כנס המפתחים של אפל [פוסט מתעדכן]

פוסט מתעדכן מהמצגת המרכזית של כנס המפתחים השנתי של אפל אותה מעביר מנכ"ל החברה, סטיב ג'ובס ובה צפוי לחשוף את החידושים האחרונים של אפל

צילום: flickr, cc-by, BENM.AT Live Coverage

כנס המפתחים השנתי של אפל (WWDC 2011) נפתח ברגעים אלה במרכז מוסקוני ווסט בסן פרנסיסקו וימשך כחמישה ימים. במהלך הכנס ישתתפו כ-5,000 מפתחים, עיתונאים, בלוגרים ובכירים בתעשיית המחשוב המוזמנים להקשיב להרצאות וסדנאות בנושאים שונים.

בשעה 20:00 שעון ישראל תפתח אפל את כנס המפתחים יחד עם מצגת אותה יעביר מנכ"ל החברה, סטיב ג'ובס, במהלכה צפוי לחשוף את החידושים האחרונים ושלושה מוצרים חדשים אותם מתכוונת להשיק החברה בקרוב: OS X Lion, מערכת ההפעלה iOS 5 ושירות הענן iCloud.

ניוזגיק יעביר סיקור חי לאירוע יחד עם פתיחתו של הכנס בפוסט הנוכחי, הצטרפו אלינו.

סיקור חי מהאירוע:

[19:52] הדלת לאולם הכנסים נפתחה והקהל מתחיל לתפוס את מקומו.

[19:58] ‫"גבירותיי ורבותיי, המצגת שלנו תחל בעוד מספר דקות, אנא השתיקו את המכשירים הסלולריים שברשותכם"‬

[20:02] ‫המוזיקה נחלשת, סטיב ג'ובס תופס את הבמה יחד עם מחיאות כפיים מצד הקהל‬. "‫תודה לכולכם שבאתם, יש לנו קרוב ל-5200 אנשים שהצטרפו אלינו, הכרטיסים לכנס המפתחים הנוכחי אזלו תוך שעתיים בלבד‬" מציין ג'ובס בפתיחת ה-Keynote של כנס ה-WWDC. "‫היינו שמחים למכור עוד כרטיסים אבל לא ברור לנו איפה היינו מקיימים את הכנס אם היינו עושים זאת‬."

"אם החומרה היא המוח של המוצר, התוכנה הנמצאת באמצע משמשת כנפש"

אפל מציגה את הגרסה הבאה של מערכת ההפעלה OS X – גרסת Lion

[20:05] "‫יש לנו כמה דברים דיי מגניבים להציג לכם היום, OS X Lion, מערכת ההפעלה iOS 5 ועוד כמה דברים מעניינים הקשורים לענן‬"

[20:07] פיל שילר תופס את מקומו של ג'ובס על הבמה‬. "המוצר שנציג כעת הוא כולו מק ומחשבי המק עוברים תקופה טובה במיוחד‬. ‫נכון לשלב זה יש לנו כ-54 מיליון משתמשי מק ברחבי העולם והמגמה ממשיכה לצמוח‬. משנה לשנה נתח השוק של מחשבי ה-PC קטן בזמן שנתח השוק של מחשבי המק רושם עליה מגמתית‬. ‫מחשבי המק מוצלחים לא רק בגלל החומרה בה הם מצויידים אלא גם בגלל התוכנה שמתלווה אליהם".

שילר מציג את האפליקציות במסך מלא

"‫מערכת ההפעלה הבאה למק OS X Lion מציעה למעלה מ-250 שיפורים אם תרצו נוכל לעבור על כולם היום‬ אבל יש לנו זמן להציג רק עשרה מהם"

השיפור הראשון: מחוות מגע. ‫נכון להיום כלל המחשבים הנישאים המיוצרים על ידנו כוללים משטח עכבר התומך במולטיטאצ'‬

[20:12] הבא בתור: אפליקציות התומכות במסך מלא‬. ‫במערכת ההפעלה הבאה למק למפתחים יהיה קל יותר לפתח אפליקציות עבור צפייה במסך מלא‬. ‫שילר מציג כמה אפליקציות מובנות במערכת ההפעלה הרצות על מסך מלא כמו דפדפן ספארי ו-iMovie‬.

[20:14] ‫הבא בתור: אשף שליטה על משימות‬. ‫Mission Control יאפשר למשתמשים לצפות בכל האפליקציות הרצות על גבי מערכת ההפעלה ויתמוך אף הוא במחוות מגע להפעלתו‬.

ה-Mission Control החדש של Mac OS X Lion

[20:18] הבא בתור: חנות האפליקציות למק. ‫זהו המקום הטוב ביותר לרכוש ולגלות אפליקציות חדשות עבור מחשבי המק‬. ‫היתרון הגדול ביותר של חנות האפליקציות הוא קודם כל בכך שהיא מובנת במערכת‬ ההפעלה החדשה ולמפתחים יש פונקציונאליות נרחבת שהם יכולים לנצל במערכת ההפעלה. חנות האפליקציות מאפשרת גישה ל-Sandbox המובנה במערכת ההפעלה ובכך הופך את האפליקציות למאובטחות יותר.

כמו כן, ‫אנחנו מוסיפים לחנות האפליקציות התראות (push notifications) ופיצ'ר חדש בשם Launchpad‬. ‫באמצעות תנועה על גבי משטח המגע תוכלו לשלוט על הצפייה באפליקציות‬ [י.פ – לפי ההדגמה, אופי התנועה והעבודה עם המערכת מזכיר מאוד את הממשק הקיים ב-iOS].

[20:22] ‫הבא בתור: פיצ'ר "המשך"‬ ‫מה קורה אם אתם נוטשים אפליקציה ומעוניינים לחזור בדיוק לאותה נקודה. מעתה זה יתאפשר, בדיוק כמו ב-iOS‬.

[20:25] הבא בתור: שמירה אוטומטית‬. ‫בשנייה שבא שכחתם לשמור משהו שאתם מבצעים ומשהו יכול לקרות. למה שהמחשב לא יעזור לכם? מערכת ההפעלה החדשה תדע לשמור לכם מסמכים באופן אוטומטי מבלי כל צורך להגדיר זאת ולחזור אחורה במידה ותרצו‬. ‫אתם יכולם אפילו לנדוד בזמן בין המסמכים השונים ולהעתיק ולהדביק תוכן מאותו מסמך שכתבתם לפני מספק דקות ולעבור בין השמירות האוטומוטיות שבוצעו‬.

[20:29] ‫הבא בתור: AirDrop‬. ‫מדובר למעשה בשיתוף קבצים על בסיס Peer to Peer Sharing‬ כאשר ‫כל שעליכם לבצע הוא לגשת ל-AirDrop, בו תוכלו לגלות את כל המשתמשים הנמצאים לידכם ומריצים אף הם את אותו הפיצ'ר [י.פ – בדומה למה שקיים ב-Media Sharing Center החל מחלונות ויסטה]. על מנת לשתף קובץ כל שתצטרכו לעשות הוא לגרור את הקובץ על גבי המשתמש ובקשה תופיע לו בדיוק באותו רגע‬. במידה ואישרתם, הקובץ יועבר באופן מידי‬.

[20:33] הבא בתור: אפליקציית המייל‬. ‫מדובר באפליקציה חדשה לחלוטין עבור שירותי המייל המוטמעים במערכת ההפעלה למק‬. ‫האפליקציה כוללת יכולות חיפוש מתקדמות יותר ותוכלו להתאים אותם באופן אישי להעדפות שלכם‬. שילר מסביר כי באפליקציה החדשה, שינתה החברה את מבנה התצורה כך שיציג את הדואר כתכתובת מייל מלאה [י.פ – בדומה לג'ימייל] ויאפשר תצוגה נוחה וידידותית יותר של השיחה שניהלנו עם אדם באמצעות המייל‬.

[20:37] מערכת ההפעלה החדשה תהיה זמינה להורדה באמצעות חנות האפליקציות בלבד. ‫מדובר בשדרוג הקל ביותר למערכת הפעלה, והיא לא תוצע על גבי דיסקים רגילים. על מנת להתקין את מערכת ההפעלה החדשה כל שתצטרכו לעשות הוא לגשת לחנות האפליקציות למק, לרכוש אותה והיא תותקן על גבי המחשב‬. שילר גם מסביר כי חלק מהשינוי בצורת ההפצה של מערכת ההפעלה החדשה גרם גם לשינוי במחיר. אם מערכת ההפעלה של אפל עלתה עד היום כ-129 דולרים, תג המחיר של Lion יהיה 29 דולרים בלבד.

מערכת ההפעלה צפויה להיות זמינה להורדה באמצעות חנות האפליקציות כבר בחודש יולי הקרוב.

צילום: flickr, cc-by, BENM.AT Live Coverage

עוברים ל-iOS 5

[20:40] ‫כעת עוברים ל-iOS 5, תופס את הבמה סקוט פורסטל (Scott Forstall)‬. "‫כידוע לכם, מערכת ההפעלה iOS מפעילה את מכשיר האייפון, האייפד ומכשיר האייפוד טאצ'‬. ‫נכון להיום מכרנו למעלה מ-200 מיליון מכשירים המריצים את מערכת ההפעלה iOS.
‫מעל ל-25 מיליון מכשירי אייפד נמכרו עד כה מאז הושק לראשונה לפני 14 חודשים. יצרנו קטוגריית מחשוב חדשה לחלוטין‬."

[20:43] סקוט ממשיך לפרט על נתוני המכירות והצלחות החברה ועובר כעת לנתונים על חנות האייטונס. "‫מעל ל-15 מיליארד שירים נמכרו באמצעות חנות האייטונז, הנחשבת לחנות הקמעונאית הגדולה ביותר לממכר מוזיקה ברחבי העולם‬ כיום". " סקוט מציין כי לאייטונס ולחנות האפליקציות ביחד יש למעלה מ-225 מיליון משתמשים שהכניסו כרטיס אשראי ויכולים לבצע רכישה בקליק אחד. כמו כן, מציין סקוט כי חנות האפליקציות של אפל מציעה נכון להיות למעלה מ-90 אפליקציות ייעודיות לאייפאד וכי למעלה מ-14 מיליארד אפליקציות הורדו מהאפסטור עד היום. ‫אפל שילמה למפתחים עד עתה למעלה מ-2.5 מילארד דולרים‬.

[20:47] ‫בואו נדבר כעת על המשך הדרך של iOS ואז נעבור ל-iOS 5‬. ‫iOS 5 כוללת שדרוג משמעותי במיוחד למערכת ההפעלה‬ ו‫היא כוללת למעלה מ-1,500 APi's שפתחנו למפתחים. ‫

[20:50] ‫הדבר הראשון שנתמקד בו הוא שירות ההתראות החדש: Notifications‬. ‫החלטנו לשנות מעט את המבנה הקיים ואת ההתראות הקופצות באמצעות חלון חדש‬. ‫על מנת לעשות זאת פיתחנו פיצ'ר בשם: "מרכז ההתראות"‬. ‫אם אתם באמצע משחק, תקבלו חלון התראות קצר שלא יפריע לכם לשחק ויופיע בראש העמוד‬. ‫הוא יעלם אחרי מספר רגעים, אך כמובן שתוכלו לחזור אליו בכל שלב שתרצו‬. ‫אם לא תרצו להתייחס לחלק מההתראות כל מה שתצטרכו לעשות הוא ללחוץ על האיקס הקטן שתמצאו בקצה הימני של ההתראה‬.

[20:52] ‫הפיצ'ר הבא שנציג: NewsStand‬. ‫זה מזכיר במידה רבה מעמד עיתונים דיגיטאלי‬ והחל מהגרסה החדשה, כל המגזינים והעיתונים אליהם נרשם יורדו אל המכשיר באופן אוטומטי ויהיו זמינים לקריאה גם כשאתם לא מחוברים לרשת.

[20:55] הפיצ'ר הבא: אינטרגציה של טוויטר לתוך מערכת ההפעלה. "‫אנחנו מעוניינים להקל על המשתמשים להשתמש בטוויטר באמצעות iOS‬" מציין סקוט. ‫אחרי שינוי הגדרות קל של חשבון הטוויטר שלכם במערכת תוכלו לצייץ שלל דברים מתוך העבודה השוטפת שלכם על גבי המכשיר‬, החל מתמונות, לטקסט, באופן מובנה במערכת ההפעלה‬

[20:57] ‫הבא בתור: דפדפן ספארי‬. ‫ספארי הוא דפדפן המובייל הטוב ביותר שתמצאו. הוא גם הפופולארי ביותר. קרוב לשני שלישים מכלל משתמשים המובייל גולשים באמצעות ספארי‬.  ‫מעתה תוכלו לשלוח לא רק את הלינק לטקסט שקראתם אלא גם את התוכן עצמו לאחד מאנשי הקשר שלכם‬.

[20:59] ‫פיצ'ר נוסף מתייחס למעבר בין הדפים השונים בהם אתם גולשים ויאפשר לעשות זאת בצורה קלה הרבה יותר‬.

[21:01] ‫הבא בתור: תזכורות‬. ‫מדובר בשירות פתקים שיאפשר לכם לכתוב ואף להוסיף מיקום או תכנים מסויימים בצורה אינטואיטיבית במיוחד. תוכלו לכתוב לעצמכם תזכורת להתקשר הביתה או לערוך רשימת קניות, לעדכן ולהביט במידע באופן נוח במיוחד‬. ‫פיצ'ר התזכורות יסתנכרן באופן אוטומטי בין המכשירים השונים ויחד עם אפליקציית היומן המובנת במערכת ההפעלה OS X‬ [י.פ – רק בשביל זה שווה לשדרג].

[21:04] הבא בתור: עדכונים למצלמה ולאפליקציית הצילום. ‫מעתה יתווסף קיצור דרך אל המצלמה ממסך הנעילה של המכשיר‬. אם תרצו לצלם משהו באופן מיידי, רק לחצו על האייקון הקטן והמצלמה תקפוץ באופן מיידי [י.פ – מההדגמה על הבמה, נראה שהמצלמה החדשה או שמא זאת האפליקציה של הצילום, מגיבה מהר יותר באופן משמעותי ממה שאנו מכירים ממכשירי האייפון 4]. ‫מעבר לזה, אנחנו מאפשרים מעתה ליטול תמונות באמצעות כפתורי הווליום הפיזיים על גבי המכשיר, לא רק באמצעות מגע על גבי המסך‬. ‫עריכות קלות מתווספים אף הם לאפליקציית התמונות, תוכלו מעתה לסובב את התמונות, לחתוך אותן, לבטל עיניים אדומות ולבצע פעולות נוספות‬

[21:07] הבא בתור, אפליקציית המייל המובנית, אשר גם עברה שדרוג. אפליקציית המייל החדשה ב-iOS 5 תספק למשתמש ‫תמיכה בתצורה עשירה יותר, סימון מיילים שונים באמצעות דיגלונים, ו תמיכה ב-S/mime לצורך שיפור אבטחת המידע. כמו כן, הוסיפה אפל מילון מובנה שכל אפליקציות iOS (כולל אפליקציית המייל) יוכלו לגשת אליו ויאפשר למשתמשים להקליד ולתקן שגיאות בצורה מהירה ונוחה יותר. בנוסף, שינתה אפל את צורה המקלדת על-מנת לאפשר למשתמשים הקלדה נוחה ומהירה יותר.

[21:11] ‫הבא בתור: סינכרון נטול מחשב‬. "‫אנחנו חותכים את הכבלים" אומר סקוט והקהל מריע. "‫אנחנו מודעים לזה שחלק מהמשתמשים שרוכשים את המכשירים המריצים את מערכת ההפעלה iOS לא בהכרח מחזיקים גם מחשב‬. ‫מעתה איך שתוציאו את המכשיר מהקופסא תקבלו הודעה של "ברוך הבא" במקום דרישה לחבר אותו למחשב‬ ולבצע אקטיבציה למכשיר" מציין סקוט. ‫נוסף לכך, גם עבור עדכון מערכת ההפעלה, לא תזדקקו יותר לחיבור המכשיר אל מחשב‬. ‫תוכלו לייצר או למחוק לוחות שנה ממערכת ההפעלה, התייחסנו כבר לעריכת תמונות, ואפילו תוכלו למחוק או להוסיף תיבות מייל [י.פ – תקנו אותי אם אני טועה, אבל זה לא משהו שאפשר היה לעשות כבר מהגרסה הראשונה של מערכת ההפעלה??] למעשה מדובר במערכת הפעלה הרבה יותר עצמאית.‬

[21:14] ‫הבא בתור: מרכז המשחקים‬. ‫מערכת ההפעלה iOS נחשבת לפלטפורמת המשחקים הפופולארית ביותר בעולם. היא כוללת למעלה ממאה אלף משחקים ואפליקציות בידוריות‬. ‫תוך תשעה חודשים בלבד ואנחנו נהנים כעת מ-50 מיליון משתמשים הרשומים ל-Game Center, רק כדי להחזיר אתכם לפרופורציות, לשירות האקסבוקס לייב רשומים 30 מיליון משתמשים והוא קיים כבר קרוב ל-8 שנים‬.

[21:18] הבא בתור: iMessage‬. "‫אני מאמין שיש לנו את ממשק ההודעות הטוב ביותר על גבי מכשיר האייפון. הוא מאפשר לשלוח הודעות טקסט או תמונות והלקוחות שלנו ממש אוהבים את זה, אבל מה בנוגע למשתמשי האייפד או האייפוד טאצ'"? שואל סקוט. ‫מעתה ההודעות מגיעות אל כלל מכשירי iOS‬. החל מגרסת מערכת ההפעלה החדשה, ‫תוכלו לשלוח הודעות מאייפד לאייפוד טאצ' או לאייפון ולהפך. הן יכולות לכלול גם תמונות, וידאו, פרטים הנוגעים לאיש קשר ואפילו יתמכו בהודעות קבוצתיות‬ [י.פ – האם זה סופם של אפליקציות כמו Whatsapp ו-Viber?]. ‫מאחר ומדובר בשירות שיוצע על כלל המכשירים תוכלו להתחיל שיחה באייפון ולהמשיך ולנהל אותה באייפד‬.

[21:21] "‫עד כה עברנו על 10 פיצ'רים מתוך למעלה מ-200 שנוספו למערכת ההפעלה iOS 5‬. ‫אחד מהפיצ'רים שלא עברנו עליהם למשל יאפשר לכם לסנכרן את התכנים שלכם באייטונז באמצעות קישוריות ה-WiFi, כפי שכבר הבנתם שיתאפשר במסגרת העצמאות שאנו נותנים מעתה למכשירי ה-iDevices‬" אומר סקוט.

[21:22] מתי תושק מערכת ההפעלה החדשה?‬ סקוט מציין כי מפתחים יקבלו את הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה לצורך פיתוח אפליקציות המותאמות לגרסה החדשה, כבר החל מהיום. המערכת עצמה תושק לכלל המשתמשים בסתיו הקרוב [י.פ – השאלה היא האם זה יהיה במקביל להשקת מכשיר אייפון חדש?]. ‫מערכת ההפעלה החדשה תתמוך במכשירי האייפון 3GS, שני דגמי האייפד, בשני הדורות האחרונים של האייפוד טאצ' וכמובן באייפון 4‬.

צילום: flickr, cc-by, BENM.AT Live Coverage

הכירו את הענן החדש של אפל

[21:24] ‫סטיב חוזר לבמה להציג את שירות הענן החדש של אפל אותו היא מכנה iCloud‬. "‫אני הולך לדבר על שירות iCloud, עבדנו עליו לא מעט זמן ואני מאוד מתרגש להציג אותו בפניכם‬" מציין ג'ובס.

[21:26] ג'ובס פותח בסיפור ומתייחס לכך שלפני 10 שנים הוא הבין שהמחשב בדרך להפוך למרכז החיים שלנו, הוא יאגד בתוכו תמונות, מוזיקה ומידע הנוגע לנו‬. ‫הבעיה היא שזה עבד מצויין עד עכשיו אבל עכשיו זה כבר פחות אידיאלי. ‫הסיבה לכך היא שהמכשירים השתנו. ‫לא רק המחשב הוא זה שמכיל תמונות או סרטונים, הם פזורים על מגוון רחב של מכשירים שונים‬. השאלה שתמיד עלתה היא כיצד לגרום לכל המכשירים האלה להסתכרן בינהם? "השאלה הזאת הטרידה רבות את מנוחתנו ו‫מצאנו פתרון לבעיה ואנחנו הולכים כעת להציג אותו בפניכם על גבי מחשב מק ופיסי" אומר ג'ובס.

[21:28] ‫הרעיון הוא להעביר את המרכז הזה של החיים שלכם שנמצא כרגע על גבי המחשב האישי לענן‬. ‫כל המכשירים יכולים לדבר אל הענן, זה יכול להתבצע גם מבלי שבכלל נוציא את המכשיר מהכיס שלנו. "‫הרבה אנשים חושבים שהענן הוא רק דיסק ענק ונגיש אבל אנחנו חושבים שהוא הרבה מעבר לזה‬".

[21:30] ‫שירות iCloud יאפשר לכם לאחסן את כל התכנים שלכם בענן להעביר אותם ליתר המכשירים באופן אוטומטי ולהפך‬. ‫הכל ייעשה באופן אוטומטי, אין כל צורך ללמוד שום דבר‬ ואין צורך להגדיר שום דבר. "‫כתבנו את שירות Mobile Me מחדש, החלפנו אותו מהיסוד" מציין ג'ובס.

[21:32] ‫מעתה אם תעדכנו פרטים של איש קשר הוא יתעדכן בכל המכשירים שלכם באופן אוטומטי‬. ‫לוחות השנה עובדים בדיוק באותו האופן. ‫שירות הענן הישן של אפל: Mobile Me עלה 99 דולרים לשנה, אך החל מהיום אנחנו נפרדים ממנו והוא לא ימשיך להתקיים‬. לעומתו, שירות ה-iCloud החדש, יוצא לכלל משתמשי החברה ללא תשלום וחינם לחלוטין.  ‫אם תרכשו אפליקציה חדשה היא תופיע לכם ביתר המכשירים ותוכלו לבחור ולהוריד אותה אליהם‬. ‫אייקון קטן דמוי ענן יופיע כעת בחלק ניכר מהאפליקציות הנתמכות במערכת ההפעלה‬

[21:35] מה יקרה כשתרצו לגבות את המכשיר שלכם?‬ ‫שירות גיבוי מבוסס WiFi יגבה את המכשיר שלכם באופן אוטומטי. אם רכשתם מכשיר חדש, תוכלו ללחוץ על כפתור אחד וכל המידע יועבר אליו ישירות מהענן. ‫השירות יתמוך בכלל התכנים שלכם: תמונות, וידאו, ספרים, מוזיקה, הגדרות מערכת וכל מה שקיים לכם על-גבי מכשיר ה-iOS שלכם.

[21:37] "‫פיצ'רים נוספים שהחלטנו להוסיף לענן יאפשרו להשתמש באפליקציות על גבי שלל המכשירים שברשותכם מאותה נקודה. כך למשל אם התחלתם לעבוד על מסמך על האייפון תוכלו להמשיך ולערוך אותו מאוחר יותר על גבי האייפד‬".

[21:41] פיצ'ר נוסף בשירות הענן החדש נקרא Photostream. ‫נניח שחזרתם מחופשה וצילמתם המון תמונות. כעת אתם רוצים בוודאי להעביר אותם למחשב שלכם. Photo Stream יסנכרן את כלל המכשירים שברשותכם ויעביר את התמונות באופן אוטומטי‬ למכשירים האחרים (כולל למחשב). חשוב לציין כי לא מדובר בפיצ'ר נפרד, אלא בפיצ'ר שהוא חלק מהגרסה החדשה של אפליקצית התמונות המובנית במערכת ההפעלה. ג'ובס ציין כי ‫אפשרות הסינכרון הזו לא תוצע רק למשתמשי המק אלא גם למשתמשי ה-PC. ‫התמונות יישמרו בענן כ-30 ימים, ועל גבי המכשיר יתעדכנו באופן אוטומטי אלף התמונות החדשות ביותר.

[21:46] ‫כעת נעבור לדבר האחרון: אייטונז בענן‬. ‫כרגע אם רכשתם משהו באמצעות האייפון, הוא לא נמצא ישירות על גבי האייפד שלכם. זה יכול להיות מרגיז לפעמים כשאתם ממש רוצים לשמוע שיר שרכשתם באמצעות מכשיר אחד במכשיר אחר‬. לאחר שתשדרגו למערכת ההפעלה החדשה, כל דבר שתרכשו באמצעות אחד ממכשירי ה-iOS שלכם, יופיע באופן אוטומטי על יתר המכשירים. ‫זו הפעם הראשונה שקונספט כזה זוכה לראות אור בתעשיית המוזיקה. אין צורך לרכוש משהו לכל מכשיר בנפרד ואם רכשתם אותו באמצעות אחד המכשירים הוא יהיה זמין גם עבור האחרים‬. אתם יכולים גם להגדיר שכל מה שהורדתם במכשיר אחד יורד באופן אוטומטי ליתר המכשירים שברשותכם‬.

[21:51] כל תשע האפליקציות שהוצגו עד כה מהוות את שירות הענן החדש של אפל, ה-iCloud והן כולן ניתנות לשימוש בחינם. ‫על מנת להשתמש בשירות הענן החדש כל שתתבקשו לעשות הוא להזין את שם המשתמש והסיסמא של ה-Apple ID שלכם והוא יחל לפעול.

[21:53] ‫שירות הענן יהיה חלק אינטגרלי מ-iOS 5‬ ויחד איתם תקבלו גם תיבת דואר בנפח של 5GB לאחסון הדואר שלכם. גם שירות זה יוצע החל מהיום בגרסת בטא למפתחים בלבד‬.

[21:56] אפל חושפת שירות מוזיקה חדש שיהווה חלק מפלטפורמת הענן החדשה. השירות החדש, אשר יקרא iTunes Match, יסייע למשתמשים להחשף למוזיקה חדשה בהתאם לטעם שלהם במוזיקה. השירות החדש, ישתמש במגוון המוזיקה הקיים על-גבי המכשירים השונים שלכם, על-מנת לבנות עבורכם פרופיל מוזיקלי ולהציע לכם שירים חדשים שלדעת השירות אתם תאהבו [י.פ – בדומה לשירותי מוזיקה כמו Pandora, Last.fm ועוד]. ‫באופן הזה, לא תצטרכו להעלות את כלל קבצי המדיה שלכם, מאחר וחלקם קיימים בלאו הכי באייטונז, זה יקח רק מספר דקות מעטות, במידה ולא יימצא השיר התואם, תוכלו להעלות אותו על מנת לסנכרן אותו עם יתר המכשירים , כל מה שכבר קיים יעודכן באופן אוטומטי לאיכות הגבוהה ביותר המוצעת דרך אייטונז, נטול DRM‬.

[21:58] עבור השירות הזה תאלצו לשלם מחיר נפרד: 25 דולרים לשנה‬. [ר.ל – השירות הזה נועד להתמודד אם קבצים פיראטיים ולהציע למשתמשים להפוך אותם לחוקיים, להנות מאיכות גבוהה יותר ותמורת תשלום נמוך באופן יחסי].

[22:00] ‫סטיב מתייחס לחוות השרתים השלישית והגדולה שסיימה אפל להקים לאחרונה‬ ומסביר כמה החווה היא חסכונית וידידותית לסביבה.  ‫ג'ובס מעניק סיור קצר אל תוך חוות השרתים שהקימה אפל וחותם את מצגת הפתיחה.

כנס המפתחים של אפל ימשך החל מהיום ולמשך חמישה ימים.‬

יניב פלדמן ורועי לטקה

הגב

15 תגובות על "כנס המפתחים של אפל [פוסט מתעדכן]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
גפן מלכי
Guest

גדול!! סוף סוף :) (למרות שאני לא סובל את אפל אני מת לראות את הIOS 5 שלהם…

DigitalOracle86
Guest

אני גם עוקב בבלוג של engadget – ושלב אחר שלב אני פשוט תוהה על מה הם חשבו לבד בעצמם?
90% זה העתק הדבק מאנדרואיד…מדהים כמה התעשיה הזאת היא פשוט כל פעם להעתיק מהמתחרה ולשפצ"ר קצת.

אבי
Guest

אני חייב להבין את המוח של משתמשי אנדרואיד עובד.
לא, באמת.
הרי חוץ מ-Notifications (שנראה אותו דבר בכל מערכת הפעלה), מה דומה לאנדרואיד?
המצלמה? אולי iCloud? iMessage? השיפורים במייל? השיפורים בספארי? מה?
ברצינות?

שושו השועל
Guest

לא מדוייק, מקביל ל-iCloud קיים באנדרואיד כמעט מהיום הראשון.
אנשי הקשר, האפליקציות והיום גם השירים באמצעות Music Beta מסונכרנים לענן ומקושרים לחשבון הגוגל שלך. כך שבעת רכישה של מכשיר חדש אנשי הקשר, לוח השנה, האפלקציות והיום גם המוזיקה יורדים למכשיר החדש. ובניגוד לשירות של אפל גוגל נותנים זאת חינם.

אבי
Guest

AppData לא מסונכרן, וגם אין API למפתחים בגוגל (API לסינכרון מול ה-cloud ,לא לקריאת נתונים של אנשי קשר וכאלה).

אבישי בר
Member

ברור שזה ככה. אנשים מנסים מוצר, מנסים מתחרה ואז אומרים "למה אין את זה שם?", אז בגירסא הבאה יש את זה שם. ככה זה עובד, וככה זה ימשיך לעבוד.

דין מרטין
Guest

איזה שטויות כותבים כל אנשי האנדרואיד האלה.
נכנסנים כמו מסכנים לכתבות על אפל, רק בשביל לכתוב "אנדרואיד כזה ואנדרואיד היה ראשון" וכו'.

אם אתם כל כך שונאים את אפל, למה אתם טורחים לקרוא כתבות בנושא?
כל כך משעמם לכם בחיים?

אנדרואיד מערכת גרועה. בחיים היא לא תגיע לעשירית מהאייפון מבחינת חווית משתמש.
ודרך אגב, אני כותב את מה שכתבתי אחרי שקיבלתי מכשיר אנדרואיד מהעבודה (אחרי שנים עם איפון) והתאכזבתי קשות! אין מה להשוות בין המכשירים!!!

יחזקל פיצוציות
Guest
יחזקל פיצוציות

פלדמן & לטקה, זאת היתה סקירה מצויינת. חסכת לי שעות של צפיה. תודה!

gabi
Guest

אפל כל פעם פשוט משמחת אותי מחדש..זה פשוט מדהים היכולות שלהם להקסים, לפתח דברים מדהימים הן מבחינת נוחות והן מבחינת המראה

אריאל
Guest
מרשים מאוד! את הסבתא שלי אולי זה מרשים. נו באמת , זה מה שאפל הצליחה לחדש? חצי מהתכונות בIOS5 יש כבר באנדרואיד בגירסת 2.1. שלא לדבר על העתקה הברורה של החלון שיורד מלמעלה (אייפוניסטים די להכחיש זאת גניבה!) לתפוח הרקוב שקיבל מכשיר אנדרואיד מהעבודה , אתה בטח כ"כ שרוף על אפל שהראש שלך יודע להפעיל רק מכשיר אחד – אפל. מכשירי אנדרואיד עם חומרה גרועה אפשר למצוא בדיוק כמו אייפון 3(עגלה) כך שזאת לא חכמה גדולה . והענן של סטיבי? נו באמת, זה לא מה שימציא לך את הגלגל . עננים יש בכל העולם, במדינת גוגל, במדינת מייקרוסופט. ולא תודה… Read more »
אבי
Guest

לא רק את סבתא שלך, גם את סבתא של סבתא שלך.
יש לך דיבור של ילד קטן ודביל.

גפן מלכי
Guest

אבי, גם לך.
אם זה כל מה שחידשו ב IOS כבר היה עדיף שיוציאו עדכון לאפליקציות שעדכנו ודי, ולמה לעשות עוד IOS בשביל זה?

אבי
Guest

כי אם היית נכנס לשנייה אחת לאתר של אפל, היית מבין שיש שם 200 חידושים, ו-1500 API חדשים למפתחים.
ואם היית דואג לעבור על הרשימה של ה-API היית מבין איזה אפשרויות יש עכשיו למפתחים.
לא הכול זה קשקושים על המסך, יש המון דברים מתחת ומעל למכסה המנוע.
אבל אצל משתמשי אנדרואיד (במקרה אני מכיר את המערכת מצויין) זה הרי לא חשוב, כי יש "USB".

רן
Guest
אריאל , פעם הסכמתי עם מה שאתה אומר (לא כל כך עם הצורה שבה אתה אומר…). אני עובד עם טכנולוגיות שלושים שנה. פשוט יש עניין ״קטן״ בקטע הזה של אפל וסטיב ג׳ובס: עובד תקין וחלק באופן מדהים. יש תקלות והן מתוקנות מיד. אייפון לא פרוץ לא עובר ריסטארט שנים, כך גם אייפד. עכשיו הוא מוסיף את הענן וברור לכל מי שמשתמש במוצריהם שזה יהיה מושלם, בניגוד לכל האלטרנטיבות: חסר פיצ׳רים קריטיים בגוגל, מיקרוסופט עם מחירי הרישוי המגוחכים שלה, אמזון לעסקים בלבד… אולי דוגמה טובה זה עניין העיתונים האלקטרוניים: אתה יודע כמה אלטרנטיבות יש? ניסית אותן? בכולן חסר משהו. אז אתה… Read more »
רן
Guest

המשך:
מחזיק בנייד ובאייפד ובמחשב חמש תוכנות לצפייה ומעביר תוכן בין ההתקנים כדי שיהיה לי זמין בכולם.

אני מנחש שאין לך אף מוצר של אפל. זה אולי ההבדל בינינו.
אשמח לתגובה.  

wpDiscuz

תגיות לכתבה: