אפל מציגה אייפד חדש: מסך רטינה, תמיכה ב-LTE, מעבד A5X [לייב בלוגינג]

באירוע שמקיימת אפל בדקות אלה מכריזה החברה על דגם חדש למכשיר האייפד – מסך רטינה, מעבד A5X ו-LTE לצד הכרזה על iOS 5.1, דגם חדש ל-Apple TV ושירותים נוספים.

תמונה: יח"צ

בעוד מספר דקות (20:00 שעון ישראל) תפתח אפל את אירוע ההכרזה הרשמי שלה במרכז לאומניות ע"ש ירבא בואנה בסן פרנסיסקו, בו צפויה להכריז על דגם חדש למכשיר האייפד ועל שורה של מוצרים ושירותים נוספים.

בשעות האחרונות החלו אתרי הטכנולוגיה ברחבי העולם להתייחס לשמועה חדשה שנפוצה במהירות ומתייחסת לתצורת מגע חדשה למסך האייפד. על פי הדיווחים האחרונים, יש המייחסים חשיבות להזמנה שהפיצה אפל שבוע שעבר בה ציינה: "יש לנו משהו שממש תרצו לראות וגם לגעת". כעת יש מי שטוענים שצג האייפד החדש לא יתאפיין רק ברוזלוצייה גבוהה יותר משל קודמו אלא גם בפידבק המבוסס על אימפולסים חשמליים ונועד להעניק תחושת מגע שונה על גבי המסך.

הצטרפו אלינו לסיקור האירוע בזמן אמת החל מהשעה 19:45. (לבנתיים, כאן תוכלו לאתר את כל השמועות האחרונות הנוגעות לאירוע).

לייב בלוגינג / רועי לטקה ומורן בר

[19:50]‫ –  דלתות אולם הכנסים נפתחו, הקהל התיישב, כולם ממתינים‬.  אולם הכנסים בירבא בואנה מלא לחלוטין, ברקע מתנגן שיר של אדל‬

[19:55] – ‫בקצה האולם על הפודיום מונחים בשלב זה שני אייפדים, ברקע מתנגן כרגע אחד השירים של The Stokes‬

[20:00] – והנה מתחילים, טים קוק עולה לבמה, חושך באולם‬. "‫יש לנו בוקר נפלא ואני מעוניין להתחיל לדבר על עידן הפוסט פיסי‬" כך פותח קוק את האירוע "‫אפל נמצאת בחזית המהפכה הזו‬, אנחנו מדברים על עולם שבו המחשב האישי כבר אינו נמצא במרכז‬ו של העולם הדיגיטלי. עולם בו המכשירים בהם אנחנו משתמשים הכי הרבה צריכים להיות אישיים וניידים יותר".

[20:05] – קוק ממשיך לספר על המהפכה שהנחילה אפל בעולם המחשוב‫ "באפל אנחנו ברי מזל לכלול שלושה מכשירים מסוג זה: שלושה מכשירים כאלה: האייפוד, האייפון והאייפד‬. האייפד יצר קטגוריית מכשירים חדשה שהמציאה מחדש את עולם המחשוב הנייד‬ ו‫כעת כל חברה מעוניינת שגם לה יהיה מכשיר כזה‬. ‫עידן הפוסט פיסי אחראי היום ל-76 אחוזים מסך הכנסותינו‬. לאפל 362 חנויות קמעונאיות בהן ביקרו למעלה מ-110 מיליון בני אדם רק ברבעון האחרון של השנה הקודמת‬"

בשנה שעברה מכרה אפל 315 מיליון מכשירים מבוססי iOS

[20:08] – כעת מתייחס קוק לאחת מחנויות הדגל החדשות שפתחה החברה בגרנד סנטר‬ ‫ומספר שהם היו מאוד נרגשים לפתוח אותה. מציגים כעת וידאו של פתיחת החנות‬ וקוק חוזר לבמה עם סיום הסרטון‬ ‫"דיי מגניב, נכון?"‬, מחייך קוק. "אייפון, אייפוד טאצ' והאייפד כולם מבוססים על מערכת ההפעלה – iOS. רק בשנה שעברה מכרנו 315 מיליון מכשירים, מתוכם 62 מיליון רק ברבעון האחרון של 2011‬"

[20:11]  – כעת עובר קוק לדבר על סירי‬ : ‫"חשבנו שזה יהיה כיף לאפשר לכם להקשיב לסירי ממספר מקומות שונים בעולם הבוקר"‬. כעת מוקרן סרטון ובו מוצגת סירי בשלל שפות במספר מקומות בעולם‬. החל מהיום סירי יודעת לדבר גם יפנית‬.
עכשיו עוברים לדבר על אפליקציות‬ : באפסטור נכון להיום 585,000 אפליקציות‬ ‫"אפליקציות מצויינות מוביל לעוד הורדות שמובילים לעוד אפליקציות מדהימות ולעוד הורדות, ‫זהו מעגל מצויין ומאוד רווחי‬, ‫25 מילארד אפליקציות הורדו עד כה‬"‬, מסביר קוק "‫כשהאפליקציה ה-25 מילארד הורדה מסין‬".

iCloud – עכשיו גם לסרטים

[20:11] – "‫iCloud דואג לשמור על כל המידע של מסונכרן בין כל המכשירים שברשותכם‬ זה פשוט, אלגנטי, אוטומטי, ופשוט עובד‬ נכון להיום יש לנו 100 מיליון משתמשים המנויים לשירות iCloud‬ מעתה אייטונז בענן תתמוך גם בסרטונים‬ תוכלו להוריד סרטים שרכשתם מכל מכשירי וכעת סדרות וסרטים תומכים באיכות של 1080p‬. ‫"הממשק החדש תומך ברזולוציה בת 1080p, זה מדהים ויש תמונות מרהיבות לסרטים‬ מעתה אפשר גם לקבל את רשימות ההשמה של אייטונז ב-iCloud‬"

כעת צופים בקטע מתוך הסרט extremely Loud & Incredibly Close אדי קיו על הבמה בהדגמה מסביר "‫לקח לנו 10 שניות להתחיל ולהריץ את הסרט באיכות HD‬".

דגם חדש ל-Apple TV  ב-99 דולרים

[20:17] – קוק חוזר ומשיק דגם חדש של Apple TV‬, המחיר, כך הוא מסביר, נשאר זהה לדגם הדוקם – 99 דולרים, והמכשיר יהיה זמין לרכישה כבר מהשבוע הבא, וכמובן בהזמנה מוקדמת החל מהיום.

תמונה: יח"צ, צילומסך

אייפד חדש : ‫ההשקה הרשמית תתקיים ב-16 למרץ‬

[20:17] – טים קוק מסביר "המומנטום של האייפד נפלא, מכרנו 15.4 מיליון מכשירים רק ברבעון האחרון‬ – ‫זה יותר אייפדים מאשר כל יצרנית מחשבים אישיים מכרה מחשבים. לדוגמא HP מכרה 15.1 מיליון מחשבי PC באותו חלון הזמן, למרות שאנחנו לא בטוחים בנוגע לאמינות של הנתונים שהם מפרסמים‬". הוא מוסיף בעוקצנות. ‫כשהתחלנו לפתח את האייפד לא התכוונו רק לייצר מוצר חדש אלא קטגוריית מוצרים חדשה לחלוטין‬ על מנת לעשות כן, האייפד היה צריך להיות המוצר הטוב ביותר עבור חלק מהפעולות שאתם מבצעים באופן יום יומי‬".

[20:21] – "כששאלנו את משתמשי האייפד מהי הפלטפורמה המעודפת עליהם לתקשורת אימיילים הם כולם ענו שהאייפד‬ – האייפד גם אידאלי לגלישה ברשת וגם למשחקים אפילו מול קונסולת המשחקים הבייתיות‬. מדובר בהצלחה משמעותית במיוחד עבור מכשיר שקיים בשוק רק שנתיים‬". קוק מסביר שלמעלה מ-200,000 אפליקציות מותאמות לאייפד‬.

[20:24] – ‫קוק עורך השוואה בין מחשבי הלוח השונים וטוען שחווית המשתמש באייפד מוצלחת הרבה יותר‬, "לא תאתרו את האפליקציות הללו באף טאבלט אחר‬, ‫למרות שיש למעלה מ-100 מחשבי לוח של חברות מתחרות‬".

"‫מי יכול להשיק מוצר מוצלח יותר מהאייפד 2?‬ כולם תהו בנוגע לזה.. ובכן, תפסיקו לתהות‬ אלו אנחנו‬ היום אנחנו מכריזים על אייפד חדש‬ והוא מדהים‬ אנחנו מגדירים מחדש את הקטוגריה של מחשבי הלוח‬ שאנחנו יצרנו‬"

מסך רטינה, מעבד A5X

‫[20:26]  לאייפד החדש ‫מסך רטינה – "עד שלא תצפו בו לא תבינו כמה הוא מדהים‬ נכון ליום זה אף אחד לא הצליח להגיע ליכולות כאלה". ‫המסך הזה באמת מאוד מאוד חד‬ – שילר מציג תמונות שונות בכדי שיהיה אפשר להתרשם מהמסך החדש.‬ מדובר ברזולוציה בת 2048X1536‬, זה 3.1 מיליון פיקסלים סך הכל. המסך החד ביותר שהושק עד כה בשוק המובייל‬ – 264ppi, גם איכות הצבע השתפרה ב-40%‬ והמעבד החדש הוא A5X‬. ביחס לטגרה 3, אפל טוענת שמדובר במעבד מהיר פי שניים‬, ‫שיכול להציע ביצועים של פי 4.

תמונה: יח"צ

מצלמת iSight

‫[20:26] –  ‬. ‫הפיצ'ר הבא שמוצג על הבמה: מצלמת iSight Camera‬ ‫הפיצ'ר הבא: לכידת וידאו HD באיכות של 1080p‬. "בכל מקום שאתם נמצאים אם תרצו לקחת וידאו יש איתכם את אחת המצלמות הטובות ביותר עבור כך"‬

[20:30] – כעת מציגים סרטון עבור הפגנת היכולות של צילום הוידאו עם האייפד החדש‬. כעת מציגים סרטון עבור הפגנת היכולות של צילום הוידאו עם האייפד החדש‬ ‫מאחר והאייפד גדול עבור צילום וידאו הוא יכלול מעתה פיצ'ר ייצוב חדש ומוטמע‬.

תמונה: יח"צ

זיהוי קולי‬

תמונה: יח"צ

[20:32] – לצד המקלדת שתאתרו ב-iOS נוסף כעת כפתור חדש שמזכיר מעט את סירי‬ ‫נגיעה במיקרופון תאפשר לכם להכתיב טקסט לאייפד בשפות: אנגלית, צרפתית, גרמנית ויפנית‬.

תמיכה ב-LTE‬

[20:35] –  הפיצ'ר החמישי: תמיכה ב-LTE‬,  האייפד 2 תמך בקצב העברת נתונים של 3.1Mbps‬, ‫האייפד החדש יתמוך בקצב נתונים של 21Mbps‬ ‫ואם תהיו תחת פריסה של רשת הדור הרביעי (LTE) מדובר כבר בקצה העברת נתונים של 73Mbps‬. כעת מוצגת הדגמה של הורדת נתונים בקצב של HSPA המייצגת את הדור השלישי למול הורדת נתונים תחת LTE המייצגת את הדור הרביעי‬. כעת מוצגת הדגמה של הורדת נתונים בקצב של HSPA המייצגת את הדור השלישי למול הורדת נתונים תחת LTE המייצגת את הדור הרביעי‬ – עבור האמריקאים זה יכול להיות מעט בעייתי כי אלו המנויים לרשת Verizon יזדקקו למכשיר אחר מאלו המנויים ל-AT&T‬.

[20:39] –  ‫מעתה האייפד יכול להפוך גם לנקודה חמה‬, כלומר, לראוטר סלולרי‬ (במידה ומפעילת הסלולר תאפשר זאת כמובן‬).

סוללה, גודל ומשקל

מה בנוגע לאורך חיי הסוללה?‬ ‫למרות כל עדכוני החומרה, הוא נותר כפי שהוא‬ ‫10 שעות עבודה, ‫9 שעות בשימוש תחת רשתות הדור הרביעי‬.  ‫העובי של המכשיר: 9.4 מילימטר ומשקלו 1.4lb. הוא כבד מעט יותר מהאייפד 2

מחיר – זהה לדגמים הקודמים

‫דגם ה-32GB יעלה 599 דולרים‬, ‫וה-64GB 699 דולרים‬. ‫אם אתם רוצים את המכשיר בגרסת הדור הרביעי תאלצו לשם מעט יותר‬ – ‫כאן הדגם הזול ביותר בנפח ה-16GB יעלה 629 דולרים‬. כלומר, המחירים נותרו זהים לאלו של האייפד 2‬.

‫אם אתה ממש מעוניינים לרכוש לכם אחד, אז אנחנו שמחים להודיע שהמכירה המוקדמת נפתחת כבר היום‬. המדינות הראשונות בהם יושק האייפד החדש ב-16 למרץ הן: ארה"ב, קנדה, בריטניה, צרפת, גרמניה, שוויץ ויפן‬. מדובר בהשקה סימולטנית בכל המדינות, הגדולה שאפל קיימה אי פעם‬.

[20:46] – האפליקציות הקיימות יעבדו טוב עם המסך החדש‬ אבל המפתחים מוזמנים כמובן לעבוד מעט ולהציע יכולות משודרגות עבור מסך הרטינה‬.

[20:48] –  כעת הגענו לשלב הדמו‬ והפגנת הביצועים של המכשיר החדש עם משחקים חדשים שמותאמים למסך וליכולות המעבד‬. כעת מפנה שילר את מקומו. לכריס צ'אונג מאוטודסק‬ – מנהל קו המוצרים של סקאטצ'בוק‬.

[20:53] – כעת עולה לבמה מייק קאפס, נשיא Epic Games‬ ‫במטרה להעניק דמו של אחד המוצרים שפותחו באופן ייחודי לאייפד החדש‬.

[20:57] – פיל שילר עולה על הבמה ומספר כי לצד השקת iOS 5.1 מציגה אפל גם שדרוג לאפליקציות המשרדיות שלה שיעלו כל אחת 9.99 דולרים, עדכון חינם לאלו שכבר רכשו אותם בעבר‬.

[21:00] – ‫כעת מציגים דמו של iMovie המחודש‬.  ‫iMovie זמינה להורדה כבר עכשיו תמורת 4.99 דולרים, עדכון חינם למי שכבר רכש בעבר‬.

[21:01] –  כעת עוברים להצגתה של iPhoto, השלישית בחבילת התוכנות iLife‬. ‫האפליקציה החדשה תאפשר לנווט באופן קל ונוח יותר בין תמונות, לערוך אותן, מחוות מגע חדשות נוספו, אפקטים חדשים ועוד‬. האפליקציה תומכת בהצגת תמונות באיכות של עד 19 מגה פיקסל‬.

[21:05] – כעת מוצג דמו של iPhoto‬. הפגנת היכולות של iPhoto ארוכה באופן לא ברור.. כעת מרכיבים מעיין מגזין שמורכב מהתמונות אחרי שהודגמו האפקטים ושאר היכולות של האפליקציה המחודשת‬. האפליקציה זמינה גם לאייפון. המחיר של iPhoto יעמוד אף הוא על 4.99 דולרים, עדכון חינם לרוכשים המוקדמים‬.  ‫עדכוני האפליקציות של חבילות iWork ו-iLife זמינים לרכישה והורדה החל מעכשיו.

[21:14] – הדמו מסתיים ופיל שילר חוזר לבמה‬. "אז אם היה קשה להבין זאת עד כה, אנחנו ממש אוהבים את האייפד החדש ואת כל התוכנות החדשות עבורו. הכנו וידאו באמצעותו תוכלו לקבל קצת רושם מהיכולות החדשות"‬.

[21:15] – במהלך הסרטון: "אנחנו מאמינים שהטכנולוגיה מגיעה לשיאים שלה כשהיא הופכת בלתי נראת. כשאתה יכול להתרכז רק במה שאתה עושה ולא במכשיר איתו את עושה זאת. זה רק מסך זכוכית קסום".‬

אם לא שמתם לב, עדיין אין שם לאייפד החדש. בנוסף, שלוש שמועות שהופרכו עד כה: הדוק נותר כפי שהוא ולא התחדש, אין יציאה לכרטיס SD וכפתור הבית בהחלט שם‬.

אייפד 2 – זול ב-100$

[21:20] – ‫הוידאו הסתיים, פיל שילר חוזר לבמה‬ ומודיע – האייפד 2 ימשיך אף הוא להמכר‬. המחירים צונחים ב-100 דולרים לדגם הזול ביותר, ה-16GB בעל קישוריות ה-WiFi‬. כלומר, הוא יעלה מעתה 399 דולרים‬.

[21:22]– קוק מסכם: "הגדרנו מחדש את קטגוריית מחשוב הלוח‬ ‫שאפל רק יצרה לפני שנתיים‬ באייפד חדש ומדהים,האייפד השני נגיש יותר, תוכנות חדשות ומדהימות"‬. הוא מודה לכולם. האירוע הסתיים, ושם ברור לאייפד עדיין אין‬.

וידאו: סרטון הפרסומת לאייפד החדש

רועי לטקה ומורן בר

הגב

5 תגובות על "אפל מציגה אייפד חדש: מסך רטינה, תמיכה ב-LTE, מעבד A5X [לייב בלוגינג]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Elad Zazon
Guest

אז בעצם ipad2s או ipad3 או the new ipad…………
קיצר אפל תסגרו על עצמכם ותעדכנו אותנו , תודה.

תום ביגלאייזן
Guest

שום דבר שלא ציפו לו, חוץ מהשם – האייפד מקבל את אותו מעמד של מק. אין יותר מספרים, פשוט אייפד. שם עצם. מהלך שיווקי מעניין.

קוקו
Guest

משעמם…..
היו חוסכים לנו וכבר היו פותחים דוכן בברצלונה

דניאל
Guest

XA5 יותר חזק מTEGRA 3 פי 2 4?

אני בטוח שלאפל ("הגדולה") הולכת להיות פאדיחה קטנה ברגע שיבדקו עם BENCHMARK …

המעבד A5X הוא לא באמת מרובע בניגוד לTEGRA, וההוכחה:
http://thenextweb.com/apple/2012/03/08/nvidia-responds-to-apples-a5x-processor-claims-can-we-see-the-benchmarks/

"However, Nvidia has said it will purchase a new iPad and see for itself. “At some point it will become more clear what the performance really is,” said Brown. “For now, Apple has a really generic statement.”

Another point to note is the technical specifications of the A5X processor. Many believe it to be a quad-core processor, when in fact it is a dual-core System-on-Chip (SoC) processor with quad-core graphics capabilities."

אליהו בנדן
Guest

מכשיר מדהים!
ללא ספק, אקנה אחד מארה"ב.
כמו תמיד, אפל משאירה אבק למתחרים "הפתוחים"

wpDiscuz

תגיות לכתבה: