אחד מסבבי הגיוס הגדולים של השנה מקפיץ את השווי של Armis ל-3.4 מיליארד דולר

אחרי שגייסה מאות מיליוני דולרים, נרכשה על ידי קרן הון והמשיכה לגייס כסף, מכריזה ארמיס על אחד מסבבי הגיוס הגדולים ביותר של השנה וכמעט מכפילה את שוויה בחודשים בודדים

תמונה: Armis

אחרי שנמכרה לקרן Insight במה שנחשב אז לעסקת הסייבר הגדולה בהייטק הישראלי; ואז הכפילה את שוויה שנה לאחר מכן; מודיעה היום (ב') ארמיס על מגה-גיוס בגובה 300 מיליון דולר (בהובלת One Equity Partners) על פי שווי שוק של 3.4 מיליארד דולר. בשיחה עם גיקטיים מסבירים המנכ"ל וה-CTO של החברה על הסטטוס המעניין של ארמיס שנעה על התפר בין לא-בדיוק-סטארטאפ-לא-בדיוק-חברה-בבעלות, למה חשוב להדגיש שאין כל רכיב סקנדרי בגיוס, ולאן פני החברה כעת.

ה-Google Maps של הארגון

על קצה המזלג, Armis מזהה מכשירים המחוברים והמנותקים מהרשת, מנתחת באופן שוטף את התנהגותם לזיהוי איומים והתקפות, ומגנה על מערכות ומידע קריטי על ידי זיהוי מכשירים חשודים או מזיקים והכנסתם להסגר. מאחורי הקלעים, הטכנולוגיה שפיתחה מנתחת ומנטרת את כל תעבורת הרשת בארגון ויודעת לזהות את המקור שלה; לאחר מכן, הטכנולוגיה יכולה לזהות האם מתבצעת בו פעילות חריגה ואם היא מזהה פעילות שכזו, המערכת יכולה לנתק אותו מהרשת הארגונית – לא משנה באיזה פרוטוקול הוא משתמש: WiFi, רשת קווית או אפילו Bluetooth.

"הדבר המרכזי שקרה (בשנתיים האחרונות, ע.ב) זה בעצם שארמיס התגבשה סביב להפוך ל-Google Maps של הארגון. מראה להם מה הנכסים והמכשירים של החברה. כשאנחנו אומרים כל המכשירים אנחנו מתכוונים מתשתיות מיוחדות ועד לסביבות ענן שיושבות בבית", אומר לנו נדיר יזרעאל, CTO ב-Armis. מלבד אותו מיפוי, ארמיס הוסיפה שכבות נתונים חדשות שמאפשרות ניהול חולשות, ניהול סיכונים, זיהוי מסלולי תקיפה ועוד.

סטארטאפ? חברה בבעלות? גם וגם

עובדי החברה. מקור: Armis

רגע לפני שהקורונה הגיעה לשבש לכולנו את התוכניות, קרן Insight ביצעה מהלך לא שגרתי בשוק הישראלי ורכשה את השליטה ב-Armis בעסקה של 1.1 מיליארד דולר. כאשר אנחנו שואלים את יבגני דיברוב, מנכ"ל החברה, האם החברה השתנתה בעקבות הרכישה והוא משיב שכן: "תראה, אני חושב שבסוף מה שיצא מהרכישה ומאז – זה בדיוק מה שרצינו. אנחנו ממשיכים לרוץ בכל הכוח" דיברוב מציין את הגיוס הענק, שמגיע 8 חודשים לאחר הגיוס הגדול הקודם. "Insight ו-Capital G שמים דגש על משקיעים חדשים שמביאים ערך והמון לקוחות". העסקה הראשונה עם חברה של OEP שהובילה את סבב הגיוס שנחשף היום, נסגרה לדבריו כבר ביום חתימת העסקה על הגיוס.

אתם במקום קצת משונה בכל זאת, בין חברה פרטית לחברה בבעלות קרן הון

יזרעאל: "אני כן אגיד שהתחושה שיש לך זה התחושה שהייתה לי כשיבגני העלה את ההצעה של אינסייט. אמרתי לו שאני רוצה לדעת מה הקאץ'. כאילו קונים אותנו אבל הכל ממשיך כרגיל ולכולם יש אקוויטי מחדש בחברה? התשובה היא שזה בסוף לא באמת רכישה קלאסית. החברה פרטית לכל דבר… בזמנו לא הייתה אפשרות להסביר לקוראים מה באמת קרה שם. זו תחנה בדרך שאיפשרה לנו לזוז קדימה עם באקינג של אחת הקרנות הגדולות בעולם ומאפשר לחברה לשעוט ל-IPO".

גם יזרעאל וגם דיברוב מדגישים מספר פעמים כי בעסקה הנוכחית אין כל רכיב סקנדרי. כשאנחנו מתעניינים מדוע הם פועלים בניגוד לכמעט כל חדי-הקרן והחברות שגייסו סכומים דומים, יזרעאל מסביר כי בסקנדרי "אין שום דבר רע, אבל יש בזה אלמנט של כסף זול וזמין, ולכן לכאורה כדאי להרויח כסף מהשולחן בכל נקודה אפשרית". לטענתו, החברה בחרה להדגיש את העובדה שכל הכסף יעבור לחברה עצמה, ולא למטרת רכישת מניות מעובדי החברה, כיוון שזה מה שיאיץ אותה בדרך להפוך לענקית הסייבר שארמיס שואפת להיות "הדגש הזה הוא בגלל שאם לא אמרת את זה, כנראה שהרבה מהכסף הלך לכיס של אנשים. רצינו להראות את הרצינות".

ואין לזה שום קשר לעובדה שכבר נרכשתם והעובדים הותיקים כבר תוגמלו?

יזרעאל: "מצד אחד זה נכון שעובדים תוגמלו ואנחנו חיים באקוסיסטם טוב מאוד לעובדים, אבל אנחנו מוצאים עוד ועוד דרכים לתגמל אותם… חשוב לנו התגמול של כל אחד מהאנשים, וברור לנו שההצלחה של ארמיס היא ההצלחה של כולנו וההפך. זאת המטרה".

העבודה הבאה שלכם מחכה לכם בגיקטיים אינסיידר העבודה הבאה שלכם מחכה לכם בגיקטיים אינסיידר כנסו לראות את כל המשרות השוות בהייטק

לא שוללים רכישת חברות לצורך גיוס עובדים

אז אולי יזרעאל ודיברוב לא מייעדים את הררי המזומן החדשים לטובת רכישת מניות מהעובדים וההנהלה, אבל החברה כן מציינת שהיא מתכננת להגדיל את מצבת העובדים בצורה משמעותית גם בישראל, ובאקלים של ההייטק הישראלי זה אומר הרבה מאוד כסף על מאגר לא גדול של עובדים. אבל מדבריו של יזרעאל עולה שאם מוחמד לא יבוא אל ההר, ההר יבוא אל מוחמד – וגם יקנה אותו: "אנחנו מאמינים ביתרון של ישראל והמטרה שלנו היא לכוון איפה שזה הגיוני ולהכניס חברות ישראליות אחרות ולהצמיח את המרכז שכאן. אבל הכל על השולחן". כלומר, יתכן ונראה בקרוב את תחילתו של קונספט חדש בישראל: רכישה של חברות לצורך חיזוק כוח האדם של חברת האם. עם זאת, יזרעאל לא מוכן להתייחס באופן ישיר לשאלה שלי האם יש חברות ישראליות על הכוונת של ארמיס.


מנהל המחקר ופיתוח ב-Armis: "עשרות עובדים נהיו מיליונרים בעקבות הרכישה, ואין עובד שלא תוגמל "


דיברוב מציין כי מעל ל-35% מחברות הפורצ'ן 100 הן לקוחות של Armis, "וזה ממשיך לגדול". לטענתו "זה משהו חסר תקדים לחברות בשלב שלנו שהן עוד לא ציבוריות. היכולת פה לתת פתרון שהוא בכמה שכבות וכמה מוצרים שאנחנו נותנים לחברות זה מגוון גדול של ורטיקלים. המגוון נותן לנו יכולת להמשיך להתרחב ולצמוח ממש מהר". במקביל, החברה מדווחת על צמיחה משמעותית בהכנסות בשיעור של 8,826% ב-3 השנים האחרונות, ולטענתה, היא מגינה על יותר ממיליארד מכשירים מחוברים ברחבי העולם.

Armis הוקמה ב-2015 על ידי יבגני דיברוב ותומר שוורץ (שכבר אינו פעיל בחברה), יוצאי חברת Adallom; ונדיר יזרעאל, ששימש לפני כן כמהנדס תוכנה בגוגל. עד כה גייסה החברה כ-600 מיליון דולר והיא מעסיקה כ-500 עובדים.

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

3 תגובות על "אחד מסבבי הגיוס הגדולים של השנה מקפיץ את השווי של Armis ל-3.4 מיליארד דולר"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
ben
Guest

גדול של-CTO קוראים נדיר. ממש כמו בארץ נהדרת

אריק
Guest

מחלקים טסלות טריות?

סטארטאפיסט
Guest

נדיר יזרעאל? אחד החזקים ששמעתי

wpDiscuz

תגיות לכתבה: