אז AirTag של אפל או SmartTag של סמסונג? בואו נעזור לכם לבחור תגית איתור למזוודה

סמארטאג? איירטאג? מה ההבדלים בכלל בין תגיות האיתור השונות ואיזו הכי מתאימה לכם? עשינו לכם סדר

צילום: גיקטיים

המוצר הנחשק ביותר לקיץ 2022 הוא כבר לא בהכרח תור לחידוש דרכון או ויזה לארצות הברית, אלא תגית איתור. המשבר בענף התעופה מוביל לאובדן של מזוודות, וכמו שכבר חשפנו בגיקטיים, הישראלים מתנפלים על הפתרונות הטכנולוגיים. אבל מהי תגית האיתור שהכי מתאימה לכם? תנו לנו לעשות לכם סדר.

השאלה הראשונה: מי בשוק?

השחקנית הבולטת ביותר בשוק תגיות האיתור היא אפל. למרות שהיא לא הייתה הראשונה או אפילו הכי טובה בתחום, כשהיא השיקה את ה-AirTag שלה, כל העולם גילה פתאום שיש תגיות איתור, למרות שהן קיימות בתחום שנים – ומסיבה טובה: אפל הפכה גם את תגיות האיתור לפשוטות לשימוש, כך שגם ההורים של כולנו יוכלו לעבוד איתן ולהבין אותן, מבלי להפוך אותן לפחות טובות.

את אפל הקדימה במעט סמסונג, היריבה הגדולה, אשר השיקה את ה-SmartTag וה-SmartTag+ שלה. אבל את שתיהן הקדימה השחקנית שהיתה כנראה הכי מזוהה עם שוק תגיות האיתור, Tile ואיתה גם Chipolo שפועלות כבר כמעט עשור.

השאלה השניה: איזה מכשיר יש לכם?

צילום: גיקטיים

זה נשמע די בסיסי, אבל הצעד הראשון בדרך לבחירת תגית הוא פשוט לדעת איזה מכשיר יש לכם, או ליתר דיוק, באיזה אקוסיסטם אתם. ה-AirTag של אפל עובד אך ורק עם ה-iPhone, ולפני שאתם אומרים ״טוב, זה אפל״ וצוחקים על הגן הסגור שלה – תשמחו לדעת שגם SmartTag של סמסונג תומכים אך ורק במכשירי סמסונג, ואפילו לא בשאר מכשירי אנדרואיד.

הסיבה, אגב, נסלחת הפעם: גם אפל וגם סמסונג רותמות את מאות מיליוני המכשירים שלהן שפרושים ברחבי העולם, כדי לאכן את התגיות שלכם במקרה הצורך. כאשר סמארטאג או איירטאג הולכים לאיבוד, הם שולחים אותות בלוטות׳ אנונימיים (בתקן BLE החסכוני באנרגיה) אשר נקראים על ידי מכשירי גלקסי או אייפון אחרים שעוברים בקרבתם – למשל של הסבלים בשדה התעופה – מבלי שהם אפילו יודעים זאת. כשהאות נקלט, התגית שלכם מאוכנת והמיקום שלה מתעדכן באפליקציית האיתור, כך שהתגיות הללו כלל לא משתמשות ב-GPS כדי לאתר עצמן, אלא עושות זאת באופן פסיבי ומאוד חכם.

לאייפונים ול-AirTag יש את רשת Find My, ולסמסונג יש את SmartThings, ואף אחת מהרשתות הללו לא מתקשרת האחת עם השניה או עם מכשירים אחרים – ולכן, אם התגית מיועדת לכם, הבחירה די פשוטה: יש לכם אייפון? קחו AirTag. יש לכם גלקסי? קחו SmartTag.

אבל בכל זאת, יש לא מעט משפחות שיוצאות לטיולי קיץ וחגים בקרוב, ובהנחה שאתם לא משפחה טהרנית, יש סיכוי לא קטן שהמשפחה שלכם מחולקת באופן כזה או אחר בין iOS לבין אנדרואיד, מה שאומר שאתם חופשיים לבחור במה שאתם רוצים. אבל במה כדאי?

השאלה השלישית: אוהבים לשתף?

צילום: גיקטיים

בסך הכל, גם SmartTag וגם AirTag די עושים את אותו דבר, ומאחורי שניהם עומדת רשת איכון יעילה עם מאות מיליוני מכשירים. תיאורטית, ל-SmartTag יש יתרון מספרי על האיירטאג, כיוון שפשוט ישנם יותר מכשירי גלקסי בעולם, אבל בפועל רק לאחרונה סמסונג דיווחה כי יש לה 200 מיליון מכשירים ש״הסכימו״ לסייע לאיכון מכשירים אחרים. אפל לעומת זאת מדווחת על מאות מיליוני מכשירי אפל שבעצם עושים זאת בצורה פסיבית ולא זקוקים להסכמת המשתמשים (כיוון שכל התהליך הוא אנונימי ומוצפן, לטענתה). כל אחת והגישה שלה.

ה-AirTag הוא מכשיר מאוד פרטי. אולי אפילו יותר מדי פרטי, יש שיגידו (הנה, אני אומר. יותר מדי פרטי). כשאתם מפעילים את האיירטאג בפעם הראשונה, אתם משייכים אותו ל-Apple ID ספציפי, וכאן זה נגמר. אין לכם שום דרך ״לשתף״ איירטאג עם בני משפחה אחרים, או לשתף אותם במיקומים שונים. זה אומר שאם אתם אלה שהתקנתם את האיירטאגס, אתם האחראיים היחידים עליהם.

ב-SmartTag לעומת זאת, מאוד שמחתי לגלות אפשרות של שיתוף טאג. אם יש לכם אחד שכזה ואתם תוהים איך משתפים, פשוט ליחצו על Find באפליקציית SmartThings, ביחרו בסמארטאג, גללו למטה בכרטיס שנפתח ו-Share this device's Location. מכאן תוכלו לבחור בני משפחה אחרים מה״בית״ שהגדרתם באפליקציה ולשתף איתם את המיקום של התגית. פשוט, חכם ושימושי מאוד לכל שאר בני הבית. מאחר ואפליקציית SmartThings זמינה גם ל-iOS וגם לאנדרואיד (ולא רק למכשירי גלקסי), זה אומר שכל בני המשפחה יכולים תיאורטית לראות את המיקום של הטאג, כך שלא רק בעל הגלקסי שזומן למשימה יצטרך להיות אמון על איתור הכבודה. עם זאת, קחו בחשבון שרק מכשירי גלקסי יוכלו להשתמש בפונקציות האיתור מקרוב המבוססת על Ultra-Wideband (או UWB) – שזמינה במכשירי ה-SmarTag+ (ותיכף נגיע אליהם). כך שאם תיקראו למשל לחדר אבידות ומציאות בשדה התעופה ותצטרכו למצוא את המזוודה שלכם בערימות.

השאלה הרביעית: יש לכם כוח לאביזרים?

צלום: גיקטיים

זה אולי ישמע מטופש, אבל ה-AirTag של אפל מגיע ללא כל חור. זו פשוט דיסקית מלאה וזהו, וזה אומר שאם אתם רוצים לחבר את התגית פיזית למזוודה שלכם, ולא סתם לזרוק אותה בתא כלשהו, אתם תצטרכו לקנות אביזר צד-שלישי שיחזיק את התגית. זה לא נורא, ואפשר למצוא כבר חלופות מעולות בעלי-אקספרס וחבריו, אבל זו תוספת קלה למחיר שכדאי לקחת בחשבון.

ב-SmartTag של סמסונג, לעומת זאת, יש כבר חור, כך שאתם יכולים לחבר את התגית למחזיק המפתחות שלכם, לחוט שיהיה קשור למזוודה או לכל מקום אחר. זה נוח מאוד, וטוב לדעת שסמסונג חוסכים כאן כאב ראש ועוד רכישה.

שאלת בונוס: מה זה SmartTag Plus?

אז בשלב הזה יכול להיות שכבר נכנסתם לגוגל והתחלתם לחפש SmartTag של סמסונג לרכישה, רק כדי לגלות פתאום שיש שני דגמים: SmartTag ו-SmartTag Plus. אז כמו שאמרנו, סמסונג היו הראשונים בקרב התגיות בין אפל לסמסונג עם ה-SmartTag הראשון, אבל בניגוד לאיירטאג, הוא לא תומך ב-UWB. כלומר, לא תוכלו לשחק איתו את המשחק ״חם קר״ ולראות על המסך חיווי של לאן ללכת כדי למצוא את התגית שלכם בחדר שבו אתם נמצאים.

לכן סמסונג הוציאה את SmartTag Plus, שכל ההבדל בינו לבין הדור הקודם טמון בעובדה שהוא מכיל UWB, ועולה 10 דולר יותר. מניסיון אישי, פיצ׳ר ה-UWB לא עובד בצורה מושלמת בתוך חללים סגורים (וגם לא בפתוחים), כך שלא מדובר בדיל ברייקר.

רגע רגע, מה עם שאר המתחרות?

יכול להיות ששמתם לב שאנחנו מתמקדים בעיקר במוצרים של סמסונג ושל אפל, ולא בכדי. Tile ו-Chipolo השיקו תגיות איתור שנים רבות לפני אפל וסמסונג. גם הן עובדות על רשת פנימית משלהן, וכשמשתמשים עם האפליקציה התואמת של היצרנית עוברים ליד תגיות אבודות, הן מאכנות אותן. הבעיה מתחילה כשאתם משווים את הרשתות של Tile למשל לאפל.

לאפל כאמור יש כבר מאות מיליוני מכשירים שעוזרים לאכן תגיות אבודות באופן מאוד חכם ויעיל, כך שאם המזוודה שלכם הלכה לאיבוד בשדה, יש סיכוי לא קטן שאפילו אחד מעובדי השדה יעבור לידן עם אייפון, מה שיקפיץ את מיקום התגית אצלכם ויעזור לכם להבין איפה המזוודה האבודה שלכם. אם המזוודה שלכם הלכה לאיבוד ליד מקום עם בני אדם, סביר להניח שמתישהו מישהו עם אייפון יעבור שם.

אצל Tile אתם תלויים במשתמשי Tile אחרים. נכון, יש אפליקציות של Tile גם לאנדרואיד וגם ל-iOS, אבל מספר המשתמשים שלהן נמוך משמעותית ממספר האייפונים או מכשירי הגלקסי שפזורים ברחבי העולם – מה שאומר שאם הלכה לכם לאיבוד מזוודה ובתוכה Tile, הסיכוי שמשתמש Tile אחר יעבור לידה עם האפליקציה של Tile ויאכן אותה – נמוך יחסית למכשירי אפל או סמסונג.

כן, עדיף לזרוק בתיק Tile או Chipolo ולהתפלל לטוב במקרה שהמזוודה הולכת לאיבוד, אבל אם יש לכם מישהו בבית עם אייפון או גלקסי, עדיף לכם ללכת על השחקניות הגדולות. או פשוט לעלות למטוס עם טרולי.

עוד סיפורים כאלו מחכים לכם עכשיו עוד סיפורים כאלו מחכים לכם עכשיו בערוץ העדכונים הרשמי של גיקטיים

שאלת הבונוס: מה במלאי

בגלל ההתנפלות של הישראלים על תגיות האיתור, נוצרו חוסרים במלאי התגיות – הן של אפל והן של סמסונג. מה שנכתוב היום – לא בהכרח יהיה נכון מחר – ולכן תאלצו לעשות סקר זריז לפני הרכישה. החדשות הטובות הן שאת התגיות של סמסונג תוכלו לרכוש באמזון ולקבל אותן ישירות לישראל – לעיתים גם בלי תשלום משלוח. את התגיות של אפל לעומת זאת לא תוכלו לשלוח ישירות לכאן, ותאלצו להעזר בסנג'ר שמבקר עכשיו בארה"ב, בתקווה שהמזוודה תגיע בשלום. כמה יעלה לכם איירטאג? יכולים לראות כאן.

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

12 תגובות על "אז AirTag של אפל או SmartTag של סמסונג? בואו נעזור לכם לבחור תגית איתור למזוודה"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
ויקטור
Guest

יפה.

סיניות עולות 3 דולר (כן, כנראה יש מעקב – למי אכפת כבר?).

שום BLE ושום כלום.
שום קהל סמסונג/אפל/טייל/ועוד.

GPS.

אייל
Guest

מצריך SIM
מצריך קליטת GPS

יאצק
Guest

הכל עובד על בלוטוס . אם יש מכשיר סמרטפון עם בלוטוס ליד המזוודה הוא מעביר מיקום דרך הבלוטוס לסלולר

דנית
Guest

נכון יאצק הכל עובד עם בלוטות אבל גם בלוטות צריך אפליקציה שתרוץ על הטלפון ותוכל לעדכן את בעל התג שתג x נמצא במיקום y
בסמסונג ואפל לא צריך שום אפליקציה כי מערכת ההפעלה היא התוכנה שעושה את ההצלבה בין התג לבין המיקום של בעל הטלפון
למעשה זה פיצר ללא מתחרים
היחידים שיכולים להתחרות בסמסונג ואפל זה רק גוגל ( אולי גם שיומי שכבר תופסת חלק נכבד מהשוק)

שםשם
Guest

לא הבנת את המוצר, זה לא מצריך את זה.

אלי
Guest

לא ולא

אאא
Guest

אין GPS ב-3 דולר.
וגם אם היה, איך הוא היה מתחבר לאינטרנט ושולח לך את המיקום שלו?
זה אותו תג בלוטות׳ שמסתמך על סמארטפונים אחרים שהתקינו את האפליקציה הסינית וייקלטו אותו. אולי בסין זה יעבוד.
סמסונג ואפל התקינו לכל המשתמשים את הטכנולוגיה בלי לשאול אותם בכלל – שזה גאוני ומפחיד בו זמנית.

התגים הסינים טובים לשים על צרור מפתחות ולגרום לו לצפצף כשאתה מחפש אותו בחדר. זה לא טוב לשים במזוודה בטיול לחו״ל שאולי תגיע למדינה אחרת בכלל.

Avi
Guest

בקיצור:
גם את השוק הזה צריך לתקנן, ולקבוע פרוטוקול אחיד שבו יפעלו ההתקנים הללו.
כך כולם ירוויחו. כי הרשת תכלול את כל בעלי הסמארטפונים בעולם.
יאללה, איחוד אירופי – מוזמנים.

זיבי
Guest

מי מזמין? אתה ?

יהונתן
Guest

מציע לתקנן את כל שוק הסמארטפונים. למה צריך כל כך הרבה דגמים וחברות. מספיק 2-3 סמארטפונים ברמות מחירים שונות וזהו. אה וגם אותו דבר בטלוויזיות. ובמכוניות. ובבתים. ובאנשים

שרון
Guest

לא זה ולא זה
לא לכולם יש סמסונג ולא לכולם יש אפל
לשיאומי יש גם סמארט טג
הוא מתאים לכולם ( ככה אמר המוכר אני הזמנתי ממתין שיגיע)

Gogo
Guest

אין בעברית מלים כמו "ליחצו" או "ביחרו".
למה לא לכתוב עברית?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: