גשם, שמש, רוחות או ברד? [אפליקציות]

רוצים לדעת מה מזג האוויר המצפה לכם מחוץ לחלון? מדוע שלא תשתמשו באביזר הכי טוב לשם כך – מכשיר הסמארטפון שלכם

מקור: flickr, cc-by tchandok

בעוד שבארצות הברית השתוללה לה סופת ההוריקן סנדי ובאירופה כבר מזמן הוציאו את שמיכות הפוך מהארון, בארץ מזג האוויר עדיין לא בדיוק סגור על עצמו, כאשר בבקרים קר, במהלך היום חם ובשבוע הקרוב אנו צפויים לחוות שמיים בהירים לאחר מספר ימים גשומים במיוחד. גם אם מזג האויר לא לגמרי סגור על עצמו, אתם דווקא יכולים להיות הרבה יותר בטוחים, בעזרת הסמארטפון שלכם.

אז במיוחד עבור התקופה המבלבלת שבחוץ, לאור האירועים האחרונים בעולם וסתם כדי לדעת מתי שוב תזרח השמש ומתי תוכלו לרענן את הגופיות והחצאיות מהארון, בואו להכיר ארבע אפליקציות שיעזרו לכם להבין מה מזג האוויר בחוץ, וכיצד – אם בכלל – זה ישפיע עליכם.

3D Digital Weather Clock

מקור: עמוד האפליקציה

מחיר: חינם – מפתח: Factory Widgets – הורדה לאנדרואיד

בין אם הסמארטפון שלכם משמש כשעון המעורר שלכם לבין אם לאו, סביר להניח שהדבר הראשון שאתם עושים לאחר שאתם פוקחים עיניים בבוקר, הוא להושיט יד, לקחת את המכשיר ולהתחיל להתעדכן בכל החדשות האחרונות והאירועים שקרו במהלך הלילה. אז מדוע שלא תנצלו את המכשיר גם על מנת לראות מה מזג האוויר, ישירות ממסך הבית שלכם?

ווידג’ט השעון יציע לכם תצוגה תלת מימדית הכוללת את השעה, התאריך, וכמובן את מזג האוויר כרגע באיזור בו אתם נמצאים, בויזואליציה חביבה. כך לדוגמה, במידה ומדובר ביום חם תוכלו לראות שמש זורחת, במידה ומעונן תתכסה השמש בעננים ובמידה ויורד גשם, יתכסה המסך בעננים אפורים שיזכירו לכם לא לשכוח את המטריה. מדובר בתחליף כיפי ויפה לשעון הרגיל שמוצג לכם במסך הבית של האנדרואיד, שיתגלה כשימושי מאוד בימים גשומים או קרים במיוחד.

יתרון: הווידג’ט יושב במסך הבית, כך שאין צורך להפעיל אפליקציה או שירות ספציפיים – ומתעדכן במהלך היום עם שינוי מזג האוויר. זאת, בנוסף לעובדה שהוא מוצע בחינם מציעים לכם שעון חלופי שימושי במיוחד.

חסרון: לאחר ביצוע אתחול למכשיר, נראה כי השעון מעט “קפא” ולא הצליח להציג את הנתונים בצורה נכונה. כתוצאה מכך, היה עלינו להסיר אותו ממסך הבית ולהחזיר אותו על מנת שהנתונים יתאפסו ויוצגו שוב, בצורה הנכונה.

מקור: עמוד האפליקציה

Weather+

מקור: עמוד האפליקציה

מחיר: $0.99 – מפתח: International Travel Weather Calculator – הורדה לאייפון

מדינת ישראל היא מדינה קטנה, כך שמספיק להוציא את האף מהחלון בתל אביב כדי לדעת, בערך, מה מזג האוויר בנתניה. אבל כשאתם רוצים לטוס לחו”ל, למדינה בה תנאי האקלים עלולים להשתנות באופן קיצוני, עליכם להיות מוכנים מראש לכל מזג אוויר שעלול ליפול עליכם (תרתי משמע). לשם כך הכירו את Weather+, המציגה את מזג האוויר בצורה קצת יותר כיפית.

לאחר שתבחרו את האיזור הרצוי בעולם, האפליקציה תציג לכם את מזג האוויר לחמשת הימים הקרובים באמצעות מידע על גבי המסך, ותמונת רקע המתאימה למזג האוויר הנוכחי באיזור. בנוסף להצגת הטמפרטורות, מציגה האפליקציה את כיווני הרוחות ומהירותן, אחוזי הלחות, הלחץ הברומטרי באיזור ואפשרות לקבוע מספר מקומות בעולם, ביניהם ניתן לדפדף באמצעות גלילה שמאלה וימינה על גבי המסך.

יתרון: מלבד הצגת מזג האוויר בערים ברחבי העולם, האפליקציה מתעדכנת בכל שעה ויודעת להציג את המידע העדכני והרלוונטי ביותר, על מנת שלא תשכחו את הכובע שלכם ביום בו עלולות לקפוא לכם האוזניים.

חסרון: בסופו של דבר, מדובר על אפליקציה שמציעה את מזג האוויר, בדיוק כמו שמציעות האפליקציה המובנת במכשיר. מכיוון שעל Weather+ יהיה עלינו לשלם 99 סנטים, נראה כי היא הופכת למעט מיותרת עבורנו, למרות היתרונות שלה.

מקור: עמוד האפליקציה

What to wear?

מקור: עמוד האפליקציה

מחיר: $0.99 – מפתח: Tasteless Apps – הורדה לאנדרואיד

חם, קר, לח, קייצי או אביבי – מה שמעניין אותנו זה לא ההגדרה של מזג האוויר ששורר בחוץ, אלא מה אנו צריכים ללבוש על מנת לשרוד אותו. What to Wear הוא למעשה ווידג’ט, שיושב על מסך הבית שלכם ומציג לכם באמצעות אנימציה מה כדאי לכם ללבוש היום, בהתאם למזג האוויר באיזור בו אתם נמצאים, על מנת שלא יהיה לכם חם או קר מידי.

כך, לאחר הגדרת האיזור והעיר בה אתם נמצאים, תוכלו לדעת אם היום שרוול ארוך יהיה מספיק, או שעליכם להוסיף מעליו ג’קט עבה במיוחד וצעיף, או שאולי בכלל עדיף לכם ללכת עם שרוול קצר, או בלי שרוול בכלל – בלי הצורך לפתוח אפליקציה או לגשת לשירות מסויים.

יתרון: ווידג’ט שימושי עבור רובנו, שאמנם לא יכול לקשר אותנו לאתרי האופנה המובילים בעולם, אבל כן להציע לנו באמצעות אנימציה חמודה איזה אורך שרוול כדאי לנו ללבוש היום.

חסרון: החסרון המהותי ביותר בווידג’ט, הוא שאינו מתעדכן אוטומטית בהתאם לאיזור בו אנו נמצאים. כך לדוגמה, במידה ונסענו לחו”ל או שהחלטנו לרדת לאילת, יהיה עלינו להכנס לאפליקציה ולשנות את ההגדרות, על מנת לקבל את מזג האוויר העדכני באיזור שלנו.

מקור: עמוד האפליקציה

Outside – Visual Weather Forecast

מקור: עמוד האפליקציה

מחיר: $2.99 – מפתח: Robocat – הורדה לאייפון

אנחנו לא יודעים מה איתכם, אבל עבורנו לנסות ולקרוא מעלות, מספרים ונתונים סטטיסטיים על הבוקר היא פשוט משימה בלתי אפשרית. לכן, לפעמים אנו מוצאים את עצמנו יוצאים עם הרבה יותר מידי שכבות אל יום קיצי ונעים, רק בגלל שחשבנו שיהיה לנו קר ולא היה לנו כוח להסתכל על מספרי המעלות שצפויות להיות היום. אפליקציית Outside היא פתרון אידיאלי עבורנו ומציגה את מזג האוויר בצורה הרבה יותר ויזואלית מאפליקציות אחרות.

באפליקציה תוכלו לראות עץ, היושב מחוץ לחלון ומביע את מזג האוויר שבחוץ. כך לדוגמה, במידה ומדובר ביום חם, תזרח השמש, במידה ומדובר ביום גשום וקר, עננים שחורים וטיפות גשם יכסו את הסביבה ואם צפוי לנו יום אביבי, נזכה לראות כמה פרחים פורחים לצידו של העץ. כמובן שבנוסף לויזואליציה, מציעה האפליקציה תצוגה של המעלות הצפויות לחמשת הימים הקרובים, בכל איזור שרק תהיו.

יתרון: היתרון הטוב ביותר שהצלחנו למצוא באפליקציה, הוא האפשרות להגדיר נוטיפיקציות על מצבי מזג אוויר שונים, שיכולים להתריע לנו במידה ומתחיל לרדת גשם, או שאולי השמש יצאה והפך להיות חם במיוחד מחוץ למשרד.

חסרון: כמובן שהחסרון כאן הוא במחיר – אמנם מדובר רק בכ-11 שקלים, אבל עבור אפליקציה שבסופו של דבר רק מציגה את מזג האוויר, נראה כי מדובר בסכום קצת יותר מידי גבוה.

מקור: עמוד האפליקציה

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

3 תגובות על "גשם, שמש, רוחות או ברד? [אפליקציות]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אורן
Guest

קשה לי לדמיין מישהו שמוריד בתשלום אפלקיציה בשביל ה-19 ימי חורף שבאמת יש לנו פה, אבל מעניין :)

גדעון
Guest

אני מבין שלא טרחת לבדוק את האפליקציות לפני שפרסמת אותן…
באפליקציה What to wear? אי אפשר להשתמש מחוץ לארה”ב. היא יודעת לקבל מיקום רק ע”פ ZIP CODE אמריקאי

לירן
Guest

למעשה יש בין 40-60 ימי גשם בשנה במרכז הארץ , ו60-70 בשנה בצפון הארץ
http://www.water.gov.il/Hebrew/Water-Environment/Pages/Rainfall-in-Israel.aspx

wpDiscuz

תגיות לכתבה: