תחזית: האייפד אייר יקבל Touch ID, המיני לא יתעדכן והאייפד 4 צפוי לקמבק

על פי דו"ח של אחד מהאנליסטים הידועים והמוכרים בתחום, מסתמן כי השנה נוכל לראות רק שדרוג אחד משמעותי בליין האייפדים.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

במידה וקיוותם לזכות בעדכון משמעותי לדגמי האייפד או האייפד מיני, ייתכן שיהיה עליכם להמתין שנה נוספת. על פי אנליסט ממכון המחקר KGI Securities, במהלך השנה הקרובה נוכל לראות שדרוג אחד ויחיד, לדגם האייפד אייר.

משנים את הפוקוס

האנליסט, מינג-צ'י-קאו, הוציא במהלך השנים האחרונות דו"חות אודות הפעילות העתידית של אפל, כאשר ברוב המקרים דבריו התגלו כחיזויים כמעט מדוייקים של פעילויות החברה. במסגרת הדו"ח האחרון ששיחרר במהלך סוף השבוע, שפורסם על ידי אתר Apple Insider, הוא מציג את עתידם של מכשירי האייפד במהלך 2014.

לדבריו, כבר במהלך הרבעון הראשון של 2014 תפסיק אפל לייצר את מכשירי האייפד 2. המכשיר, שיצא לשוק במרץ 2011 כולל בתוכו טכנולוגיה שכבר נחשבת ישנה עבור החברה, אינו מציעה מסך רטינה, מגיע עם חיבור 30 פינים ומעבד A5, כך שמהלך זה נראה מתבקש.

בנוסף, במהלך הרבעון הראשון של השנה תחזיר אפל לייצור המוני את הדור הרביעי של מכשירי האייפד. זאת ככל הנראה במטרה "למלא את החלל" שעתיד להפתח עם הפסקת הייצור של מכשיר האייפד 2, כך שהמשתמשים עדיין יוכלו לרכוש דגם מעט יותר זול, עם ביצועים מתקדמים יותר.

הדגם שיזכה לשדרוג משמעותי הוא האייפד אייר, שלקראת סוף השנה יזכה לעדכון שיכלול, ככל הנראה, מעבד A8 מבית אפל, חיישן Touch ID וייתכן שאפילו יגיע בסמוך להשקת חבילת אופיס של מיקרוסופט. בעוד שהאלמנט האחרון לא דווח על ידי קאו אלא על ידי ZDNet, הוא מגיע ממספר מקורות מקורבים לעניין.

לצערם של המשתמשים, הסיכוי שיזכו לראות מכשיר אייפד מיני חדש או משודרג במהלך השנה הקרובה נמוכים למדיי. זאת לאור הפופולאריות של מכשיר האייפד אייר, שהצליח לתפוס את תשומת ליבם של המשתמשים בזכות היותו קל, דק ומעוצב מקודמו. העובדה שדגם המיני זכה לאחרונה לעדכון וכעת מגיע עם מסך רטינה ומעבד A7 ככל הנראה תורמת גם היא להחלטה לא לשדרג את המכשיר במהלך השנה הקרובה.

כל מוצר בזמנו

בכל הנוגע לדיווחים האחרונים הנוגעים למכשיר אייפד בעל מסך גדול יותר, בגודל 12.9 אינץ', מסתמן כי גם דגם זה לא יגיע לשוק במהלך השנה הקרובה. זאת מכיוון שיש צורך לבצע התאמות ושינויים למערכת ההפעלה הנוכחית על מנת שתתמוך במסך הרחב יותר, וכרגע הדגש העיקרי של אפל הוא על סיום פיתוח מערכת ההפעלה של ה-iWatch. מכשיר זה, אגב, כן צפוי להגיע לשוק במהלך השנה הקרובה.

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

אין תגובות

התגובות לפוסט סגורות.

תגיות לכתבה: