אנונימוס פותחת במתקפה על איראן וסוריה

קבוצת ההאקרים האנרכיסטית אנונימוס ממשיכה את המתקפה נגד הממשל האיראני ומרחיבה את המבצע גם אל הממשל הסורי. תמונת מצב

צילום: flickr, cc-by, gaelx

“לתושביה האצילים של אירן: אנו יודעים כמה מדהימים אתם. נרצחתם, נכלאתם, עברתם עינויים והושתקתם על ידי המשטר העריץ שהשתלט על המדינה שלכם בעשורים האחרונים ולמרות זאת התקוממתם נגד הכוחות שידעתם כי מעוניינים לפגוע בכם. הם יכולים לרצוח אדם כל שמונה שעות אך לא יצליחו להרוג את רוח הקרב שלכם – הם גם לא יכולים להרוג את החופש שלכם. דעו שאנו תומכים בכם. דעו שאתם לא לבד.”

במילים אלה החליטה קבוצת אנונימוס לפתוח את המתקפה הנוכחית שלה כנגד המשטר האיראני שהחלה לתת את אותותיה לפני יומיים ונמצאת כעת בעיצומה.

שולטת על משרד החוץ האיראני

נכון לכתיבת שורות אלה האתר הרשמי של משרד החוץ האירני מושבת ושרתיו נמצאים תחת שליטתה של אנונימוס. מוקדם יותר פתחה קבוצת ההאקרים האקטיביסטית במתקפת DDoS כנגד הממשל המכהן בטהרן, 10,000 תכתובות מייל נגנבו וזאת לקראת השיא המובטח להתקיים ביום השנה לקיום הבחירות באיראן ותחילת המחאה שהחלה בעקבותיה.

חברי הקבוצה המחזיקים עדיין בשרתי משרד החוץ האיראני מתגרים בפורומים שונים בממשל המקומי וטוענים כי אלו המעוניינים לקבל אשרת כניסה למדינה מוזמנים להגיש בקשה לאנונימוס השולטת בשלב זה בשרתי המשרד.

המבצע של אנונימוס כנגד אירן הוכרז כבר בתחילת פברואר השנה יחד עם הפצת סרטון וידאו תחת השם “מבצע אירן”, ובו הושמע המסר אותו מעוניינת הקבוצה להעביר.

ממשיכה לדמשק

שלשום הכריזה אנונימוס כי בשל החלטתו של הממשל הסורי להשבית את רשת האינטרנט במדינה ובכך לפגוע בחופש הביטוי של התושבים הסוריים, תתקיף בימים הקרובים הקבוצה את אתרי השגרירות הסורים ברחבי העולם במטרה להשבית אותם. הקבוצה מבטיחה כי כל עוד המשטר הנוכחי ימשיך לעמוד בשלטון תפעל אנונימוס להפלת התקשורת האינטרנטית המייצגת אותו.

קצת על אנונימוס

אנונימוס (Anonymous) היא קואליציית האקרים אנרכיסטית שהחלה את דרכה ב-2003 בעזרת 4chan, אשר קוראת לחופש אינטרנט וחופש ביטוי באינטרנט ואשר ביצעה במהלך השנים האחרונות שורה של התקפות נגד תאגידי ענק דוגמת: ויזה, PayPal, אמאזון ועוד. שיטת הפעולה הנפוצה של אנונימוס היא מתקפת DDoS היוצרת עומס רב על אתרי יעד וגורמת להאטה או חוסר נגישות לאתרים המותקפים.

לפני מספר חודשים זכתה הקבוצה לעלות לכותרות בהקשר של הדלפות ויקליקס לאחר שעמדה לצד אתר ההדלפות והתקיפה אתרים שהסירו את התמיכה הפיננסית בהעברת תרומות עבור ויקליקס. בפברואר השנה פתחה הקבוצה בשני מבצעים: האחד נגד חברת סוני על שהגישה תביעות נגד האקרים שפרצו אל קונסולת הפלייסטיישן שלה וכנגד הממשל האיראני. לאחרונה החליטה הקבוצה להניח לסוני,אם כי המחאה שפתחה הובילה לגל התקפות מצד האקרים נוספים כנגד התאגיד היפני.

וידאו: אנונימוס בסרטון הפותח את “מבצע איראן”

רועי לטקה

גיק טכנולוגי עם נגיעות של תפוח, עדיף שיגיע נגוס. חי נושם וצורך טכנולוגיה באופן אובססיבי אך מדוד. קרימינולוג בהשכלתו, לוחם בפשע ובממסד באופן סימולטני. חובב כתיבה וקריאה, ונהנה לבחון באופן מדוקדק כל דבר שניתן לפרק לגורמים, ממוצרי טכנולוגיה ועד נפש האדם. עורך אתר גיקטיים.

להגיב

5 תגובות

 1. שחר הגיב:

  לא מתאים לאתר כמו ניוזגיק לכתוב שהאקרים השתלטו על השרתים של משרדי ממשלה באיראן במתקפת ddos, תשאירו את הבאזז וורדז ל-ynet, לכאן מגיעים אהשים שמבינים שזה לא אפשרי…

  • רועי לטקה הגיב:

   שחר, אני מניח שחוסר הבהירות נובע מהחלק האחרון בכתבה המתייחס לעובדה שמתקפת DDoS נחשבת לטקטיקה המועדפת על אנונימוס. מדובר אמנם בטכניקה השכיחה ביותר של אנונימוס אך לא היחידה. על פי הדיווחים ברשת, אנונימוס כן שולטת על השרתים של משרד החוץ האיראני (בוא נניח לדרך שבה הם עשו זאת בצד, מידע מפורט על זה לא קיים). אחד המקורות הסקפטיים שביקש הוכחה מאחד מחברי הקבוצה (איראני אגב), טוען שמספר פעולות שבוצעו בנוכחותו העניקו תימוכין לדברים, בין היתר על ידי שליחת מייל מאחת הכתובות הרשמיות של בכיר איראני ששלח, לכאורה, מייל מתיבת הדואר שלו. אז כן, גם פה אפשר להמשיך ולהיות סקפטיים כי זה לא בהכרח מעיד באופן חד משמעי על פריצה לשרתים אבל לפחות על פי המידע שאנונימוס מפרסמת שליטה כזו קיימת בפועל.

 2. שחר הגיב:

  *אנשים…. Damn blackberry o_O

 3. אביב צאלים הגיב:

  אלו אוייבים יותר גרועים מצבא ארה”ב… עכשיו האיראנים באמת הסתבכו קשות !!!

 4. חלב סויה הגיב:

  הכותרת “מתקפה על איראן וסוריה” קצת מטעה. המתקפה היא לא על המדינת עצמן אלא על הגופים השלטוניים בלבד.
  גם ההערה שחר נכונה, אלא אם התכוונתם שהם באמת פרצו וממש השתלטו על השרתים, ואז צריך לציין את זה באופן ברור (מהניסוח שלכם משתמע כאילו שהפלת השרתים במתקפת DDoS כשלעצמה היא השתלטות עליהם).
  .
  אביב, משטר שדוחה שימוש בטכנולוגיה לטובת דיכוי the old fashioned way לא כל-כך מתרגש ממתקפות DDoS על אתרי האינטרנט שלו. אסד לא צריך את אתרי האינטרנט של השגרירויות שלו בעולם כדי לכוון רובים כלפי הנתינים שלו….

תגיות לכתבה: