נישא עם מסך מגע ומשבר זהות – Asus VivoBook S500 [סקירה]

ליין ה-Vivobook של אסוס מציע סדרת מחשבים בעלי מפרט טכני חזק תמורת מחיר משתלם. האם המחיר הנמוך לצד הפשרות שנעשו על ידי החברה מצדיקים שיהיה המחשב הבא שלכם?

מקור: תמונת יח"צ

מקור: תמונת יח"צ

קיבלנו לסקירה את המחשב הנישא מסדרת הניידים של ASUS – ה-VivoBook אשר כוללת מחשבים ניידים ודקים, בעלי מסך מגע ומערכת ההפעלה החדשה Windows 8 של Microsoft.

שלושת הדגמים בסדרה הנמכרים כרגע בישראל הם S200 S400 ו-S500 שהושקו בארץ בחודש ינואר ומציעים, על פי החברה, שילוב בין ניידות, עמידות וביצועים חסרי פשרות במחירים משתלמים במיוחד. היכולות הללו נובעות בין היתר ממפרט טכני חזק הכולל את מעבדי אינטל מסוג Core, מסך מגע, בגודל 11.6", 14" או 15" ומשטח מגע לשיפור חווית המשתמש.

המחשב שנילקח למטרת הסקירה, ה-ASUS S500 הגיע אלינו בדגם ה-Core i7 שמחירו המומלץ לצרכן הוא 4,590 שקלים.

עיצוב

כאשר מסתכלים על ה-S500CA בהתחלה, נראה שמדובר בסטנד שולחני לציוד משרדי ולא במחשב נייד. המחשב עטוף בגימור שחור עשוי אלומיניום ופלסטיק עם חספוסים אשר מעניקים לו מראה שיכול להשתלב טוב מאוד עם שולחן מעץ שחור. הבעיה הראשונה שנתקלנו בה לאחר חצי שעה מתחילת פעולת ה-Unboxing, היא העובדה שהעטיפה החיצונית של המכשיר הייתה מכוסה בטביעות אצבעות.

המחשב מרגיש מוצק ולא עדין במיוחד אך האם מדובר ביתרון או בחיסרון? זהו עניין של טעם אישי וכאן פחות התחברנו אליו. לטעמנו המחשב אינו מרגיש יוקרתי במיוחד ומתאפיין בעיצוב אולד-סקול משהו. כמו כן, משקלו הכבד יחסית של המחשב ועוביו לא מעניקים כלל הרגשה של אולטרבוק, כפי שהוא מתיימר להציג עצמו.

[flagallery gid=92 name=Gallery]

תצוגה

מסך המחשב חד למדי וגם בעת צפייה בו מזוויות שונות לא הרגשנו בהבדלים גדולים, נוסף לכך גם בהירות המסך שמגיעה כברירת המחדל טובה וברורה. עם זאת, הרזולוציה המירבית של המסך, 1366×768 פיקסלים על גבי מסך בגודל 15 אינץ' מעניקה ללפטופ תצוגה לא מחמיאה של מערכת ההפעלה.

חדי העין בוודאי יבחינו בעת שימוש ממושך במחשב, כי חלק מהפרטים אינם מדוייקים וכיתובים נראים לעתים מפוקסלים מעט ולא ברורים. כמו כן, המראה המבריק של המסך אולי מבריק טיפה יותר מידי, כי בעת עבודה במשרד עם פלורסנטים, חלונות ושמש מבחוץ, משימות רגילות של כתיבה, שלא נדבר על צפייה בסרטים וסרטונים הופכות למשימה כמעט בלתי אפשרית.

צילום: אבישי בסה

צילום: אבישי בסה

ביצועים

מסך מגע – ביצועי מסך המגע של המכשיר הם נקודה טיפה כואבת בסקירה. המסך אמנם עובד היטב ומגיב מצויין למגע, גם בעת נגיעה מרובה של אצבעות וביצוע מחוות כמו Pinch to zoom או גלילה, אך הבעיה העיקרית היא שימושיות המסך בעת המגע, מכיוון שהציר המחבר בין המסך לחלק התחתון של הלפטופ המכיל את המקלדת לא חזק ויציב מספיק. התוצאה היא התנדנדות של המסך בעת שימוש במגע, במיוחד בעת לחיצה על לינקים ומצאתי את עצמי לא פעם מחזיק במסך ביד שמאל בעת שאני מנווט במחשב עם יד ימין. כמו כן, חשוב לציין שבעת ביצוע גלילה בקריאת טקסט, נתקלנו לפרקים בריצודים של הטקסט, תופעה מוכרת במסכים לא חדים שהפריעה לנו קצת בחווית השימוש במסך.

סאונד – לצורך בדיקת הסאונד בדקנו מוזיקה מז'אנרים שונים. כאשר המחשב התבקש לנגן את Paradise של Coldplay השיר נשמע טוב יחסית לרמקולים של לפטופים אחרים ולמרות שחוסר היכולת של הרמקולים המובנים במחשב לנגן צלילים נמוכים, העוצמה הכללית הייתה טובה – עדיין, כאשר מדובר בלפטופ ולאו דווקא הלפטופ הזה, השימוש באוזניות או ברמקולים חיצוניים רצוי ומומלץ בהחלט.

לחצו להגדלה

לחצו להגדלה

וידאו – שוב, לצורך ההשוואה ניגנו את Paradise של Coldplay באמצעות יוטיוב. התמונה שקיבלנו הייתה טובה, אך לא מספיק ברורה. לאחר שניסינו לסדר חלק מהגדרות הבהירות קיבלנו תמונה ברורה יותר, אך נראה שעצם הבעיה טמונה בחלוקת הצבעים במסך, כאשר הצבע הכחול תופס נפח דומיננטי מה-RGB.

בעת הרצת הוידאו קליפ באיכות 1080p, הוידאו רץ בצורה יפה, אך בהשוואה אל מחשב המקבוק אייר שישב לידו (גם כן בעל מעבד Core i7 ואותו סוג של כרטיס מסך – Intel HD Graphics 4000), גם באיכויות נמוכות יותר ההבדלים היו ברורים ונראה כי הרזולוציה המקסימלית הנמוכה ואיכות המסך בכללי היוו פקטור משמעותי בחווית הצפייה הלא מושלמת שקיבלנו מהמחשב.

סוללה – כאשר השתמשנו במחשב במהלך היום שימוש די מאסיבי ללא חיבור לחשמל, נראה שתוכנית הפעולה המובנית במערכת ההפעלה שמגיעה עם המחשב, Power4Gear Battery Saving עושה את העבודה, כאשר לאחר שימוש של כ-3 שעות במחשב נשארו לנו 50 אחוזים מהסוללה, אך בכדי לקבל ביצועים יותר גבוהים עדיף כמובן לחבר את המחשב למקור הטענה או לשלם את המחיר של חיי סוללה קצרים בהרבה.

מקלדת ומשטח עכבר

המקלדת סטנדרטית ונוחה אך דומה מאוד (!) לזו של ליין המקבוקים של אפל בכמו בכל המקלדות בסדרת ה-Vivobook. פחות אהבנו את המיקום של כפתור ה-+ במקום שבו ציפינו לקבל את כפתור ה-Enter, אך ניחא מכיוון שמדובר בעניין של הרגל. ואם בהרגלים עסקינן, בל נשכח שאנו מדברים פה על חלונות 8.

הטאצ'פד במחשב פחות נוח ובעת לחיצה עליו נשמע מין סאונד שכאילו הוא מורכב מכמה חתיכות בשונה מטאצ'פדים אחרים שנתקלנו בהם אשר מרגישים כיחידה אחת. עוד משהו מעצבן שנתקלנו בו, הוא העובדה שלחיצת Tap על החלק הימני של הטאצ'פד, שאמורה לבצע פעולה של קליק ימני, מבצעת לחיצה רגילה. אך חשוב לציין שאת התכונות הללו ניתן להתאים אישית עם אפליקציית ה-Asus Smart Gesture שמגיעה עם מערכת ההפעלה, לנוחיותכם ולאחר ההתאמה הדרושה, העבודה עם הטאצ'פד נעשית לנוחה בהרבה.

צילום: אבישי בסה

צילום: אבישי בסה

לסיכום

עם כל האהבה וההערכה אל המוצרים של אסוס אני חייב להסתייג כאן בדבריי ולהבהיר – אם אתם מחפשים אולטרבוק, לא בטוח שתמצאו בלפטופ הזה את אשר חשקה נפשכם. עם זאת, למחשב יחסית חזק בעל זיכרון RAM בנפח 4GB ומעבד מסוג Core i7 של אינטל – לא בטוח שתמצאו אלטרנטיבה משתלמת יותר מזו המופיעה כאן. אם אתם מסוגלים להתפשר על עיצוב, גודל וביצועי מסך לא מרשימים, אך בכל זאת מחפשים את כוח העיבוד והמהירות של לפטופ עם מסך מגע גדול, בעל מערכת ההפעלה Windows 8, יכול להיות שתג מחיר נמוך של 4,590 שקלים יכול לספק לכם פתרון הולם על מנת למצוא תחליף עדכני וראוי למחשב הנייח שיושב אצלכם בבית.

מפרט טכני

* הנתונים מתייחסים לדגם הנבדק

 • מידות: 38.3×25.9×2.15 ס"מ
 • משקל: 2.1 ק"ג
 • מעבד: Intel Core i7 3517U
 • לוח אם: Intel HM76 Express Chipset
 • מערכת הפעלה: Windows 8
 • זיכרון פנימי: DDR3 1600 MHz SDRAM, OnBoard 4GB
 • מסך: 15.6" 16:9 HD (1366×768) LED Backlight Glare Panel
 • כרטיס גרפי: Integrated Intel HD Graphics 4000
 • זיכרון אחסון: 500GB 5400RPM
 • קישוריות: Combo Audio Jack, VGA/Mini D-sub 15-pin Port, USB 3 Port, 2x USB 2 Port, LAN Port, HDMI Port
 • אודיו: רמקולים ומיקרופון מובנים
 • סוללה: 44 Whrs Polymer Battery

אבישי בר

מנהל מוצר. מפתח Web ו-React Native, חולה גאדג'טים, הולך נגד הזרם ואוהב את כל מה שקשור לגוגל, לאנדרואיד ולקוד פתוח. עיסוקו העיקרי הוא לפרק לחלקים כל צעצוע חדש שמגיע למשרד ואז לכתוב עליו מדריך.

הגב

4 תגובות על "נישא עם מסך מגע ומשבר זהות – Asus VivoBook S500 [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
עודד
Guest

מתי יגיע כבר surface pro לארץ?
אני רוצה לקנות אותו!!

mulli
Guest
אני כותב את הביקורת הזאת דרך המחשב המסוקר .. אני עם המחשב הזה קרוב ל-4 חודשים והביקורת היא להלן: 1.תצוגה-לא נתקלתי בבעיות בפיקסלים,אני חושב שזה יצא לכם בגלל שלא הורדתם את הניילון על המסך,וככל הנראה נתקלתם בטסט של הוידאו בגלל אותה סיבה. 2.מגע-אני לא נתקלתי עם בעיות במגע,שימו לב שיש ציר די חזק שמחזיק אותו ,ומטרתו היא בדיוק לבעיות כאלה,אם נתקלתם בבעיות עם הציר זה נטו בגלל שכנראה שיחקו עם הציר לפני. אני חושב שהביקורת שלכם שגוייה בגלל שלדעתי לא קיבלתם את המחשב בצורה הנכונה לביקורת, בגלל שזה נשמע כאילו נתנו לכם מחשב משומש,בגלל שגם סיפרתם שהמחשב הגיע עם נגיעות… Read more »
ערן
Guest

לא לגעת במוצרי אסוס
אני נכוויתי באופן אישי, אין שירות, לא חוזרים להודעות, מתעלמים, מחשב נייד שמסרתי לתיקון חזר אליי אחרי חודשיים כי לא היו חלקים בארץ. שירות גרוע ביותר.

גם רונלייט שמהם רכשתי את המוצר לא מסייעת – אני לא אקנה מהם יותר.

ראו הוזהרתם. מומלץ לקרוא כתבה שפורסמה בגלובס בנושא "בעיות חמורות במערך התיקונים של אסוס – הלקוחות זועמים"

מתנאל
Guest

מסכים עם מגיב מס' 2!

ביקורת מטעה ושגויה. נראה שפשוט הכותב בא ברע.

המחשב חזק מאוד, בעל עיצוב מרשים (אמנם לא כמו המקבוק אייר, אבל מהיפים בשוק. ותכלס, הכל עניין של טעם) ודקיק.
מעט כבד (אמת) אך זה ממש לא רע, ודווקא נותן תחושה של מאסיביות יוקרתית מאשר פלסטיקיות זולה.
מעולם לא נתקלתי בבעיות בצירים או בגלילה. המסך מגע מהמרשימים, אפילו לצד האייפון.

הבעיה היחידה בה נתקלתי היא חוסר יציבות מסויים במערכת (64bit) אם כי זה הדבר היחיד.
ואגב, קניתי אותו ב 3,700, פחות או יותר באותו תאריך בו הייתה הכתבה.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: