אפל חשפה את iOS 12 והאייפונים שלכם עומדים להיות מהירים יותר מתמיד

באירוע המפתחים השנתי שלה, חשפה אפל את מערכת ההפעלה החדשה שתגיע להרבה אייפונים ואייפדים, ותהפוך את חווית השימוש בהם להרבה יותר טובה

תמונה: צילום מסך, אפל

באירוע הפתיחה של כנס המפתחים, WWDC 2018, שערכה אפל הערב (ב׳) בסן חוזה, חשפה החברה לראשונה את מערכת ההפעלה iOS 12. כל החידושים והשינויים עליהם הכריזה אפל הערב יגיעו למכשירי ה-iPhone וה-iPad של רוב המשתמשים, וכצפוי, אפל לא התמקדה יותר מדי בעיצוב פיצ׳רים חדשים ומהפכניים שמשנים את האופן שבו אנו משתמשים באייפונים שלנו, אלא שמה דגש על תיקונים של בעיות שנוצרו בגירסאות האחרונות של מערכת ההפעלה, ושיפור חווית המשתמש.

המכשיר שלכם עומד להיות מהיר יותר, גם אם הוא לא חדש

אחד הדגשים המרכזיים בהצגה של iOS 12 היה בנושא הביצועים של המכשירים. אפל רוצה להפוך את המכשירים שלכם להרבה יותר מהירים עם מערכת ההפעלה החדשה, וטוענת כי אפליקציות ייפתחו במהירות מהירה יותר של עד 40%, המקלדת תופיע פי שניים יותר מהר וכדומה. קרייג פדריגי טען שמערכת ההפעלה תדע להשתמש בחומרה כדי להאיץ את הביצועים ברגע הצורך, ולאחר מכן לעצור את ההאצה כדי לחסוך בסוללה, כך שתוכלו לאזן בין חיי סוללה לביצועי המכשיר.

אפל גם פינתה זמן לשיפורים לאפליקציות המובנות שלה, כמו אפליקציית החדשות, מניות (אשר מגיעה גם לאייפד, ומתחברת מעתה לאפליקציית החדשות), תזכורות קוליות (שמגיעה גם היא לאייפד, ותמיכה באייקלאוד), וכמו כן, שיפורים לאפליקציית הספרים שמעתה תקרא Apple Books. בנוסף, אפל סופסוף עדכנה את CarPlay, שמעתה תתמוך גם באפליקציות ניווט צד-שלישי כמו Waze.

ARkit 2: מהיר יותר, עשיר יותר וחברתי יותר

תמונה: אפל

אפל חשפה לראשונה את הגירסה השניה של פלטפורמת המציאות הרבודה שלה, שתאפשר לראשונה חווית AR משותפות: עד ארבעה משתמשים יוכלו לשחק יחדיו בסביבות וירטואליות שיולבשו על גבי המציאות דרך עדשת המצלמה. כמו כן, הפלטפורמה המעודכנת מאפשרת לשמור יצירות במרחב, אלמנטים הרבה יותר מפורטים וחוויה חלקה ועשירה יותר מבעבר.

בנוסף, חשפה החברה את USDZ, פורמט קבצים חדש לגראפיקה בתלת מימד, שיאפשר הנחה של פריטים תלת מימדיים וצפייה שלהם במהירות, ובאיכות גבוהה יותר מבעבר. Adobe החלה בשיתוף פעולה מיוחד עם אפל כדי להטמיע את הפורמט החדש בתוכנות השונות שלה, כך שמפתחים ומעצבים יוכלו לעצב חוויות גראפיות נוספות.

בין השאר, אפל הציגה את אפליקציית Measure. זוהי מעין אפליקציית סרגל מתוחכמת שתאפשר מדידה של שטחים, מרחקים ולא מעט עצמים באמצעות הסמארטפון. האפליקציה יודעת לזהות שטחים בעצמה, ותציג בלחיצת כפתור את המידות שלהם.

Photos: חיפושים מהירים יותר, ושיתוף תמונות יעיל וחכם

תמונה: אפל

תוכנת התמונות המובנית תתחיל להציע לכם רעיונות לחיפושים כמו מקומות, אנשים, קטגוריות תמונות (כמו ספורט, טיולים וכדומה). האפליקציה תדע לזהות אירועים ספציפיים לפי זמן ומיקום כך שתוכלו לחפש הופעות ספציפיות ולראות את התמונות שלכם מהן.

טאב חדש בשם For You יציג מעין פיד מותאם אישית שיוכל להציע לכם סרטונים, זכרונות, אפקטים מוצעים לתמונות ואפילו הצעות לשליחת תמונות לחברים על פי הנוכחים בתמונות. החברים שלכם יוכלו לקבל את התמונות באיכות מלאה, ואם הם מחזיקים בתמונות נוספות מאותו אירוע, הם יקבלו הצעה לחלוק עמכם את התמונות שלהם.

Siri: קיצורי דרך מותאמים אישית

אפל הציגה שיפורים נוספים לעוזרת הקולית שלה, וחשפה את קיצורי הדרך של סירי. מפתחים יוכלו להוסיף אפשרות לקיצורי דרך, כך שמשתמשים יוכלו לקבוע משפטי הפעלה ספציפיים להם בלחיצת כפתור, ולהעזר בעוזרת הקולית כדי לבצע פעולות שונות בהתאמה אישית.

נוסף, אפל הציגה אפליקציית Shortcuts למשתמשים שהיא בעצם סוג של גירסה של אפל ל-IFTTT. משתמשים יוכלו לבנות לעצמם קיצורי דרך בהתאם לפעולות, מיקומים וקטגוריות נוספות. האפליקציה תוכל להציע מגוון של קיצורי דרך מוכנים מראש במגוון נושאים ואפליקציות שונות.

סירי תתחיל להציע לכם הצעות לפעולות קבועות שאתם עושים, כך שאם תגיעו לחדר הכושר, היא תציע לכם להפעיל מיד את אפליקציית ניטור הפעילות הגופנית שלכם. העוזרת אפילו תציע לכם להתקשר לאנשי קשר ביום ההולדת שלהם, או להודיע למשתמשים אחרים שאתם מאחרים לפגישה.

גם אפל רוצה לעזור לכם להגמל מאפליקציות

תמונה: אפל

כצפוי, ובצורה דומה מאוד למהלך של גוגל, אפל הציגה מספר כלים חדשים כדי לעזור למשתמשים להבין את הרגלי השימוש שלהם במכשירים השונים, ואפילו להחזיר לעצמם את השליטה על ההתמכרות שלהם לאפליקציות.

בין הכלים שנחשפו, אפל שדרגה את מצב ״נא לא להפריע״: אם תבדקו את המכשיר שלכם באמצע הלילה כאשר הוא במצב ״נא לא להפריע״, הוא לא יציג לכם את כל ההתראות שהצטברו, אלא ישמור את התענוג הזה לבוקר כשתהיו מוכנים. כמו כן, תוכלו להפעיל את המצב עד אשר תסיימו פגישה מסוימת ביומן, או תעזבו את המיקום הנוכחי שלכם.

בדומה למערכת ההתראות באנדרואיד, אפל תאפשר לכם לכבות התראות מאפליקציות כבר ממסך ההתראות, וסופסוף משיקה תמיכה להתראות בקבוצה, כך שתוכלו לראות את כל ההודעות שלכם ברובריקה אחת, או את כל ההתראות מאפליקציות החדשות.

כלי מסקרן ומעניין שנחשף נקרא Screen Time: בכל שבוע, תקבלו סיכום של אופן השימוש שלכם באייפון או באייפד, כך שתוכלו לראות כמה זמן ביזבזתם על המכשירים השונים, על אילו אפליקציות, כמה פעמים הרמתם את המכשיר ומה גרם לכם לעשות זאת, ואילו אפליקציות שולחות לכם הכי הרבה אפליקציות. בנוסף, אפל תאפשר לכם להגביל את זמן השימוש שלכם באפליקציות ספציפיות, כך שתקבלו התראה אם הזמן שהקצבתם לעצמכם לשיטוט באינסטגרם אוזל. ברגע שהזמן שלכם יאזול, התראה תכסה את כל המסך (ותוכלו כמובן להמשיך להשתמש באפליקציה אם תבחרו בכך).

כמו כן, הורים יוכלו לקבל מידע על הרגלי השימוש של הילדים שלהם במכשירים, ואפילו להקציב לילדים זמן שימוש באפליקציות או במכשירים. הורים יוכלו להפעיל את האפשרויות הללו דרך המכשיר שלהם, ובכך לשלוט על המכשירים של הילדים שלהם.

הודעות: אפל מעתיקה את סמסונג מעתיקה את אפל

תמונה: אפל

אפל החליטה להמשיך להתמקד גם באנימוג׳ים, והציגה מעקב אחרי תנועות לשון (למרות שלא בטוח שמישהו אי פעם ביקש זאת), לצד אנימוג׳ים חדשים כמו רוח, קואלה ודינוזאור. כמו כן, אפל הציגה את ה-Memoji, שיאפשר לכם ליצור אנימוג׳י בדמותכם. זוהי בעצם אפשרות דומה מאוד ל-ARemoji שסמסונג הציגה במכשירי ה-S9, אך פחות קריפית ממנה. אם תרצו להעשיר את ההודעות שלכם באיימסג׳, תוכלו להוסיף סטיקרים, אנימוג׳ים ואפקטים שונים לתמונות שתצלמו ותשלחו מיד לחברים.

אחד השירותים הפופולריים של אפל, FaceTime יתמוך מעתה בריבוי משתמשים, ואפילו יאפשר שיחה קבוצתית עם 30 משתמשים. פייסטיים שולבה בתוך אפליקציית ההודעות כך שתוכלו להתחיל שיחה קבוצתית עם החברים שלכם בקבוצות דרך איימסג׳. כאשר משתתף בשיחה יתחיל לדבר, חלונית התמונה שלו תגדל אוטומטית. בנוסף, תוכלו להוסיף אנימוג׳ים, סטיקרים, ואפקטים גם לשיחות שלכם בשידור חי.

העדכון צפוי להגיע למשתמשים במהלך תקופת הסתיו. עדכונים משמעותיים למערכות הפעלה מגיעים לרוב באמצע חודש ספטמבר, לצד השקת אייפונים חדשים. iOS 12 תהיה זמינה לכל המכשירים ש-iOS 11 תמכה בהם, כלומר, iPhone 5s ומעלה, iPad mini 2 ו-iPad Air ומעלה, ואפילו האייפוד טאץ׳ (דור 6).

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

5 תגובות על "אפל חשפה את iOS 12 והאייפונים שלכם עומדים להיות מהירים יותר מתמיד"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Graham
Guest

איפה כתבה על mac os mojave ?

דוד
Guest

"ואילו אפליקציות שולחות לכם הכי הרבה אפליקציות."
נראה שאין חדש תחת השמש, הרבה מאוד דברים הותאמו למצב הקיים באנדרואיד.

משה
Guest

וזה בהנחה שלוקח שבועיים לתכנת את הנ״ל.

מייקל
Guest

נראה שאפל העתיקו את שיחות הוידאו מרובות משתתפים מ-HouseParty

משתמש אובונטו
Guest

פיצ'ר מדהים וחדשני: אפל לא תאט את המכשירים באופן מכוון. וואו! חידוש אמיתי למחזיקי האייפון. שווה ביותר ומאיץ את המכשירים בעשרות אחוזים!

wpDiscuz

תגיות לכתבה: