WWDC 2014: אפל חושפת את הדור הבא של OSX ו-iOS

אירוע הפתיחה של אפל כולל את הצגתן של שתי מערכות ההפעלה החדשות של החברה: OS X Yosemite ו-iOS 8 ואינספור חידושים הכוללים גם שפת תכנות חדשה למפתחים. הצטרפו אלינו לסיקור החי

wwdc2014

היום בשעה 10:00 בבוקר זמן פסיפיק (20:00 שעון ישראל) תפתח אפל את כנס המפתחים השנתי שלה שיתקיים במוסקוני ווסט בסן פרנסיסקו. WWDC 2014 צפוי להמשך חמישה ימים כשאירוע הפתיחה שלו נחשב לבמה המרכזית המשמשת את אפל להודעה על תוכניותיה העתידות לציבור הרחב.

השנה הודיעה החברה כי תעביר את אירוע הפתיחה בשידור חי באמצעות הזרמה ישירה בקישור הבא. (נתמך בדפדפן ספארי (OS X וחלונות) במכשירי האייפד, האייפון, האייפוד טאצ׳ ויהיה זמין גם באפל טיוי דור שני ומעלה), אף על פי כן, אנחנו נאסוף עדכונים אודות האירוע לאורך כל היום ונעדכן בזמן אמת גם לאורך האירוע עצמו בפוסט הנוכחי.

על אף שהכנס מתמקד באופן טבעי בתוכנה, בשנים קודמות ניצלה אפל את האירוע על מנת לחשוף גם מוצרים חדשים ולרענן את אלו הקיימים, ומכאן גם הציפייה הרבה בעולם הטכנולוגי לקראת הערב.

עיצוב מחודש ל-OS X

ההכרזות היחידות שאינן בגדר שמועות ויזכו לייצוג רשמי בכנס המפתחים הערב הן גרסאות OS X ו-iOS הבאות. פרט לכך כל יתר המידע מוזן מספקולציות, דיווחים ושמועות שנפוצו במהלך השבועות האחרונים.

בשנה שעברה סיימה אפל למנות בעלי חיים ממשפחת החתולים למערכת ההפעלה השולחנית שלה ועברה למקומות בקליפורניה. הראשונה היתה OS X Mavericks (גם 10.9), ששמה לקוח מאזור סקי פופולארי בצפון קליפורניה ואם לשפוט על בסיס הבאנרים שמעטרים בימים האחרונים את מרכז מוסקוני ווסט בסן פרנסיסקו, שמה של מערכת ההפעלה הבאה עשוי להיות Yosemite, על שם אחד הפארקים הלאומיים בקליפורניה.

על פי מספר הערכות השינוי בגרסתה הבאה של OS X צפוי להיות מרחיק לכת ולכלול לא מעט שינויים בממשק וחווית המשתמש שנועדו לייבא את תפיסת העיצוב החלק של ג׳ונתאן אייב מ-iOS 7 אל מערכת ההפעלה השולחנית של החברה. אפל עברה למדיניות של עדכון ללא תשלום וסביר להניח שלא יהיה שינוי של ממש כך שמאוחר יותר השנה תוצע מערכת ההפעלה החדשה למשתמשי המק כעדכון הזמין להורדה והתקנה בחינם מחנות האפליקציות למק.

פיצ׳רים חדשים ל-iOS

מי שככל הנראה לא תזכה לעיצוב מחודש תהיה iOS שתשמור על הממשק החדש והחלק שהביאה עימה למשתמשי האייפון והאייפד בשנה שעברה. מערכת ההפעלה החדשה של אפל צפויה להוסיף פיצ׳רים חדשים ולשדרג קיימים עם מקום מרכזי לשני תחומים חדשים אליהם מכוונת אפל: ניטור בריאות ובית חכם.

על פי מספר דיווחים אפל צפויה להציג אפליקציה מובנת חדשה בשם Healthbook ולהכין בכך את הקרקע למוצר פיזי עתידי שככל הנראה תשיק מאוחר יותר השנה. אפליקציית הבריאות שתתווסף ל-iOS תאפשר לנטר מדדים שונים מתחום הבריאות והספורט בזמן אמת גם באמצעות המעבד החדש שהטמיעה החברה באייפון 5S.

עדכוני חומרה?

יתכן וזה יאכזב חלק מכם אבל אייפון, אייפד או שעון חכם ככל הנראה לא יופיעו היום בערב, אפל שומרת הכרזות חומרה משמעותיות לחודשי הסתיו, קרוב ככל הניתן לתקופת החגים בעולם המערבי המזוהה עם מכירות גבוהות במיוחד.

עם זאת, ואם בוחנים את שורת העדכונים של אפל מתחילת השנה, נראה כי בלתי נמנע יהיה שלא להציג עדכונים למוצרים קיימים שלא זכו לרענון כבר תקופה ארוכה. שם תוכלו למצוא את ליין המקבוקים, האיימקים וה-Apple TV, שכל אחד מהם זקוק לרענון על מנת לשמור על תחרותיות בשוק.

[פוסט מתעדכן: נמשיך להוסיף פרטים לאור ההתרחשויות לאורך היום]

עדכונים שוטפים

[15:00] באי כנס המפתחים רכשו אמנם כרטיס בשווי 1,500 דולרים, אך בניגוד לכנסי החברות האחרות ובהמשך ישיר למדיניות של אפל יקבלו מתנות צנועות באירוע: כרטיס מתנה לרכישה באייטונז בשווי 25 דולרים ו… ג׳קט ממותג WWDC. (לשם השוואה, בכנס המפתחים של גוגל ב-2012 חילקה החברה למשתתפים סמארטפון (Galaxy Nexus), טאבלט (Nexus 7) ואת מכשיר הזרמת המדיה שחשפה החברה (Nexus Q). מיקרוסופט צפויה לחלק למשתתפים בכנס המפתחים שתערוך השנה את קונסולת ה-Xbox One החדשה יחד עם כרטיס מתנה בשווי 500 דולרים.

[15:45] קומת הכניסה למוסקוני ווסט נפתחה כבר לרישום מוקדם, אך הגישה לקומות העליונות אינה מותרת בשלב זה. החלק המעניין וזה שמייצר כעת את הספקולציות האחרונות טרם האירוע נוגע לכך שבקומת הכניסה, בעלת הגישה, ניתן למצוא באנרים שמתייחסים לדור הבא של OS X ו-iOS ובקומות העליונות הבאנרים עדיין לא נפרסו. ההערכה היא שאפל חושפת בהם פיצ׳רים נוספים אותם מעדיפה עדיין שלא להציג בפני המשתתפים.

[15:50] האם נחשפו תמונות מסך מתוך גרסתה הבאה של OSX שחושפות את ממשק המשתמש החדש וגם את שמה של מערכת ההפעלה? שימו לב לדמיון הרב לעיצוב השטוח שלקוח מ-iOS 7. לינק לתמונות

[19:45] הקהל כולו כבר באולם ושני מחשבי ה-iMac על הבמה מציגים באופן ברור גרסה שונה של מערכת ההפעלה OS X שכוללת Dock שמתהדר בעיצוב שטוח. תכף נתחיל.

[19:50] ההזרמה הישירה של האירוע החלה

wwdc 2014

[20:00] ופותחים כמובן בסרטון קצר שמפרגן למפתחים. משתמשים שונים מרחבי העולם מפרטים על האפליקציה המועדפת עליהם ואיך היא שינתה להם את החיים.

wwdc 2014

[20:10] טים קוק עולה לבמה ומודה למפתחים שהגיעו לכנס. ״יש כאן 1,000 מהנדסים של אפל שנמצאים באירוע ויעזרו בכל עניין. המפתח הצעיר ביותר שלנו בקהל היום הוא בן 14. יש לנו 9 מיליון מפתחים רשומים, עליה של 50% משנה שעברה, כמות המפתחים הגדולה ביותר שהתווספו אלינו במהלך שנה אחת.״

Screenshot 2014-06-02 20.06.37

״היום אנחנו הולכים לדבר על OS X ו-iOS ועל הדרך שבה הם יעבדו באופן חלק. אנחנו הולכים לשחרר את העדכון המהותי ביותר מאז ומעולם ששיחררנו למפתחים ואנחנו הולכים להתמקד בזה במהלך האירוע״.

״בואו נתחיל ב-OS X ובמק. מעל ל-40 מיליון עותקים של מערכת ההפעלה האחרונה (מבריקס) הותקנו עד עתה ותהליך האימוץ מדהים, 51% ממשתמשי המק בעולם כבר מריצים את מערכת ההפעלה האחרונה. אז איך זה בחלונות? חלונות 8 נמצאת רק בקרב 14% מכלל משתמשי ה-PC, דבר המלמד על קצב אימוץ נמוך במיוחד ביחס למק״.

״אני רוצה להזמין את קרייג לשוחח איתכם קצת על OSX.

[20:20] ״אנחנו גאים להציג את OS X Yosemite שתכלול שינוי מהותי ברמת העיצוב. מרמת הלוגואים שעוצבו מאפס, לטיפוגרפיה ברורה ואחידה, כשתשנו את תמונת הרקע בדסקטופ גוון שקוף יתלווה לכל החלונות ותוכלו לראות אותו ברקע. כמו כן הוספנו גם גרסה מיוחדת למי שמעוניין לעבוד על המחשב בסביבה חשוכה ומבלי שיפיץ יותר מידי אור. למעשה זו מערכת ההפעלה היפה ביותר שהשקנו עד היום״.

מרכז ההתראות עבר שינוי מהותי, הוא יראה נקי יותר וחשוב יותר מהכל, תוכלו עכשיו להרחיב את מה שאתם רואים במידה ותרצו לקבל עוד פרטים. גם Spotlight זכתה לעדכון והחיפוש עכשיו יהיה מהיר יותר עם מידע קצר של הפריטים שאתם מחפשים בזמן אמת. ״הביטו בפח המחזור החדש, אין לכם מושג כמה זמן לקח לנו לעצב אותו כדי שיראה מושלם כל כך״.

Screenshot 2014-06-02 20.17.03

Screenshot 2014-06-02 20.19.01

[20:25] ״הדבר הבא שאני רוצה לדבר עליו הוא iCloud Drive. מדובר למעשה בכונן קשיח מקוון בענן שיאפשר לכם לנהל את התוכן שלכם במחשב ולאפשר לו להסתנכרן בין כלל המכשירים שברשותכם. כל המידע הזה יהיה זמין לכם גם ב-iOS ואתם יודעים מה, אנחנו נאפשר גם למשתמשי חלונות לעשות שימוש בשירות הזה״.

״לפעמים אנחנו רוצים לשלוח קבצים ממש גדולים ולא יכולים לעשות זאת באמצעות המייל, היום אנחנו מציגים פיצ׳ר חדש בשם Mail Drop, כך שתוכלו לשלוח קבצים בגודל 5GB באמצעות המייל עם לינק מאובטח״.

wwdc 2014

״הדבר הבא עליו נדבר הוא ספארי. אנחנו מצמצמים את סרגל הכלים של ספארי למינימום האפשרי, כך שיהיה לכם הרבה יותר משטח המסך עבור הגלישה שלכם״. ספארי הולך להיות חסכוני יותר במשאבים ומהיר הרבה יותר. העיצוב שלו ישתנה והחיפוש שלו יהיה רחב ומהיר יותר עם אפשרות להציג נתונים כבר ברמת החיפוש״.

wwdc 2014

[20:35] (הדגמה של ספארי החדש)

״מעתה גם אם תפתחו עשרות לשוניות (טאבים) בספארי, תוכלו לגלול בינהם בקלות באמצעות משטח העכבר וכולן יהיו גלויות בפניכם. פיצ׳ר נוסף (markup) יאפשר לכם לצייר על תמונות בתוך הדפדפן, לחתוך אותן ולשלוח במייל ישירות לאיש הקשר שלכם. כך למשל, אם תראו משהו שתרצו לשתך באתר מסויים, תוכלו לחתוך את האזור הספציפי, להוסיף לו חיצים וכתוביות ובקליק לשלוח אותו הלאה״.

״החל מהיום AirDrop יעבוד בין מכשירי אייפון למחשבי מק אבל אנחנו רוצים להתייחס לשלב הבא מבחינתנו״.

״אני רוצה לדבר איתכם רגע על הודעות טקסט (SMS). עד היום שירות iMessage היה רלוונטי רק בין מכשירי אייפון או מק, עכשיו תקבלו לא רק הודעות טקסט רגילות ישירות למחשב המק שלכם, אלא אפילו שיחות טלפון יועברו אוטומטית למחשב שלכם ותוכלו לנהל שיחות ישירות מהמחשב וגם לקבל אותן ישירות מהמחשב. שיחת טלפון נכנסת באייפון שלכם תוצג מעתה גם במחשב ותוכלו לבחור לקבל אותה מהמחשב במקום מהטלפון״.

Screenshot 2014-06-02 20.39.07

[20:45] קרייג מדגים את שירות השיחות החדש שניתן לבצע ישירות מהמק עם שיחה (איך לא) לד״ר דרה. הקהל כולו מברך את קבלתו הטרייה לאפל.

wwdc 2014

[20:50] גרסתה הבאה של OS X תהיה זמינה החל מהיום למפתחים ותושק לציבור הרחב בסתיו הקרוב ובחינם.

טים קוק חוזר לבמה ״עכשיו נדבר על iOS״

״מכרנו מעל לחצי מיליארד מכשירי אייפון ומכשירי ה-iDevice הביאו לנו המון משתמשים חדשים, למעשה 130 מיליון רק במהלך השנה האחרונה ורובם עברו ממכשיר מבוסס אנדרואיד וזכו לחיים הרבה יותר טובים עם האייפון. הם החליטו להשאר עם האייפון ו-iOS, למעשה למעלה מחצי מהמשתמשים החדשים שלנו בסין עברו מאנדרואיד״.

iOS 7 זכתה לשביעות רצון לקוחות של 97%, זה עצום. אחת הסיבות שמשתמשים אוהבים את iOS היא שאנחנו מציעים עדכונים למרבית המשתמשים שלנו ול-89% ממשתמשי iOS כבר מריצים את הגרסה האחרונה״ מדובר בפרגמנטציה נמוכה עד שולית, למעשה באנדרואיד רק 9% מריצים את גרסתה האחרונה והחדשה ביותר של מערכת ההפעלה (קיטקט). זה אומר שהמשתמשים ברובם לא זוכים לאבטחה הראויה ולפיצ׳רים החדשים ביותר, הם עובדים בסביבה ישנה וזו הסיבה שאנדרואיד היא קרקע פוריה כל כך לאפליקציות זדוניות״.

״אנחנו עושים כל מה שניתן כדי לאפשר לכמה שיותר משתמשים שלנו לעדכן למערכת ההפעלה החדשה. עם זאת אנחנו לא עומדים במקום והיום אנחנו מכריזים על iOS 8״.

״מדובר בעדכון עצום למערכת ההפעלה ובבשורה אמיתית למפתחים״.

wwdc 2014

[20:55] קרייג חוזר לבמה ומציג את iOS 8

״מהיום תוכלו לעדכן דברים ישירות ממסך הנעילה. כך שתוכלו להשיב להודעות טקסט למשל ממש מהמסך עם קבלת ההתראה.״ קרייג מתייחס לעדכונים קטנים לספארי ואפליקציית המייל המובנת שמאפשרת למזער הודעות ולהגדיל אותן במהירות.

wwdc 2014

[21:00] הדבר הבא עליו אנחנו רוצים לדבר הוא המקלדת ופיצ׳ר חדש בשם Quicktype. למעשה מדובר באבולוציה של Aurocorrect, זה יאפשר לכם להקליד מהר הרבה יותר ותוך כדי הקלדה יציע לכם השלמת מילים על בסיס הכתיבה הקודמת שלכם. הוא לומד איך אתם מקלידים ויציע לכם אפשרויות על בסיס השימוש שלכם. הפונקציה הזו לא תוצע בהתחלה בעברית.

wwdc 2014

[21:05] השינוי המהותי הבא קשור לאפליקציית ההודעות שלמעשה נוטלת את כל הפיצ׳רים הקיימים מווטאסאפ ומאפשרת לבצע אותן באופן מובנה באפליקציית ההודעות של iOS. (ר.ל)

״מעתה תוכלו לנהל שיחות קבוצתיות, להשתיק קבוצה, לעזוב קבוצה ולשלוח את המיקום המדוייק שלכם באפליקציית ההודעות המובנת באייפון ובאייפד״.

Screenshot 2014-06-02 20.59.42

[21:15] ״ב-iOS 8 אנחנו מתמקדים באבטחה ובמרכיבים חשובים נוספים שרלוונטים לארגונים. מוקדם יותר כבר השקנו שירות חדש שמאפשר לארגונים לרכוש מכשירי iOS לעובדים שלהם וברגע שהם מדליקים אותם, המכשירים מזוהים עם החברה, מורידים אוטומטית אפליקציות המשמשות את הארגון וכ״ו״

״הדבר הבא שאני רוצה לדבר עליו הוא בריאות״

Screenshot 2014-06-02 21.10.34

״אני רוצה להציג את Healthkit ואפליקציית Health שתאפשר לכם להתממשק עם מכשירים נוספים הקיימים בשוק שילמדו להסתנכרן איתה. מעתה תוכלו לפתח עבור אפליקציית הבריאות שלנו והיא תהווה מרכז לניטור ומידע רלוונטי למשתמשים״.

הדבר הבא הוא ״Family Sharing״ זו הדרך הפשוטה ביותר לשתף בדברים חשובים.

״בעבר זה היה המקרר שלנו בבית ומה שהדבקנו עליו. החל מעתה תוכלו לבחור משתמשים ספציפיים ומידע שתרצו לחלוק איתם יסתנכרן איתם בזמן אמת (תמונות, לוח שנה וכ״ו)״.

״מעתה תוכלו לגשת גם לספריית המוזיקה של בני המשפחה שלכם. (עד 6 משתמשים שעושים שימוש באותו כרטיס אשראי״.

״בעיה נוספת היא רכישות שמבצעים ילדים ללא אישורכם. מעתה תוכלו לקבל התראה על כל דבר שהם רוכשים ותוכלו לאשר או לדחות באמצעות הודעה שתופיע במכשיר שלכם״.

wwdc 2014

״הדבר הבא שאני רוצה לדבר עליו הוא תמונות״.

״עד עכשיו הייתם מוגבלים עם כמות התמונות שיכולתם לצלם, אבל עכשיו עם סנכרון ישירות לענן, תמונות יועברו לשם אוטומטית ויפנו לכם מקום על המכשיר״

״אנחנו מוסיפים כלים נוספים לעריכת תמונות באופן מובנה ב-iOS שיאפשרו לכם לערוך את התמונה מכל מקום, מהאייפון, מהאייפד ובשלב מאוחר יותר נוסיף תמיכה גם ב-OS X.״

[21:25] גרסת ה-iCloud יש לזכור מוגבלת ולכן סנכרון התמונות הוא פיצ׳ר מוגבל למדי שהגרסה החינמית שלו היא לעד 5GB. (ר.ל)

״יש המון פיצ׳רים נוספים שלא אוכל להציג בפניכם אבל אני כן רוצה להתייחס לשניים: החל מ-iOS 8 אתם יכולים לפנות לסירי מבלי לגעת במכשיר. ברגע שתאמרו ״Hey Siri״ תוכלו לפנות אליה בכל עניין וגם: החל מעדכון מערכת ההפעלה היא תדע להקשיב למוזיקה ולספר לכם בדיוק למה אתה מקשיבים״.

טים קוק חוזר לבמה

Screenshot 2014-06-02 21.26.23

[21:30] ״מספר האפליקציות באפסטור עומד היום על 1.2 מילארד אפליקציות ו-300 מיליון משתמשים מבקרים בחנות האפליקציות שלנו מידי חודש. מדובר במספרים מדהימים. אלא שאנחנו רוצים לעשות את האפסטור אפילו מוצלחת יותר. אנחנו מוסיפים לשונית ״explore" שתאפשר לכם לגלות דברים חדשים, אנחנו משפרים את החיפוש ומוסיפים תגית של ״בחירת העורך״ שתוכל לוודא אפליקציות פופולאריות ומוכרות מאחרות״.

״פיצ׳ר נוסף שאנחנו מציעים למפתחים הוא רכישה של מספר אפליקציות על ידי המשתמש במחיר מוזל ומעתה משתמשים לא יתרשמו מהאפליקציות רק באמצעות תמונות אלא גם באמצעות סרטונים״

והנה פיצ׳ר באמת חשוב למפתחים: TestFlight.

מדובר בסביבת בדיקה שתאפשר למפתחים להעניק הצצה למשתמשים ספציפים שיוכלו להוריד את האפליקציה באמצעות גישה ישירה.

אנחנו משיקים סביבת פיתוח חדשה (SDK). מדובר בעדכון החשוב והגדול ביותר שידעה iOS מיומה הראשון.

קרייג חוזר לבמה

Screenshot 2014-06-02 21.30.00

״בין החידושים תמצאו גם אפשרות להעניק לאפליקציות שלכם גישה למסך ההתראות כווידג׳טים. משתמשים יוכלו לבחור אם להטמיע את הווידג׳ט או לא והמערכת תעניק להם התראה במידה ואפליקציה מציעה אפשרות כזו״.

[21:35] ״אפשרות נוספת שאנחנו מעניקים למפתחים היא התקנת אפליקציות משלהם. כעת תוכלו לבחור הרחבות לאפליקיות שלכם והם יכללו גם בחירת מקלדת תואמת״

״הדבר הבא שנדבר עליו הוא Touch ID, והחל מ-iOS 8 הוא יהיה זמין לגישה למפתחים. כעת אפליקיות צד ג׳ יוכלו לעשות שימוש בחיישן הזיהוי הביומטרי המובנה באייפון. המידע לא יועבר לאפליקציות צד ג׳ וישארו במכשיר עצמו״.

״אנחנו מוסיפים גם המון API חדשים הנוגעים למצלמת המכשיר״

״עכשיו אני רוצה לדבר על Home Kit״

Screenshot 2014-06-02 21.36.41

״יש המון מכשירים בשוק שמציעים שימוש חכם במכשירים כמו מנורות, מיזוג אוויר ומה לא. עכשיו הכל ירוכז באפליקציה אחת. אנחנו מציעים לכל היצרניות לעשות שימוש ב-Home Kit במקום להציע אינספור אפליקציות שונות וגולת הכותרת: תוכלו לשוחח גם עם סירי ולומר לה שתכבה את האור או תדליק את המזגן וזה יבוצע״.

״הדבר הבא שנדבר עליו הוא Metal״

Screenshot 2014-06-02 21.39.36

״מדובר ביכולת להפחית בשימוש משאבי המערכת ברמת המעבד והמעבד הגרפי כך שניתן יהיה להריץ משחקים מתקדמים שצורכים את הדרישות המקסימליות מהמערכת בצורה מהירה וחסכונית יותר באופן משמעותי״.

״Objective C שירתה אותנו כבר 20 שנה, אבל היינו חייבים לשאול האם יש אפשרות להשמיט את ה-C?"

"יותר מרק חשבנו על זה, אנחנו מציגים היום שפת תכנות חדש בשם Swift״

Screenshot 2014-06-02 21.46.12

Screenshot 2014-06-02 21.50.56

״מדובר בשפת תכנות מתקדמת שכוללת תמיכה בכל התקנים החדשים הקיימים היום״

״אני רק מניח שיש המון אנשים שיושבים בבית ולא מבינים על מה אנחנו מדברים כאן בכלל״.

[21:55] מערכת ההפעלה iOS 8 תהיה זמינה בגרסת בטא למפתחים החל מהיום ותושק באופן רשמי במהלך הסתיו הקרוב למכשירים נבחרים (החל מאייפון 4S).

טים קוק חוזר לבמה ומסכם את הערב

״ראיתם היום איך מפתחים יכולים לייצר אפליקציות חזקות ובאופן פשוט יותר מבעבר. אנחנו מפתחים חומרה לצד תוכנה במטרה לייצר תאימות מושלמת וחסרת תחרות בשוק, משהו שרק אפל יודעת לעשות״

״אני רוצה להודות לכל העובדים של אפל ומבקש מהם לקום (הקהל מריע במחיאות כפיים). אני רוצה להודות לכל העובדים שלנו גם בקופרטינו ומרחבי העולם ומאחל לכולכם שבוע נפלא״.

האירוע הסתיים.

רועי לטקה

גיק טכנולוגי עם נגיעות של תפוח, עדיף שיגיע נגוס. חי נושם וצורך טכנולוגיה באופן אובססיבי אך מדוד. קרימינולוג בהשכלתו, לוחם בפשע ובממסד באופן סימולטני. חובב כתיבה וקריאה, ונהנה לבחון באופן מדוקדק כל דבר שניתן לפרק לגורמים, ממוצרי טכנולוגיה ועד נפש האדם.

הגב

3 תגובות על "WWDC 2014: אפל חושפת את הדור הבא של OSX ו-iOS"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
חסויי
Guest

מדוע יש עיכוב בLive streaming?

חסויי
Guest

לא מצליח לראות.

אופיר
Guest

אחלה כתבה.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: