במקום להתנקש ולהילחם: צאו לסיור מודרך במצרים באמצעות Assassin's Creed

משחק הלהיט בסדרת ההתגנבות מציע לכם להניח את כלי הנשק ולצאת לעשרות סיורים מודרכים ברחבי מצרים העתיקה שנבנתה מחדש במיוחד עבור המשחק

תמונה: Ubisoft

אם נהגתם לשחק במשחקי מחשב כשהייתם ילדים או נערים, אתם ודאי זוכרים את ההורים נוזפים בכם לעזוב כבר את משחקי המחשב ולהתמקד בלימודים. לפעמים יכולתם לתרץ שהמשחקים מלמדים אתכם אנגלית או אפילו מעט היסטוריה, אבל זוהי רק תופעת לוואי של גיימינג ולא המטרה של יוצרי המשחק.  מהשבוע משחק הלהיט Assassin's Creed: Origins אשר מתרחש במצרים העתיקה מציע לכם לנוח מההתנקשויות וההתגנבויות המזוהות כל כך עם המשחק, ולצאת לסיורים מודרכים במצריים העתיקה באמצעות העולם שבנו במשחק. הרעיון הזה עוד יכול לשנות את האופן שבו הילדים של כולנו ילמדו היסטוריה.

במשחק הראשי, העולם הוא בעיקר תפאורה מושקעת

Origins boat ride

בלי הסחות דעת מהמשחק המלא. תמונה: צילום מסך

סדרת Assassin's Creed תמיד הצטיינה בכמות הפרטים והדיוק היחסי שהיא הכניסה לעולמות ההיסטוריים שבהם ביקרה: מעידן הקולוניות בארצות הברית, דרך לונדון במהפכה התעשייתית, איטליה בתקופת הרנסאנס, ועד ירושלים העתיקה בתקופת מסע הצלב השלישי. בכל משחק בחרו היוצרים להתמקד בעיקר במדינה אחת בה תתרחש העלילה, וניסו לשחזר אותה בצורה מדויקת יחסית, כך שהשחקנים יוכלו לבקר במקומות כמו כיפת הסלע, הביג-בן, התעלות בוונציה ועוד אתרים רבים. אך מן הסתם, הסדרה בונה את העולם הזה כמעין תפאורה מרשימה למשחק האקשן וההתנקשויות.

במשחקי Assassin's Creed לרוב נכנסים לדמות של מתנקש שצריך לחסל דמויות מפתח בהיסטוריה, אשר לרוב מדכאות ומשמידות את העם עליו הן שולטות. את כל זאת מבצעים בעזרת התגנבות, שבסופה תהרגו במו ידכם את הדמויות הרעות כדי לשחרר את העם ולהצית את המהפכות השונות בהיסטוריה.

75 סיורים מקוריינים ומרתקים

תמונה: Ubisoft

בפעם הראשונה בתולדות הסדרה, Origins מציע לכם לשים את כלי הנשק בצד, ובעזרת מצב משחק מיוחד לבטל את כל האלמנטים המשחקיים ולצאת בצורה חופשית לעשרות סיורים מודרכים במצרים העתיקה, שנבנתה מחדש במיוחד עבור המשחק לאחר תחקיר מעמיק. במצב המשחק החדש, אשר נקרא "Discovery Tour", אין אויבים, אין מגבלת זמן, מלחמות או משימות. במקום זאת, המצב מאפשר לכם לצאת ל-75 סיורים שונים אשר הורכבו, לטענת המפיצה, על ידי מומחים והיסטוריונים. הסיורים מחולקים למספר תמות מרכזיות:

  • מצרים: גיאוגרפיה, חיות הבר וחבל הארץ
  • פירמידות: נקודות הציון האיקונית ביותר של מצרים
  • אלכסנדריה: הסברים על התמורות היווניות שהחלו עם אלכסנדר הגדול
  • חיי היומיום: מידע בנוגע לאנשים, ולא רק על המוניומנטים
  • הרומאים: סיורים בנוגע להשפעה הגדלה של רומא בתקופת המשחק

במהלך הסיור לא תהיו חייבים להשתמש בדמותו של באייק, אשר היה הדמות הראשית במשחק המלא, אלא תוכלו לבחור מבין 25 דמויות שונות שבהן יוליוס קיסר, קליאופטרה ואפילו פשוט ילדים, גברים ונשים מצריות שלרוב שימשו רק כתפאורה לעולם של המשחק. במקום להתרוצץ בין משימה למשימה, מרדף או קרב, פשוט ליהנות מהעולם המדהים ש-Ubisoft בנתה.

תמונה: Ubisoft

באמצעות תפריט פשוט אפשר לעבור בין סיור לסיור, שבהסתכלות רחבה על מפת המשחק פשוט נמצאים כמעט בכל מקום. הסיורים מקוריינים כך שלא תצטרכו לקרוא הרבה, ורק באמצעות ההסברים על המבנה של הפירמידות למשל אפשר להבחין בדקויות וברמת הפרטים שמעצבי המשחק נתנו להם תשומת לב, ולהעריך מחדש את העולם המדהים שנבנה עבור המשחק.

כל סיור מורכב ממספר נקודות עניין, ובהן יש מסלול מומלץ שאפשר ללכת בו (או לרכוב על סוס, לשוט על סירה או אפילו לטפס). בכל נקודה הקריין או הקריינית יתחילו לדבר והמצלמה תתמקד בנושא בו הם עוסקים. במקביל, ניתן להתרשם בלחיצת כפתור מיצירות אמנות רלוונטיות, פסלים, מפות ומידע נוסף, בחוויה שמזכירה הליכה במוזיאון, אבל מוזיאון אינטראקטיבי, חי, ונושם; כזה שלא רק מביא לכם פיסות מן העבר, אלא מנסה להטמיע אתכם בתוכו.

מעניק גם הצצה להחלטות מאחורי עיצוב המשחק

מעבר לערך ההיסטורי, הסיורים מאפשרים גם הצצה אל התהליכים של מאחורי הקלעים של המשחק: פעמים רבות תיתקלו בסימן כחול, שאומר שאפשר לקבל הסבר על השינויים האמנותיים שהכניס צוות הפיתוח והעיצוב של המשחק ולסיבות שהובילו להחלטות אלו, ולא רק על העובדות ההיסטוריות של המוצג. כך למשל, במהלך סיור בפירמידות, נאמר לנו כי לצורך המשחק נוצרו שתי כניסות לפירמידות, בעוד במציאות הייתה רק כניסה אחת, וזאת כדי להקל על השחקנים ולאפשר להם לצאת מנקודה אחרת מזו שנכנסו. כך גם מעריצי סדרת המשחקים יכולים ללמוד על כוונות היוצרים ועל אופן העבודה וקבלת ההחלטות שלהם.

זהו בדיוק מצב המשחק שאתם רוצים לתת לילדים שלכם לשחק בו (בהנחה שהם מבינים אנגלית, כמובן). בלי אלימות, בלי גסויות, בלי מסיחי דעת מיותרים. פשוט סיורים לימודיים ושיטוט באתרים היסטוריים משוחזרים עד לפרט האחרון. כזה שאפשר לשבת ממש עם כל המשפחה וללמוד משהו חדש, תוך כדי ההנאה מהחקר העצמי של העולם.

מה זה אומר לגבי העתיד של חינוך ומשחקי מחשב?

יותר משנהניתי לשחק במצב המשחק החדש, אני נהנה מהאפשרויות הנוספות שהוא פותח לעתיד. כאשר משחק בסדר גודל ענק כמו Assassin's Creed מחליט לשים בצד לרגע את האלימות שמאפיינת אותו, ובאמת נותן את כל הבמה והכבוד הראוי לעולם המדהים שנבנה עבורו, משחקים אחרים אשר ממקמים את עצמם בהיסטוריה (גם אם בצורה תלושה מהמציאות), יכולים לקבל מכך השראה ולהוסיף גם הם מעט ערך חינוכי למשחקים.

העתיד של הגיימינג, לפחות לפי תקוות התעשייה, עשוי להמצא גם בפלטפורמת ה-VR וה-AR. בעזרת המציאות המדומה משחקים כמו אססנז קריד, שסביר להניח כי יטמיעו את פיצ'ר הסיורים גם במשחקים עתידיים, עשויים להפוך את המצב המעט ניסיוני הזה לכזה שמסוגל להטמיע אתכם בתוך נקודות שונות בהיסטוריה, וכך לחוות קצת יותר מקרוב תקופות עתיקות ועולמות רחוקים, תוך לימוד עובדות עליהם. אנחנו כבר יודעים שמיקרוסופט רוצה להיכנס לכיתות הלימוד עם משקפי המציאות המעורבת שלה, ואין שום סיבה שמשחקים כמו Assassin's Creed, שמעניקים גם אלמנט חינוכי לעולם המשחקים, לא ישמשו בתי ספר ומורים כדרך לימוד והעשרה לתלמידיהם.

העדכון אשר מוסיף את מצב הסיור ל-Assassin's Creed Origins הוא חינמי לחלוטין לכל רוכשי המשחק, ומי שמעוניינים רק בסיורים הלימודיים ולא במשחק עצמו יכולים לרכוש אותו תמורת 20 דולרים ב-Steam וב-Uplay למחשב האישי בלבד.

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

2 תגובות על "במקום להתנקש ולהילחם: צאו לסיור מודרך במצרים באמצעות Assassin's Creed"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אלכס
Guest

בתכלס, נשמע הרבה יותר מעניין מהמשחק עצמו.

איתן
Guest

כתבה נהדרת.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: