Aroundish: מקשרים בין הבשלנים להייטקיסטים הרעבים [סטארטאפ]

במקום להתפשר על ארוחת צהריים קרה, יקרה ולא משביעה, Aroundish יביאו עד אליכם את ארוחת הצהריים שאתם תרצו, שתגיע ישירות ממטבחו של בשלן מקומי.

מה אוכלים היום? מקור: צילום מסך

מה אוכלים היום? מקור: צילום מסך

הגיעה שעת הצהריים ואתם עומדים מול הדילמה הקבועה והיום-יומית: מה נאכל היום? בעוד שאתם יכולים להזמין שוב את הפיליפינית החריפה, לצאת מהמשרד ולהרכיב את הסלט שלכם או פשוט להסתפק בהזמנה מהמקום ממנו כולם מזמינים, אנו בטוחים שהייתם מוכנים לוותר על כל זה תמורת ארוחה חמה, ביתית, מזינה וכמובן בריאה.

למזלכם, כעת תוכלו לעשות זאת בעזרתו של הסטארטאפ הישראלי Aroundish, שיקשר בין הבשלנים הביתיים הנמצאים בסביבה אליכם, עם מגוון רחב של מנות ואפשרויות. הכינו את המפיות, האוכל כמעט בדרך אליכם.

לאכול בלי להתפשר

הקונספט העומד מאחורי הסטארטאפ הנוכחי הוא פשוט: לחבר בין המשתמשים הרעבים לטבחים המסוגלים לספק עבורם מאכלים שונים ומגוונים בכל יום לארוחת הצהריים. על מנת להבין לעומק את הרעיון מאחורי הסטארטאפ הנוכחי, החלטנו לקחת על עצמנו את המשימה הקשה ולצלול אל עבודת השטח: להזמין ארוחת צהריים באמצעות השירות.

ההזמנה מתבצעת בצורה קלה במיוחד, באמצעות אתר ייעודי המציג את המנות השונות, הרכיבים שלהן, הכמות שנותרה להזמנה וכמובן, המחיר. בניגוד לשירותי משלוחים אחרים, על מנת לשמור על איכות המאכלים כל שף מציג מספר מוגבל של מנות, בהתאם למה שיכול לספק. בנוסף, כל שף מציין את זמני החלוקה השונים שלו, כך שתוכלו לדעת מראש מתי תגיע ארוחת הצהריים שלכם במקום לשבת ולחכות לה בחוסר סבלנות.

במטרה שלא תפספסו את המנה האידיאלית עבורכם, כמו גם על מנת להזכיר לכם לבצע את ההזמנה ולדאוג שתהיה לכם ארוחת צהריים, החברה דואגת לשלוח אימייל יומי המציג מספר מנות נבחרות. החברה שמה דגש על הצעת לפחות מנה אחת צמחונית ומנה אחת טבעונית, לצד העובדה שהשפים מדגישים את התוספות השונות במאכלים הרלוונטים לאלרגניים, כגון חלב.

כפי שכולנו יודעים, חלק מחווית האכילה מתבצעת באמצעות העיניים. לכן, לצד כל מנה דואגים השפים להציג את התמונות הרלוונטיות של המנות השונות, על מנת שתוכלו להבין, פחות או יותר, מה בדרך אליכם. כך לדוגמה, מנת הקציצות שהזמנו מתאפיינת בהרבה ירוקים מסביבה, שיכולים להוות יתרון למי שמנסה לשמור על תזונה בריאה.

מתחת לכל אחת מהמנות תוכלו לראות מי הוא השף, השפית או השפיות העומדים מאחוריה, כמו גם את הדירוג שלהם. הדירוג נקבע על ידי המשתמשים האוכלים בלבד ומשוכלל בהתאם לחוות הדעת השונות. כניסה לאחת מהמנות תאפשר לכם לקרוא מעט אודות השפים ולהכיר אותם קצת יותר, לפני ההזמנה.

אודות המנה, אודות השפיות. מקור: צילום מסך

אודות המנה, אודות השפיות. מקור: צילום מסך

הגיעה שעת הצהריים

אנחנו החלטנו ללכת על מנה שנשמעת קלאסית אך מגוונת ועם טעם של בית: קציצות עוף ברוטב לימוני. בתיאור המנה מסבירות השפיות שלנו, קרן ויעל, אודות הרכיבים השונים ומפרטות מה הן התוספות, כשאנו קיבלנו מנת אורז וסלט עגבניות. לצד התוספות שפורטו באתר, קיבלנו ״צ׳ופר״ של 2 פרוסות לחם ואפילו מספר קוביות בראוניס לקינוח. בשלב זה חשוב להבהיר כי התוספות הללו הגיעו לכל מי שהזמין מהשפיות שלנו, כך שכולנו קיבלנו את אותו היחס המיוחד והאישי.

מלבד העובדה שהאוכל אכן הגיע בזמן, שזה כבר יתרון שלא קיים אצל חלק ניכר מהשירותים דרכם אנו מזמינים מזון, הופתענו לגלות שכל המנות אכן חמות ומוכנות לאכילה ישר מהקופסה. גודל המנה נקבע על פי הכלי, אותו מספקת Aroundish בעצמה, במטרה לשמור לא רק על אחידות ויזואלית אלא גם על אחידות בגודל המנות המוצעות.

כעת הגיע הדבר החשוב ביותר: האכילה. אנו חייבים להודות, יוצא לנו לאכול בחוץ לא מעט אך המנה הנוכחית הרגישה הרבה יותר ביתית מכל אותן ״מסעדות פועלים״ בהן אנו נוטים לבקר. המנה הרשימה לא רק בכך שהייתה חמה והורגש כאילו הוכנה ממש פה לידנו, אלא בכך שהייתה גדולה במיוחד. בעוד שאנו אוהבים לאכול, את המנה הנוכחית לא הצלחנו לסיים, למרות שניסינו.

בצד החיובי, במידה ואתם לא נוהגים לאכול יותר מידי בשעות הצהריים, הודות לקופסאות האחסון הנוחות תוכלו לשמור את המזון לשעות הערב, או אפילו לארוחת הצהריים של מחר. אם נסכם את ארוחת הצהריים שלנו: היא הייתה טעימה, גדולה ובהחלט שווה את המחיר של 45 שקלים, כשאף הרגשנו כי פינקו אותנו משמעותית הודות לקינוח שעזר לנו להחזיר את רמות הסוכר בשעות אחר הצהריים.

על מנת לקבל תמונה מעט יותר רחבה אודות השירות, את ארוחת הצהריים חלקנו עם מספר ״לקוחות קבועים״ של החברה, המשתמשים בשירות למעלה מחודשיים. גם הביקורות שלהם היו טובות וחיוביות במיוחד, כשציינו לטובה את שירות הלקוחות של Aroundish, הדואג להקשיב לכל ביקורת או הערה בונה ולטפל בה מיידית.

הבעיה היחידה שעלולה להתעורר, להערכתנו, היא עבור משתמשים הנוטים לאכול בשעות מאוחרות במהלך היום. לאור העובדה שעליהם לבצע את ההזמנה עד השעה 11 בבוקר, שעה בה ייתכן שעדיין לא יודעים מה ירצו לאכול, ייתכן שהשירות לא יהיה רלוונטי עבורם, לפחות לא בשלב זה.

כך זה נראה מבפנים: קציצות עוף ברוטב לימוני. צילום: גיקטיים

כך זה נראה מבפנים: קציצות עוף ברוטב לימוני. צילום: גיקטיים

התחיל בצורך אישי, התפתח לצורך עסקי

הצוות העומד מאחורי Aroundish, הכולל את מרב זקס-בית לוי, דבורית וינהבר-פנר ואביעד אשד החל לעבוד על הרעיון בנובמבר 2013, שנולד מתוך הצורך של מרב ודבורית כאמהות קרייריסטיות ועסוקות להאכיל את ילדיהן באוכל בריא, טרי ומגוון מידי יום. לצערן, לא היה להן את הזמן או האפשרות לדאוג להכנת האוכל, מה שהוביל למוצר הראשוני.

״אני מתגוררת בביצרון – שכונה ׳של פעם׳ עם אוכלוסיה ותיקה. הייתי חוזרת בשעות הערב עם הבן שלי הביתה, מריחה את הריחות העולים מהבתים של השכנים ותוהה כמה נחמד זה היה אם הייתי יכולה לדעת מי מבשל מה ולהזמין מהם.״ מסבירה מרב.

דבורית מוסיפה כי “היכולות המוגבלות שלי בתחום הבישול וחוסר הזמן שלי בתור קרייריסטית הביאו אותי לחשוב על חברותי מהשכונה, שעובדות מהבית ויכולות להרוויח מבישול של עוד כמה מנות בנוסף לאלה שהן מכינות לילדיהן. כך כולם יצאו מורווחים. משמח אותי לחשוב שהילדים שלי יוכלו לאכול ארוחות צהריים חמות ובריאות גם כאשר אני לא בבית.”

לאחר שהצוות התקבל לתכנית ההאצה של The Junction והחלו לבדוק את הביקוש למוצר שלהם בשוק, הגיעו למסקנה מפתיעה. אמנם הורים מעדיפים להשקיע את הזמן והאנרגיה בהכנת האוכל לילדיהם בעצמם, הם זקוקים לפתרון בכל הנוגע לארוחות הצהריים במשרד. לכן, החליטו להתמקד בהצעת השירות לאותם קרייריסטים, כמו גם לשאר יושבי המשרד המעוניינים בארוחה חמה, מזינה וביתית מידי יום.

מרב, דבורית ואביעד. מקור: Aroundish

מרב, דבורית ואביעד. מקור: Aroundish

במטרה להציע את השירות הטוב ביותר, החברה היא זאת המספקת את כל השירות, End-to-End – מרגע ההזמנה באתר ועד שהמנה מגיעה אל שולחן האוכל. החברה עובדת במתכונת בטא, מה שאומר שנכון לעכשיו מתמקדת באיזור חלוקה מוגבל. עם זאת, היא מתכננת להתרחב משמעותית אל איזורים נוספים ומזמינה את המשתמשים המעוניינים בשירות לפנות ישירות אליה, על מנת שתוכל לבחון את ההרחבות וההגעה גם אליהם.

לדברי הצוות, הם מאמינים שמה שהופך את המוצר לטוב יותר לעומת המתחרים, כגון Munchery, SpoonRocket, Sprig לצד הנציגויות הישראליות כגון HommyFood או יאמי, הוא קודם כל המוצר עצמו. כלומר, השירות והאוכל שמסוגלת לספק ללקוחותיה. החברה מבהירה כי מציבה סטנדרט גבוה באיכות האוכל, כמו גם דואגת להציע מגוון רחב של ארוחות המשתנה מידי יום, לצד האופן והתזמון בו הארוחות מגיעות ללקוחות.

עוד מוסיפה החברה כי יש לה יתרון טכנולוגי על פני המתחרים, המאפשר פרסונליזציה של השירות לכל לקוח, שירות מבוסס מיקום ומערכת הבנויה כך שבאופן מיידי ניתנת לשכפול לשווקים נוספים, גם מחוץ לגבולות ישראל. בנוסף, מודל המשלוחים של החברה מאפשר לה לאסוף את הארוחות בכמות גדולה ממגוון רחב של שפים ולהעבירם למשרד בזמן קצר, כאמור, עם דגש על שמירת הטריות והחום של המנה.

מרב מציינת כי ״אנחנו צוות של שלושה, כשכל אחד מביא למיזם ידע מצטבר בתחומים שונים. ביחד, הצלחנו עד כה לעבוד בצוות כה מצומצם ובמשאבים מוגבלים, תוך שאנחנו מרוויחים מהיום הראשון לפעילותינו ומצליחים לגדול מידי יום, באופן ויראלי וללא הוצאות שיווקיות״.

החברה נמצאת בעיצומו של סבב גיוס, כשאחד מהמשקיעים הוא לקוח של השירות, שביקש להכלל בהרצה של החברה. למרות שלא היה באיזור החלוקה הראשוני, השלושה אפשרו לו להתנסות בשירות, כשלאור שביעות רצונו הרבה ביקש להצטרף כמשקיע. במקביל, החברה ממשיכה לגייס את הסכום הדרוש להרחבת השירות כשפניה מביטים אל עבר שווקים גדולים משמעותית, במטרה להביא את המהפכה במשלוחי הארוחות גם לקהל הלקוחות הנמצא מעבר לים.

עיקרית, תוספת, סלט ולחם. צילום: גיקטיים

עיקרית, תוספת, סלט, לחם ובראוניס לקינוח. צילום: גיקטיים

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

13 תגובות על "Aroundish: מקשרים בין הבשלנים להייטקיסטים הרעבים [סטארטאפ]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
הייטקיסט רעב
Guest

ללא הסכם עם 10ביס\סיבוס הסיכויים לשרוד לא גדולים…

מנשה
Guest

מסכים בהחלט. המחירים לא זולים (42שח לשניצל!!!)
ואם לא יעשו הסכמים עם חברות או כרטיסי חברות, לא יהיה להם סיכוי.

עידן
Guest

מסכים לגמרי. זה הדבר הראשון שחשבתי עליו.

לקוח נאמן
Guest

המחיר הוא לארוחה מלאה באיכות גבוהה – מנה עיקרית, תוספת וסלט, כאשר בדרכ מתלווה לארוחה גם קינוח צ׳ופר. בהחלט מחיר הוגן בהתחשב בעלויות חומרי הגלם הגבוהים ובאלטרנטיבות. לשם ההשוואה – ארוחה עסקית של שניצל בקופי בר עומדת על 59 שקלים ומהקצה השני סלט קצוץ עם עוף במקדונלדס עולה 35 ש״ח.

מרב
Guest

נשמח להסכם עם 10bis/ cibus, כרגע נעננו שאינם יכולים לתמוך בכך ולכן פתחנו פתרון עצמאי שמאפשר לעובדים לרכוש מקרדיט של החברה אצלינו ולחברה לנהל זאת בצורה קלה ופשוטה עם אפשרות להתאים את הניהול לצרכיהם (עם/ בלי לימיט יומי וכו׳).

טל
Guest

וגם נשאלת השאלה: אם 6 כבר רכשו היום, זה מתחיל להיות תעשייתי. אם זה יצליח, כל טבח ביתי שכזה יתחיל לעבוד סביב השעון והביתי כבר יהיה מסחרי..

עוז אדרי
Guest

יוזמה מבורכת!
אני חושב שלמרות שהמחירים מעט גבוהים (הכל בפרופורציה, כמובן) יתכן מאוד שהמנות כן שוות את זה.
בנוסף מהתגובה של מרב מ- Aroundish ניתן להבין שהם נכונים לבדוק אופציות מגוונות להסדרים לגבי הארוחות – כך שיכול להיות שזה ייצא משתלם לשני הצדדים.
לחבר’ה של Aroundish, במידה ואתם צופים, עצה ידידותית – תציגו באתר בצורה נוחה את אזורי החלוקה הזמינים כרגע (כרגע בת”א בלבד לצערי), מעבר לעצה שאפשר לשלוח לכם מייל כדי לדעת מתי תרחיבו את אזור החלוקה.

יאיר
Guest
שאלות והערות – בתור בעל של מישהי מאוד מוכשרת בתחום הקונדיטוריה, בזמנו ביררנו קצת, ואי אפשר מבחינת תקנות משרד הבריאות לייצר מזון בבית. על מנת לייצר מזון יש צורך ברשיון יצרן, ויצרן מזון לא יכול לקבל אותו אם הוא מייצר מזון בבית. כמובן שיש מקרים בהם יצרני מזון ביתיים נניח עושים שיתוף פעולה עם קונדיטוריות וכו’ ודרכם מוכרים את המזון שהם מייצרים, אבל עקרון, עד כמה שהבנתי הדבר אסור, ומי שמייצר אוכל בבית חשוף לביקורות וקנסות של משרד הבריאות וגם לא יכול לקבל ביטוח (הרי אם מישהו חס וחלילה מקבל קלקול קיבה, הוא יכול לתבוע את המקום שממנו קנה את… Read more »
אסי
Guest

נקודה טובה.
אסור להתעלם מכל הפקטרים ה”רישיוניים”.
ההיסטוריה (airbnb, uber וכו’) מראה ש-sooner or later הדברים האלה צצים וצריך לטפל בהם מראש ולא להתעלם.

לירן גרינברג
Guest

הזמנו מ-Aroundhish לאירוע של החברה והיה מעולה.
אוכל טעים, הגשה יפה, שירות מעולה.
מומלץ בחום!

אורית
Guest

האם אפשר לשלפ עם תןביס?

טל
Guest

טעים, משתלם ומוצלח מאוד! נהנינו מאוד להזמין אוכל דרך אראונדיש כשהיינו באזור החלוקה שלהם.

דן
Guest

להוציא כל יום 45 ש”ח לארוחה זה הרבה, בלי קשר לכמה טוב זה.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: