עם Articoolo הישראלית תוכלו ליצור מאמרים מקוריים בתוך שתי דקות

הסטאראטפ הישראלי רוצה לשנות (או לערער) את עולם התוכן, ולאפשר לכל אחד ליצור מאמר קריא ומקורי במגוון נושאים תמורת סכום זעום

מקור: Articoolo

מקור: Articoolo

תוכן הוא המלך, את זה אנחנו יודעים כבר ממזמן, אבל בעקבות השינויים שגוגל הכניסה במנוע החיפוש שלה (פנדה ופינגווין) והמעבר מפרסום קלאסי ל-Native advertisng, אין היום מהלך שיווקי מכל סוג שהוא שאינו מבוסס על תוכן. בסופו של דבר לא רק אנשי שיווק זקוקים לתוכן בהיקף ותדירות גבוהים, אלא גם בלוגרים, אנשי מסחר אלקטרוני, סטודנטים ועוד.

הסטארטאפ הישראלי Articoolo רוצה לשנות את הדרך שבה אנשים כותבים טקסט, באמצעות טכנולוגיה שיודעת לכתוב מאמרים מקוריים ממש כאילו אדם כתב אותם. המערכת עובדת כך שכדי ליצור מאמר יש להכניס כותרת או מונח בן 2 עד 5 מילים, ותוך שתי דקות האלגוריתם יכתוב לפי אלו מאמר מקורי וקריא.

אני צריכה להתחיל לדאוג לקריירה שלי?

״ראשית, אין לך מה לדאוג לעתיד הקריירה שלך, כי אנחנו מתמקדים באנגלית בלבד כרגע (ועברית לא בתכניות שלנו גם בעתיד), אבל בעיקר כי הכלי שלנו לא אמור להחליף כותבים אנושיים אלא להיות כלי עזר לכותבים שצרכים לכתוב טקסטים רבים בזמן קצר. אנחנו רוצים לשנות את הדרך שבה אנשים כותבים ולהפוך את תהליך הכתיבה לקצר ויעיל יותר. אנחנו פונים בעיקר לאנשים וגופים העוסקים בכתיבת תוכן בכמות ותדירות גבוהה ומציעים להם פתרון. המכונה שלנו מסוגלת לקצר את הזמן הממוצע שכותב עובד על מאמר בכ-80%. אנחנו ממליצים ללקוחות שלנו לעבור על המאמרים שהאלגוריתם כותב כדי לתקן טעויות במידת הצורך וכדי להוסיף את הטאץ’ האישי שלהם״, הסביר לנו דורון טל, מייסד שותף ומנכ״ל Articoolo.

הפלטפורמה הושקה בגרסת בטא פתוחה לפני כ-3 חודשים, במטרה ׳לבדוק את השטח׳, מהי רמת הביקוש לפתרון, והאם בכלל משתמשים יהיו מוכנים לשלם עליו. במקביל, השיקה החברה גם פלאגין לוורדרפס וגרסת API של הטכנולוגיה. במסגרת הפיילוט החברה מדווחת על כך שקרוב ל-10,000 יוזרים כבר התנסו במערכת, ולמעלה מ-1000 מהם משלמים (בין 20-100 דולר).

article

את המאמר ניתן להדפיס או לשלוח למייל

״מבחינתנו היה מדובר בפיילוט שמטרתו בעיקר להרגיש את הדופק של שווקי היעד שלנו. לאחר מספר שבועות ראינו תגובות מעולות ומספרים מטורפים הן מבחינת שימוש והן מבחינת כמות לקוחות משלמים ולכן החלטנו להתקדם לשלב הבא מוקדם מהמתוכנן. לפני מספר שבועות התחלנו לפנות לשוק הארגוני. מיפינו 5 תחומי פעילות בהם תוכן טקסטואלי בהיקף גבוה הוא רכיב משמעותי והתחלנו פיילוטים עם מספר חברות ענק. לפני שבועיים חתמנו על הסכם קורפרייט ראשון עם חברה שנספק לה קרוב למליון מאמרים בשנה״, אמר טל.

כיום מי שמחפש אחר מאמרים יכול למצוא אינספור זירות מסחר ונותני שירותים, ובראשן כמובן פייבר הישראלית. עלות השימוש באותן פלטפורמות מתחילה ב-5 דולר, ויכולה להגיע עד ל-80 דולר. הבעיה עם הפתרונות הללו היא שהם גם ׳יקרים׳ (חכו שתשמעו כמה עולה מאמר ב-Articoolo) וגם עדיין יש להמתין במקרה הטוב יום-יומיים עד שהמאמר יהיה מוכן. אופציה נוספות היא להשתמש בתוכנות ספין למיניהן (סוג של תוכנות שלוקחות טקסט קיים ומשכתבות אותו ע”י החלפה של מילים נרדפות), אבל התוצאה המתקבלת היא לרוב ברמה די נמוכה.

״היתרון של הכלי שלנו על פני התוכן הגנרי שנמכר ב-5 דולר בפייבר או אפ-וורק הוא בכמות ובמהירות. אף כותב אנושי לא יכול להתמודד עם כתיבה של מאמר מקורי, אפילו אם הוא ברמה נמוכה, בפחות מ-2 דקות. ואף כותב אנושי לא יכול לכתוב 50 מאמרים שונים על אותו נושא בתוך שעה״. כמו כן, עלות של מאמר בשירות מסתכמת בחצי דולר, עלות כמעט אפסית ודי מגוחכת יש לומר.

מימין לשמאל: דורון טל, ליליה דמידוב ודר' ניר חלואני

מייסדי החברה מימין לשמאל: דורון טל, ליליה דמידוב ודר’ ניר חלואני

ברור שבדקנו

בתור אחת שכותבת באופן תדיר, כמובן שהסתקרנתי לנסות את המוצר. הדבר הראשון שהפריע לי הוא שכדי ליצור מאמר, עליכם להירשם קודם כל לשירות, אחרת אין לכם לאן להתקדם. אם קראתם סקירות שלי בעבר, אתם בוודאי יודעים עד כמה קשה לי עם אתרים או אפליקציות שעוד לפני שאני בכלל יודעת מה הם מציעים, דורשים ממני להירשם. לכן, היה נחמד אם היה ניתן ליצור מאמר ראשון מבלי להירשם, לראות את היכולות של המערכת ומשם להחליט האם להתקדם או לחפש אחר אלטרנטיבה אחרת.

אבל לא חשוב, עברנו את זה ונרשמתי לשירות. כדי ליצור מאמר יש לציין את הנושא, לבחור את כמות המילים המקסימלית שעומדת על 500 (המינימום הוא 250 מילה) ולציין האם אתם מעדיפים מאמר שיהיה יותר קריא או יותר מקורי. בשלב הבא תיאלצו להמתין משהו כמו דקה עד שהמאמר שלכם ׳יצא מהתנור׳, המתנה שעוברת בנעימים הודות למשפטים משעשעים כגון ״רופאים אומרים שהמתנה טובה לבריאות״ או ״7 מתוך 8 מכותבי תוכן מעדיפים פיצה עם זיתים כאשר הם נאלצים להישאר במשרד עד מאוחר״.

מקור: צילום מסך, Articoolo

מקור: צילום מסך, Articoolo

בסיום ההמתנה תבחינו במאמר שמוצג בצורה מטושטשת, למעט שורה אחת שאמורה לאפשר לכם להתרשם מהתוכן. אני רוצה להתייחס לסוגיה הזו ולהגיד שזה בלי אפשרי לעשות זאת. מובן לי הרעיון מאחורי, שכן מספיק שהמאמר יוצג במלואו לשנייה וכבר מישהו יספיק לעשות צילום מסך, אבל אני לא חושבת שעל סמך שורה אחת אני יכולה להחליט האם מאמר מתאים לי או לא.

מצליחים להתרשם?

מצליחים להתרשם?

כדי לצפות במאמר המלא יש ללחוץ על כפתור הרכישה, ותוך מספר שניות המאמר יוצג בפניכם. את המלל ניתן להעתיק בקלות (Copy + Paste), להדפיס או לשלוח במייל. אגב, ניתן לשים לב שלמרות שהמינימום עומד על 250 מילה, פעמים רבות התוצאה יוצאת קצרה יותר.

מבחינת מחירים, ככל שתרכשו חבילה עם יותר מאמרים – כך המחיר למאמר יהיה כמובן נמוך יותר. לצורך השוואה, מנוי חד פעמי לעשרה מאמרים עולה 19 דולר, בעוד שמנוי חודשי ל-30 מאמרים עולה 29 דולר, והחבילה המשתלמת ביותר תיצור לכם 250 מאמרים מידי חודש תמורת 99 דולר בלבד (שהם שקל וחצי למאמר).

ההתרשמות שלי מהשירות היא שקהל היעד העיקרי שלו, אם לא היחידי, הוא ללא ספק בעלי אתרים ומשווקים שרוצים לקדם עסקים באמצעות SEO. אני לא חושבת שקיים סיכוי שבלוגר או עיתונאי ישתמשו בשירות, למרות הפיתוי והנוחות שבדבר. מה שכן, אנשים שכותבים למחייתם יכולים להשתמש בתכנים בתור עוד נקודת מבט, השראה או לקבל הכוונה כיצד להתחיל לכתוב על נושא מסוים.

רק תחילת הדרך

Articoolo נוסדה בשנת 2014 ע”י ד״ר ניר חלואני, ליליה דמידוב ודורון טל. במשרדי החברה הממוקמים ביקנעם מועסקים כעת כ-6 עובדים. לפני כשנה השלימה Articoolo סבב גיוס סיד בהיקף של קצת פחות ממיליון דולר, וכעת היא יוצאת לגיוס נוסף. מטרת הגיוס העתידי היא להמשיך ולפתח את האלגוריתם שכרגע יודע לייצר תוכן ברמה יחסית בסיסית, ולהגיע בעוד מספר חודשים לרמת תוכן שתתחרה גם בכותבים אנושיים.

Avatar

הילה חיימוביץ׳

גיקית, Deal With It

הגב

13 תגובות על "עם Articoolo הישראלית תוכלו ליצור מאמרים מקוריים בתוך שתי דקות"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
שלומי
Guest

צוות מצויין ! בהצלחה

דרור
Guest

“אני לא חושבת שעל סמך שורה אחת אני יכולה להחליט האם מאמר מתאים לי או לא.”

ובכן, בדוגמה שמופיעה בכתבה משפט אחד בהחלט מספיק בשביל להבין שהמאמר יהיה בלתי קריא ומלא בטעויות דקדוק…

מביך:/

רועי
Guest

מסכים לגמרי!

Batsheva
Guest

רעיון מעניין. אבל אם רוצים למכור משהו על סמך משפט בודד, כדאי מאד שלפחות הוא יהיה פיקס. אל תפטרו את כותבי התוכן והעורכים just yet…

רועי
Guest
אני חושב שהדוגמה בכתבה ל״מאמר״ על בינה מלאכותית מראה בדיוק את איכות התוכן המופק. רצף של מילים שלעיתים מצליחות ליצור משפט עם משמעות ולעיתים קרובות יותר לא. הצרכנים היחידים של שירות כזה הם אנשי SEO איכות התוכן לא רלוונטית להם והדבר היחיד עליו הם נמדדים הוא דירוג של עמוד/אתר. אלו אותם אנשים שיעשו תרגום אוטומטי לכתבה עם Google Translate ויעלו לאתר שלהם את התוצר. כמו גוגל Translate, ניתן להבין בגדול מה הכוונה של משפט כזה או אחר, אבל ממש אי אפשר לפרסם את התרגום ולהניח שהוא יהיה קריא או קוהרנטי. איכות נמוכה של תוכן שגם אם הייתה מופקת על ידי… Read more »
לאוניד
Guest

שלום רועי

קראתי את תגובתך והייתי רוצה לציין דבר שכבר שנים רבות אנשי SEO אינם נמדדים אך ורק ע”פ דירוגים של דפים שונים, אלא גם ע”פ פניות בפועל של לקוחות פוטנציאליים ולעיתים גם ע”פ רכישות בפועל.

בברכה,
לאוניד
http://www.Leonid.co.il

וובסל קידום אתרים
Guest
וובסל קידום אתרים

איכות התוכן מאוד משמעותי עבור קידום SEO בגוגל

יוסי
Guest
אני מאוד אוהב כלים אוטומטים שיכולים לחסוך זמן וכסף אךלדעתי גם בשביל seo השירות הזה לא יהיה יעיל. כי אף אחד לא יכול לקרוא מאמר שכולו כתוב עם שגיאות במיוחד דוברי השפה. לכן הBounce Rate יהיה מאוד גבוה וסתם חבל להעמיס את האתר שלך עם תוכן שהוא לא איכותי. חוץ מזה נראה לי גם עבודה כפולה לעבור על מאמר לא טוב ולהתחיל לשים מילות מפתח ולשנות משפטים. אני מהמר שהשירות יחיה תקופה דיי גדולה על משקיעים, אלא אם כן יצליחו לגייס בפעם השניה. לאחר שהכסף יגמר המיזם יסגר או יהפוך לשירות אחר. כמו כן משהו מאוד חשוב. כשאתה מחביא משהו… Read more »
hfhgfjhgf
Guest

אז לא הבנתי מכל הסיפור, איך היה המאמר ?

אייל
Guest

אז נכנסתי לאתר, ופתחתי חשבון (כי חייבים) עם מייל פיקטיבי, וניסיתי לייצר מאמר בנושא ״Mobile Games”, וקיבלתי מיץ של זבל.
אוסף של מילים ומשפטים ללא משמעות אנושית או שמץ של הגיון, יש לי הצעה לשם חדש לאתר שלכם :
SeoGarbageGenerator.com

אגב, למען ההגינות ניסיתי נושאים שונים, אבל הרמה נשארה מחפירה.

יותם
Guest

אני עובד עם הכלי כבר מספר שבועות והוא חסך לי הרבה מאוד זמן. עד היום הזמנתי מאמרים מפייבר והתוצאה שם הייתה הרבה פחות טובה ולפעמים לקח לי חמישה ימים לקבל גירסא נורמלית של מאמר. במבחן התוצאה ברוב המקרים התוצאה של הכלי לא מושלמת אבל לוקח לי עוד כדקה או שתיים להפוך את המאמר לטוב.

יונתן
Guest

איכות גרועה. הייתי מתבייש להשיק מוצר בצורה כזאת.

איחטיאנדר
Guest

לא לשכוח שניר חלואני, אחד היזמים, היה מעורב לפני מספר שנים בהונאה (!) בשם INFIMA.

רן בר זיק מרחיב על זה בסדרת הציוצים: https://twitter.com/barzik/status/831415730692304896

wpDiscuz

תגיות לכתבה: