ה-iPhone 12 Pro Max בבדיקה: האם הכי גדול הוא גם הכי טוב?

עם מסך שעוד רגע בגודל של מיני-טאבלט, חיישן צילום גדול יותר ומעבד חזק – האייפון 12 פרו מקס קרוב מתמיד לתואר שהוא מעניק לעצמו, אבל בעיות העבר ממשיכות לתקוע את אפל

צילום: גיקטיים

פעם הכל היה פשוט יותר.

כל שנה היתה אפל הייתה מציגה אייפון חדש בודד. היו כמה נפחים, כמה מחירים, וזהו בערך.

אבל אז הגיע פתאום דגם פלוס, שהפך למקס, שהפך לפרו, שהפך לפרו מקס, ובעיניי לפחות, אפל לא הצליחה להצדיק עד עכשיו את התואר "פרו" לאייפונים שלה, כיוון שהפיצ'רים שגירסאות הפרו הציגו לא היו באמת למשתמשי אייפון "מתקדמים" או מקצוענים.

הפעם, אחרי שקיבלתי את ה-iPhone 12 Pro Max לבדיקה, אני חושב שהיא קרובה מתמיד לתואר הזה – אם רק תיפטר מכמה דברים קטנים ומציקים.

כן. הוא ממש גדול.


על הנייר, וגם במציאות, ה-iPhone 12 Pro Max כמעט זהה ל-iPhone 12 Pro שסקרתי לפני כמה שבועות ו-90% ממה שכתבתי על דגם הפרו, תקף גם בדגם הפרו מקס. בין אם זה העיצוב החדש והמוצלח, התמיכה ב-5G, מעבד ה-A14 Bionic המוצלח, היעדר המטען מהאריזה, וכמובן התמיכה בליין המטענים האלחוטיים החדש, MagSafe. אז בסקירה הזו, אם תרשו לי, אני מעדיף להתמקד בכל מה ששונה או מהותי יותר ב-iPhone 12 Pro Max על פני דגם הפרו הרגיל, וממליץ לכם לקרוא גם את הסקירה המלאה של דגם הפרו הרגיל כדי לקבל את התמונה המלאה


נתחיל במסך של האייפון 12 פרו מקס, שגדל ל-6.7 אינץ'. על הנייר, מדובר בשינוי קטן, אבל בפועל זה מכשיר מאוד מאוד גדול, בעיקר בגלל העיצוב החדש והשטוח שלו – שאמנם אני אישית מאוד אוהב אותו, אבל הוא גם גורם למכשיר להרגיש יותר עבים ביד שלכם. בהנחה שאתם הולכים לשים אותו בקייס, ואתם תשימו אותו, תתכוננו לתחושה שהטלפון הזה משחק על הגבול של גדול מדי. אם טרם התנסיתם במכשירים גדולים באמת, אני מאוד ממליץ שלא לקנות מכשיר בגודל הזה מבלי לנסות אותו בחנות.

המכשיר הקטן ביותר שאפל מציעה, נגד המכשיר הגדול ביותר שאפל מציעה. צילום: גיקטיים

אם אתם יכולים להחזיק אותו, המסך של האייפון 12 פרו מקס הוא מסך פשוט מרשים. הוא חד, הוא בהיר ממש (עד 800 ניטים במצב רגיל ועד 1200 ניטים ב-HDR) כך שגם ביום שמש, כמו הימים האחרונים, לא נתקלתי בבעיה לקרוא ממנו הכל. חוץ מהבהירות, הוא מציג צבעים סופר-מדויקים ונעימים לעין והוא רספונסיבי מאוד.

צפו בפתיחת הקופסה של ה-iPhone 12 Pro Max וה-iPhone 12 Mini


עם זאת, ההחלטה של אפל שלא לשדרג את מסכי האייפון למסכי "ProMotion" עם תמיכה בקצב ריענון גבוה (או חוסר הברירה שלה. לא באמת אכפת לי ולא אמור להיות אכפת לכם) – ההחלטה הזו הופכת להיות כמעט מגוחכת כשמדובר באייפון 12 פרו מקס. זה המכשיר היקר ביותר והטוב ביותר שאפל יכולה להציע לכם, והוא עדיין לא מכיל את מה שהפך לפחות או יותר הפיצ'ר הנפוץ ביותר בכל מכשיר אנדרואיד ראוי בשנת 2019 ובטח שב-2020.

כשאפל תואיל בטובה לשדרג את מסכי ה-60 הרץ שלה ל-90 או 120 הרץ, ההבדל יהיה משמעותי במיוחד, במיוחד אם מעולם לא התנסיתם במכשיר עם קצב ריענון גבוה. כל פעולה שתעשו בממשק, כל גלילה של טקסט ואפילו משחקים – הכל יראה חלק יותר וירגיש מהיר יותר. כשזה יקרה, וזה יקרה על פי ההערכות כבר בשנה הבאה, מי שקונה השנה את האייפון 12 פרו מקס עלול להתבאס.

כנראה מערך הצילום הטוב ביותר שיכול להציע כיום סמארטפון

צילום: גיקטיים

מלבד מסך גדול, מתבדל דגם הפרו משאר הדגמים בזכות מערך הצילום שלו, והפעם לא סתם עם תוספת של מצלמה מיותרת.

מערך הצילום האחורי של האייפון 12 פרו מקס נראה די זהה למערך הצילום של האייפון 12 פרו. שניהם מצויידים בעדשה סופר רחבה (120 מעלות) עם מפתח צמצם f/2.4; מצלמה ראשית עם מפתח צמצם משופר ומרשים של f/1.6; ולקינוח מצלמת טלפוטו עם מפתח צמצם f/2.2 וזום אופטי של X2.5 בהשוואה לעדשה הראשית.

הזום האופטי בדגם המקס משופר במקצת בהשוואה לדגם הפרו כך שאתם עשויים לרצות להשתמש בו יותר, אבל הצמצם הסגור יותר במקצת מוביל לתמונות פחות חדות ועם פחות פרטים. בכל מקרה, אני עדיין מחזיק בדעה שמצלמת טלפוטו היא ממש לא סיבה מספיק טובה לשידרוג או תוספת תשלום, כיוון שאני מאמין שרוב גדול של האנשים לא באמת משתמשים בעדשה הזאת ביומיום.

מי שכן קיבלה שדרוג מעניין מאוד, היא העדשה הראשית, שמאחוריה נמצא חיישן צילום גדול יותר ב-47% עם פיקסלים בגודל 1.7 מיקרון. המשמעות של חיישן יותר גדול היא קליטה של יותר אור בפחות זמן, ככה שנקלטים יותר פרטים ויש פחות רעש ומריחה של תמונה. אם קראתם את הביקורת שלי על האייפון 12 פרו, אתם יודעים שאני חושב שמדובר במערך צילום מצוין שנמצא בפסגת מצלמות המובייל – אבל האם חיישן יותר גדול יכול להפוך מערך צילום מצוין למצוין פלוס? כן, ולא.

לקחתי את האייפון 12 מיני ואת האייפון 12 פרו מקס לבדיקה מהירה בשעות החושך, ומיד החיישן הגדול יותר של דגם המקס הוכיח את עליונותו. כל פעולה בצילום לילה ארכה כמחצית מהזמן בדגם המקס. כלומר, כשצילמתי עם המיני הייתי זקוק ל-3 שניות של חשיפה בהן אני צריך להחזיק את המכשיר יציב ככל הניתן, לעומת שנייה אחת של חשיפה בפרו מקס, מה שהוביל לתמונות יותר חדות. לפעמים כשמכשיר המיני נכנס אוטומטית למצב לילה, הפרו מקס בכלל לא היה צריך להכנס למצב הזה הודות לחיישן הגדול יותר.

אבל אז חזרתי הביתה, הורדתי את התמונות למחשב שלי, ופתחתי אותן אחת מול השניה. ומה אני אגיד לכם – בקושי יכולתי להבחין בהבדלים. ההבדל העיקרי היה בכמות התמונות המטושטשות שקיבלתי בצילומי לילה עם המיני לעומת הפרו, שבכל פעם סיפק תמונה מצוינת.

בצילום תמונות רגיל, אם לא הייתם אומרים לי מי זה מי, אני לא חושב שהייתי יודע לזהות איזו תמונה צילם מכשיר המיני, ואיזו תמונה צילם מכשיר הפרו – פשוט כי שניהם מצלמים תמונות ברמה כל כך גבוהה שהשיפורים מכאן והלאה לא יכולים להיות ענקיים. גם התמונות של ה-iPhone 12 Pro וגם התמונות של ה-iPhone 12 Pro Max הן מהטובות ביותר – אם לא הטובות ביותר – שמצלמות מובייל יכולות לצלם, ועל המסך המצוין של האייפונים הן פשוט זורחות.

באפל לא הסתפקו רק בהגדלה של החיישן הראשי, אלא גם בהוספת מנגנון ייצוב מאוד מגניב ומיוחד שעומד מאחוריו. במקום להזיז את העדשה כדי לתקן את הרעידות שלכם (מה שמכונה OIS או מייצב תמונה אופטי), ה-12 פרו מקס מציג מנגנון ייצוב בשם Sensor-Shift אשר מזיז את החיישן עצמו, בדומה למצלמות DSLR. בתמונות סטילז לא הצלחתי להבחין באיזשהו שינוי בזכותו, אבל כן הבחנתי בו בגיזרה שבה לאפל אין באמת תחרות – צילום וידאו.

צילום: גיקטיים

מנגנון ייצוב התמונה החדש עובד בצורה מרשימה מאוד בעת צילומי סרטונים. אמנם הוא לא מייצב אתכם כמו גימבל, אבל הוא מתקן היטב את כמה מתנועות היד הלא רצויות שלכם. כשעשיתי כמה תנועות חדות למדי יכולתי ממש לראות את התיקון של המנגנון שמנסה להחליק את התנועה, והוא פשוט עוד תוספת מבורכת לפונקציות צילום הוידאו שפשוט מעמיקות עוד יותר את העליונות של אפל בתחום הזה.

באופן כללי, מנגנון הצילום של ה-iPhone 12 Pro Max הוא לדעתי מנגנון הצילום הטוב ביותר שיצא לי להשתמש בו עד היום. הבעיה היא שגם מנגנון הצילום של האייפון 12 פרו הוא מצוין. ולמען האמת? גם מנגנון הצילום של האייפון 12 מיני. למרות שציפיתי שהחיישן הגדול יותר של דגם המקס יהיה סוג של גיים-צ'יינגר, הוא התגלה כתוספת חביבה למערך צילום מצטיין גם ככה, כך שאם בניתם על מערך הצילום בתור המפתה הרשמי לרכישת הדגם הגדול והיקר יותר, אני לא בטוח שהוא מספיק משופר על פני אחיו הזולים יותר. צרות של מכשירים מצוינים, אתם יודעים.

צפו לזמני סוללה טובים

צילום: גיקטיים

הייתי מאוד שמח כלספר לכם על חיי הסוללה של ה-iPhone 12 Pro Max, אבל אני מרגיש שאני לא יכול לבוא עם קביעה חד משמעית מסיבה עיקרית אחת: הדגם שהגיע לידיי הוא דגם אמריקאי ועל כן התדרים שבהם הוא משתמש הם שונים מאלו של המכשירים שימכרו בישראל, מה שעשוי להשפיע על חיי הסוללה שלו. על כן, אני לא יכול לקבוע על פי ההתנסות הזו איך הסוללה מתנהגת בפועל.

מה שאני כן יכול להגיד, זה שלפחות כשבדקתי את ה-iPhone 11 Pro Max בשנה שעברה הגעתי איתו לחיי סוללה מוצלחים למדי, ובדור החדש הסוללה אפילו גדולה יותר והמעבד יעיל עוד יותר מקודמו. בהיעדר תמיכה בקצב ריענון גבוה או איזה קליר-פיצ'ר חדש שישנה את כל המכניקה של האייפון, אני צופה שזמני הסוללה של דגם המקס יהיו לא פחות טובים. אם זמן סוללה נמצא גם הוא בראש סולם העדיפויות שלכם, שווה לכם לנוע לכיוון הפרו מקס.

כל כך קרוב לפרו

צילום: גיקטיים

הפעם, עם ה-iPhone 12 Pro Max, אפל קרובה מתמיד להצדיק את ההצמדה של התואר ה"Pro" למכשיר אייפון, בעיקר בזכות תוספות שיותר מוכרות לנו מעולם ה-DSLR ישירות אל מערך הצילום. אלו הן תוספות קטנות שהופכות את מערך הצילום המצוין של האייפון 12 פרו לקצת יותר טוב – אבל לא בצורה שתשנה את עולמכם.

אם לא תשימו אותם זה לצד זה, התמונות שתוכלו לקבל מהאייפון 12 מיני והאייפון 12 פרו מקס די יראו זהות, ואם אתם באים לדגם המקס נטו בשביל המצלמה, מדובר בהבדלים די זניחים שיעלו לכם 400-300 דולר. האם התוצאות של מערך הצילום שוות את ההפרש הדי משמעותי הזה? לטעמי, לא.

אני מרגיש שה-iPhone 12 Pro Max היה יכול להיות אייפון הרבה יותר "פרו" אם הוא היה סופסוף מציג מסך בקצב ריענון גבוה, או אם הוא היה מגיע עם פתרון אלגנטי למגרעת שכבר אמורה להיכחד, או הופך לאפילו יותר מוצלח אם הוא היה מגיע עם חיבור USB-C, כמו שאפל עשתה עם האייפד פרו ואז עשתה גם עם האייפד אייר השנה. כל אלה הן בעיות שמלוות את האייפונים שנה אחרי שנה, ואם אתם משלמים על הטוב ביותר שאפל יכולה לספק, וקונים את ה"מקס" של האייפונים, אני כבר מצפה ליותר.

אז למי כן מתאים האייפון 12 פרו מקס? אם אתם מחפשים את האייפון עם המסך הכי גדול והסוללה הגדולה ביותר – זה האייפון בשבילכם. אני מאמין שכל שאר המתלבטים יהנו מאוד משאר המכשירים שמוצעים השנה, ויוכלו להימנע מהוצאה קצת מיותרת שלא תשדרג בהכרח את החוויה שלהם. אבל אם בשנה הבאה אפל תשכיל לשלב את השיפורים שכולחם מתחננים שהיא תשלב כבר יותר מדי זמן – האייפון 13, או איך שלא יקראו לו, באמת יהיה ראוי לתואר פרו, ולתואר מקס.

המכשיר סופק לסקירה באדיבות iStore, משווקת רשמית של אפל בישראל

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

5 תגובות על "ה-iPhone 12 Pro Max בבדיקה: האם הכי גדול הוא גם הכי טוב?"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Avraham Ramati
Member
הייתרון של החיישן הגדול במקס לא בא לידי ביטוי כ״כ כאשר מצב לילה מופעל, מכיוון שהתוצאה במצב לילה מושפעת בעיקר מהתכנה והאלגוריתם הוא אותו אלגוריתם. הייתרון בא לידי ביטוי בעיקר בצילום וידיאו בתאורה נמוכה – בוידיאו אין טריקים של תכנה כמו מצב לילה בצילום סטילס ואז רואים הבדל גדול בין המכשירים. אפשר לראות הבדל גם בתמונות, במצבים שיש תאורה חלשה – אך לא מדי חלשה בשביל להפעיל מצב לילה. תמונות בתנאים כאלו נראות הרבה יותר נקיות על המקס. אגב, כצלם – אני בעיקר משתמש בעדשת ה ״טלפוטו״ שבאייפון פרו. אצל צלמים עדשה עם זווית ראיה של 50 מ״מ נחשבת סטנדרטית,… Read more »
אלי
Guest

שורה תחתונה תקנו את האייפון 12 הרגיל, אותו מעבד, אותה מצלמה, 95 אחוז אותו דבר ו1000 שקל פחות.

Shshs
Guest

ממש לא כדאי להתקרב לאייפון12 הרגיל אלא רק לפרו או פרו מקס ב12 יש ריצודים במסך ועוד כמה באגים

בתאל
Guest

אני חושבת לשדרג פלאפון וזקוקה לעצת מומחים לא משוחדים, יש לי גלקסי נוט 9 (מעולה לחלוטין) אבל אני רוצה לשדרג, קראתי על הנוט 20 אולטרה וקראתי פה על האייפון 12 פרו מקס , חוץ מהדיכאון מלהיפרד מהעט האם כדאי לשדרג לאייפון???? אני יודעת שסמסונג לא השכילו עם האולטרה החדש ופיספסו איתו, לחכות או לשדרג ? ואם כן לאיזה הכי כדאי? מה יותר טוב? אייפון או נוט החדש?

שירה
Guest

אז לא הצלחתי להבין?
בתור מי שמתלבטת ל"שדרג" 11 פרו מקס ל 12 פרו מקס, ובתור היותי מאפרת שזקוקה לחדות צילום, כדאי לשדרג או לחכות ל 13???

wpDiscuz

תגיות לכתבה: