעצם היותם לא-מכאן. שלפתי את פרוגנקטור לתעד את הגעתו. ההודים שלפו מצלמות לתעד את היותם ליד אנשים לבנים. חילקתי לכמה מהם שטרות של קולנקט, אף שנראה שהמראה המחקה כסף של הפלייר עניין אותם יותר מזה שהוא נושא כתובת של אתר אינטרנט לאספנים.

לפוסט הקודם: סטארטפיסט מסביב לעולם: ימי החנוכה בהאמפי, ישראל, הודו

מיקרו סים, מה זה?

שמנו פעמינו אל התור-המיועד-לזרים-בלבד של תחנת הרכבת של מומבאי, ויצאנו עם שני כרטיסים לרכבת לילה. בעיר הסתובבנו במטרה למצוא כרטיס SIM עם חבילת אינטרנט. הרי איך יהיה אתר קולנקט אם הגולם ויוצרו לא מחוברים במרחב האינטרנטי. רוב רובן של עמדות הממכר למוצר שכזה, לפחות שאנו נתקלנו בהן, הן למעשה דוכנים קטנים אשר לפי המראה שלהם ממרחק חמישה מטרים, היו יכולים באותה המידה למכור מקציפים משומשים או מסטיקים. יש להתקרב ולאשר אודיו-קולית עם המוכר בכדי לדעת. סקר מהיר, אך לא חסר מאמץ הליכה, גילה את כמה החברות המומלצות הפועלות בהודו, עם טווח מחירים שנע בין כמה שקלים, לכמה שקלים יותר (אגב, חוץ ממיקרו-סים לאייפון 4. הוא, כמובן, כמעט לא בנמצא. כאשר נמצא – נמצא מעבר לדלת זכוכית עם תג מחיר גבוה פי כמה עשרות. אפל כנראה לא עדכנו את תת היבשת כראוי). בסופו של סיבוב, שכבר התחיל להסתנכרן עם סופו של יום, בחרנו סים נוח וזול עם 6 ג'יגהבייט לחודשיים. לאחר תחלופה קלה של צילומי דרכון, תמונות פספורט וכסף, אנחנו מחוברים. הצלחנו גם להינצל מטלפי דוכנים אחרים שדורשים כתובת מקומית, טלפון ואת שעות הערות של ההורים שלך בבית.

כך סיימנו את היום, מוכנים, מחוברים ועייפים. בלובי הכניסה הרחב של תחנת הרכבת קיבלו את פנינו עשרות או מאות אנשים שהתפרסו על מרבית רצפת הרחבה לשינה, כנראה שינה עמוקה בהתחשב בווליום הבלתי מתקבל על הדעת של ההודעות הבלתי פוסקות ברמקולים. אחרי הלילה ויום שעברו עלינו גם לנו הרצפה נראתה מפתה, אבל בסופו של דבר התיישבנו כמו מערביים טובים בחדר ההמתנה הממוזג של המחלקה הראשונה, עם לפטופים בהטענה, מחכים למיטה התלת-קומתית שלנו ברכבת הלילה.

תמונה: אמיר ולד, פרוגנקטור עם זוג הודי שהגיע להצטלם על רקע מלון הטאג' פאלאס המפורסם


בחסות תוכנית Bizspark


Microsoft Bizspark היא תוכנית גלובלית שפותחה במטרה לסייע להצלחת סטארטאפים בשלבים המוקדמים על-ידי אספקת מספר משאבי מפתח, בזמן שהכי צריך אותם:

תוכנה – במסגרת התוכנית, תקבלו גישה מלאה למגוון הרחב של כלי הפיתוח, הפלטפורמות השונות ורשיונות לכל מוצרי מיקרוסופט לשימוש מיידי למשך 3 שנים, לצורך פיתוח וחדירה לשוק של פתרונות וטכנולוגיות חדשות. כל אלו, יחד עם כל ההטבות האחרות בתוכנית, מגיעות ללא תשלום.

תמיכה – התחברו לשותפים נוספים בתוכנית מרחבי העולם – חממות, משקיעים, יועצים, משרדי ממשלה וספקי הוסטינג – כולם מעורבים ומושקעים באופן שווה בתחומי החדשנות והיזמות בתחום התוכנה והאינטרנט ומציעים מגוון רחב של פתרונות שיוכלו לסייע לכם בפתרון בעיות טכנולוגיות ועסקיות.

חשיפה – מעבר לשיתוף הפעולה עם ניוזגיק, תוכנית Bizspark חושפת את הסטארטפים החברים בה לקהל רחב של משקיעים, לקוחות ושותפים פוטנציאליים. כחברים בתוכנית Bizspark של מיקרוסופט, תזכו לגישה לאקו-סיסטם עשיר של עמיתים למקצוע, שותפים ומגבים משאבי תמיכה מכל העולם, אשר יסייעו לכם לגדול ולהצליח. Microsoft Bizspark זו הדרך המהירה ביותר להזניק את הסטארטאפ שלכם קדימה.

אמיר ולד

אמיר ולד הוא היזם שמאחורי הסטארטאפ הישראלי Colnect, רשת חברתית לאספנים. היום הוא מטייל מסביב לעולם ומנהל את החברה מהפינות הכי נדחות בגלובוס.

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: