ארט מדיקל מגייסת 20 מיליון דולר לצינורות ההאכלה החכמים שלה

החברה הישראלית מפתחת פלטפורמה של צינורות חכמים מבוססי חיישנים ומערכת ניטור מידע ייחודי, המאפשרים תגובה אוטומטית בזמן אמת לצמצום סיבוכים רפואיים טרם התרחשותם

צילום: יורם רשף

שאיפה של נוזלי קיבה (ריפלוקס) או רוק כתוצאה מתהליכי ההזנה וההנשמה גורמת לא פעם לדלקת ריאות, מה שעלול לגרום לסיבוכים מסוכנים לחולים במחלקת טיפול נמרץ, להאריך את זמן השהייה במחלקה ולהעלות את הסיכון לתמותה. זו הסיבה שרופאים במחלקות טיפול נמרץ נדרשים לפקח על המטופלים באופן קבוע על מנת לזהות את האירועים ולהקטין את הסיבוכים. עד עכשיו, היתה נעשית הפעולה הזו באופן ידני, הליך שאורך זמן רב ומגדיל את הסבירות לסיבוכים אצל המטופלים, מכיוון שלא ידוע מתי אירוע מסוג זה מתרחש ולצוות הרפואי אין כלים אוטומטיים לזיהוי והתמודדות עם הבעיה. הפלטפורמה של ART MEDICAL, מאפשרת לזהות באופן אוטומטי ריפלוקס קיבה והפרשת רוק וכן למנוע את השפעתן המזיקה על המטופלים במחלקת טיפול נמרץ. בנוסף לכך, המערכת מפקחת על הפקת שתן ותורמת להורדת הסיכוי לפגיעה כלייתית חריפה.

המערכת שפיתחה ART MEDICAL תאפשר לרופאים כמה יכולות חדשות כמו איסוף נתונים על המטופל, המתאפשר באמצעות חיישנים המוטבעים במגוון צינורות. המידע הנאסף כולל: צרכי האכלה, הפרשת רוק ומתן שתן; שליטה בתהליך ההזנה וקבלת מידע בזמן אמת, כולל המיקום המדויק של הצינור וצרכי ההזנה הספציפיים של כל מטופל באופן אינדיבידואלי; תיקון אקטיבי של בעיות מסכנות חיים באופן מיידי ואוטומטי, כאשר צרכי המטופל מותאמים תוך כדי הטיפול, בטרם הופעת סיבוכים.

גיוסים בגובה 27 מיליון דולר

ART MEDICAL הוקמה ב-2009 על ידי לירון אליה והיא מחזיקה משרדים בנתניה ופאלו אלטו. מאז הקמתה גייסה החברה כ-7 מיליון דולר בסבב סיד, כולל השקעה של רשות החדשנות (המדען הראשי) וקרן Grand Challenges של ביל ומלינדה גייטס. סבב הגיוס הנוכחי בגובה 20 מיליון דולר הובל על ידי Advanced Medical Technologies, חברת השקעות פרטית אמריקאית.

בתגובה לגיוס מסר לירון אליה, מייסד ומנכ”ל החברה: “אחד האתגרים שיש לצוות הרפואי בטיפול נמרץ הוא סיבוכים ותמותה מסיבות שהם אינם הסיבה המרכזית בגינה אושפז החולה. מכיוון שאנחנו מנגישים דאטה חדש וגם פועלים לפיו, המערכת יכולה לשפר את סיכוי ההחלמה של החולה ולחסוך כסף רב למערכות הבריאות”. אליה הוסיף: “ריפלוקס הוא סיכון גדול לחולים שזקוקים לצינור האכלה, והמודעות לכך נמוכה. צריך טכנולוגיה כדי לפתור את הבעיה הזו, ואנחנו מאמינים של-ART MEDICAL יש את הפתרון”.

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב-yaneev@geektime.co.il

אין תגובות

התגובות לפוסט סגורות.

תגיות לכתבה: